صفحه 156 از 157 نخستنخست ... 56106146147148149150151152153154155156157 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 1562

موضوع: سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زیست شناسی

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقه در روند مکاتبه با استادها

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    اگر می گی رنکشون خوبه و اینها، باهاشون بداخلاق نشو.
    آیا این تنها موقعیت شماست، از جای دیگه پذیرش ندارید؟ آیا می تونید فرآیند پذیرش را در دانشگاه دیگری ادامه بدید و بعد اگر اینها برگشتن....
    منظورم اینه که شما این یکی را بزارین سماق بمکن، برین بعدی، بعد به بعدی خیانت کنید با توجه به رنک و فاند

بعیده فاند فلوشیپ که بیمه و stipend از رنک خوب باشه و کافی نباشه. ب نظرم دندون اسب را نشمارید
    با سلام و تشکر

من امسال کلا با دو تا استاد نهایی کردم و اپلیکیشنشونو کامل کردم. این دانشگاه در ظاهر خیلی کمک کرد. استاد خوب و دلسوزی هم داره. ولی در عین حال چون مدرک رسمی می خواستن خیلی هم برام خرج تراشی کردن. منم همه جوره به سازشون رقصیدم.
    برای دانشگاه دیگه بدون پذیرش شرطی، فقط در حد ایمیل استادم گفت مدرک زبانت رو اماده کن و بین تو ویک نفر دیگه انتخاب می کنیم. بقیه رو رد کردیم. پذیرش های پارسالم رو هم همین دو سه روز پیش ایمیل زدم کنسل کردم.

من حرفم اینه واقعا طبیعیه اینقدر ادمو سر کار می ذارن؟
    نمی خوام بد اخلاق بشم باهاشون ولی قبلا توی یک گروهی دیده بودم دانشجو از استاد سوال پرسیده بود و شرایطش رو گفته بود، اخر استاده گفته بود تو چقدر استرسی هستی و فلان. برای من ظاهرا داره کار به اینجا می کشه. در صورتیکه من به این خانم منشی بیشتر از 3-4 بار ایمیلی نزدم. سوال هایی هم که پرسیدم همه معقول بوده.

الان میخام بگم پول اپلیکیشن رو خودم پرداخت می کنم که کارم جلو بیفته. یا به نظرتون اینکارو نکنم؟
    دلم میخواد یک ایمیل به استادم بزنم براش توضیح بدم ، استاد خوبیه ولی خودش جواب نهایی نمیده وهمیشه ایمیلتو فوروادر می کنه برای بقیه که به فلانی کمک کنید. می ترسم ماجرا بشه.

اینها فکر کردن هر موقع اعلام کنن من می تونم یک چمدون دستم بگیرم و یک دست دیگمم بلیط هواپیما باشه و برم.

------------
    در مورد فاند هم واقعا کیسه ندوختم براش ولی می ترسم به اسم فاد مبلغش خیلی ناچیز باشه و زندگی برام سخت بشه. استادم گفته شهریت ویو میشه ولی توی سایت فاند، فقط بیمه و حقوق رو نوشته. این چند گانه بودنشونه که اذیتم می کنه.

ممنون از راهنماییتون

Junior Member

سلام دوستان میشه من رو راهنمایی کنید این استاد منظورش دقیقا چی هست؟ از یه طرف چند دانشگاه دیگه بهم معرفی کرده و از طرف دیگه gre من رو waive کرده.... البته به این اشاره هم کنم که من رشته ام اموزش زبان هست و این استاد علایق پژوهشی شبیه به من داره اما تو دپارتمان روانشناسی هست.
    Thank you for contacting me and for your interest in
    working in the .... Lab for your doctoral studies. Your background looks like a strong fit with our ongoing research. To be frank, a number of people have approached me about graduate studies, and I only have a limited amount of funding for graduate students at this time. Some students will be finishing soon, and I am applying for more funding. In a year or so, I will be in a better position to take on more students.
    That said, your materials are very interesting, and I would like to learn more about your hopes for graduate school. Just so you know, to be very honest, we have a very small TESOL program at the U of ...., and, based on the experiences of my students when searching for jobs, a degree in Psychology is not always well appreciated by hiring committees in Educational Psychology and Applied Linguistics/TESOL. You might therefore think hard about what program can best help you to advance your career goals. For example, the University of , University of ...., and ......University have strong programs that might be of interest to you. That said, you can always take courses at the U of .... in Ed Psych and particularly in TESOL to build your expertise and make connections in this area. As well, graduate students can take courses at other institutions through the "Western Deans Agreement".
    Thank you again for your interest, Sanaz. I am cc'ing Joanna , who is the Department of Psychology's Graduate Advisor, and she can tell you more about the application process and the program in our Department.
    With my best wishes for your future studies,

