صفحه 137 از 157 نخستنخست ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

سلام شما کشور مقصدتان را اگر بفرمایید دوستان بهتر و دقیق تر میتوانند کمک کنند. برای انگلستان که من الان هستم برای ارشد نیاز زیادی به برقراری ارتباط با اساتید برای ارشد نیست. ارشد دوم هم خیلی متداول است به خصوص اینکه اینجا یکساله انجام میشود.

حتی برای دکتری برنامه هایی تحت عنوان ۳+۱ وجود دارد که آن "یک" به معنی یک ارشد دوم است برای دانشجوی بین الملل است که میخواهد به دکتری ادامه دهد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط a747asma نمایش پست ها
    سلام
    من دوره ارشدم رو تازه در ایران شروع کردم، اما میخوام سال بعد دوباره برا ارشد اپلای کنم. ایا وقتی میخوام به یه استادی ایمیل بزنم اینو بگم که دارم ارشد میخونم و با این حال میخوام دوباره برا ارشد اپلای کنم؟ اگر نباید این نکته ذکر بشه، پس در اون صورت نرم افزارها و درسایی که الان یاد میگیرم و میخونم تو دوره ارشد و دونستن اونا نکته مثبت هستش رو اگر پرسیدن که چطور بلدی چی باید جواب بدم؟ فقط بگم از روی علاقه خودم رفتم دنبالش؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member Artanix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marine Engineering at Sharif University of Technology

سلام دوستان

بر این اساس که مرسومه که نباید به بیشتر از یه استاد از یه دپارتمان ایمیل داد، یه سوالی برام پیش اومده.

من قصد اپلای برای دو حوزه نسبتا مختلف از مهندسی مکانیک دارم و در هر دو حوزه هم فعالیت کردم و علاقه دارم. حالا از دپارتمان مکانیک دانشگاه McMastar کانادا، دو استاد هستن که هر کدوم روی یکی از زمینه های مورد علاقه من کار میکنن. حالا اگه به هردوتاشون ایمیل بدم بازم بد میشه با اینکه زمینه کاریشون فرق داره؟

ApplyAbroad Superstar

سلام

اگر مکاتبه به این شکل باشد که شما دارید دو موضوع را برای اینکه پروژه دکتری شما باشند ارزیابی و بررسی میکنید به نظرم از منظر اخلاقی ایرادی نداشته باشد.

و چون مساله بررسی اولیه است میتوانید خیلی واضح و صادقانه به هر کدام بفرمایید مثلا با استاد Y هم در تماس هستم. یا حتی اساتید دانشگاههای دیگر.

بعد البته اگر مکاتبات به جای جدی رسید از استاد برای سوپرویژن کار سوال میکنید که ایا امادگی دارند یا در شما حداقلها را برای شروع تقاضای رسمی میبینند یا فاند دارند و بفیه مسیر...

HTH
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artanix نمایش پست ها
    سلام دوستان

بر این اساس که مرسومه که نباید به بیشتر از یه استاد از یه دپارتمان ایمیل داد، یه سوالی برام پیش اومده.

من قصد اپلای برای دو حوزه نسبتا مختلف از مهندسی مکانیک دارم و در هر دو حوزه هم فعالیت کردم و علاقه دارم. حالا از دپارتمان مکانیک دانشگاه McMastar کانادا، دو استاد هستن که هر کدوم روی یکی از زمینه های مورد علاقه من کار میکنن. حالا اگه به هردوتاشون ایمیل بدم بازم بد میشه با اینکه زمینه کاریشون فرق داره؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member a747asma آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام شما کشور مقصدتان را اگر بفرمایید دوستان بهتر و دقیق تر میتوانند کمک کنند. برای انگلستان که من الان هستم برای ارشد نیاز زیادی به برقراری ارتباط با اساتید برای ارشد نیست. ارشد دوم هم خیلی متداول است به خصوص اینکه اینجا یکساله انجام میشود.

حتی برای دکتری برنامه هایی تحت عنوان ۳+۱ وجود دارد که آن "یک" به معنی یک ارشد دوم است برای دانشجوی بین الملل است که میخواهد به دکتری ادامه دهد.

موفق باشید
    خیلی ممنونم بابت وقتتون. من کشورهای ترکیه و کانادا رو مد نظر دارم. در واقع راجع به این کشورها یه مقدار اطلاعات دارم که میشه فاند گرفت، کشورهای دیگه رو بررسی نکردم که چطور هست وضعیتشون.

