صفحه 46 از 145 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 1443

موضوع: خرید ماشین

Senior Member mokhteh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خرید ماشین

از دوستان کسی اطلاع داره که احیانا برای خرید قسطی ماشین و برای اینکه بخوایم APR پایین پرداخت کنیم، کوساینر (cosigner) قبول میکنن یا خیر؟ ممنون
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد-صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    از دوستان کسی اطلاع داره که احیانا برای خرید قسطی ماشین و برای اینکه بخوایم APR پایین پرداخت کنیم، کوساینر (cosigner) قبول میکنن یا خیر؟ ممنون
    What's up man?
    Yes They definitely do welcome co-signer

For GPA Conversion See INJA

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

سلام دوست عزیز، شما به جای finance میتونین lease کنین که در خیلی از جاهای امریکا احتیاج به ضامن نداره، خیلی ها در امریکا ترجیح میدند که ماشین رو Lease کنن چون بعد از دو یا سه سال (بسته به قرارداد) ماشین رو پس میدن و میرن سراغ یه ماشین جدید یا قراردادشون رو تمدید میکنید، یا اونموقع ماشینو میخرند، اینکار باعث بهتر شدن کردیت شما میشه و احتیاج به پول اولیه کمی داره (ممکنه با آفر خوب حتی پول اولیه در حد 500$ بدین!!) و میتونین تا ماهیانه 150$ هم روقسط ماشین حساب کنین! ولی مشکلش اینه که اگر جایی زندگی میکنید (شهر بزرگ) که پول بیمه زیاده، چون در حقیقت مالکیت ماشین به اسم شما نیست، بیمتون بیشتر میشه! و حتما ماشین باید بیمه بدنه و یه سری گزینه های بیمه رو داشته باشه!

Senior Member mokhteh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، شما به جای finance میتونین lease کنین که در خیلی از جاهای امریکا احتیاج به ضامن نداره، خیلی ها در امریکا ترجیح میدند که ماشین رو Lease کنن چون بعد از دو یا سه سال (بسته به قرارداد) ماشین رو پس میدن و میرن سراغ یه ماشین جدید یا قراردادشون رو تمدید میکنید، یا اونموقع ماشینو میخرند، اینکار باعث بهتر شدن کردیت شما میشه و احتیاج به پول اولیه کمی داره (ممکنه با آفر خوب حتی پول اولیه در حد 500$ بدین!!) و میتونین تا ماهیانه 150$ هم روقسط ماشین حساب کنین! ولی مشکلش اینه که اگر جایی زندگی میکنید (شهر بزرگ) که پول بیمه زیاده، چون در حقیقت مالکیت ماشین به اسم شما نیست، بیمتون بیشتر میشه! و حتما ماشین باید بیمه بدنه و یه سری گزینه های بیمه رو داشته باشه!
    ممنون از پاسخ شما. من به شخصه رابطه خوبی با لیزینگ ندارم و بهتر بگم بهش اعتقادی ندارم. یجوری احساس می کنی داری ماهیانه پول میدی برای ماشینی که مال خودت نیست و فقط اجارش کردی. خیلی هم نمی خوام رو ماشین هزینه کنم. شاید حدود 6000 تا اونم اگه اون چیزی رو که میخوام گیر بیارم. من اینجا آشنا دارم که کردیت خوبی داره و میتونه کوساینر بشه. فکر میکنم این شیوه بهتری باشه. فقط مطمئن نیستم خود دیلر یا بانکی که میتونم ازش وام بگیرم با معرفی کوساینر سودشو میکشه پایین یا نه. باید رفت و پرسید...
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد-صنعتی شریف

ممنون از پاسخ شما. من به شخصه رابطه خوبی با لیزینگ ندارم و بهتر بگم بهش اعتقادی ندارم. یجوری احساس می کنی داری ماهیانه پول میدی برای ماشینی که مال خودت نیست و فقط اجارش کردی. خیلی هم نمی خوام رو ماشین هزینه کنم. شاید حدود 6000 تا اونم اگه اون چیزی رو که میخوام گیر بیارم. من اینجا آشنا دارم که کردیت خوبی داره و میتونه کوساینر بشه. فکر میکنم این شیوه بهتری باشه. فقط مطمئن نیستم خود دیلر یا بانکی که میتونم ازش وام بگیرم با معرفی کوساینر سودشو میکشه پایین یا نه. باید رفت و پرسید...
    سودشو می کشن پایین. یه توصیه اونم اینکه اگر تو شهرتون بانکCredit union هست حتما توش حساب باز کن. وامای خیلی خوبی میده(تا وام خرید دوچرخه :دی). اگر کوساینرت هم مشتری همین بانک باشه کلاتو بنداز هوا که حسابی خوش بحالت میشه

For GPA Conversion See INJA

البته استهلاک ماشینو اگر در نظر بگیری، تو لیز کردن بعضی ماشینها ضرری نمیکنی که هیچ، سودم میکنی! مثلا ماشین تویوتا کرولا تو دو سال حداقل 4 5 هزار تا ازش میافته، که میکنه بینه 166 تا 210 ماهی! که تقریبا همون پولیه که بابت لیز میدی! البته اگر میخوای ماشین نو بخری!
    شما فکر کنم میخوای ماشین کارکرده بگیری؟! در اونصورت که داستان به کلی فرق میکنه! اونطوری بعضی از dealer های محلی خودشون بهت آپشن قسطی رو میدن لازم نیست حتما از بانک وام بگیری