PS. Given Sanaz' clearly strong background in English and research, I would waive the GRE requirement, Joanna.
    Have courage to lead the life you want to lead

Junior Member

سلام و تبریک. اینجور مواقع که همه چیز گنگه خصوصا مباحث مربوط به فاند، سوال از دانشجوهای اون دانشگاه خیلی کمک میکنه خصوصا دانشجوهای ایرانی. به راحتی هم میشه از لینکدین کسی رو پیدا کرد جهت پرسش

نقل قول نوشته اصلی توسط educational_t نمایش پست ها
    سلام. وقت بخیر

دوستان من یک پذیرش گرفتم و این دانشگاه منو اسیر کرده. میشه راهنماییم کنید؟
    زمان اپلای خودشون بدون اینکه من درخواست کنم اپلیکیشن فی رو برای من حذف کردن و گفتن اگه پذیرش گرفتی خودمون پرداخت می کنیم یعنی حذفش نکردن، گفتن دپارتمان پرداخت می کنه.
    اخر فوریه پذیرش من اومده و من بخاطر روند ویزا و ... درخواست آی -20 کردم. و ایمیل زدم 2-3 تا که پیگیری کنم از کدوم بخش باید پیگیری کنم زودتر نامشو بگیرم. بعد از 2 هفته منشی دپارتمان جواب داده و بعد از یک بار گمراه کردن من ، امروز میگه حالا ما پولتو پرداخت کنیم، بعد توی پورتال پذیرشت ثبت می شه بعد میره برای آی-20 و برگشته به من میگه صبور باش!!!!!!! الان ایمل بزنم بگم خودم پرداخت می کنم نمیخواد به من لطف کنید؟ که حداقل پروسم زودتر انجام بشه.
    ----
    فاندم از استادم جداست. بعد از پیگیری من ، مسئولش گفته مبارک باشه قبول شدی ولی نامشو اخر تابستون می زنیم . خب من الان بدون نامه ی فاند توی سفارت باید .... نشون بدم؟ الان به این چی بگم؟ فاندش فوشیپ هست
    می تونم درخواست یک نامه مبنی بر قبولیم بکنم ؟
    حالا همه ی اینها به کنار ، من تنها پولی که می تونم روش حساب کنم همین فاند هست . خب وقتی حتی حدودی به من نمی گن مبلغش چقدره من باید چیکار کنم؟ اومدیم و مبلغش با اینکه گفتنStippend و بیمه داره کافی نبود، تکلیف من چیه؟ یعنی من حق تصمیم گیری ندارم؟

------
    مشکل من الان اینجاست هر چی به این دو نفر بگم و با توجه به سوالاتی که قبلا از استاد و مدیر گروهم پرسیدم می خوان بگن وای چقدر کم صبری ، استرس داری؟ و .....
    لطفا راهنماییم کنید .

من کم صبر نیستم ولی نمیتونم همه چی رو با حالت گنگی و حالا بهت نامه میدیم بریم پیش ببرم.

دانشگاهش مثلا رنکش خوبه و توی امریکاست، اگه کمکی می کنه.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط educational_t نمایش پست ها
    سلام. وقت بخیر

