صفحه 2 از 101 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1010

موضوع: اطلاعات سفر به عشق آباد جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال ۲۰۱۲

مسافرت از مرز تا عشق آباد

فاصله مرز تا عشق آباد 35 کیلومتر است و حدود 20 دقیقه فاصله زمانی دارد. در این مسیر تنها ون های دولتی اجازه رفت و آمد دارند. دوستانی که تاکنون به عشق آباد سفر کرده اند معمولا با کسی برای ترانسفر از مرز تا عشق آباد هماهنگ کرده اند. من هم خودم این کار را کردم و از یک فرد ترکمن که لیسانس ادبیات فارسی داشت هماهنگ کردم و او از ما نفری 50 دلار برای ترانسفر از مرز تا عشق آباد و بالعکس و گشت در شهر گرفت. البته میتوان با پرداخت 20 منات به ونها تا نقطه ای که تاکسی های ترکمن اجازه رفت و آمد دارند رفت. پس از رسیدن به انتهای مسیر از ونهای دولتی پیاده شدیم و مجددا پاسپورت ما را چک کردند و اطلاعاتی یادداشت کردند سپس ما با ماشین شخصی راهنمایمان تا خود عشق آباد که 5 کیلومتر فاصله داشت و بعد به هتل رفتیم.

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال ۲۰۱۲

اقامت در عشق آباد

ما در عشق اباد در هتل گراند ترکمن اقامت داشتیم که کرایه یک اتاق دابل در آن شبی 110 دلار بود. این هتل اینترنت وایرلس ندارد و جهت استفاده از اینترنت باید ساعتی 7 دلار پرداخت کرد. توصیه میشود در صورت انتخاب این هتل به خوراکی های درون یخچال دست نزنید که جیز است یعنی کلی پول اضافی از شما بابت ان دریافت خواهند کرد. ما یک بطری اب معدنی خوردیم 2 دلار بابت ان به صورت حساب ما اضافه شد. فاصله این هتل تا سفارت کمتر از یک کیلومتر است و از نظر زمانی 10 دقیقه پیاده راه است. این هتل یکی از بهترین هتل ها جهت اقامت میباشد چون هم نسبتا تمیز است و هم فاصله کمی تا سفارت دارد.
    عشق آباد شهری بسیار آرام و تمیز است با سازه هایی سفید و بلند. از ارامش آن میتوان کلی لذت برد. کرایه تاکسی در حدود 5-6 منات برای مسیرهای طولانیست. ترجیحا از مسافر برهای شخصی استفاده کنید و قبل از سوار شدن کرایه را با راننده طی کنید.
    قیمت اقلام و اجناس از تهران گرانتر است و دلیل ان کاهش ارزش ریال در برابر منات میباشد. یکی از مراکز خرید مرکز ییمپاژ می باشد که ما جهت صرف غدا به رستوران ان رفتیم کبابهای خوشمزه ای به قیمت 20 تا 22 منات در آنجا سرو میشد که برای حداقل یک بار توصیه میشود.

پیش فرض پاسخ : اطلاعات کلی در ارتباط با سفر به عشق آباد

بخشي از اطلاعات هم در پست نتايج مصاحبه در عشق آباد قرار دارد

با سلام به همه دوستان. من داشتم فکر می کردم که لیدر نگیرم و 60، 70 هزار تومن ما به التفاوت رو تو جیبم بگذارم. به نظرم سوار شدن به ون ها و رفتن به هودان که کاری نداره. ازونجا به بعدشه که آدم به فکر لیدر می افته. من یه نقشه تهیه کردم و فکر می کنم حتی میشه از جایی که ون پیادمون می کنه با یه پیاده روی و گشت و گذار 50-40 دقیقه ای به سفارت رسید یا با پرداخت چند منات از هودان سواری شخصی گرفت تا سفارت و 50 دلار الکی ندیم به لیدر. من یه نقشه ای رو از گوگل گرفتم. نمی دونم راه بهتری بود یا نه ولی من تکه تکه گرفتم و چسبوندم به هم و این شد. به نظرم اگه این نقشه رو پرینت کنیم، پیدا کردن هتل عشق آباد و سفارت کار راحتی باشه. دیگه لازم نیست دنبال کسی باشیم که انگلیسی بلد باشه (نخود سیاه ). چند نکته:
    -این برای کسیه که روز قبل سفارت میره و برای کسی که صبح سفارت میره ریسک داره و بهتره لیدر بگیره
    -پایین نقشه که یه خط قرمز گذاشتم یعنی اونجا بریده شده. یه راه راست طولانی بود که برای کوچیک شدن عکس بریدمش. پس اون یک تیکه مقیاس نداره. ولی بقیه جاها همه مقیاس داره و مسافت ها درست هست.
    -به نظرم ون ها از پایین می آن تا میدون اول یا میدون دوم بالای اون خط قرمز (دور میدونا رو دایره سبز کشیدم). کسی نظری داره؟ ون ها کجا پیادمون می کنن؟ اگه این یک نکته هم بفهمیم کارمون خیلی راحتتر میشه با این نقشه. البته نکته دوم یادتون باشه. یعنی از باجگیران تا اون میدون ها حدود 20 کیلومتره. گول فاصله کمشون رو تو نقشه نخورین.

