خدا رو شکر امروزه با اومدن سیستم های by researching سیستم قدیمی در حال جمع شدن هستش .

بنده همینجا عملاً اعلام میکنم از سیستم قدیمی متنفر هستم و جبه میگیرم. سیستم classic درس خواندن و در عمل حفظ کردن هیچگاه نمیتونه جای سیستم جدید رو بگیره .

نمونه های موفق رو در شرکت های خصوصی میبینید . که بزرگترین اونها یعنی Microsoft - Cisco - google خیلی موفق بودند . شرکت های نامبرده شده همواره در حال پیشرفت علم هستند و هیچ وقت برای تنظیم یک مقاله که حتماً قالب مقاله فلان شکل باشه و مشکلاتی از این قبیل وقت صرف نکردند .

بنده اصلاً نمیدونستم که این سیستم قدیمی همچنان پا برجاست تازه در این فروم متوجه این موضوع شدم .
در بدو ورودم به این فروم قصد همکاری و نوشتن مقاله علمی را داشتم . اما حال منصرف شدم . زیرا با افکاری مانند استاد های دانشگاه رو به رو شدم و اون فضایی که از اینجا تصور داشتم اشتباه بود . حال بیاید یک نگاهی به امثال من و دوستانی که به این سیستم آموزشی معتقد هستند بندازیم .

برای نمونه یک مثال میزنم :

سال 2008 در کنفرانس blackhat مقاله ای مبنی بر جعل بسته های تولید شده و ربودن هویت سویچ های سیسکو مطرح شد . اما قادر به انجام چنین کاری نبودند . مقاله accept شده و منتشر شد .

سال 2009 گروهی به نام yersinia مقاله فوق را دید و اشکالات آن را برای پیاده سازی بیان کرد . سپس حملات را تحت framework نوشته شده پیاده سازی کرد .

حال کدام یک در پیشرف علم بیشتر سهیم بودند ؟ کدام یک بیشتر مورد توجه شرکت های غول خصوصی قرار گرفتند ؟

گروه اول که مقاله را نوشت چون درگیر عمل نشد حتی متوجه مشکلات هم نشده و در نتیجه مقاله بسیار ناقص بوده و در حد یک رویا بود .

امروزه N نفر پذیرش دانشگاه گرفته و N نفر هم فارق التحصیل میشوند . از این میان درصد کمی مفید واقع شده که در نتیجه باید ایده های خود را عملی کنند . ما بقی هم یک جا کارمند یا مدیر میشوند .

دوستان مایکروسافت و سیسکو را اخراجی های دانشگاه ماکروسافت و سیسکو کردند . certificate ای ها به اینجا رسوندن نه داشنگاهی های معدل بالا .

اگر بی احترامی کردم طلب بخشش می کنم .