صفحه 80 از 322 نخستنخست ... 30707172737475767778798081828384858687888990130180 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 791 تا 800 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

با سلام خدمت دوستان,

من همیشه مطالب ابن تاپیک رو دنبال میکردم ولی هیچ وقت پستی نزاشتم, من US نبودم, ولی یکسالی اروپا بودم, دوستای امریکایی و بیریتش و استرالیایی هم داشتم, در مورد بحث اخیر مطرح شده تو تاپیک مبنی بر این رفتار خارجی ها با ایرانی ها چجوریه و کلا نسبت به ایران و ایرانی گارد میگیرن یا نه و.... لازم دونستم یه نکته کوچولو رو بگم. من تقریبا غیر 2-3 بار هیچ برخورد بد, زننده یا نژاد پرستانه ای حتی از المانی ها و انگلیسی ها که به نژاد پرستی معروفن ندیدم. 90 درصد ادامایی که من باهاشون حرف میزدم ایران رو کشوری میدونستن که وضعیت سیاسی بدی داره, کلا کشور درست و درمونی نیست ولی همشون این رو میدونستن که مردم ایران ار حکومتش جدان.

اما نکته ی جالبی که وجود داشت این بود که اکثر کسایی که friendly بودن با من, به یه نحوی با یک یا چند ایرانی از قبل آشنا بودن, حالا چه دوست, همکار و همکلاسی داشتن, خیلی موقع حس میکردم نظرشون در مورد ایرانی ها به همون تعداد محدود آدمی که میشناختن از ایران بر میگشت... همینم برای ما هست فک کنم.. مثلا تا از یه آدم اصفهانی چیزی میبینیم, تعمیمش میدیم به همه اصفهانی ها, توی دید international هم میشه همچین چیزی رو در نظر گرفت که تاثیر یه ایرانی که میره خیلی بیشتر از رسانه ها و اخبارهایی که میشنون.

حرفم اینه که همین ماهایی که میریم, میتونیم این دید رو عوض کنیم, شاید دوستی با یه خارجی به ظاهر چیز ساده ای باشه ولی واقعا روی ذهن اون آدم, خانواده اش و حتی دوستاش شاید تاثیر زیادی داشته باشه در مورد ایران و ایرانی. من سن وسالم نسبت به دوستان کمتره و شاید دید من کم متفاوت باشه ولی قبل از رفتنم این تاپیک رو زدم که از دانشجوهایی که به خارج میرن به عنوان سفیر یاد کردم. فکر میکنم دوستان این تاپیک حرفهای خوبی در این زمینه داشته باشن.

چگونه سفیر خوبی برای کشورمون باشیم

با آرزوی موفقیت و سرفرازی ایران و ایرانی.
    I am Back

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    خنده دار نیست چون واقعاً نمی دونن..کلی باید بهشون آدرس بدیم تا بفهمن.... فکر می کنن کل دنبا امریکاست فوقش کانادا و فرانسه.
    اروپا یعنی فرانسه.... آسیا هم یعنی چین و کره و ژاپن.
    خاورمیانه رو هم اخیراً یه مقدار می شناسن اونم حس می کنم اثرات درگیریهاشون با عراق و افغانستانه.
    البته یه چیزی رو متذکر بشم که افرادی که سنشون بالای 50 هست ایران رو خیلی خوب می شناسن. من با یه نفر هم صحبت شده بودم می گفت: آره من قبل از انقلاب خیلی میومدم تبریز و تهران!!!
    تایید میشه ! من تازه دوست صمیمیم که براش نزدیگ به 200 ساعت کلاس فشرده ایران شناسی گزاشتم ، اون روز داشتم فارسی حرف میزدم ، میگه داری "ماندرین" حرف میزنی ؟

میخواستم دیگه سرم رو بکوبونم تو دیوار تو اون صحنه !

غریب به اتفاقشون واسشون زیاد اهمیتی نداره جغرافیا و دنیا دو دستست : آمریکا - غیر آمریکا

گرچه من هم اگه آمریکایی بودم نیازی نمیدیدم چیزی از کشورهای دیگه بدونم ! یادم میاد کتاب مورد علاقم وقتی خیلی کوچیک بودم یکی از این اطلس های جغرافیا بود که نقشه ی همه ی

کشورها رو داشت و نقشه و اینا ، و همیشه برام عجیب و جالب بود ... تو ایران همیشه بحث از خارج بوده و هست و بچه از همون عنفقان (!!) کودکی علاقه مند میشه. تو آمریکا ازین حرفا

نیست خوب و کسی هم علاقه ای نداره جز عده ای که کلا دلِ شادی دارن
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    تایید میشه ! من تازه دوست صمیمیم که براش نزدیگ به 200 ساعت کلاس فشرده ایران شناسی گزاشتم ، اون روز داشتم فارسی حرف میزدم ، میگه داری "ماندرین" حرف میزنی ؟