دوستان من یک پذیرش گرفتم و این دانشگاه منو اسیر کرده. میشه راهنماییم کنید؟
    زمان اپلای خودشون بدون اینکه من درخواست کنم اپلیکیشن فی رو برای من حذف کردن و گفتن اگه پذیرش گرفتی خودمون پرداخت می کنیم یعنی حذفش نکردن، گفتن دپارتمان پرداخت می کنه.
    اخر فوریه پذیرش من اومده و من بخاطر روند ویزا و ... درخواست آی -20 کردم. و ایمیل زدم 2-3 تا که پیگیری کنم از کدوم بخش باید پیگیری کنم زودتر نامشو بگیرم. بعد از 2 هفته منشی دپارتمان جواب داده و بعد از یک بار گمراه کردن من ، امروز میگه حالا ما پولتو پرداخت کنیم، بعد توی پورتال پذیرشت ثبت می شه بعد میره برای آی-20 و برگشته به من میگه صبور باش!!!!!!! الان ایمل بزنم بگم خودم پرداخت می کنم نمیخواد به من لطف کنید؟ که حداقل پروسم زودتر انجام بشه.
    ----
    فاندم از استادم جداست. بعد از پیگیری من ، مسئولش گفته مبارک باشه قبول شدی ولی نامشو اخر تابستون می زنیم . خب من الان بدون نامه ی فاند توی سفارت باید .... نشون بدم؟ الان به این چی بگم؟ فاندش فوشیپ هست
    می تونم درخواست یک نامه مبنی بر قبولیم بکنم ؟
    حالا همه ی اینها به کنار ، من تنها پولی که می تونم روش حساب کنم همین فاند هست . خب وقتی حتی حدودی به من نمی گن مبلغش چقدره من باید چیکار کنم؟ اومدیم و مبلغش با اینکه گفتنStippend و بیمه داره کافی نبود، تکلیف من چیه؟ یعنی من حق تصمیم گیری ندارم؟

------
    مشکل من الان اینجاست هر چی به این دو نفر بگم و با توجه به سوالاتی که قبلا از استاد و مدیر گروهم پرسیدم می خوان بگن وای چقدر کم صبری ، استرس داری؟ و .....
    لطفا راهنماییم کنید .

من کم صبر نیستم ولی نمیتونم همه چی رو با حالت گنگی و حالا بهت نامه میدیم بریم پیش ببرم.

