صفحه 151 از 157 نخستنخست ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155156157 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,501 تا 1,510 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

سلام دوستان
    اول بگم که در مورد اینکه آیا در جای مناسب سوالمو مطرح کردم یا خیر، مطمعن نیستم.

من یکی دوتا سوال و مشکل داشتم.

من به زودی دو تا قرار مصاحبه با دو تا استاد دارم، استرالیا و کانادا

در مورد اولی طرف ریسرچر هست ولی دانشجوی دکترا میگیره. با اینکه کارش یکم از کارم دور بود ایمیل زدم و اونم قرار اسکایپ گذاشت. منم رفتم مقاله های اخیرشو بخونم که خیلی ربطی به من نداشتن و تا حدودی! متوجه مقالش شده بودم. چقد این موضوع بده که خیلی از کار استاد سر در نیارم؟
    دومی هم هر جا که به فکرم میرسید سرچ کردم تا بلکه اطلاعاتی از استاد بدست بیارم. توی خود سایت دانشگاه زده پروفسور، وبسایت شخصی و فیلدهای تحقیقاتیش، عکسش هم نیس. توی هوم پیج هم که میرم فقط تایمای کلاساشو گذاشته. در ریسرچ گیت هم دوسه تا مقاله ازش هست مربوط به سال 2000. الان من چیکار کنم که 4 تا مقاله ازش بخونم برای مصاحبه؟(البته خود استاده از قبل گفت که فک نمیکنه همکاری بین ما شکل بگیره )
    (اولی به خاطر هماهنگ نبودن زمینه تحقیقاتی ردم میکنه، دومی هم که از قبل گفته بود )
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ssogandd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اول بگم که در مورد اینکه آیا در جای مناسب سوالمو مطرح کردم یا خیر، مطمعن نیستم.

من یکی دوتا سوال و مشکل داشتم.

من به زودی دو تا قرار مصاحبه با دو تا استاد دارم، استرالیا و کانادا

در مورد اولی طرف ریسرچر هست ولی دانشجوی دکترا میگیره. با اینکه کارش یکم از کارم دور بود ایمیل زدم و اونم قرار اسکایپ گذاشت. منم رفتم مقاله های اخیرشو بخونم که خیلی ربطی به من نداشتن و تا حدودی! متوجه مقالش شده بودم. چقد این موضوع بده که خیلی از کار استاد سر در نیارم؟
    دومی هم هر جا که به فکرم میرسید سرچ کردم تا بلکه اطلاعاتی از استاد بدست بیارم. توی خود سایت دانشگاه زده پروفسور، وبسایت شخصی و فیلدهای تحقیقاتیش، عکسش هم نیس. توی هوم پیج هم که میرم فقط تایمای کلاساشو گذاشته. در ریسرچ گیت هم دوسه تا مقاله ازش هست مربوط به سال 2000. الان من چیکار کنم که 4 تا مقاله ازش بخونم برای مصاحبه؟(البته خود استاده از قبل گفت که فک نمیکنه همکاری بین ما شکل بگیره )
    (اولی به خاطر هماهنگ نبودن زمینه تحقیقاتی ردم میکنه، دومی هم که از قبل گفته بود )
    با تشکر

درپاسخ به سوال دوم تون: روی گوگل اسکالر دنبال مقاله هاش بگردید.

Junior Member

گشتم، همون مقاله های قدیمی بودن فقط.

Junior Member

سلام خسته نباشید.
    ببخشید اگه به استادی ایمیل بزنیم و بعد یه مدت جواب نداد، میشه اسمش رو داخل اسکایپ سرچ کرد و پروفایلش رو پیدا کرد و بهش پیغام داد؟ این کار اوکی هست از نظر شما؟
    من اسم چند تا اساتید کانادا رو داخل اسکایپ پیدا کردم، ولی نمیدونم خودشون هستن یا نه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Sas1997 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    ببخشید اگه به استادی ایمیل بزنیم و بعد یه مدت جواب نداد، میشه اسمش رو داخل اسکایپ سرچ کرد و پروفایلش رو پیدا کرد و بهش پیغام داد؟ این کار اوکی هست از نظر شما؟
    من اسم چند تا اساتید کانادا رو داخل اسکایپ پیدا کردم، ولی نمیدونم خودشون هستن یا نه.
    خیر این کار درست نیست. می تونید بعد از 10 روز یا مثلاً دو هفته روی ایمیل قبلی ریپلای کنید و بگید که
    Dear Prof. XXX,

I am just following up on my previous email regarding YYYY
    اگر این دفعه هم جواب نداد دیگه کلاً بی خیال بشید دنبال یک استاد دیگه بگردید. گاهی اوقات میشه که ایمیل اول رو استاد وقتی دریافت می کنه که سرش شلوغه و اولویتش این نیست که به شما پاسخ بده علیرغم اینکه ایمیل رو خونده و ممکنه به بعد موکول کنه و فراموش کنه. پس فالوآپ ایمیل ایده خوبی یه. اما این که برید پروفایل اسکایپ و یا شماره تلفن موبایل طرف رو پیدا کنید که هرجور شده ازش سراغ بگیرید کار درستی نیست!!
    مورد داشتیم استاد بعد یک سال به دانشجو ایمیل زده فلانی الان پوزیشن خالی دارم ایمیل زده بودی می خوای بیای!
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sas1997 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    ابدا چنین کاری نکنید مگر اینکه استاد خودش اسکایپ اش را بعنوان شماره تماس روی صفحه وب اش داده باشه.

Junior Member

سلام
    ممنون میشک اگر دوستان راهنمایی کنند
    اگر برای پذیرش ارشد فاند نخواهیم لازمه با اساتید ارتباط بگیریم؟
    اکر تجربه کار در زمینه استاد را نداشته باشیم و فقط علاقه داشته باشیم چجوری می تونیم نظرشونو جلب کنیم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

کشور به کشور و دانشگاه به دانشگاه باید ببینید. برای انگلستان سلف فاند تقریبا اصلا لازم نیست با اساتید تماس گرفته شود.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط AZA_H نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشک اگر دوستان راهنمایی کنند
    اکر تجربه کار در زمینه استاد را نداشته باشیم و فقط علاقه داشته باشیم چجوری می تونیم نظرشونو جلب کنیم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان
    اینکه یک استادی آخرین مقاله ایی که چاپ کرده باشه و در پروفایل خودش لیست کرده باشه، مربوط به مثلا سال 2017 یا 2016 باشه. آیا به این معنی هست که اون استاد دیگه دانشجو نمیگیره و کار تحقیقاتی انجام نمیده دیگه؟

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط asemanizady نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اینکه یک استادی آخرین مقاله ایی که چاپ کرده باشه و در پروفایل خودش لیست کرده باشه، مربوط به مثلا سال 2017 یا 2016 باشه. آیا به این معنی هست که اون استاد دیگه دانشجو نمیگیره و کار تحقیقاتی انجام نمیده دیگه؟
    معمولا اینطوره. اگر نگیم دانشجو نمیگیره ولی میشه اینطور گفت که اون استاد آزمایشگاه و ریسرچ فعالی نداره. ولی باز شما ایمیل بزنید خرجش ی ایمیله

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)