غریب به اتفاقشون واسشون زیاد اهمیتی نداره جغرافیا و دنیا دو دستست : آمریکا - غیر آمریکا

گرچه من هم اگه آمریکایی بودم نیازی نمیدیدم چیزی از کشورهای دیگه بدونم ! یادم میاد کتاب مورد علاقم وقتی خیلی کوچیک بودم یکی از این اطلس های جغرافیا بود که نقشه ی همه ی

کشورها رو داشت و نقشه و اینا ، و همیشه برام عجیب و جالب بود ... تو ایران همیشه بحث از خارج بوده و هست و بچه از همون عنفقان (!!) کودکی علاقه مند میشه. تو آمریکا ازین حرفا

نیست خوب و کسی هم علاقه ای نداره جز عده ای که کلا دلِ شادی دارن
    تعطیلن آقا تعطیل.... 7 ماهه یه جایی کار می کنم...همکارم هر روز داره می پرسه کجایی هستی؟ می گم ایرانی...روز بعد باز میاد می گه: شما هندیا تو غذاتون خیلی فلفل می کنیدا! 23519_frustratedf.gif گفتم خدایا ببین این امریکاییا با کیا شدن 300 میلیون!
    این داستان یکی دو نفر نیستا.. به مقدار زیاد از این آدما وجود داره!
    چند تا چیز رو همیشه باید تکرا کنیم ما ایراینا..یعنی زیاد بهش بر می خوریم:
    شما زبونتون عربیه؟ نه فارسیه....
    شما تو اروپایید؟ نه خاور میانه
    ایران کشوره؟ اینا دیگه خیلی از رده خارجن!
    ایران همون عراقه؟ نه!
    و خیلی چیزای دیگه!
    و وقتی یکی میاد در مورد ایران یه چیز درست حسابی می گه و درست همه چیز رو می دونه آی ذوق می کنم....577719_hapydancsmil.gif

من نمی دونم اینا توی جغرافیشون دقیقاً چی می خونن؟ فکر کنم باز همش در مورد امریکاست نه جاهای دیگه :|
    جالبه که کانادا رو هم خیلی تحویل نمی گیرن! فقط می گن اونجا خیلی سرده همین! ( ته دانستنیهاشونه)
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

تعطیلن آقا تعطیل.... 7 ماهه یه جایی کار می کنم...همکارم هر روز داره می پرسه کجایی هستی؟ می گم ایرانی...روز بعد باز میاد می گه: شما هندیا تو غذاتون خیلی فلفل می کنیدا! 23519_frustratedf.gif گفتم خدایا ببین این امریکاییا با کیا شدن 300 میلیون!
    این داستان یکی دو نفر نیستا.. به مقدار زیاد از این آدما وجود داره!
    چند تا چیز رو همیشه باید تکرا کنیم ما ایراینا..یعنی زیاد بهش بر می خوریم:
    شما زبونتون عربیه؟ نه فارسیه....
    شما تو اروپایید؟ نه خاور میانه
    ایران کشوره؟ اینا دیگه خیلی از رده خارجن!
    ایران همون عراقه؟ نه!
    و خیلی چیزای دیگه!
    و وقتی یکی میاد در مورد ایران یه چیز درست حسابی می گه و درست همه چیز رو می دونه آی ذوق می کنم....577719_hapydancsmil.gif

من نمی دونم اینا توی جغرافیشون دقیقاً چی می خونن؟ فکر کنم باز همش در مورد امریکاست نه جاهای دیگه :|
    جالبه که کانادا رو هم خیلی تحویل نمی گیرن! فقط می گن اونجا خیلی سرده همین! ( ته دانستنیهاشونه)
    TRUE STORY ...

البته من 2 3 مورد استثنا هم دیدم. من که کلا بیخیال شدم دیگه چه اصراریه خوب
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها

خوب مشابه اینه که یک امریکایی بشینه دو ساعت راجع به بیس بال براتون صحبت کنه و بعد فردا موقع مسابقه world series شما بپرسید راستی اسم اون یکی تیم چی بود؟ منکه هرچقدر دوستهام راجع به بیس بال برام توضیح دادند آخرش قوانینش رو درست نفهمیدم! تازه اهمیت جغرافی در زندگی اینجا خیلی کمتر از بیس باله!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من که یه هنگ هنگی هی منو میبینه تو دانشگاه میگه سلامُ علیکم!!! کلا کم ندیدم که فکر می کنن ایران هم عربی حرف می زنن. به هر حال اقتصاد اینجا قویه و مردم زیادی وضعشون خوبه و دارن زندگی می کنن کاری هم به بقیه دنیا ندارن. فعلا که تو NC کمپین گذاشتن علف رو قانونی کنن بعد از گ**ی و Abor***ion اینم جزو دغدغه های جدید شده. البته اگه جدید باشه!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    خوب مشابه اینه که یک امریکایی بشینه دو ساعت راجع به بیس بال براتون صحبت کنه و بعد فردا موقع مسابقه world series شما بپرسید راستی اسم اون یکی تیم چی بود؟ منکه هرچقدر دوستهام راجع به بیس بال برام توضیح دادند آخرش قوانینش رو درست نفهمیدم!
    بعد از دو ساعت دیگه نمی گیم بیسبال همون فوتباله؟! خدایی نمی گیم !
    منم فوتبال امریکایی و بیسبال هیچ وقت نفهمیدم...تازه فهمیدم چرا به فوتبال با اینکه همش توپ تو دستشونه می گن فوتبال :|
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

ها ها چقدر تجربيات جالب بود
    من دو مورد ديگه رو هم اضافه كنم كه فقط مشكل امريكايي ها نيست، دانشجوهاي كشورهاي ديگه هم ما رو نميشناسن تقصير از اونها نيست ما نسبت به لونها كشور بسته اي هستيم و توريست و تبليغ و ... مناسب نداريم.
    ١. فكر ميكنن ما تو ايران برف نداريم و كويره همش.
    ٢. عربي حرف ميزنيم. الان يادم نيست توي كدوم فيلمي بود كه ديدم بينش يه خانواده ايراني بودن وقتي خواستن اعضاي خانواده با هم صحبت كنن يهو ديدم فيلم عربي شد !!! :-|
    من از قبل اين ذهنيت رو داشتم كه كسي چيز زيادي نبايد از ايران بدونه . درسته كشور ماست براي ما عزيزه ولي خب آخه واسه چي بايد ما رو بشناسن چه اهميتي داره؟ ما الان همه نقشه اروپا يا افريقا يا همين آسيا رو حفظ هستيم؟ توريست هم كه نداريم اگه خبري هم باشه ازمون كه ... براي همين من زياد انتظاري نداشتم ايران رو بشناسن. اما خيلي جالب بود وقتي ميگفتم ايران ، توي خاورميانه هست ميگفتن ميدونيم كجاست يا ميپرسيدن كدوم شهر! پايتخت ايران رو بعضي ها ميشناسن و تازه يكي بهم گفت ميدونه كه اونجا شهر خيلي بزرگ و با امكاناتيه! و اطلاعات كوچيك و جالب ديگه اي كه از ما ميدونن.
    بيشترين چيزي كه ذهنم رو درگير كرد اين بود كه يه دوست امريكايي ازم پرسيد درست تموم شه برميگردي؟ گفتم دوست دارم كه برگردم و ... گفت آخه هر ايراني كه ميبينم يه عالمه از كشورش تعريف ميكنه و با افتخار راجبش حرف ميزنه ولي در نهايت نميخواد بره ايران. حتي توي مدرسه يه همكلاسي داشتيم كه مرتب از ايران با افتخار حرف ميزد ولي هيچ وقت ايران زندگي نكرده و حتي يكبار هم نرفته ايران سفر كنه اونجا رو ببينه! ....

نقل قول نوشته اصلی توسط hope نمایش پست ها
    بيشترين چيزي كه ذهنم رو درگير كرد اين بود كه يه دوست امريكايي ازم پرسيد درست تموم شه برميگردي؟ گفتم دوست دارم كه برگردم و ... گفت آخه هر ايراني كه ميبينم يه عالمه از كشورش تعريف ميكنه و با افتخار راجبش حرف ميزنه ولي در نهايت نميخواد بره ايران. حتي توي مدرسه يه همكلاسي داشتيم كه مرتب از ايران با افتخار حرف ميزد ولي هيچ وقت ايران زندگي نكرده و حتي يكبار هم نرفته ايران سفر كنه اونجا رو ببينه! ....
    این موضوع دغدغه ی ذهنی خیلی از ماهاست که نمی دونم بالاخره چه جوری می خوایم باهاش کنار بیایم...... 157419_4caekgi.gif

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

من واقعیتش احساس کردم که یک سری از فرهیخته هاشون دوست دارن که ما بمونیم، به هر حال کی بمونه بهتر از اینایی که حداقل اگه قرار نیست بترکونن، سربار هم نیستند.
    این موضوع دغدغه ی ذهنی خیلی از ماهاست که نمی دونم بالاخره چه جوری می خوایم باهاش کنار بیایم...... 157419_4caekgi.gif
    واقعا که!!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)