صفحه 71 از 80 نخستنخست ... 216162636465666768697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام من فکر میکنم سن به عنوان یک عامل مستقل تاثیری بر دریافت پذیرش /فاند ندارد. عمده دانشگاههای کانادایی/آمریکایی تبعیض بر مبنای سن را رسما مردود میدانند و این را نه تنها در وبسایت و بروشورها که در کلیه مراحل پدیرش و فاند و فرصت تدریس و .... رعایت میکنند.

اهمیت موضوع هم تا حدی است که اگر تبعیض بر مبنای سن اثبات شود (که البته کار خیلی مشکلی است) قابلیت شکایت و دادگاه و ادعای خسارت و ... اینها دارد.

بنابراین نگران سن نباشید.

برای امتحان هر دو ایلتس و توفل به یک اندازه کاربرد دارند. در هر صورت نظر بیشتر دوستان این است که در آمریکا شمالی توفل متداول تر است. علاوه براین دوستانی هم هستند که معنقدند دریافت نمره مساعد ایلتس به طور سیستماتیک در یکی دو سال اخیر مشکل تر شده است. بنابراین شاید بخواهید به توفل جدی تر فکر کنید.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farkish نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه به این مبحث توی کانال وارد. شدم می خواستم راهنمایی بگیرم من کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه شبانه دارم و. کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی ازاد رودهن دارم حدود هشت سال درنوروفیدبک برای بچه های adhdسابقه کار دارم سه مقاله داخلی و سه مقاله خارجی دارم ایلس هم می تونم هفت بگیرم معدل ارشدم هم ۱۷است اما ۴۰سال دارم به نظرتون امیدی هست که بتونم ا ز کانادا اپلای بگیرم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان من دانشگاه شیراز لیسانس میخونم برای فوق میخوام اقدام به مهاجرت کنم

محدودیت هام ایناست که :
    فک نکنم تا آخر لیسانس بتونم مقاله ای داشته باشم .
    و اینکه حتما باید فاند کامل بگیرم از دانشگاه مقصدم چون خانواده حداکثر سالی 30 - 40 میلیون تومان میتونن برای من هزینه کنند .

نکات مثبتی هم که دارم ایناست : آیلس نمره حداقل 7.5 خواهم گرفت چون کاملا انگلیسی مسلطم ( فعلا امتحان ندادم چون میگن مدت اعتبار محدود داره )
    و این که واقعا اهمیت میدم به روانشناسی و مطمئنم دانشگاهی اگه منو بپذیره پشیمان نخواهد شد .

ممنون میشم کسایی که اپلای گرفتن برای فوق روانشناسی راهنمایی های کلی بکنن چون الان سال سوم لیسانس هستم و واقعا هیچ گونه اطلاعاتی ندارم کاملا بیسوادم در زمینه مهاجرت...
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Changed_Man نمایش پست ها
    سلام دوستان من دانشگاه شیراز لیسانس میخونم برای فوق میخوام اقدام به مهاجرت کنم

محدودیت هام ایناست که :
    فک نکنم تا آخر لیسانس بتونم مقاله ای داشته باشم .
    و اینکه حتما باید فاند کامل بگیرم از دانشگاه مقصدم چون خانواده حداکثر سالی 30 - 40 میلیون تومان میتونن برای من هزینه کنند .

نکات مثبتی هم که دارم ایناست : آیلس نمره حداقل 7.5 خواهم گرفت چون کاملا انگلیسی مسلطم ( فعلا امتحان ندادم چون میگن مدت اعتبار محدود داره )
    و این که واقعا اهمیت میدم به روانشناسی و مطمئنم دانشگاهی اگه منو بپذیره پشیمان نخواهد شد .

ممنون میشم کسایی که اپلای گرفتن برای فوق روانشناسی راهنمایی های کلی بکنن چون الان سال سوم لیسانس هستم و واقعا هیچ گونه اطلاعاتی ندارم کاملا بیسوادم در زمینه مهاجرت...
    با تشکر
    سلام
    برای کسب اطلاعات در باره ی همه ی سوالاتی که دارید، این سایت، و بخصوص فروم روانشناسی رو شخم بزنید.
    اگر باز سوالی داشتید اینجا بپرسید. من و دوستان دیگر راهنمایی میکنیم.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

