صفحه 101 از 179 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1781

موضوع: کدام بانک و چه نوع حسابی

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کدام بانک و چه نوع حسابی

کردیت کارما:
    TransUnion--> 724
    EQuifax-->730

دیسکاور
    750--<(Fico (TransUnion

کسی میدونه علت این 26 تفاوت چیه؟ الان دو ماهه که اینطوریه!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    کردیت کارما:
    TransUnion--> 724
    EQuifax-->730

دیسکاور
    750--<(Fico (TransUnion

کسی میدونه علت این 26 تفاوت چیه؟ الان دو ماهه که اینطوریه!

ابتدا اینکه چون کردیت کارما، رایگان هستش خیلی روی اسکوری که بهتون نشون میده حساب باز نکنید، به عنوان مثال همخونه ای من، امتیازش در TransUnion (کردیت کارما) 700 نشون داده میشد، به دلیلی مجبور شد از خود TransUnion اسکورش رو استعلام کنه، چیزی که خود TransUnion بهش گفت، 734 بود! یا به عنوان مثال سایت credit.com نمره Experian به شما میده، اسکور من در این سایت 760 نشون داده میشه در حالی که وقتی از خود Experian استعلام کردم، نمره ام رو 743 گزارش کرد. منظور اینکه این سرویس های رایگان، به نظر میرسه که خیلی دقیق نیستند ولی میتونند یه ایده کلی خوبی در مورد کردیت اسکور به شما بدن و البته اگر inquiry روی هیستوری شما زده بشه، اون رو نشون میدن.

از طرف دیگه تا جایی که من اطلاع دارم، هر ماه هر سه مرکز، امتیاز شما رو به Fico گزارش میدن و نمره Fico شما مخلوطی از کردیت اسکور هر سه مرکز هست و تا جایی که من متوجه شدم، بیشتر موسسات از روی نمره Fico شما در مورد پذیرفتن/رد کردن درخواست، تصمیم گیری میکنند.
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

علت تفاوت نمره كرديت در سايتهاي مختلف علاوه بر دقيق نبودن اطلاعات، تفاوت روش محاسبه نمره هست. مثل اينكه بخواهيد دماي سلسيوس رو با دماي فارنهايت مقايسه كنيد تا ببينيد ديروز چقدر هوا سردتر از امروز بوده. در پستهاي قبلي من و بقيه دوستان توضيح داديم.

در ضمن اطلاعات creditkarma در مورد گزارش equifax و نمره اش خيلي غيردقيق و غير قابل اعتماد هست. حتي در مورد transunion هم ديدم كه اطلاعات غيردقيق بده.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    دوستان کسی اطلاع داره که اگر بانک/موسسه ای بدون اطلاع و تائید شما روی کردیت هیستوری Hard Pull بزنه چجوری میشه پیگیری کرد و اثرش رو از بین برد؟ مثلا اگر inquiry رو روی Equifax زده، باید از طریق همون Equifax پیگیری کزد؟

پ.ن: میدونم که ابتدا باید به خود موسسه/بانک گفت، اگر تا 30 روز پاسخ نداد، میشه dispute کرد و اینکه آیا پیگیری باید از طریق mail باشه؟
    اين قضيه چند سال پيش در مورد Citizens Bank براي من پيش اومد و بعد از كلي پاسكاري بين قسمتهاي مختلف بانك و equifax و ارسال نامه شكايت آخرش هم به جايي نرسيدم و مجبور شدم صبر كنم تا دو سال بگذره تا اون inquiry از سابقه من حذف بشه. البته اين قضيه مصادف شده بود با برگشتن من به ايران و گير كردن پشت سد ويزا و كليرنس كه عملا كاري از دستم بر نميومد.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

دوستان،

من برای اولین بار بر روی سایت کردیت کارما اکانت ساختم و خواستم سابقه ی کردیتم را چک کنم. پس از وارد کردن تمامی اطلاعات چیزی که دریافت کردم این بود: "ریپورتی یافت نشد". زیر آن توضیح داده بود که این ممکن است مربوط به thin بودن file باشد! چه طور چنین چیزی ممکن است؟! الان پنج ماه از عمر کردیت کارت ما می گذرد و در این مدت هیچ فعالیت کردیتی مخربی هم نداشته ایم.
    کسی از دوستان تجربه ی مشابه یا راه حلی دارد؟!

