صفحه 264 از 364 نخستنخست ... 164214254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,631 تا 2,640 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام دوستان من یه راهنمایی میخواستم اگه کسی منو بتونه کمک کنه ممنون میشم ، من تقریبا دیگه داره میشه هفت ماه که مقالمو یه ژورنالی فرستادم و تحت داوریه ولی هنوز خبری از نتیجش نشده الان شاید چندین بار هست که تو ماهای مختلف به ادیتور ایمیل میزنم ولی اصلا جواب نمیده از پشتیبانی خود نشریه هم کمک گرفتم که بهشون خبر بده ولی باز جواب نمیدن در صورتیکه بقیه مقالاتشونو نگاه کردم سر کی یا دوماه ریوایز زدن یه ژورنال معتبر هم هست کیو یک با ایمپکت بالا من نمیدونم چرا جواب نمیدن الان من باید چکار کنم اینو دیگه باید ریجکت شده بدونم چون میخوام جایی دیگه بفرستم تا نواوریش رو از دست نداده.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

سلام تاخیر به معنی قبول نشدن مقاله نیست ولی متاسفانه واقعیت طرز کار خیلی از ژورنالهاست و راستش راه حل سرراست و آماده ای هم ندارد مگر صبر زیاد که میدانم اصلا خوشایند نیست.

امید که زودتر به نتیجه برسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط zhilan نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه راهنمایی میخواستم اگه کسی منو بتونه کمک کنه ممنون میشم ، من تقریبا دیگه داره میشه هفت ماه که مقالمو یه ژورنالی فرستادم و تحت داوریه ولی هنوز خبری از نتیجش نشده الان شاید چندین بار هست که تو ماهای مختلف به ادیتور ایمیل میزنم ولی اصلا جواب نمیده از پشتیبانی خود نشریه هم کمک گرفتم که بهشون خبر بده ولی باز جواب نمیدن در صورتیکه بقیه مقالاتشونو نگاه کردم سر کی یا دوماه ریوایز زدن یه ژورنال معتبر هم هست کیو یک با ایمپکت بالا من نمیدونم چرا جواب نمیدن الان من باید چکار کنم اینو دیگه باید ریجکت شده بدونم چون میخوام جایی دیگه بفرستم تا نواوریش رو از دست نداده.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

دوستان کسی میدونه چطوری یه ژورنال میتونه ایندکس ISI رو بگیره ؟ یعنی این امکان هست که یه ژورنالی قبلا ISI نبوده جزو IIJIF گوگل اسکولار و چند جا دیگه باشه و بعدا هم مجوز ISI رو بگیره ؟

Junior Member

اخه نمیشه منتظر موند هر لحظه ممکنه این مقاله دیگه اون کیفیت رو نداشته باشه و جایی دیگه مشابهش چاپ شه ، راستش میخوام دیگه بفرستم جاهایی دیگه چون اینا ممکنه یادشون رفته باشه ریجکت رو اعلام کنن البته با پشتیبان الزویر من ارتباط برقرار کردم گفتن برای دو داور همون هفت ماه پیش فرستاده شده و اونا نظر خودشونو اعلام نکردن خود الزویر هم گفت بهشون پیغام میدم که جوابتو بدن ولی باز خبری نشد دیگه نمیشه دیگه اینقد صبر کرد نمیدونم چرا بعضی جاها اینجورن

ApplyAbroad Veteran

دوستان کسی میدونه چطوری یه ژورنال میتونه ایندکس ISI رو بگیره ؟ یعنی این امکان هست که یه ژورنالی قبلا ISI نبوده جزو IIJIF گوگل اسکولار و چند جا دیگه باشه و بعدا هم مجوز ISI رو بگیره ؟
    سلام
    IIJIF فیک هست. گوگل سکولار معیار نیست. ISI روند ساده ای نداره. شما این جورنال کنار بگذارید و اعتماد نکنید. موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

سلام نکته شما کاملا درست است. گاهی دوره بررسی آنقدر طول میکشد که باید دیتا را به روز کرد و من اینرا برای دوستانم دیده ام که بعد از مدتها که جواب مثبت گرفتند جواب مشروط به به روز کردن دیتا و در نتیجه کل تحلیل بود و واقعا کلی دوباره کاری... من تجربه اینکار را شخصا نداشته ام ولی اگر تصمیم گرفتید حتما ژوزنال اول را از تصمیمتان مطبع کنید بنویسید که به دلیل طولانی شدن پروسه داوری میخواهید به ژورنال دیگری بفرستید. حتی فکر میکنم برای جلوگیری از هر شایبه ای به ژورنالهای بعدی ه م بگوییدکه مقاله را برای فلان ژورنال فرستاده اید ولی طول کشیده و حالا دارید برای آنها میفرستید.