Untitled.png
    ویرایش توسط s19297 : March 12th, 2012 در ساعت 06:52 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط s19297 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان. من داشتم فکر می کردم که لیدر نگیرم و 60، 70 هزار تومن ما به التفاوت رو تو جیبم بگذارم. به نظرم سوار شدن به ون ها و رفتن به هودان که کاری نداره. ازونجا به بعدشه که آدم به فکر لیدر می افته. من یه نقشه تهیه کردم و فکر می کنم حتی میشه از جایی که ون پیادمون می کنه با یه پیاده روی و گشت و گذار 50-40 دقیقه ای به سفارت رسید یا با پرداخت چند منات از هودان سواری شخصی گرفت تا سفارت و 50 دلار الکی ندیم به لیدر. من یه نقشه ای رو از گوگل گرفتم. نمی دونم راه بهتری بود یا نه ولی من تکه تکه گرفتم و چسبوندم به هم و این شد. به نظرم اگه این نقشه رو پرینت کنیم، پیدا کردن هتل عشق آباد و سفارت کار راحتی باشه. دیگه لازم نیست دنبال کسی باشیم که انگلیسی بلد باشه (نخود سیاه ). چند نکته:
    -این برای کسیه که روز قبل سفارت میره و برای کسی که صبح سفارت میره ریسک داره و بهتره لیدر بگیره
    -پایین نقشه که یه خط قرمز گذاشتم یعنی اونجا بریده شده. یه راه راست طولانی بود که برای کوچیک شدن عکس بریدمش. پس اون یک تیکه مقیاس نداره. ولی بقیه جاها همه مقیاس داره و مسافت ها درست هست.
    -به نظرم ون ها از پایین می آن تا میدون اول یا میدون دوم بالای اون خط قرمز (دور میدونا رو دایره سبز کشیدم). کسی نظری داره؟ ون ها کجا پیادمون می کنن؟ اگه این یک نکته هم بفهمیم کارمون خیلی راحتتر میشه با این نقشه. البته نکته دوم یادتون باشه. یعنی از باجگیران تا اون میدون ها حدود 20 کیلومتره. گول فاصله کمشون رو تو نقشه نخورین.

Untitled.png
    ونها شما رو تا نقطه ای که با دو خط موازی قرمز کشیدید میرسونند

دوستان چطور میشه از هتل عشق اباد اتاق رزرو کنم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط hashtapali62 نمایش پست ها
    دوستان چطور میشه از هتل عشق اباد اتاق رزرو کنم؟
    ممنون
    این سوال منم هست. فکر نکنم سایت داشته بشه. کسی شمارش رو داره؟ من ترجیح می دم ازینجا رزرو کنم و برم

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت از عشق آباد در سال ۲۰۱۲

من هم خواستم یه نکته به نکات بالا در مورد گرفتن ویزای ترکمنستان اضافه بکنم:

برای گرفتن ویزای ترکمنستان من دو روش رو بلدم:
    روش اول :
    1-پرینت وقت سفارت امریکا (همونی که بعد گرفتن وقت از سفارت بصورت الکترونیکی صادر میشه) + کپی پاسپورت رو می برین به سفارت تر کمنستان
    2- وقتی تحویل می دین ازتون می پرسه که ویزای فوری (5 روز کاری 55 دلار) می خوایین یا عادی (دو هفته 35 دلار)
    3- ازش بخواین که برگه درخواست ویزا رو بهتون بده ببرین خونه سر حوصله پر کنین
    4- بعد از 5 روز (اگه فوری بوده ویزاتون) دوباره به سفارت با کپی پاسپورت + یک قطعه عکس 4*3+ دلار + اصل پاسپورت مراجعه کنید و ویزا رو بگیرن

روش دوم:
    1- از آژانس ها تقاضای دعوت نامه کنین
    2- بعد برگه دعوت نامه رو ببرین سفارت

نکات:
    -ادرس سفارت هم اینجاست (http://maps.google.com/maps?q=35.804...num=1&t=m&z=16)
    -این سفارت روزهای جمعه و شنبه تعطیله
    -مابقی روز ها از ساعت 9 الی 11 بازه
    -شماره تلفن: 22206731
    -دلار ها تون نو باشن دلار کهنه نمی گیره میزاره زیر دستگاه چک می کنه ترجیحا 2006 به بعد
    -می تونین توی خونه عکس 4*3 را روی برگه درخواست ویزا که از سفارت گرفتین بالای صفحه سمت راست بچسبونید
    - اگه واسه چند نفر ویزا می خواین بگیرین نیازی نیست همه بیان یک نفر که بیاد می تونه واسه بقیه هم ویزا بگیره

