نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1994 نمایش پست ها
می دونید نظر ها برام خیلی جالبه!
فقط به این اتفال توجه کنید که دوست صمیمی من از دانشگاه ازاد نجف اباد برای ارشد رفت Mit ولی بدون فاند ( توجه کنید که همینم کار بزرگی است ) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگه بخواهیم رده بندی کنیم برای بعضی ها که به رده بندی علاقه دارند نجف اباد بعد از علوم و تحقیقات در رده ی دوم ازاد ها هست
برادر این دوستم هم که یل تشریف دارند برای دکتری می گفت که من در زمان کنکور ارشدم موندم که زبان بخونم و مقاله بنویسم یا بشینم کنکور بخونم؟
بعد رفتم ارشد نجف اباد و ناراحت بودم که چرا کنکور نخوندم برم یه جای بهتر ولی زمانی که اپلای کردم به ثمر نشت
ما یه گروه 20 نفره بودیم که همگی تو کل جهان پخش شدیم به جز4 تا و خود من که پنجمی باشم
تمامی ما روی این موضوع اتفاق نظر داریم که :
برای پذیرش از دانشگاه های مطرح دنیا که کمیته محور هستند 80 درصد کار این سه مورد هست:
SOP و نمرات زبان و کیفیت ( نه کمیت ) مقاله ها
15 درصد باقی مونده معدل و پنج درصد دیگه اسم دانشگاه و ....
بعضی ها می گند که اسم دانشگاه و معدل مهم ترین فاکتوره و منم قبول دارم ولی برای کجا؟
اینجا جهان سوم هست و خود دوستام گفتند که اساتید شون میگند که معیار های ما برای سنجش دانشجو های کشور های جهان سوم متفاوته!!
این حرفی که میزندید مثلا معدل و اسم دانشگاه معیار دانشجو های کشور های پیشرفته است نه ما!!
مثلا اگه مقطع قبلیت رو المان بودی حرفت قبول ولی الان که مقطع قبلت رو ایران بودی!!
سلام

کلام شما تا حدی درست است. در هر صورت معدل و اسم دانشگاه برای هر استاد و یا دانشگاه معتبری مهم است. به طبع شما برای دانشگاه با رتبه پایین تر اقدام کنید این اهمیت کمرنگ تر می شود.

در اروپا پوزیشن ها بسیار رقابتی است و اثر معدل و تا حد کمتری دانشگاه را نمی توان نادیده گرفت.

ارادت