صفحه 23 از 26 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 252

موضوع: راهنمایی در خصوص تغییر رشته

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در خصوص تغییر رشته

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtabtab نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون .من به این خاطر این سوال رو مطرح کردم که دیدم خیلی از فیلد صنایع برای دیتا ساینس اپلای میکنن بدون هیچ پیش زمینه برنامه نویسی و چون رشته صنایع خیلی مدیریتی هست و کمتر مهندسی هست فک کردم بدون پیش نیاز یا گذروندن دوره میشه اپلای کرد .درهرحال حرف شما درسته و باید دنبال رشته نزدیکتر باشم .
    بله از صنایع هم تو حوزه های علوم داده وارد میشند ولی ۲ نکته هست اولا صنایع در نهایت یک رشته مهندسی هست و فارغ التحصیلانش پیش نیازهای ریاضی ای که اشاره کردم رو دارند. دروس برنامه نویسی هم دارند البته نه به اندازه مهندسی کامپیوتر (همه رشته های مهندسی و علوم پایه حداقل، درس مبانی برنامه نویسی رو پاس میکنند) علاوه بر اون تو دروس مختلف هم برای تحلیل های ریاضی گاهی با متلب یا زبان های دیگه برنامه نویسی میکنند بنابراین ناآشنا نیستند. نکته دوم اینکه به program هم خیلی بستگی داره. صنایعی ها هم مثل کامپیوتری ها در حوره های علوم داده پژوهش میکنند اما الزاما program های دپارتمان های کامپیوتر اپلای نمیکنند بلکه بیشتر دپارتمان های مرتبط با صنایع یا مدیریت / bussiness اپلای میکنند (تا جایی که من دیدم). بد نیست اون programها رو هم که تو دانشکده های غیر از علوم کامپیوتر ارائه میشه رو هم نگاه کنید

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس و ارشد و رشته مهندسی معدن خوندم. ولی کلا به کامپیوتر علاقه زیادی دارم.
    واسه پروژه لیسانس توی زمینه شبکه عصبی و الگوریتم ژنتیک کار کردم ( برای پیش بینی تو زمینه معدن)
    ارشد دوست داشتم رشته عوض کنم ولی جور نشد و دانشگاه خودمون با شرایط 10% برتر من رو واسه ارشد گرفت. واسه پروژه ارشد هم کارم برنامه نویسی بود و بعد از خدمت هم الان حدود دو سال هست با استادم کار می کنم و یه نرم افزار توی زمینه رشته خودمون نوشتم که بزودی به مرحله فروش میرسه (با #C کار کردم)
    با توجه به این که هم دکترا توی رشته معدن زیاد پیدا نمی شه و هم اینکه به کامپیوتر ( برنامه نویسی و مخصوصا هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ) علاقه زیادی دارم. امیدی هست یتونم یه جایی واسه ارشد کامپیوتر اپلای کنم. (از لحاظ زبان مشکلی ندارم و نمره بالا رو می تونم بگیرم. یه دوره فتی حرفه ای #C هم رفتم مدرک اونم هست)

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin_mpe نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس و ارشد و رشته مهندسی معدن خوندم. ولی کلا به کامپیوتر علاقه زیادی دارم.
    واسه پروژه لیسانس توی زمینه شبکه عصبی و الگوریتم ژنتیک کار کردم ( برای پیش بینی تو زمینه معدن)
    ارشد دوست داشتم رشته عوض کنم ولی جور نشد و دانشگاه خودمون با شرایط 10% برتر من رو واسه ارشد گرفت. واسه پروژه ارشد هم کارم برنامه نویسی بود و بعد از خدمت هم الان حدود دو سال هست با استادم کار می کنم و یه نرم افزار توی زمینه رشته خودمون نوشتم که بزودی به مرحله فروش میرسه (با #C کار کردم)
    با توجه به این که هم دکترا توی رشته معدن زیاد پیدا نمی شه و هم اینکه به کامپیوتر ( برنامه نویسی و مخصوصا هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ) علاقه زیادی دارم. امیدی هست یتونم یه جایی واسه ارشد کامپیوتر اپلای کنم. (از لحاظ زبان مشکلی ندارم و نمره بالا رو می تونم بگیرم. یه دوره فتی حرفه ای #C هم رفتم مدرک اونم هست)
    با دانشگاه ها مکاتبه کنید و نظرشونو بخواید
    در آخر، شدن یا نشدنش به اونی اسیست یا دانشگاهی که واسش اپلای میکنید مربوطه
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    من 21 سالمه کارشناسی ادبیات انگلیسی میخونم الان ترم 6 هستم و یک سال دیگه تموم میشم. رشته ی دبیرستانم تجربی بوده و بنابر شرایطی که پیش اومد تصمیم گرفتم زبان بخونم. به زیست شناسی و کار آزمایشگاهی و پژوهش به شدت علاقه دارم. قصد دارم تغییر رشته بدم و توی دو راهی قرار گرفتم. نمیدونم باز کارشناسی رو بخونم و با پایه قوی برم بالا یا برای ارشد زیست شناسی سلولی مولکولی کنکور بدم. با اساتید این رشته که مشورت کردم گفتن از کارشناسی بخونی بهتره ولی همه ی بچه های ارشد نظرشون این هست که نیازی به گذروندن کارشناسی مجدد نیست. هدف من از تغییر رشته صرفا خوندن و مدرک گرفتن نیست. قصد دارم اپلای کنم و فاند بگیرم. حالا نمیدونم تکلیف چیه و باید چی کار کرد! حس می کنم اگر مستقیما وارد ارشد بشم شانسی برای فاند ندارم! خیلی ذهنم درگیره. اینم بگم که از نظر سربازی و اینا هم مشکلی ندارم میتونم کارشناسی بخونم. ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان.

