نقل قول نوشته اصلی توسط arezu20 نمایش پست ها
درسته اما با توجه به اینکه بنده در گروه هستم تا حالا سوالا رو هم خودم پی گیر بودم بدون اینکه نویسنده مسئول باشم و به نظرم این درست نیست.
همین تاپیک رو نگاهی بندازید در این مورد زیاد صحبت شده.
به طور کلی در اکثر کشورها برای نویسنده‌ی مسئول بودن هیچ گونه اعتبار علمی قائل نیستند.
علتش هم مشخصه. درسته که نویسنده‌ی مسئول بودن یعنی تسلط به محتوای مقاله که به این خاطر نویسنده می‌تونه پاسخ‌گوی سؤالات مربوطه باشه، ولی به این معنی نیست که بقیه‌ی نویسنده‌ها این قابلیت رو ندارن. در شرایط برابر کسی که این مسئولیت رو می‌پذیره دردسر بیشتر برای خودش خریده و حتی می‌تونه نشون بده وقت آزادش بیشتره مثلاً.
در مورد شما هم بله این درست نیست که عنوان رو استاد داشته باشه ولی شما کار مربوطه رو انجام بدید. ولی باز اولاً نویسنده‌ی مسئول بودن در فرآیند سابمیت کردن مقاله خلاصه نمی‌شه، ثانیاً می‌شه از این دید هم نگاهش کرد که استاد شما داره مسئولیت کار شما رو به عهده می‌گیره. اعتبار شخص با مسئول بودن و نبودن تغییر نمی‌کنه ولی تا حد کمی ممکنه نگاه افراد به یک مقاله بسته به سطح علمی نویسنده‌ی مسئولش متفاوت باشه. به این شکل که ادیتور و داورها (اگه اطلاعات نویسنده‌ها رو داشته باشن) طبعاً نگاهشون مثبت‌تره وقتی بدونن پاسخ نظراتشون رو یک استاد می‌ده و نه یک دانشجو. به همین شکل کسی که بخواد در مورد مقاله مکاتبه‌ای داشته باشه نظر یک استاد رو معتبرتر از یک دانشجو می‌دونه احتمالاً.

باز ولی همه‌ی این‌ها فرعی و جزئیه. اصل ماجرا همون جمله‌ی اوله. اعتبار شما با نویسنده‌ی مسئول بودن و نبودن در این مقاله تغییری نمی‌کنه.