پیشاپیش ممنون.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط maryfarahani نمایش پست ها
    دوستان،

من برای اولین بار بر روی سایت کردیت کارما اکانت ساختم و خواستم سابقه ی کردیتم را چک کنم. پس از وارد کردن تمامی اطلاعات چیزی که دریافت کردم این بود: "ریپورتی یافت نشد". زیر آن توضیح داده بود که این ممکن است مربوط به thin بودن file باشد! چه طور چنین چیزی ممکن است؟! الان پنج ماه از عمر کردیت کارت ما می گذرد و در این مدت هیچ فعالیت کردیتی مخربی هم نداشته ایم.
    کسی از دوستان تجربه ی مشابه یا راه حلی دارد؟!

پیشاپیش ممنون.
    شما authorized user هستيد يا صاحب اصلي حساب؟ بعضي بانكها اگه authorized user بدون مسؤوليت پرداخت بدهي حساب باشيد، چيزي به اداره هاي اعتبارسنجي گزارش نمي كنن و بايد حتما مسؤوليت پرداخت هم داشته باشيد. احتمال ديگه اي كه به ذهنم مي رسه اينه كه شايد اطلاعاتتون رو درست وارد نكرديد مثلا SSN. وضعيت خودتون رو روي سايتهاي credit.com و creditsesame.com هم چك كنيد و ببينيد همينجوري خالي از سابقه هست يا نه.

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

اگر یک کردیت کارت اکسپت بشیم و کارت هم با پست بیاد , و قبل از فعال کردن کارت بفهمیم اشتباه کردیم و نخواهیم از اون کارت استفاده کنیم, حکم چیست ؟!
    آیا اینکه کارت اکسپت شده یعنی واسه کنسل کردنش همون مراحل بستن کردیت کارت باید طی بشه, یا چون هنوز کارت فعال نشده مثل اینه که کردیت کارت رو اصلا نداریم و نیازی به زنگ زدن و بستن کردیت کارت نیست ؟

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    اگر یک کردیت کارت اکسپت بشیم و کارت هم با پست بیاد , و قبل از فعال کردن کارت بفهمیم اشتباه کردیم و نخواهیم از اون کارت استفاده کنیم, حکم چیست ؟!
    آیا اینکه کارت اکسپت شده یعنی واسه کنسل کردنش همون مراحل بستن کردیت کارت باید طی بشه, یا چون هنوز کارت فعال نشده مثل اینه که کردیت کارت رو اصلا نداریم و نیازی به زنگ زدن و بستن کردیت کارت نیست ؟
    تا جايي كه من مي دونم فعال كردن فقط مربوط به دريافت فيزيكي كارته، وقتي اپرو شدين يعني شدين و كرديت كارت پاتون نوشته شده و بايد مراحل كنسل كردن كرديت كارت رو طَي كنين.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    تا جايي كه من مي دونم فعال كردن فقط مربوط به دريافت فيزيكي كارته، وقتي اپرو شدين يعني شدين و كرديت كارت پاتون نوشته شده و بايد مراحل كنسل كردن كرديت كارت رو طَي كنين.
    پاسخ دوستمون درسته. وقتي تقاضاتون پذيرفته بشه، حساب به اسمتون باز شده و در سابقه اعتباري شما ثبت ميشه، صرف نظر از اينكه كارت به دستتون رسيده باشه يا نه. آخرين كارتي كه از chase تقاضا كردم و تاييد شد، حتي قبل از اينكه كارت به دستم برسه مي تونستم توي online banking در كنار اون يكي كارت chase كه از قبل داشتم ببينم و راستش اينجوري بود كه فهميدم سقف اين كارت جديد چقدره (چون موقع اپلاي كردن جواب مشخصي نداده بودن).

سلام دوستان،
    من حدودا یک سال پیش اولین حساب خودم رو در bank of america باز کردم و یک کردیت و دبیت گرفتم. چند ماه پیش برای من نامه اومد که چون من ایرانی هستم باید مدارک امریکا رو به اونها نشون بدم، ولی چون من در امریکا نبودم نتونستم مدارک را به موقع ببرم و اونها حساب من رو فریز کردند. بعد از اینکه اومدم امریکا و مدارک رو براشون فرستادم اونها حساب من رو باز کردند و دبیت کارت من فعال شد. ولی گفتند نمی تونند کردیت را باز کنند و اون بسته شده و باید برای یک کردیت جدید اپلای کنم. می خواستم کمکم کنید که آیا راهی هست که همون کردیت قبلیم برگرده ؟ با توجه به اینکه اون اولین کردیت واقعی من بوده یا برم و زودتر برای یک کردیت جدید اپلای کنم ؟
    خیلی ممنون از لطفتون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)