Junior Member

Credit union سمت ما سخت وام می ده. یکی از شعبه هاش که مراجعه کردم می گفت حتی تو وام دادن دانشجوهای آمریکایی هم که کار تمام وقت ندارند مشکل داریم و در حال حل کردن اون با شعبه مرکزی هستیم. البته بانک های زیادی هستند (معمولا محلی ها بهتره) که با بردن ضامن وام ۲.۵ الی ۳.۷۵ بهتون می دن.
    یکی از بانک هایی که به راحتی به من وام می داد رو پیوست کردم. شرایطش از هر حال چه سود و چه راحتی بهتر از بانک های بزرگ مثل BOA و Wells Fargo بود.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg Loan.jpg (456.4 کیلوبایت, 41 views)

Junior Member

یه بانک محلیه به نام Unison. ولی خود Credit union می گفت الان نرخ وام پایینه. یه بانک دیگه ای بود به اسم Forward, اگر اشتباه نکنم، که نرخ 1.9 می داد. ولی عذر خواهی کرد و گفت طبق قوانین باید گرین کارت داشته‌باشید.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    البته استهلاک ماشینو اگر در نظر بگیری، تو لیز کردن بعضی ماشینها ضرری نمیکنی که هیچ، سودم میکنی! مثلا ماشین تویوتا کرولا تو دو سال حداقل 4 5 هزار تا ازش میافته، که میکنه بینه 166 تا 210 ماهی! که تقریبا همون پولیه که بابت لیز میدی! البته اگر میخوای ماشین نو بخری!
    شما فکر کنم میخوای ماشین کارکرده بگیری؟! در اونصورت که داستان به کلی فرق میکنه! اونطوری بعضی از dealer های محلی خودشون بهت آپشن قسطی رو میدن لازم نیست حتما از بانک وام بگیری
    این پست فاجعه ست!
    تنها کسی که از لیز سود میبره فروشنده ست!
    کرولا محال ممکنه 4-5 هزارتا افت کنه تو دو سال مگر اینکه 50-60 هزار مایل بدونیدش.
    آپشن قسطی از دیلر یعنی تا خرخره زیر سود رفتن. اصولا انسان عاقل ماشین کارکرده از دیلر نمی خره، مگر اینکه اونقدر وضع مالیش خوب باشه که چند هزار بالا پایین براش بی اهمیت باشه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    این پست فاجعه ست!
    تنها کسی که از لیز سود میبره فروشنده ست!
    کرولا محال ممکنه 4-5 هزارتا افت کنه تو دو سال مگر اینکه 50-60 هزار مایل بدونیدش.
    آپشن قسطی از دیلر یعنی تا خرخره زیر سود رفتن. اصولا انسان عاقل ماشین کارکرده از دیلر نمی خره، مگر اینکه اونقدر وضع مالیش خوب باشه که چند هزار بالا پایین براش بی اهمیت باشه.
    باید ببخشین پستهای من مثل پستهای شما گوهربار نیست!

اما در مورد این که لیز خوبه یا خرید قسطی ماشین بحثها بسیاره (با کمی گوگل کردن میتونید ببینید) اما همه بر این قضیه توافق دارند که اگر کسی میخواد پول اولیه و ماهیانه کمی بده و تو دو سه سال ماشین نو سوار شده لیز بهترین گزینه است و صد البته مبرهنه که خرید ماشین در طولانی مدت به نفع خریدار است، اما اگر من این پیشنهادو به دوستمون کردم بخاطر این بود که ایشون گفتن نمیخوان پول زیادی بدن!!!

در مورد قیمت کرولا عادت ندارم حرفی رو بدون تحقیق بزنم خارج از اینکه یکی از دوستام اینجا اینکارو انجام داده و 4 5 هزارتا نقل قول اون بود لینک سایت KBB هم اینجا گذاشتم، البته قیمت ماشین در جاهای مختلف امریکا فرق میکنه، اینها برا نیویورکه!

قیمت کرولا 2012 کارکرده در حد نو با 20000 مایل حدوده 12000$ (قیمت خرید از آدم عادی)
    قیمت کرولا 2014 نو هم میتوین تو گوگل سرچ کنین که حدوده 16800$!

گیریم KBB 1000$ هم اشتباه کنه باز میشه 4000$!!!!

سوما منظور من از دیلر، دیلر رسمی تویوتا نبود که حتی دلیل گرونتر بودن ماشینی که دیلر رسمی کمپانی میده بخاطره گارانتی هست که میکنه هست، منظور من دیلرهای محلی بود که تو هر منطقه ای هست، من خودم از این دیلرها ماشینمو گرفتم که هم قیمته خرید از آدم عادی بود! البته من عاقل نیستم ولی دیلر لاستیکهای نو انداخته بود و ف یلتر ها و روغن و ترمزشو عوض کرده بود!!! خرید از دیلر حتی اگر شما تا 1000 دلار بیشتر هم بدی از یه لحاظ مزیت داره اینه که اگر پس فردا شما مشکل موتوری چیزی پیدا کردی میتونی بری سراغش، (چیزهایی که تو Inspection اولیه مشخص نمیشه!) این اتفاق هم واسه یکی دیگه از دوستان اینجا افتاد موتورش بعد از یکی دو هفته مشکل پیدا کرد رفت دیلره واسش درست کرد!

پی نوشت: اینجا بحث سر عاقلی یا نادانی کسی نیست، فروم برای اینه که هرکسی نظرشو بگه و همه با هم بحث مفید کنن!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)