سلام دوستان
    من رشته ام کامپیوتر بوده. لیسانس و فوق هم علم و صنعت بودم. امسال فوق روانشناسی بالینی گرایش کودک و نوجوان شهیدبهشتی قبول شدم. میخوام برا دکتری آمریکا اپلای کنم برای روانشناسی. لطفا راهنماییم کنید. تو این دو سال فوق چی کارا بکنم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته روانشناسی

سلام، من ميخوام واسه ارشد روانشناسي اقدام كنم، اسون ترين راه واسه پذيرفته شدن تو ي دانشگاه معتبر چيه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Masters' student in social psychology, university of Calgary

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedakbarian نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رشته ام کامپیوتر بوده. لیسانس و فوق هم علم و صنعت بودم. امسال فوق روانشناسی بالینی گرایش کودک و نوجوان شهیدبهشتی قبول شدم. میخوام برا دکتری آمریکا اپلای کنم برای روانشناسی. لطفا راهنماییم کنید. تو این دو سال فوق چی کارا بکنم
    به نظرم با بک گراند خوب کامپیوتری که دارید، برای cognitive psychology اقدام کنید حتما موفق میشید

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

با سلام
    با توجه به این که خیلی از دوستان از من میپرسند که کجا درس میخونم، این پست رو میذارم تا درباره ی رشته ای که میخونم و جایی که هستم توضیح بدم. من مدت ها بود در نظر داشتم این پست رو بذارم و در باره ی رشته ای که میخونم توضیح بدم، ولی صبر میکردم تا همه ی مزیت ها و معایب دستم بیاد تا بتونم اطلاعات دقیق و صحیحی در اختیار دوستان بذارم.
    کلیات رشته:
    عرض کنم که من در دانشگاه دولتی تومسک Tomsk State University در شهر تومسک واقع در ته دنیا در سیبری روسیه هستم
    در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology در حال تحصیل و تهذیب هستم
    این رشته به زبان انگلیسی ارائه میشه و بیشتر حول و حوش روانشناسی، ژنتیک و مغز تمرکز میکنه. پروژه های متعددی در مرکز ما: International Center for Research in Human Development هست که هر کسی هر کدوم رو دوست داشت میتونه انتخاب کنه و پایان نامه ش رو در اون باره بنویسه. میتونید هم خودتون مستقل کار کنید و در پروژه ی خاصی نباشید و داده هاتون رو خودتون جمع کنید.

سیستم آموزشی:
    اکثر استادهای ما از اروپا میان، بخصوص از Goldsmith University of London که دانشگاه ما باهاش همکاری داره. سطح زبان انگلیسی استادها عالی هست. سطح آموزشی بسیار خوب و بروز هست.
    آموزش الکترونیکی بسیار بروز هست. یه سیستمی داریم به نام مودل (Moodle) که همه ی کورس هایی که داریم اون جا هستند و در هر کورس درس های مربوطه و کتاب الکترونیک و مقاله و لینک و فیلم و ... که مرتبط با هر درس هست توسط استاد اونجا گذاشته میشه و توسط دانشجویان قابل دسترسی هست. هیچ کتاب یا جزوه کاغذی نمیخونیم.
    سیستم ارزیابی و نمره دهی کاملا متفاوت با ایران هست. معمولا برای هر درس چند تا تکلیف باید انجام بدیم. مثلا یه متن 2000 واژه ای در باره ی اختلال روانی مورد علاقه مون می نویسیم و توی سیستم سابمیت میکنیم. استاد میخونه و نمره میده. و همین میشه امتحان این درس!
    گاهی اوقات ممکنه امتحان کتبی یا شفاهی یا ارائه (Presentation) داشته باشیم و این ها به منزله ی امتحان نهایی باشند. در کل سیستم ارزشیابی انعطلاف پذیری داره و درس به درس و استاد به استاد فرق میکنه.
    همچنین، همه ی کلاس ها به اسکایپ وصل هستند و وقتی برخی از دانشجویان یا استادان در شهر تومسک نیستند، میتونند از طریق اسکایپ به کلاس وصل بشن و اسلایدهای به اشتراک گذاشته شده رو ببینند و در بحث ها شرکت کنند.
    تکالیف خیلی زیادی رو دوشمون هست و باید همیشه در طول ترم فعال باشیم و تکالیف رو به موقع انجام بدیم.