موفق باشید

اخه نمیشه منتظر موند هر لحظه ممکنه این مقاله دیگه اون کیفیت رو نداشته باشه و جایی دیگه مشابهش چاپ شه ، راستش میخوام دیگه بفرستم جاهایی دیگه چون اینا ممکنه یادشون رفته باشه ریجکت رو اعلام کنن البته با پشتیبان الزویر من ارتباط برقرار کردم گفتن برای دو داور همون هفت ماه پیش فرستاده شده و اونا نظر خودشونو اعلام نکردن خود الزویر هم گفت بهشون پیغام میدم که جوابتو بدن ولی باز خبری نشد دیگه نمیشه دیگه اینقد صبر کرد نمیدونم چرا بعضی جاها اینجورن

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    IIJIF فیک هست. گوگل سکولار معیار نیست. ISI روند ساده ای نداره. شما این جورنال کنار بگذارید و اعتماد نکنید. موفق باشید
    چون یه ژورنالی هست که میگه که ما داریم سعی میکنیم که ایندکس ISI رو بگیریم ولی الان همکاری داره باimedPub و اینکه زیر نظر این چیزا هم هست
    Indexed in: International Innovative Journal Impact Factor (IIJIF), CAS Indexed, Scholarsteer, Directory of Research Journals, Google scholar] ، وقتی هم ISSN رو تو SJR میزنیم میره زی نظر یه ژورنال پزشکی که اینا دارن باهاش همکاری میکنن.

سلام دوستان..
    یه سوال ذهنمو مشغول کرده. امکان داره مثلا پنج تا داور مقاله بگن این مقاله خوبه و توصیه به چاپش کنن بعد ادیتوری که هم فیلد مقاله ست مقاله رو ریجکت کنه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام به نظر من امکان دارد ولی فرض سوال بیشتر تیوریک است تا واقعی. در همان حالت هم من فکر میکنم کمتر ادیتوری چنین مانوری را بدهد. به دو دلیل. اول اینکه باید آنچنان دلایل قوی ای پیدا کند که نه مقاله را که نظر موافق ۵ داور را هم به چالش بکشد یعنی چیزی را ببینید که این ۵ نفر ندیده اند که این اساسا با منطق peer review که ناظر بر خرد جمعی و .... اینهاست جور در نمی آید. دوم اینکه اصلا تصمیم خودش برای نحوه انتخاب داورها در مرحله نخست مورد سوال واقع میشود که اگر نظر داورهایی که خودش انتخاب کرده را قبول ندارد آیا از اول این داورها صلاحیت بررسی مقاله مورد سوال را داشته اند؟

نظر ادیتور خیلی مهم است ولی با شرایطی که فرمودید به نظرم دور از دهن باشد ادیتوری چنین تصمیمی بگیرد مگر مسایل مربوط به plagiarism و عدم صداقت باشد یا نکته ای در مورد مسایلی از جنس ethical concern که بعد از نظر داورها برای ادیتور معلوم شود رعایت نشده است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideh1980 نمایش پست ها
    سلام دوستان..
    یه سوال ذهنمو مشغول کرده. امکان داره مثلا پنج تا داور مقاله بگن این مقاله خوبه و توصیه به چاپش کنن بعد ادیتوری که هم فیلد مقاله ست مقاله رو ریجکت کنه؟

Keep Calm and APPLY ON

من تو همین فروم هم نوشتم که مقاله م رو برا یه ژورنال از انتشارات وایلی فرستادم خود چیف ادیتور دو بار کامنت گذاشت رو مقاله که فلان اصلاحات رو انجام بده و دوباره سابمیت کن و منم انجام دادم یعنی در واقع من بغیر از بار اول دوبار دیگه هم مقاله رو سابمیت کردم.لازم به توضیح است که موقع سابمیت ازم خواستن چند تا داور معرفی کنم منم پنج تا داور معرفی کردم که در زمینه کاری خودم کار میکردن البته خب طبیعتاً من و استاد راهنما مو میشناسن.خلاصه بعد آخرین سابمیت کمتر از یه روز مقاله رفت دست ادیتور اجرایی و بعد چند روز هم مقاله رو فرستادن برای داورها...هر پنج تا داور!. اتفاقا همشونم با من تماس گرفتن که مقاله ت دست ماست و ما هم داوریش رو قبول کردیم و تبریک بابت مقاله ت و خوبه و نتونستیم ایراد اساسی بگیریم در حد مینور و چند تاشون که گفتن ب همین صورت قابله چاپه..حالا الان وضعیت مقاله به Awaiting Field Editor Recommendation تغییر پیدا کرده.حالا این سوال برام پیش اومد از اونجایی که ادیتور اجرایی با این ادیتور فیلد تخصصی فرق می‌کنه ( اسمشونو تو وضعیت مقاله نوشته) امکانش هست بر خلاف اون پنج تا داور و نظر چیف ادیتور و ادیتور اجرایی این ادیتور هم فیلد که زیاد هم البته فیلدش با فیلد کاری من یکی نیست بزنه مقاله رو ریجکت کنه?

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)