ویرایش توسط ShahdaD : March 19th, 2012 در ساعت 03:39 PM

Junior Member

از دوستانی که تجربه سفر عشق آباد دارن کسی میتونه شماره تماسی برای هماهنگی هتل و ترانسفر به صورت خصوصی پیغام بده؟

مسافرت به کشور ترکمنستان:
    براي رفتن به ترکمنستان از تهران 2 تا راه هست
    1. برين ترمينال شرق و با اتوبوس برين قوچان (16500 تومان) يا
    2. با هواپيما (يا اتوبوس يا ...) بريد مشهد
    3. ماشين هاي شخصي توي فلکه پارک مشهد نفري 3000 تومان مي گيرن مي برن قوچان (حدود يک ساعت و نيم راهه)
    4. توي قوچان يک ميدون هست به نام ميدون فلسطين از اينجا اين ماشين ها 3000 تومان مي گيرن مي برن لب مرز (حدود 90 کيلو متر) از ماشينه بخوايد حتما شما رو اون بالاي بالا ببره يعني لب مرز نه اينکه توي با جگيران ولتون کنه اين طوري ديگه پياده روي ندارين ديگه و الا يه 15 دقيقه اي پياده روي دارين
    5. توي مرز از شما مي خوان که کيفتون رو باز کنيد بردن قرص استامينوفن کدين توي کشور ترکمنستان جرمه
    6. بعد بايد بريد بانک 11 هزار تومن عوارض خروج بديد. اگه نامه از وزارت علوم داشته باشيد که از عوارض خروج معاف باشيد به اون افسره بگيد و ديگه نياز نيست پول عوارض بديد.
    7. بعد گيت رياست جمهوري و پزشکي رو پيش رو داريد که چند تا سوال ساده مي کنن.
    8. وارد مرز مشيد و يک سرباز ايراني و در مرحله بعد يک سرباز ترکمن پاستون رو چک مي کنه
    9. وارد ساختمون ترکمنستان که شديد بايد يک قبض 11 دلاري پرداخت کنيد بابت عوارض وروده
    10. بعد يک عالمه شما و کيف هاتون رو مي گردن
    11. بعد ميريد جلو تر و منتظر ون هاي دولتي ميشيد که شما رو ببرن نزديکي هاي عشق اباد
    12. اگه شما دعوت نامه داشته باشين و يا هماهنگ کرده باشين واسه ترانسفر نيازي به پرداخت هزينه به اين ون ها نيست در غير اينصورت شما رو مجبور مي کنن چيزي حدود 15 دلار بهشون بديد اما اگه قدرت چانه زني بالاي داشته باشيد ميشه با 10 دلار به ازاي هر نفر سرو ته قضيه رو هم اورد
    13. بعد از 20 دقيقه شما نزديکي ها عشق اباد هستين اينجا ديگه تاکسي هاي شخصي هستن يه ماشين در بست مي کنين ميرين هتل مورد نظرتون از شما چيزي حدود 15 دلار مي خوان البته پول گزافيه چون ما در مسير برگشت 3 دلار در بست کرديم از هتل تا همين جا اينجا هم کلا به قدرت چانه زني شما ربط پيدا مي کنه
    14. من هتل پايتخت رفتم (هتل عشق اباد سابق) شبي 50 دلار براي دو نفر براي يک نفر ميشه شب 35 دلار
    15. اين هتل روبه روي سفارته و نسبتا هتل خوبيه من زماني رفتم که نيازي به رزرو و اين حرفا نبود
    16. بعد از اتمام مصاحبه بلافاصله هتل رو ترک کرديم روبه روي هتل به راننده گفتيم باجگيران و باهاش طي کرديم يک دلار اما وسط راه فهميد که ما تا لبه مرز مي خوايم بريم پشيمون شد و درنهايت با 3 دلار ما رو اورد لب مرز گودال همون جايي که ون هاي دولتي هستن.
    17. دوباره يک سري تشريفات و... بعد سوار ون ها شديم و اين دفه نفري 10 دلار داديم با استفاده از قدرت چانه زني و رسيديم لب مرز باجگيران البته بازم ميگم اگه کسي واسه ترانسفر شما مياد نيازي به پرداخت نيست.
    18. وقتي که اومديم بيرون از ساختمان ترکمنستان و از گيت هاي ايراني ها هم گذشتيم يک سري تاکسي هاي ايراني اونجان مي گفت 25 هزار بده ببريمت قوچان اما من قبول نکردم و يک پرايد پايين تر بود که 3 هزار تومن گرفت نفري و ما رو اورد قوچان و بعد مشهد و بعد خونه ...
    نکات:
    • اصلا مردمش نمي تونن انگليسي صحبت کنن اگه ترکي بلدين يک امتياز محسوب ميشه واستون
    • سعي کنيد پولتون به منات باشه اينطوري ضرر نمي کنين لب مرز توي بانک مي تونين منات چنج کنيد
    • 120 منات همراهتون باشه خوبه
    ساعت اونا توي فصل بهار و تابستون نيم ساعت از ما جلو تره و توي زمستون و پاييز يک ساعت و نيم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)