من در زیر مزایا و معایب شهر تومسک، دانشگاه دولتی تومسک و رشته ای که میخونم رو براتون خلاصه میکنم.
    مزایا:
    + تومسک شهر دانشجویی هست. چندین دانشگاه بزرگ و مهم در این شهر هستند. جو شهر جوان و لیبرال هست با کلی دانشجوی خارجی، از اروپا بگیر تا آرژانتین و چین (توی خوابگاه از 50 کشور مختلف دانشجو داریم). شهر جو بسیار خوب و آرومی داره. خبری از نژادپرستی و این چیزا نیست. من که همه ش مهربونی و لطف و احترام دیدم اینجا.
    + تحصیل در دانشگاه دولتی تومسک که چهارمین دانشگاه برتر روسیه هست. رنکینگ بین المللی دانشگاه حدود 300 هست، یعنی بالاتر از دانشگاه تهران و شریف
    + دو سال تحصیل به زبان انگلیسی و ارتقای همه ی مهارت های زبانی (Speaking, Listening, Reading and Writing)
    + آموزش توسط استادان اروپایی و گسترش ارتباطات با دانشگاه های دیگر
    + مشارکت در پروژه های معتددی که در مرکز داریم. پروژه های مختلفی هستند: در باره ی ژنتیک، EEG، Eye-Tracking، Spatial ability و ... که میتونید از داده هاشون برای مقالات و پایان نامه تون استفاده کنید.
    + هر سال چند دانشجو انتخاب میشن و به مدت سه ماه به دانشگاه گلدسمیث لندن فرستاده میشن. امسال من و چند نفر دیگه انتخاب شدیم و زمستون 2019 رو اونجا در لندن خواهیم بود. یکی از بچه ها هم ترم سومش رو رفت اسلواکی. همه ی هزینه های رفت و آمد و زندگی در طی این سه ماه توسط بورسیه ی Erasmus پوشش داده میشه.
    + هزینه ها به مراتب کمتر از کشورهای اروپایی هست و برای طبقه ی متوسط و متوسط به بالای ایرانی قابل پرداخت هست.

معایب:
    - تومسک در سیبری واقع شده و زمستان های بسیار طولانی و سردی داره. اینجا 6 ماه زمستون هست (سه ماه حدود منفی 10، سه ماه حدود منفی 20، گاهی تا منفی 40 درجه [تو منفی چهل آب جوش رو هوا یخ میزنه!!!])، 2 ماه بهار، 2 ماه تابستون دلپذیر و گرم و 2 ماه پاییز.
    البته این از نظر من جزو معایب نیست. و من همیشه این رویا رو در سر داشتم که چند سال در سیبری زندگی کنم. که خب اینجا رویام رو به واقعیت تبدیل کردم. ولی خب اگه شما نمیتونید شش ماه هوای سرد رو تحمل کنید، این براتون جزو معایب حساب میشه.
    - هزینه ها شاید برای طبقات متوسط و متوسط به پایین ایران قابل پرداخت نباشه.

شرایط پذیرش:
    من خرداد 1396 مدارکم (ترجمه ی مدارک، ریزنمرات، متن رزومه به انگلیسی، انگیزه نامه به انگلیسی) رو فرستادم براشون. تیر ماه باهام مصاحبه کردند. پذیرشم اومد. دعوت نامه فرستادند. روسیه ویزاش دنگ و فنگ نداشت. خیلی راحت ویزا رو توی یه هفته دادند.
    بهتره که از فروردین هر سال با مسئول رشته در تماس باشید و با ایمیل سوالاتتون رو بپرسید و مدارکتون رو آماده کنید.
    داشتن مقاله و سابقه ی پژوهشی قوی ضروری نیست. (من چندین مقاله ی ISI داشتم). کلا از دانشجوی کارشناسی انتظار نمیره مقاله داشته باشه. همین که درس تون خوب بوده کافی هست.
    داشتن مدرک زبان ضروری نیست. ولی باید در حد قابل قبولی زبان انگلیسی رو بلد باشید و توی مصاحبه بتونید به سوالات استادها جواب بدید. در کل روی سطح زبان زیاد وسواس ندارند. چون بیاید اینجا خودتون ظرف چند ماه زبان رو یاد میگیرید. چند تا از همکلاسی های ما اوایل زبانشون خوب نبود. ولی بعد از چند ماه راه افتادند.
    داشتن رشته ی مرتبط هم ضروری نیست. بچه های ما از رشته های مختلفی میان (حتی زبان شناسی و فیزیک!).
    بیشتر انگیزه ی طرف برای کمیته ی پذیرش اهمیت داره و این که فرد چه قدر مسئولیت پذیر هست و میتونه دو سال باثبات ادامه بده و پیشرفت کنه.
    این که دانشگاه نسبتا راحت پذیرش میده، دلیلی بر این نیست که دانشگاه خوبی نیست و ... . دانشگاه دولتی تومسک 140 سال افتخار داره و سه تا برنده ی جایزه ی نوبل!

دانشجویان:
    این رشته سه سال هست که اومده. من ورودی سال 2017 هستم. 7 نفر هستیم: 6 نفر روس و یک نفر اینجانب حبیب!
    بچه های ورودی سال 2018 حدود 10 نفر هستند که یکی شون مهسا از ایران هست.

هزینه های تحصیل و زندگی:
    پارسال (2017) که من اومدم دلار گرون نبود و روبل روسیه هم ارزان بود. در کل تحصیل در این رشته گرون در نمی اومد. الان با نرخ ارز فعلی گرون هست. ولی باز هم تومسک هنوز نسبت به بقیه ی کشورهای اروپایی خیلی ارزون هست.
    هزینه های تحصیل: شهریه ی دانشگاه سالیانه 234.000 روبل روسیه. که میشه حدودا سالی 3500 دلار آمریکا. (ترمی 1750 دلار)
    هزینه های خورد و خوراک: ماهیانه 10.000 روبل، که میشه حدودا 150 دلار آمریکا. البته بستگی به فرد داره. من ارزون زندگی میکنم. اینجا یه عده ماهی 20.000 روبل خرجشون هست.
    هزینه های خوابگاه: سالیانه 10.000 روبل، که میشه حدودا 150 دلار آمریکا. خوابگاهش 16 طبقه هست و نو و تمیز هست. (200 متر با دپارتمان روانشناسی فاصله داره). اتاق ها سه نفری هست. در واقع این سالی 150 دلار رو بابت هزینه های خدماتی میگیرند (آب و برق و ...)، و گرنه خود خوابگاه رایگان هست.
    کل هزینه های تحصیل و زندگی در طی 2 سال تحصیل: 7000 دلار شهریه. 4000 دلار زندگی. 1000 دلار بلیت، تفریح، سایر هزینه های پیش بینی نشده و .... . میشه جمعا 12.000 دلار.
    با توجه به قیمت دلار، 12.000 دلار نسبتا مبلغ بالایی هست. من چون قبل از گرونی دلار اومدم تومسک، برای من زیاد گرون تموم نشد. ولی هنوز هم این مبلغ در مقایسه با اروپا ارزون حساب میشه. 12.000 دلار فقط شهریه ی یه سال تحصیل تو یه دانشگاه معمولی هلند هست.

فاندها:
    مثل سایر جاهای دنیا، در این جا هم برای مقطع کارشناسی ارشد فاندی تعلق نمیگیره. تنها امکانی که هست همون گرفتن بورسیه ی اراسموس هست که کل هزینه های زندگی به مدت سه ماه در لندن رو میده.

سخن نهایی:
    اگر فرد باانگیزه ای هستید و واقعا به علم و پژوهش و ادامه تحصیل علاقه مند هستید، من این رشته رو توصیه میکنم. اینجا باعث پیشرفت شما میشه. یه سطح شما رو بالاتر میبره.
    اگر دنبال سکوی پرتاب برای رفتن به یه جای بهتر و ادامه تحصیل در مقطع دکترا در اروپا یا آمریکا و کانادا هستید، این رشته رشته ی خوبی هست. اگر استعداد خودتون رو نشون بدید حتما توسط استادای ما با بقیه ی جاهای دنیا کانکت میشید. بخصوص سوپروایز من پروفسور یولیا کواس که سالهاست در لندن هست و در دانشگاه های زیادی درس میده و مقالات بسیار متعددی در زمینه ی ژنتیک و روانشناسی داره.
    اگر اهل مواجه شدن با چالشی نو هستید، اینجا گزینه ی خوبی هست.
    ولی
    اگر میخواید فقط از ایران خارج بشید، دنبال عشق و حال باشید، و وقت تون رو درست نگذرونید و برای رسیدن به موفقیت تلاشی نکنید، اینجا نیایید.
    سیبری برای مردمان قوی هست. برای افرادی هست که با چالش مواجه بشند. برای افرادی که در مسیرشون ثابت قدم هستند.
    من زیاد راغب نبودم توضیحات زیادی در باره ی رشته ای که میخونم رو به صورت عمومی به اشتراک بذارم، ولی با توجه به سوال هایی که دوستان از من می پرسیدند، متوجه شدم که واقعا افرادی هستند که میخوان برای رسیدن به هدفشون چالش های بزرگی رو انتخاب کنند.
    همچنین با توجه به به وضعیت گرانی ارز و این که تحصیل در اینجا نسبتا ارزون هست، و این که ما در ایران افراد با استعدادی داریم که استعدادشون شاید بتونه در تومسک شناخته و شکوفا بشه، این پست رو میذارم تا دانشجویانی که واقعا باانگیزه و جویای موفقیت و پیشرفت هستند با این دانشگاه و این رشته آشنا بشن.
    امیدوارم توضیحاتی که دادم مفید بوده باشه.
    .
    اگه سوالی در باره ی رشته دارید، به داریا، مسئول رشته که ایمیلش رو در زیر نوشته ام، ایمیل بزنید.
    اگه ایمیل من رو لازم دارید، از داریا بپرسید. ایمیلم رو بهتون میده.