Junior Member

قصد دارم برای استرالیا، کانادا، یا امریکا اقدام کنم. زبانم هم عالی هست.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

یکی دو تا موضوع به فکر من میرسد.

اول اینکه برای ارشد زیست اقدام کنید اگ میتوانید که در دانشگاه خوبی قبول میشوید. . در کارشناسی سطح دروس بیشتر مد نظر است تا عمق. بعد هم که اگر مجبور باشید عمومیها را مجدد بردارید که واقعا وقت کشی است.
    دوم در ارشد وقعا سعی نکنید حتما در دوسال تمام کنید. به نظرم خیلی بهتر باشد که واحدکم بردارید ولی عمیق درس بخوانید. این تا حد زیادی جبران نبود معلومات قبلی را میکند و هروقت هم که لازم بود و احتیاج داشتید با استاد صحبت کنید و در کلاس درس کارشناسیها هم حاضر شوید. به این ترتیب حتما میتوانید پایه قوی برای شروع دکتری بسازید بدون اینکه الزامات زاید گذراندن یک لیسانس را داشته باشید

سوم حتما روی پایان نامه از ترم اول/ دوم فکر کنید که طوری باشد که از ان مقاله با کیفیت استخراج شود. اساتید قوی را هدف بگیرید با آنها صحبت بفرمایید و از هدف دکتری تان بگویید من مطمین هستم اساتید خوبی پیدا خواهید کرد که همراهی و کمک کنند.

از سال دوم هم کم کم به فکر پیدا کردن دانشگاه و اساتید خارج از کشور باشید. ارام ارام افراد مناسب را شناسایی کنید و مکاتبه بفرمایید و زمینه را برای گرفتن پذیرش و فاند اماده بفرمایید.

پایدار باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط TheDreamer نمایش پست ها
    سلام
    من 21 سالمه کارشناسی ادبیات انگلیسی میخونم الان ترم 6 هستم و یک سال دیگه تموم میشم. رشته ی دبیرستانم تجربی بوده و بنابر شرایطی که پیش اومد تصمیم گرفتم زبان بخونم. به زیست شناسی و کار آزمایشگاهی و پژوهش به شدت علاقه دارم. قصد دارم تغییر رشته بدم و توی دو راهی قرار گرفتم. نمیدونم باز کارشناسی رو بخونم و با پایه قوی برم بالا یا برای ارشد زیست شناسی سلولی مولکولی کنکور بدم. با اساتید این رشته که مشورت کردم گفتن از کارشناسی بخونی بهتره ولی همه ی بچه های ارشد نظرشون این هست که نیازی به گذروندن کارشناسی مجدد نیست. هدف من از تغییر رشته صرفا خوندن و مدرک گرفتن نیست. قصد دارم اپلای کنم و فاند بگیرم. حالا نمیدونم تکلیف چیه و باید چی کار کرد! حس می کنم اگر مستقیما وارد ارشد بشم شانسی برای فاند ندارم! خیلی ذهنم درگیره. اینم بگم که از نظر سربازی و اینا هم مشکلی ندارم میتونم کارشناسی بخونم. ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام دوست عزیز. ممنون از پاسخگوییتون. جدا از بحث سطح علمی دانشجو، این مساله که کارشناسی من ادبیات هست و کاملا بی ربط به زیست شناسی، در گرفتن فاند برای دکترا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ چون بدون فاند امکانش نیست من بتونم ادامه تحصیل بدم و خیلی برام مهمه.

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد

خوب من فکر میکنم که پاسخ به کارشناسی غیر مرتبط شروع یک کارشناسی از اول نباشد. ب ای دکتری روشن است که خیلی بهتر بود که کارشناسی شما با ارشد هماهنگ باشد ولی آیا میشود الان یک کارشناسی از اول بعد یک ارشد بعد تازه شروع دکتری ؟ به ذهن من این منطقی نمی رسد.
    من فکر میکنم معدل خوب و یکی دوتامقاله قوی تا حد زیادی جبران مساله را بکند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط TheDreamer نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. ممنون از پاسخگوییتون. جدا از بحث سطح علمی دانشجو، این مساله که کارشناسی من ادبیات هست و کاملا بی ربط به زیست شناسی، در گرفتن فاند برای دکترا مشکلی ایجاد نمیکنه؟ چون بدون فاند امکانش نیست من بتونم ادامه تحصیل بدم و خیلی برام مهمه.

Junior Member

سلام دوستان...
    من ارشد روانشناسی هستم اما علاقمند به ادامه تحصیل در رشته باستان شناسی می باشم آیا امکان تحصیل در دانشگاه ها بصورت رایگان و در مقطع ارشد در این رشته (باستان شناسی) با توجه به غیر مرتبط بودن رشته ها وجود دارد؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان بر شما

حتما کشور هدف را دستکم معلوم کنید که دوستان بتوانند همفکری کنند.

در انگلستان میدانم این احتمال خیلی کم است. اطلاعاتم برای استرالیا خیلی به روز نیست ولی انجا هم میدانم امکان خیلی کمی هست. اینرا هم به صورت مطلق میگویم چون فکر نمیکنم باستانشناسی شرایط متفاوتی با رشته های دیگر داشته باشد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط neda9631 نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    من ارشد روانشناسی هستم اما علاقمند به ادامه تحصیل در رشته باستان شناسی می باشم آیا امکان تحصیل در دانشگاه ها بصورت رایگان و در مقطع ارشد در این رشته (باستان شناسی) با توجه به غیر مرتبط بودن رشته ها وجود دارد؟
    ممنون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید