صفحه 155 از 157 نخستنخست ... 55105145146147148149150151152153154155156157 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,541 تا 1,550 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

سلام دوستان من جواب از استاد دانشگاه میامی دریافت کردم و ایشون گفتن که برای پرگرام مستر و پزیشنهای GA درخواست بده
    و مراحل اپلای رو هم برام فرستادن
    الان اول باید پذیرش این دانشگاه رو گیرم بعد برای GA اقدام کنم؟
    چطور بفهمم وظایفم به عنوان GA چی هستش؟ از دانشگاه بپرسم یا از استاد؟
    بعد از پذیرش این استاد به عنوان سوپروایز من خواهد بود؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamkahvaziz نمایش پست ها
    سلام دوستان من جواب از استاد دانشگاه میامی دریافت کردم و ایشون گفتن که برای پرگرام مستر و پزیشنهای GA درخواست بده
    و مراحل اپلای رو هم برام فرستادن
    الان اول باید پذیرش این دانشگاه رو گیرم بعد برای GA اقدام کنم؟
    چطور بفهمم وظایفم به عنوان GA چی هستش؟ از دانشگاه بپرسم یا از استاد؟
    بعد از پذیرش این استاد به عنوان سوپروایز من خواهد بود؟
    همین سؤال ها رو بهتره از خود استاد یا از منشی دپارتمان بپرسید. پذیرش و GA ممکنه با هم باشه یا اول پذیرش رو بگیری بعد بررسی کنن که شما واجد شرایط دریافت اسیستنت شیپ هستید یا خیر. وظایف assistant بستگی به پوزیشن داره. اگر Teaching Assistant باشی بسته به رشته تون، وظایف شامل جلسات رفع اشکال هفتگی برای دانشجویان، تصحیح تکالیف و امتحانات است. اگر Research Assistant باشید شما می بایست روی یک موضوع تحقیقاتی کار کنید و به PI هر هفته ریپورت بدید و در نهایت خروجی اون تحقیق رو به صورت یک مقاله در ژورنال چاپ کنید یا در کنفرانس ارائه بدید. در مورد سوپروایزر هم از خود استاد بپرسید که آیا می تونید اسم ایشون رو به عنوان potential advisor توی اپلیکیشن بزنید یا خیر. شما معمولاً استادی رو انتخاب می کنی که با پیش زمینه تحقیقاتی و علایق تون هم زمینه هست یا حالت دومش اینه (نه چندان ایده آل ولی واقع گرایانه تر) که علایق و پیش زمینه تحقیقاتی تون رو طوری تغییر می دید که با ریسرچ اینترست استاد هم زمینه بشه تا پذیرش با فاند بگیرید و پاتون به سرزمین فرصت ها برسه!!!
    همه آنچه که گفتم مربوط به رشته های علوم پایه و مهندسی بود. مثلاً اگر رشته تون زبان فرانسه یا هنر باشه شاید اینهایی که گفتم الزاماً درست نباشه.
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    همین سؤال ها رو بهتره از خود استاد یا از منشی دپارتمان بپرسید. پذیرش و GA ممکنه با هم باشه یا اول پذیرش رو بگیری بعد بررسی کنن که شما واجد شرایط دریافت اسیستنت شیپ هستید یا خیر. وظایف assistant بستگی به پوزیشن داره. اگر Teaching Assistant باشی بسته به رشته تون، وظایف شامل جلسات رفع اشکال هفتگی برای دانشجویان، تصحیح تکالیف و امتحانات است. اگر Research Assistant باشید شما می بایست روی یک موضوع تحقیقاتی کار کنید و به PI هر هفته ریپورت بدید و در نهایت خروجی اون تحقیق رو به صورت یک مقاله در ژورنال چاپ کنید یا در کنفرانس ارائه بدید. در مورد سوپروایزر هم از خود استاد بپرسید که آیا می تونید اسم ایشون رو به عنوان potential advisor توی اپلیکیشن بزنید یا خیر. شما معمولاً استادی رو انتخاب می کنی که با پیش زمینه تحقیقاتی و علایق تون هم زمینه هست یا حالت دومش اینه (نه چندان ایده آل ولی واقع گرایانه تر) که علایق و پیش زمینه تحقیقاتی تون رو طوری تغییر می دید که با ریسرچ اینترست استاد هم زمینه بشه تا پذیرش با فاند بگیرید و پاتون به سرزمین فرصت ها برسه!!!
    همه آنچه که گفتم مربوط به رشته های علوم پایه و مهندسی بود. مثلاً اگر رشته تون زبان فرانسه یا هنر باشه شاید اینهایی که گفتم الزاماً درست نباشه.
    ممنون از پاسختون لطف کردین.

