صفحه 135 از 157 نخستنخست ... 3585125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,341 تا 1,350 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط skynem نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی
    من حدود چند ماه پیش برای اینترن شیپ به یک سری استاد ایمیل دادم که از بین کسایی که جواب دادند و گفتن مثلا جا ندارن و عذر خواهی کردن یک سری گفتن برای مستر مثلا اقدام کن و رزومت خوبه. حالا بعد چند ماه به نظرتون اصلا اثر مثبت داره به اونا ایمیل بزنم برای مستر؟بادشون نیست چون قطعا. به نظرتون یاد اوریش میتونه اصلا چیز مفیدی باشه؟
    متشکر

اگر خودشون پیشنهاد دادن برای مستر
    روی همون ایمیل جواب بدین که علاقه مندین.

Junior Member

سلام. من حدود ۶ ماه پیش با استادی تو کانادا اسکایپ داشتم که خیلی ازم تعریف میکرد تو اسکایپ و همون موقع قرار شد که برای ژانویه اپلای کنم. موقع پر کردن اپلیکیشن هم در مورد فاند سوال داشتم که جوابمو داد. بعد از اون هم ۴ بار بهش ایمیل زدم (برای اینکه تو ذهنش بمونم) که گفته بود یه سری فایل در مورد پروژه هاش برام میفرسته بخونم رو بفرسته. یا اینکه مثلا مقاله هاش رو خوندم که جوابمو نداد دیگه.

الان که به ددلاینش نزدیک میشه بهش دوباره ایمیل زدم که یادش بیافته من رو و حواسش باشه و اینطوری جواب منو داد:

Yes thank you. Your application is under review now. Once you get your acceptance I will communicate with you.

به نظرتون یعنی من رو میخواد بگیره یا اینکه داره میپیچونه؟

Junior Member

سلام دوستان یک سوال داشتم از کسانی که در فرصت مطالعاتی با یک استاد کار کردند آیا استاد انتظار داره که دعوتش کنیم برای دفاع (حداقل یک دعوت ایمیلی) یا اشکالی نداره که فقط بهشون بگیم که این هفته میخوام دفاع کنم. من میخواستم بهشون بگم ممنون میشم یک جمله برای دفاعم که از طرفشون خونده بشه را بدهند. ممنون میشم از نظراتتون بهره مند شوم.

ApplyAbroad Superstar

سلام شما نگفته اید که در چه کشوری هستید و استاد در چه کشوری هستند و این مهم است چون رویه ها فرق میکند. با اینحال به صورت عادی استاد چنین "انتظاری " ندارند. ولی اگر در دوره مطالعاتی رابطه خیلی دوستانه ای برقرار کرده اید مودبانه است اطلاع دهید و برای دفاع راهنمایی و کمک فکری بگیرید.

اینکه گفتم به کشور بستگی دارد برای این است که در بعضی از کشورها اصولا دفاع تنها با حضور دانشجو انجام میشود و حتی اساتید راهنما هم شرکت ندارند مگر به دلایل خیلی خاص و به تقاضای دانشجو و سوپروایزرها اجاره صحبت هم حتی ندارند و در اصل هم چنین تقاضایی از سوی دانشجو برایش مثبت ارزیابی نمیشود. انگلستان از این دسته کشورهاست. در استرالیا غیر عادی نیست که تز بدون حضور حتی خود دانشجو توسط داوران بررسی و اعلام نتیجه شود. بنابراین موضوع دعوت در چنین کشورهایی از پایه متنفی است.

در بعضی کشورها هم مثل ایران دفاع یک جلسه باز و بزرگ است و در واقع یک event آکادمیک محسوب میشود و هر چه نفرات بیشتر باشد نشان از اهمیت دانشجو و کار او دارد. در چنین مواردی وقتی دعوت میشود قاعده این است که میزبان یعنی دانشگاه شما هزینه های سفر و اقامت استاد را به عهده بگیرد بنابراین شما باید امکانات دانشگاهتان را هم قبل از دعوت برآورد کنید که میخواهند یا اصلا میتوانند و در ایران هم خوب کلی داستان دیگر... حراست و نهادهای دیگر از این دست هم که بنابرقاعده باید حتما نظر بدهند تا علت وجودیشان بار دیگر ثابت شود و کسی فکر نکند که خدای نکرده ....

موفق باشید و امید که دفاع بسیار خوبی داشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahefeshan نمایش پست ها
    سلام دوستان یک سوال داشتم از کسانی که در فرصت مطالعاتی با یک استاد کار کردند آیا استاد انتظار داره که دعوتش کنیم برای دفاع (حداقل یک دعوت ایمیلی) یا اشکالی نداره که فقط بهشون بگیم که این هفته میخوام دفاع کنم. من میخواستم بهشون بگم ممنون میشم یک جمله برای دفاعم که از طرفشون خونده بشه را بدهند. ممنون میشم از نظراتتون بهره مند شوم.
    ویرایش توسط susighton : September 7th, 2018 در ساعت 12:05 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام بر دوستان عزیز
    یه سوال داشتم. اگر من به یک استاد یا یک ادمیشن آفیس ایمیل بزنم و درخواستی داشته باشم و بعد اونها جواب ایمیل را بدهند که مثلا یه راهنمایی کرده باشند یا یک لینک حاوی اطلاعات بدهند. در این صورت من جوابم را گرفتم و نیازی به مکاتبه بیشتر ندارم ، آیا نیازه برای تشکر دوباره ریپلای کنم و ازشون تشکر کنم یا نیازی نیست؟
    اگه هست متن تشکر چطوری باشه بهتره؟
    اگر پس از دریافت ایمیل و راه افتادن کارمون تشکر واسشون نفرستیم یه وقت پیش خودشون نگن که چقدر بی ادب و فرصت طلبه؟

بسیار ممنونم

ApplyAbroad Superstar

سلام نوع و عمق جواب خوب واقعا خیل بستگی به کاری دارد کرده اند یا کسی که جواب داده است مثل هر کار یا هر جای دنیا ولی معمولا "عمل " تشکر مهم است. برای این کاری که میگویید که ظاهرا کار ساده ای بوده یک تشکر کوتاه یک خطی شاید کافی باشد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط gidlio نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    یه سوال داشتم. اگر من به یک استاد یا یک ادمیشن آفیس ایمیل بزنم و درخواستی داشته باشم و بعد اونها جواب ایمیل را بدهند که مثلا یه راهنمایی کرده باشند یا یک لینک حاوی اطلاعات بدهند. در این صورت من جوابم را گرفتم و نیازی به مکاتبه بیشتر ندارم ، آیا نیازه برای تشکر دوباره ریپلای کنم و ازشون تشکر کنم یا نیازی نیست؟
    اگه هست متن تشکر چطوری باشه بهتره؟
    اگر پس از دریافت ایمیل و راه افتادن کارمون تشکر واسشون نفرستیم یه وقت پیش خودشون نگن که چقدر بی ادب و فرصت طلبه؟

بسیار ممنونم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام نوع و عمق جواب خوب واقعا خیل بستگی به کاری دارد کرده اند یا کسی که جواب داده است مثل هر کار یا هر جای دنیا ولی معمولا "عمل " تشکر مهم است. برای این کاری که میگویید که ظاهرا کار ساده ای بوده یک تشکر کوتاه یک خطی شاید کافی باشد.

موفق باشید
    ممنون از شما...
    جمله زیر برای یک تشکر ساده خوبه :
    I would appreciate for your helpul response.

ApplyAbroad Superstar

سلام. بلی و هر چیزی نزدیک به آن یا حتی ساده تر.

Thanks a lot for this,well appreciated

ممنون از شما...
    جمله زیر برای یک تشکر ساده خوبه :
    I would appreciate for your helpul response.

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام. بلی و هر چیزی نزدیک به آن یا حتی ساده تر.

Thanks a lot for this,well appreciated

اگر بخوام به ادمیشن آفیس یه دانشگاه جمله زیر را بگم به انگلیسی چطوری میشه؟

به دلیل طولانی بودن وقت سفارت بنده در صورت پذیرش در دانشگاه ایکس مجبورم یک یا دو ترم دیفر کنم، آیا با توجه به قوانین دانشکده شما این کار امکان پذیر است؟

ممنونم از شما

ApplyAbroad Guru

اگر بخوام به ادمیشن آفیس یه دانشگاه جمله زیر را بگم به انگلیسی چطوری میشه؟

به دلیل طولانی بودن وقت سفارت بنده در صورت پذیرش در دانشگاه ایکس مجبورم یک یا دو ترم دیفر کنم، آیا با توجه به قوانین دانشکده شما این کار امکان پذیر است؟

ممنونم از شما
    I would like to inquire about the possibility of deferring my admission by one semester due to unexpected delays by the visa office.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)