صفحه 292 از 364 نخستنخست ... 192242282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302342 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,911 تا 2,920 , از مجموع 3633

موضوع: فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط asemanizady نمایش پست ها
    سلام دوستان، وقتی مقاله بعد از دو روز ریجکت میشه و ادیتور اینو میگه منظورش چی هست دقیقا، درحالی که ما روی موضوعی کار کردیم که قبلا مقاله هایی تو این زمینه تو همین ژورنال چاپ شده:

Thank you for your interest and submission to "X". Unfortunately, after an initial evaluation, I feel your manuscript is not appropriate for this journal's readership.

سلام

این نوع پاسخ دلایل متعددی میتونه داشته باشه. مثلا یکی از دلایلش اینه که برخی از ژورنالها همون ابتدا به affiliation نویسنده ها نگاه میکنن و بر اساس سلیقه یا سیاستهای ژورنال یا هر معیاری که ما ازش خبر نداریم مقاله رو خیلی زود ریجکت میکنن.
    یکی دیگه از دلایلش اینه که ممکنه ژورنال در اون زمان خاص که شما مقاله رو سابمیت کردید دنبال مقالاتی هست که روی یک موضوع بخصوصی کار کرده باشن. یعنی گرچه مقاله شما مطابق با scope ژورنال هست اما ممکنه در اون بازه زمانی ادیتور تمرکزش روی یک موضوع بخصوصی باشه و ترجیح بده فعلا مقالاتی رو که در اون زمینه هستن برای داوری قبول کنه.
    یکی از دلایل هم میتونه سطح و کیفیت کار باشه. ادیتور در این مواقع با یک نگاه کلی، بخصوص با مطالعه abstract و بررسی دیتاها، به این نتیجه میرسه که این کار ارزش داوری نداره.
    یکی دیگه از دلایل هم میتونه مربوط به تعدد مقالات در اون زمینه باشه. یعنی در زمینه‌ای که شما کار کردید اینقدر در ژورنالهای مختلف مقاله چاپ شده که ادیتور فکر میکنه این موضوع دیگه جذابیت چندانی برای مخاطب نداره و عملا cite نمیشه، که خب این قطعا خوب نیست.
    یکی از دلایل هم که متاسفانه در اثر سهل انگاری نویسنده ها پیش میاد بحث plagiarism هست. یعنی همون ابتدا با یه بررسی ساده ادیتور متوجه کلی جملات مشابه میشه و عملا اعتمادش نسبت به کار سلب میشه.

و دلایل دیگه.

در این مواقع بهترین کار اینه که بلافاصله و بدون فوت وقت برید سراغ یک ژورنال دیگه. تجربه بنده و بسیاری از دوستان بنده نشون میده که بحث با ادیتور در این موارد به هیچ نتیجه ای نمیرسه. و در نظر داشته باشید که همیشه نظر مثبت ادیتور بسیار زیاد تعیین کنندست. پس دریافت چنین پاسخی یعنی اینکه خیلی زود بریم سراغ یه ژورنال دیگه و وقت رو تلف نکنیم.

موفق باشید.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : فرایند داوری مقالات (مدت زمان داوری، الگوی داوری و الگوی پاسخ گویی)

خیلی ممنون دوست عزیز که تحربه را به اشتراک گذاشتید.

به این ترتیب خوشبختانه ایشان نکته محتوایی ظاهرا نداشته اند که این خبر خوبی است. به نظر باید ژورنالهای دیگری /مشابه را هدف بگیرید.

امید که موفق باشید و باز هم متشکرم بابت به اشتراک گذاری تجربتان.

نقل قول نوشته اصلی توسط asemanizady نمایش پست ها
    سلام،ما تلاش کردیم که تو مکاتباتمون بگیم که بخشی از کار ما دقیقا روی یکی از مقالاتی بوده که در همین ژورنال چاپ شده و ازشون خواستیم که بیشتر در مورد نظرشون بهمون بگن. ایشونم گفت من نظرم اینه که شما کارتون رو به اون 3تا ژورنالی که معرفی کردم بفرستین چون برا اونا جذابتر خواهد بود بعدشم اینکه حالا ما یکدونه(ولی در حقیقیت بیشتر از یکی بوده) تو این موضوع چاپ کردیم برای سنجش میزان علاقه مندی خواننده های ژورنال تو اون زمینه بوده و دلیل بر ادامه ی چاپ تو اون حوزه نیست(حقیقتش من تو متن ایمیل اولم اسم 7 تا مقاله ایی که با موضوع مشابه چاپ شده بودن رو ردیف کرده بودم ولی خوب اخرش گفتم زشته، اونجوری طرف فکر میکنه میخوام مچشو بگیرم بعدش دیگه فقط به اون مقاله ایی که مستقیما نقدش کرده بودیم اشاره کردم ولی حیف که انگار باید همون کار رو میکردم))) در آخر هم نه تنها موضوع برای ما روشن نشد بلکه بیشتر تو تاریکی گمراهمون کردن سر قضییه ی اینکه ممکنه دیگه ژورنال نخواد تو اون موضوع کار چاپ کنه