دانشگاهش مثلا رنکش خوبه و توی امریکاست، اگه کمکی می کنه.
    مهم ترین سوالی ه به ذهن من میرسه و شما بهتره بپرسید از اون ادمین این هست:
    برای چه سیمستری به شما پذیرش دادن؟
    اگه میشد ایمیل رو بذارید اینجا میشد فهمید چی میگن. من کالچر تمام امریکا اشنایی ندارم، مخصوصا با کالچر جنوب. ولی میتونم بفهمم چی میگن و چی میشه.
    ببینید، اعلب امریکاییا خیلی لوسی گوسی هستن. این رو خودشون اغلب میگن. میتونید لوسی گوسی رو سرچ کنید. تفکر لوسی گوسی خوبیش اینه که شما ریلکسد میشید بعد از ممدتی، بدیش اینه که وای به روزی که شما گیر یک پیپروورکی چیزی باشید. امریکاییا درباره خودشون کم صبرن. ولی به بقیه که میرسه معمولا لوسی گوسی تر میشن. این بخشی از فرهنگشون هست. به جز این سوال بالا، این رو هم باید بپرسید که چه زمانی شما قدرت و اختیار خواهید داشت که این افر رو بخونید و ببینید چه محتوایی داره و تا کی ددلاین هست برای قبول یا رد کردن افر؟ اگر شما سوالاتتون دقیق و شفاف باشه معمولا احساس مسئولیت میکنن و دقیق و سفاف جواب میدن یا کلا جواب نمیدن (که نشون میده یا هیچی نمیدونن یا هوا اونجا پسه یا کم اوردن، معمولا نمیدونن). اکادمیا چه پرایوت چه پابلیک معمولا خیلی سر خود میچرخه. باید خودتون دنبال کارتون برید. بله آی توینی خیلی مهمه. بدون اون نمیتونید برید سفارت مگر مطمین باشید الترنیتیو برای ای توینی هست که من ندیدم این رو تا الان. نه شما کم صبر نیستید. شما دنبال جواب هستید و روشن کردن تکلیف خودتون. اجازه ندید گس لایتینگ بقیه رو شما اثر بذاره. این از استرس نمیاد. یک امریکایی اغلب ایده ای از ویزا نداره. نمیدونه ای توینی چیه. چون هیچوقت ویزا نگرفتن. سرشون میندازن پایین هرجا بخوان وارد میشن. شما اینجا مشکل نیستید. مشکل اون سیستمی هست که نیاز شما رو نمیفهمه و با شما روراست نیست یا بلد نیست چطوری کیس شما رو هندل کنه. چنین جایی نباید دانشجوی اینترنشنال قبول کنه.
    اتفاقا فاند دانشگاه یک چیز هست که میتونه بین دانشجوها تغییرکنه. یکی دانشجویی از کاناداست، یکی مال پوئرتوریکو هست و مال تریتوری هاست. یکی مال مکزیکه. یکی از اروپا میاد یکی از ایران. یکی مال کره جنوبیه. فاند همه اینها میتونه تفاوت کنه. ضمنا پذیرش خالی با پذیرش فول فاند فرق داره. حتی شما باید بپرسید که بعد از برداشتن تیوشن چقدر براتون میمونه به عنوان درامد که از پس هزینه ها بربیاد. یهو دیدی فاند حدود صد هزار دلاره، ولی تیوشن سه تا ترم حدود هشتاد هزار دلاره. و بعد از تکس ماهی هزار دلار به زور بهت میرسه که خیلی کم هست. اینها رو شفاف و واضح بپرسید. دانشگاه رنک بالا تو امریکا هم کم و بیش مهمه ولی شما نباید به ساز کسی برقصید. دانشگاه رنک بالا کار زیاد میخواد و بسیاری از دانشجوها خودکشی میکنن به خاطر شرایط تاکسیک اونجا. دانشجوی اینترنشنال بودن به حد کافی استرس اور هست، هر جای دنیا. بنابراین اینها رو رک و صاف بپرسید از دانشگاه.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz_s نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه من رو راهنمایی کنید این استاد منظورش دقیقا چی هست؟ از یه طرف چند دانشگاه دیگه بهم معرفی کرده و از طرف دیگه gre من رو waive کرده.... البته به این اشاره هم کنم که من رشته ام اموزش زبان هست و این استاد علایق پژوهشی شبیه به من داره اما تو دپارتمان روانشناسی هست.
    working in the .... Lab for your doctoral studies. Your background looks like a strong fit with our ongoing research. To be frank, a number of people have approached me about graduate studies, and I only have a limited amount of funding for graduate students at this time. Some students will be finishing soon, and I am applying for more funding. In a year or so, I will be in a better position to take on more students.
    That said, your materials are very interesting, and I would like to learn more about your hopes for graduate school. Just so you know, to be very honest, we have a very small TESOL program at the U of ...., and, based on the experiences of my students when searching for jobs, a degree in Psychology is not always well appreciated by hiring committees in Educational Psychology and Applied Linguistics/TESOL. You might therefore think hard about what program can best help you to advance your career goals. For example, the University of , University of ...., and ......University have strong programs that might be of interest to you. That said, you can always take courses at the U of .... in Ed Psych and particularly in TESOL to build your expertise and make connections in this area. As well, graduate students can take courses at other institutions through the "Western Deans Agreement".
    Thank you again for your interest, Sanaz. I am cc'ing Joanna , who is the Department of Psychology's Graduate Advisor, and she can tell you more about the application process and the program in our Department.

PS. Given Sanaz' clearly strong background in English and research, I would waive the GRE requirement, Joanna.
    خوب این بنده خدا که سر هر جمله عبارت "راستشو بخوای" رو گفته.
    ایشون در یک کلام گفته حیطه کاری شما رو دوست دارم و مایلم که با شما کار کنم. اون هم که گفته جی ار ای نمیخاد بدی هم ی جور نشونه است که از رزومه شما خوشش اومده، و اینکه روزمه شما رو به کس دیگه ای در دانشکد سی سی کرده.
    بنظرم خیلی شفاف گفتن شما اوکی هستی هر چند ی ذره بحث فاندش محدوده و احتمالا فقط بتونه از بین شما و چند نفری که بهش ایمیل زدن یکی رو برداره. البته اینم اضافه کرده که چه بسا این دانشجوهای فعلیش فارغ التحصیل بشن دستش بازتر میشه و قاعدتا افراد بیشتری رو میتونه فاند کنه
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz_s نمایش پست ها

باس اپلی کنین دیگه.
    قرار باشه یکی بگه ۱۰۰٪ می گیرمت، تلاش شما برای گرفتن پذیرش از جای بهتر را خنثی می کنه.
    با توجه به این متن، خیلی به اوکی نزدیکه. بیشتر از این قول دادن جایز نیست
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member