سلام دوستان
    در حال حاضر با یه استاد در تماس هستم که 3 تا موضوع بهم گفته و 1 ماه وقت داده روشون فکر کنم و یکیش رو انتخاب کنم. با کمک استادای قبلیم یکیش رو انتخاب کردم ولی نمی دونم باید چی آماده کنم و به استاد بگم. مقاله هاش رو توی اون زمینه دارم مطالعه میکنم و نت برداری میکنم. ولی چی آماده کنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط rozidorosti نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در حال حاضر با یه استاد در تماس هستم که 3 تا موضوع بهم گفته و 1 ماه وقت داده روشون فکر کنم و یکیش رو انتخاب کنم. با کمک استادای قبلیم یکیش رو انتخاب کردم ولی نمی دونم باید چی آماده کنم و به استاد بگم. مقاله هاش رو توی اون زمینه دارم مطالعه میکنم و نت برداری میکنم. ولی چی آماده کنم؟
    سلام دوست عزیز

این سوال مهمی ایست که فکر میکنم فقط خود استاد میتوانند جواب بدهند. ممکن است استاد خواسته باشند شما پروپوزال تهیه کنید. ممکن است فقط خواسته باشند سطح و آمادگی شما را بسنجند مثلا مصاحبه ای چیزی بکنند.

پیشنهاد میکنم مستقیم از خود استاد سوال بفرمایید که هدف و انتهای معرفی موضوع به شما چیست و جزییات و مراحل کار را برایتان مشخص کنند.

پایدار باشید

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

آیا به اساتیدی که سال پیش ایمیل زدیم و گقتن اپلای کن و ما اپلای کردیم ولی خوب به دلیل Competitiveness خوب اپلیکیشن موفق نبوده، آیا دوباره تقاضای Prospective Graduate Student بدهیم و ایمیل بزنیم یا خیر؟ ممنونم.
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

سلام وقت بخیر

سوال من این هست که چقدر و در چه موضوعاتی میشه به اساتید ایمیل زد؟
    قبلا خونده بودم اساتید امریکایی ی جورایی علاقه مندن دائم دانشجو باهاشون در تماس باشه و اینکه دانشجو ها مدام سوال می پرسن و ... چیز بدی نیست. البته می دونم باید در حد معقول باشه.
    من منتظر جواب ادمیشن هستم و گاهی در حد هفته ای یک بار یا دو هفته یکبار سوالاتی به ذهنم میاد که جوابشون شاید برای من جالب یا کمک کننده باشه اما ضرورت خیلی بالایی نداره. الان داشتم ایمیلی می نوشتم و با توجه به اینکه جواب ایمل قبلیم رو ندادن (که البته توش سوالی نپرسیده بودم و صرفا یک سری اطلاعات رو طبق خواست خودشون گفته بودم) گفتم شاید دارم زیاده روی می کنم.

رابطه ی نسبتا خوبی با این استاد دارم. و خودشون هم گاهی راجع به ریز کار هام می پرسن. ولی اخیرا 1-2 تا از ایمیل هامو جواب ندادن و گفتم شاید این ی جورایی نشون از عدم علاقشون به دریافت ایمیل باشه.
    ی جورایی گاهی ایمیل هامو برای این میزنم که بگم من هنوز در تماسما ، ول نکردم برم.

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

با سلام و احترام

بعذ از تماس با اساتید و اپلای برای دانشگاهها و پوزیشن های دکترا آیا درست هست با اساتید در ارتباط باشیم؟ یا صرفا منتظر جواب نهایی باشیم؟ اگر جایز است ارتباط داشته باشیم چه سئوال هایی و چه مطالبی رو ازشون پیگیری کنیم؟

لطفا راهنمایی کنید .

باتشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

سلام. وقت بخیر

دوستان من یک پذیرش گرفتم و این دانشگاه منو اسیر کرده. میشه راهنماییم کنید؟
    زمان اپلای خودشون بدون اینکه من درخواست کنم اپلیکیشن فی رو برای من حذف کردن و گفتن اگه پذیرش گرفتی خودمون پرداخت می کنیم یعنی حذفش نکردن، گفتن دپارتمان پرداخت می کنه.
    اخر فوریه پذیرش من اومده و من بخاطر روند ویزا و ... درخواست آی -20 کردم. و ایمیل زدم 2-3 تا که پیگیری کنم از کدوم بخش باید پیگیری کنم زودتر نامشو بگیرم. بعد از 2 هفته منشی دپارتمان جواب داده و بعد از یک بار گمراه کردن من ، امروز میگه حالا ما پولتو پرداخت کنیم، بعد توی پورتال پذیرشت ثبت می شه بعد میره برای آی-20 و برگشته به من میگه صبور باش!!!!!!! الان ایمل بزنم بگم خودم پرداخت می کنم نمیخواد به من لطف کنید؟ که حداقل پروسم زودتر انجام بشه.
    ----
    فاندم از استادم جداست. بعد از پیگیری من ، مسئولش گفته مبارک باشه قبول شدی ولی نامشو اخر تابستون می زنیم . خب من الان بدون نامه ی فاند توی سفارت باید .... نشون بدم؟ الان به این چی بگم؟ فاندش فوشیپ هست
    می تونم درخواست یک نامه مبنی بر قبولیم بکنم ؟
    حالا همه ی اینها به کنار ، من تنها پولی که می تونم روش حساب کنم همین فاند هست . خب وقتی حتی حدودی به من نمی گن مبلغش چقدره من باید چیکار کنم؟ اومدیم و مبلغش با اینکه گفتنStippend و بیمه داره کافی نبود، تکلیف من چیه؟ یعنی من حق تصمیم گیری ندارم؟

------
    مشکل من الان اینجاست هر چی به این دو نفر بگم و با توجه به سوالاتی که قبلا از استاد و مدیر گروهم پرسیدم می خوان بگن وای چقدر کم صبری ، استرس داری؟ و .....
    لطفا راهنماییم کنید .

من کم صبر نیستم ولی نمیتونم همه چی رو با حالت گنگی و حالا بهت نامه میدیم بریم پیش ببرم.

دانشگاهش مثلا رنکش خوبه و توی امریکاست، اگه کمکی می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط educational_t نمایش پست ها
    سلام. وقت بخیر
    اگر می گی رنکشون خوبه و اینها، باهاشون بداخلاق نشو.
    آیا این تنها موقعیت شماست، از جای دیگه پذیرش ندارید؟ آیا می تونید فرآیند پذیرش را در دانشگاه دیگری ادامه بدید و بعد اگر اینها برگشتن....
    منظورم اینه که شما این یکی را بزارین سماق بمکن، برین بعدی، بعد به بعدی خیانت کنید با توجه به رنک و فاند

بعیده فاند فلوشیپ که بیمه و stipend از رنک خوب باشه و کافی نباشه. ب نظرم دندون اسب را نشمارید
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)