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم جوابم بدین که یجورایی فوری هست
    من داداشم حضوری با استاد صحبت کرده تو کانادا و استاد گفته فردا بهم ایمیل بزن و ترنسکریپت نمره برام بفرست
    چند تا نکته
    1-من هنوز مدرکمو نگرفتم چون وقت نکردم و منتظرم 10 روز دیگه بعد از زبان برم دنبال ریز نمره و مدرک گرفتن (مشکلی بابت ازادیش نیس)
    2-من یکی درسای ارشدم رو افتادم و بعد گرفتمش و با 14 پاس کردم (ورودی 92 و فارق التحصیل مهر 94)
    سوالم الان اینه به استاد الان بگم ترنسکریپت اصلی ندارم و تو پروسه ترجمه هست به نظرتون ؟ یا اصلن بیخیال این حرفش بشم نشنیده بگیرم و ایمیل بهش بزنم و راجبه مثلن رزومم توضیح بدم؟
    سوال بعدی هم اگه قراره بهش ریز نمراتم بگم نیازی هست بگم یه درس افتادم یا اگه بگم شانسم برای پذیرش میپره ؟ یا اینکه فقط همون درسو بگم 14 شدم و حرفی از افتادن نکنم ؟

ApplyAbroad Superstar

سلام به نظرم اصل مهمی که اصلا نباید هیچگاه فراموش شود روراستی و صداقت با استاد است. در هر اقدامی و در هر مکاتبه ای اینرا اگر در نظر داشته باشیم کارها دست آخر روان تر و با ارامش بیشتر انجام میشود.

در این مورد خاص هم استاد ریز نمره خواسته اند و فکر میکنم این پیچیدگی خاصی واقعا ندارد. شما ریز نمره هایی که کپی خود شماست را ترجمه خودتان بفرمایید و برای استاد ارسال کنید . خیلی هم شفاف توضیح بدهید که چرا در حال حاضر نمیتوانید لیست رسمی نمره هایتان را بفرستید و اضافه کنید که چه موقع این امکان برایتان وجود دارد و این کار را خواهید کرد. فکر نمیکنم ضرورتی داشته باشد ولی شاید هم بدون اشکال باشد که اسکن فارسی نمره هایتان را هم همراه ایمیل بفرستید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط redddneck نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون میشم جوابم بدین که یجورایی فوری هست
    من داداشم حضوری با استاد صحبت کرده تو کانادا و استاد گفته فردا بهم ایمیل بزن و ترنسکریپت نمره برام بفرست
    چند تا نکته
    1-من هنوز مدرکمو نگرفتم چون وقت نکردم و منتظرم 10 روز دیگه بعد از زبان برم دنبال ریز نمره و مدرک گرفتن (مشکلی بابت ازادیش نیس)
    2-من یکی درسای ارشدم رو افتادم و بعد گرفتمش و با 14 پاس کردم (ورودی 92 و فارق التحصیل مهر 94)
    سوالم الان اینه به استاد الان بگم ترنسکریپت اصلی ندارم و تو پروسه ترجمه هست به نظرتون ؟ یا اصلن بیخیال این حرفش بشم نشنیده بگیرم و ایمیل بهش بزنم و راجبه مثلن رزومم توضیح بدم؟
    سوال بعدی هم اگه قراره بهش ریز نمراتم بگم نیازی هست بگم یه درس افتادم یا اگه بگم شانسم برای پذیرش میپره ؟ یا اینکه فقط همون درسو بگم 14 شدم و حرفی از افتادن نکنم ؟
    ویرایش توسط susighton : November 21st, 2018 در ساعت 01:12 AM

Keep Calm and APPLY ON

سلام دوستان. میخواستم بپرسم این عنوان Country Affiliations که در پروفایل بعضی اساتید دیده میشه به چه معناست؟ یعنی فقط به کسانی که از این کشورها اپلای کنند پاسخ میدن؟ یا معنای دیگه ای داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Superstar

سلام لطفا یک نمونه لینک بگذارید. چیز خیلی متداولی نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh10adp نمایش پست ها
    سلام دوستان. میخواستم بپرسم این عنوان Country Affiliations که در پروفایل بعضی اساتید دیده میشه به چه معناست؟ یعنی فقط به کسانی که از این کشورها اپلای کنند پاسخ میدن؟ یا معنای دیگه ای داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

Keep Calm and APPLY ON

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام لطفا یک نمونه لینک بگذارید. چیز خیلی متداولی نیست.
    من هم اولین بار هست این رو در پروفایل اساتید می بینم . اونم دانشگاه Griffith استرالیا. بعنوان نمونه این استاد که کشورهایی مثل چین ، بوتان و ... رو در عنوان Country Affiliations پروفایلشون ذکر کردن. خیلی از اساتید این دانشگاه چنین بخشی دارن

https://experts.griffith.edu.au/academic/s.herat

ApplyAbroad Superstar

سلام به دید من که significance ی ندارد انتشارات و دانشجوهای ایشان ارتباط خاصی با کشورهای اشاره شده ندارند. فکر میکنم تلاش استاد/ دانشگاه برای های لایت کردن زاویه بین المللی بودنش باشد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh10adp نمایش پست ها
    من هم اولین بار هست این رو در پروفایل اساتید می بینم . اونم دانشگاه Griffith استرالیا. بعنوان نمونه این استاد که کشورهایی مثل چین ، بوتان و ... رو در عنوان Country Affiliations پروفایلشون ذکر کردن. خیلی از اساتید این دانشگاه چنین بخشی دارن

https://experts.griffith.edu.au/academic/s.herat

Keep Calm and APPLY ON

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)