سلام دوستان
    من برای رشته ی ژنتیک اپلای میکنم که طریقه ی پذیرش گرفتن اینجوری هستش که از دانشگاه پذیرش می گیریم و بعد یه مدت یک سال در سه لب روتیشن داریم و بعد از اون استاد راهنما انتخاب میکنیم. الان من به ۱۰ استاد پیام دادم و دوتا از اون ها از دانشگاه پنسیلوانیا و نیویورک جواب دادن و همین و بهم گفتن. یکیشون درمورد sop گفته که باید خوب بنویسیش و یکی دیگه ام گفته که اگر پذبرش گرفتی خوشحال می شم که تو لب من هم روتیشن داشته باشی و از اونجا کار رو ادامه بدیم.
    حالا الان چند تا سوال پیش میاد اون اینکه یعنیواقعا از اول استادا نقشی تو پذیرش ندارند؟ چون اساتید اینجور دانشگاه ها به نظرتون پذیرش دانشپوها رو تمام و کمال به دانشگاه میسپارن؟ چون مسئله ی مهم تو کار های پژوهشی زمینه ی کاری ما و علایق ماست و ممکن بعد از پذیرش دانشجوی مناسبی برای استاد پیدا نشه چون هیچ دخالتی در روند پذیرش نداشته.
    سوال بعد اینکه روند فاند رو باید از کجا پیگیری کرد. و اینکه چجوری باید از فاند سال دوم به بعد مطنئن بشیم اگر از یه استد تا حدودی مطمئن نباشیم.
    سوال بعدی اینکه ما وقتی به استادی پیام میدیم اطلاعات میگیریم که آیا دانشجوی phd میخوان یا نه؟ در زمانی که ما برای سال بعد از پذیرش استاد انتخاب میکنیم یعنی ما باید بدونیم اون استاد واسه سال بعدش دانشجو میخواد یا نه. این دو استاد هیچ کدوم نگفتن دانشجو نمیگیرن ولی ایا منظورشون دو سال دیگست؟
    تو این شرایط روند مکاتبه رو باید چجوری انجام بدیم چون جواب اولیه ی بیشتر اساتید همین خواهد بود.
    کسی هست که تو رشته های مشابه بوده باشه که روند پذیرش این بوده باشه؟ چی کار کردید؟ ایا گیر بدیم به استادا که باهاشون در ارتباط بمونیم تا بشه یکم ازشون مطمئن شد.

Junior Member

یکی از اساتید در جواب ایمیلم نوشت که اپلیکیشن دانشگاه رو پر کنم و من در جواب گفتم که به دلیل اینکه ایران زندگی میکنم و حقوق حدود 240 دلاره هزینه ی اپلیکشن دانشگاه یکم برام گرونه و ممنون میشم صلاحیت منو بررسی کنید و بهم بگید
    بعد استاد اینطوری بهم جواب داده

Unfortunately, it is hard to assess your chances of acceptance as it depends upon many factors, including the quality and fit of the many other applicants I will be looking at. Likewise, without your full record including reference letters, I can’t make that determination.

به نظرتون چی بگم بهش ؟
    چون نمیخوام الکی پول اپلیکیشن بدم و استاد قبولم نکنه

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اگر برای پوزیشنی که مستقیما به شخص استاد مربوط باشد اقدام نمیکنید بعید است استاد بتوانند قولی یا تعهدی بدهند کما اینکه نداده اند.

پیشنهاد میکنم از پذیرش دانشگاه درخواست waver هزینه اپلیکیشن کنید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sarmasar نمایش پست ها
    یکی از اساتید در جواب ایمیلم نوشت که اپلیکیشن دانشگاه رو پر کنم و من در جواب گفتم که به دلیل اینکه ایران زندگی میکنم و حقوق حدود 240 دلاره هزینه ی اپلیکشن دانشگاه یکم برام گرونه و ممنون میشم صلاحیت منو بررسی کنید و بهم بگید
    بعد استاد اینطوری بهم جواب داده

Unfortunately, it is hard to assess your chances of acceptance as it depends upon many factors, including the quality and fit of the many other applicants I will be looking at. Likewise, without your full record including reference letters, I can’t make that determination.

به نظرتون چی بگم بهش ؟
    چون نمیخوام الکی پول اپلیکیشن بدم و استاد قبولم نکنه

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان، برای ذکر شرکت هایی که در آن مشغول بودیم و کار کردیم+پروژهایی که درگیر بودیم و توضیح آن به استاد، چه جمله ای ذکر شود، مناسب است؟ متشکرم
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)