لینک های مرتبط:
    ویکی پدیای شهر تومسک: شامل اطلاعات کلی و آب و هوای تومسک در ماه های مختلف
    https://en.wikipedia.org/wiki/Tomsk
    ویکی پدیای دانشگاه دولتی تومسک:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Tomsk_State_University
    لینک مرکز پژوهشی: شامل جزییات اهداف مرکز و پروژه های پژوهشی
    http://en.science.tsu.ru/centers/res...n-development/
    لینک رشته: شامل همه ی اطلاعات در باره ی رشته، درس ها، شرایط، لیست استادان و دانشجویان و ...
    http://www.icrhd.tsu.ru/
    ایمیل خانم داریا ماتسپورو مسئول رشته برای پاسخ گویی به سوالات: هر سوالی داشتید ایمیل بزنید و بپرسید. راهنمایی میکنند.
    MSc Programme Manager - Daria Matsepuro
    Email: daria.matsepuro@mail.tsu.ru
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Masters' student in social psychology, university of Calgary

سلام دوستان.
    میخواستم از هرکسی که این فروم رو میخونه یه خواهشی کنم. همینجوری به هر استادی که ایمیلش رو میبینید ایمیل نزنید. خوااااهش میکنم! این هیچ کمکی بهتون نمیکنه برای پذیرش و دقیقا تاثیر برعکس داره. همین الان با استادی تو دپارتمانمون صحبت میکردم که گفت من 50 درصد افرادی که به من ایمیل میزنن از ایرانن و همشون انگار تمپلیتن و من فقط نادیده میگیرمشون. چند تا چیز هست اینجا. یک) فقط به افرادی که مطمينید حیطه ریسرچشون بهتون میخوره ایمیل بزنید. 2) ایمیلتون رو کاملا با توجه به استاد بنویسید. مقاله هاش رو بخونید، ببینید چیکار میکنن تو لبشون و ... و تو ایمیلتون به اینها اشاره کنید و به حیطه ریسرچ خودتون ربط بدید. اینکه چطور مناسبید برای اون لب و پروگرم. 3) خواهش میکنم خواهش میکنم با انگلیسی خوب بنویسید. اگر انگلیسیتون خوب نیست فکر اپلای برای روانشناسی رو نکنید. به فرض محالم پذیرش بگیرید خودتون اذیت میشید وقتی اینجا برسید.
    موفق باشید!

پیش فرض پاسخ : رشته روانشناسی

سلام دوستان ، وقتتون بخیر، سی و چهار ساله هستم و دارای دو مدرک کارشناسی ( حسابداری - حقوق) از دانشگاه آزاد . چندین سال حسابداری کردم و در نهایت سه سال پیش علاقه مند به رشته حقوق شدم و ادامه تحصیل دادم . و در همه این سالها هم شاغل بودم و هم در حال تحصیل . معدل رشته حقوقم 18/75 (از دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب ) اما سوالم این که اگر بخوام برای ارشد روانشناسی بخونم آیا امکانش هست ؟ کدوم دانشگاه های خارج از ایران رو پیشنهاد می کنید ؟ آیا فاند هم میدن یا نه ؟ لطفا راهنمایی کنید

بنده 36 سال سن دارم، ارشد روانشناسی از دانشگاه خوارزمی با معدل نزدیک 17 و کارشناسی روانشناسی از دانشگاه شهید بهشتی.می خوام برای دکترا اقدام کنم،و فقط باید با فول فاند برم، هیچ مقاله ای هم ندارم ولی سابقه کار دارم. می خواستم ببینم به نظرتون چقدر شانس دارم و چه کارهایی رو باید انجام بدم.
    خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)