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوستان
    من مقاله ام ریوایز خورده و مهلت ارسال مقاله تا امروزه. من چند روز پیش به ژورنال مربوطه ایمیل زدم و درخواست کردم که مهلت ریوایز رو دو هفته بیشتر کنند. اما هیچ جوابی ندادن و due date هم تغییری نکرده.به نظرتون الان چی می شه؟ لطفا راهنمایی ام کنید که چکار کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr11 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مقاله ام ریوایز خورده و مهلت ارسال مقاله تا امروزه. من چند روز پیش به ژورنال مربوطه ایمیل زدم و درخواست کردم که مهلت ریوایز رو دو هفته بیشتر کنند. اما هیچ جوابی ندادن و due date هم تغییری نکرده.به نظرتون الان چی می شه؟ لطفا راهنمایی ام کنید که چکار کنم.
    سلام

برای تمدید مهلت ریوایز حتما باید تائید ادیتور رو از طریق مکاتبه گرفته باشید و due date باید تغییر کنه تا سیستم ریوایز شما رو بپذیره. حالا که نه جوابی دادن و نه due date تغییر کرده طبیعتا یعنی موافقت نکردن.

پیشنهاد می‌کنم تا اونجایی که میتونید خیلی سریع کامنتهای داوران رو جواب بدید و در متن مقاله اعمال کنید و همین امروز بفرستید. فوقش اینه که یه ریوایز مجدد میخوره. این خیلی بهتر از اینه که کلا شانستون برای چاپ مقاله در این ژورنال رو از دست بدید.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط miladg نمایش پست ها
    سلام

برای تمدید مهلت ریوایز حتما باید تائید ادیتور رو از طریق مکاتبه گرفته باشید و due date باید تغییر کنه تا سیستم ریوایز شما رو بپذیره. حالا که نه جوابی دادن و نه due date تغییر کرده طبیعتا یعنی موافقت نکردن.

پیشنهاد می‌کنم تا اونجایی که میتونید خیلی سریع کامنتهای داوران رو جواب بدید و در متن مقاله اعمال کنید و همین امروز بفرستید. فوقش اینه که یه ریوایز مجدد میخوره. این خیلی بهتر از اینه که کلا شانستون برای چاپ مقاله در این ژورنال رو از دست بدید.

موفق باشید
    سلام
    مرسی که پاسخ دادین،اگه دو روز دیگر بفرستم چطور؟ چون واقعا امروز تموم نمی شه. و اینکه همون موقع که نظرات داورها را فرستادن خواستن نظرم رو اعلام کنم که مایل به ریوایز مقاله هستم یا نه که موافقت خودم رو اعلام کردم حالا به نظرتون ۲ روز تاخیر اشکال داره؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام دوستان
    سلام در بسیاری از موارد جورنالها خیلی حساس نیستند مثلا یکی دو هفته دیر بشود و مقاله شما را از سیستم داوری خارج نمی کنند. خیلی نگران نباشید اما ریسک هم نکنید و در اولین فرصت اگر دیدید جوابی ندادند حداکثر تا چند روز آینده ریوایز را بفرستید.

سلام
    مرسی که پاسخ دادین،اگه دو روز دیگر بفرستم چطور؟ چون واقعا امروز تموم نمی شه. و اینکه همون موقع که نظرات داورها را فرستادن خواستن نظرم رو اعلام کنم که مایل به ریوایز مقاله هستم یا نه که موافقت خودم رو اعلام کردم حالا به نظرتون ۲ روز تاخیر اشکال داره؟
    خواهش میکنم.

راستش این کاملا به ادیتور بستگی داره. یعنی میتونم بهتون بگم که حتی اگه قوانین خود ژورنال هم این انعطاف رو داشته باشن، اگر ادیتور موافق نباشه مقاله شما از پروسه داوری حذف میشه و همینطور اگر ادیتور نسبت به مقاله شما دید مثبت داشته باشه ممکنه حتی تا یکی دو هفته هم برای دریافت ریوایز شما صبر کنه. البته این شرایط گرچه دور از واقعیت نیست اما طبیعتا مبتنی بر حدس و گمانه. اگر ایمیل شما پاسخ داده میشد اونموقع میشد مبتنی بر فکت اظهار نظر کرد.
    به همین دلیل واقعا من نمیتونم بگم آیا 2 روز تاخیر اشکال ایجاد میکنه یا نه، آیا روی دید ادیتور تاثیر منفی میذاره یا نه؟.

اگر امروز میفرستادید طبیعتا ریسکی نداشت چون سر موعد بود، اما اگر امروز تموم نمیشه سعی کنید در اسرع وقت ارسال کنید و امیدوار باشید که ادیتور دید مثبتی به کار داشته باشه و از این تاخیر چشم پوشی کنه.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط miladg نمایش پست ها
    سلام

این نوع پاسخ دلایل متعددی میتونه داشته باشه. مثلا یکی از دلایلش اینه که برخی از ژورنالها همون ابتدا به affiliation نویسنده ها نگاه میکنن و بر اساس سلیقه یا سیاستهای ژورنال یا هر معیاری که ما ازش خبر نداریم مقاله رو خیلی زود ریجکت میکنن.
    یکی دیگه از دلایلش اینه که ممکنه ژورنال در اون زمان خاص که شما مقاله رو سابمیت کردید دنبال مقالاتی هست که روی یک موضوع بخصوصی کار کرده باشن. یعنی گرچه مقاله شما مطابق با scope ژورنال هست اما ممکنه در اون بازه زمانی ادیتور تمرکزش روی یک موضوع بخصوصی باشه و ترجیح بده فعلا مقالاتی رو که در اون زمینه هستن برای داوری قبول کنه.
    یکی از دلایل هم میتونه سطح و کیفیت کار باشه. ادیتور در این مواقع با یک نگاه کلی، بخصوص با مطالعه abstract و بررسی دیتاها، به این نتیجه میرسه که این کار ارزش داوری نداره.
    یکی دیگه از دلایل هم میتونه مربوط به تعدد مقالات در اون زمینه باشه. یعنی در زمینه‌ای که شما کار کردید اینقدر در ژورنالهای مختلف مقاله چاپ شده که ادیتور فکر میکنه این موضوع دیگه جذابیت چندانی برای مخاطب نداره و عملا cite نمیشه، که خب این قطعا خوب نیست.
    یکی از دلایل هم که متاسفانه در اثر سهل انگاری نویسنده ها پیش میاد بحث plagiarism هست. یعنی همون ابتدا با یه بررسی ساده ادیتور متوجه کلی جملات مشابه میشه و عملا اعتمادش نسبت به کار سلب میشه.

و دلایل دیگه.

در این مواقع بهترین کار اینه که بلافاصله و بدون فوت وقت برید سراغ یک ژورنال دیگه. تجربه بنده و بسیاری از دوستان بنده نشون میده که بحث با ادیتور در این موارد به هیچ نتیجه ای نمیرسه. و در نظر داشته باشید که همیشه نظر مثبت ادیتور بسیار زیاد تعیین کنندست. پس دریافت چنین پاسخی یعنی اینکه خیلی زود بریم سراغ یه ژورنال دیگه و وقت رو تلف نکنیم.

موفق باشید.
    ممنونم بابت راهنماییتون ، بله ما هم دیگه مقاله رو به یکی از اون مقالات پیشنهادی ادیتور فرستادیم.

Banned

سلام

مقاله ای رو 5 ماه پیش به ژورنال sustainable cities and society فرستادیم. هنوز اندیر ریویو هست. کلا مرسوم هست به ادیتور ایمیل دادن که چرا طول کشیده؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

بلی متداول هست ولی متاسفانه معمولا نتیجه ملموسی ندارد چون ادیتورها اگر جواب بدهند همیشه دلیلی برای تاخیر دارند!

با اینحال پیشنهاد میکنم پیگیری بفرمایید گاهی واقعا کار جایی گیر کرده است و پیگیری مساله را به جریان می اندازد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    سلام

مقاله ای رو 5 ماه پیش به ژورنال sustainable cities and society فرستادیم. هنوز اندیر ریویو هست. کلا مرسوم هست به ادیتور ایمیل دادن که چرا طول کشیده؟
    ویرایش توسط susighton : October 5th, 2019 در ساعت 11:50 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)