صفحه 83 از 90 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 899

موضوع: نكات مربوط به اسامي در مقاله

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نكات مربوط به اسامي در مقاله

سلام دوستان
    يه سوال داشتم. من واسه يكي از اساتيد دانشگاه بريتيش كلمبيا نامه زدم و برام يه فرم فرستاده كه پر كنم. يكي از سوالاش اينه كه چند تا مقاله ژورنال نفر اول داري. من 2 تا ژورنال خوب از پايان نامم دارم كه همه كاراشو خودم انجام دادم ولي متاسفانه استاد خودشو نفر اول نوشته. به نظرتون توضيح بدم اين قضيه رو و بگم خودم انجام دادم و تو دانشگاه ما روال اينه كه استاد اول باشه يا بد ميشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zsudi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    يه سوال داشتم. من واسه يكي از اساتيد دانشگاه بريتيش كلمبيا نامه زدم و برام يه فرم فرستاده كه پر كنم. يكي از سوالاش اينه كه چند تا مقاله ژورنال نفر اول داري. من 2 تا ژورنال خوب از پايان نامم دارم كه همه كاراشو خودم انجام دادم ولي متاسفانه استاد خودشو نفر اول نوشته. به نظرتون توضيح بدم اين قضيه رو و بگم خودم انجام دادم و تو دانشگاه ما روال اينه كه استاد اول باشه يا بد ميشه؟
    نه بد نمیشه. میتونید توضیح بدید.

ApplyAbroad Superstar

سلام این استاد ایرانی معرف شما هم هستند؟ یا قرار است باشند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zsudi نمایش پست ها
    سلام دوستان

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نه معرفم نیستند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics of Isfahan Univ of tech

سلام به همه. یک سوال دارم که بسیار ممنون میشم اگر کسی اطلاعات دقیق داره پاسخ بده.
    دوست من یک مقاله از پایان نامه ارشدشون در آوردن و فرستادن برای استاد راهنما که بخونه و بفرسته برای ژورنال اما استادش اصلا نخوند. تا 1ماه هم صبر کرد، تهش استادش گفت شایدم نخوام بخونم. این دوست ما برداشتو مقاله رو برای یک ژورنال فرستاد و اسم استاد راهنما هم زد! و البته استادش خبر نداشت. بعد زنگ زده استاده شاکیه که چرا اسم منو زدی و بد میشه برام و میرم توی بلاک لیست و این حرفا! آیا درصورتی که این دانشجو اسم خودش اول هست و خودش هم نویسنده مسئوله بازهم عواقبی گریبان استاد راهنما که اسم دوم هست رو میگیره؟ و آیا اصلا عواقبی داره؟ ایشون با اطلاع کامل از سرقتهای علمی و رفرنس دهی و اسن حرفا کار کرده. الکی رو هوا ننوشته که!
    و یک سوال دیگه اینکه آیا میشه اسم اون استاد رو حذف کرد توی این مرحله که هنوز داوری هم نشده و اگر میشه چجوری؟
    این دانشجو روی حساب اینکه استادش راهنمایش کرده و بهرحال موضوع داده و کمک کرده درست میدونست که اسمشون باشه اما اشتباه کرده و بدون اطلاعش اسمش رو زده!

نقل قول نوشته اصلی توسط moeini نمایش پست ها
    سلام به همه. یک سوال دارم که بسیار ممنون میشم اگر کسی اطلاعات دقیق داره پاسخ بده.
    دوست من یک مقاله از پایان نامه ارشدشون در آوردن و فرستادن برای استاد راهنما که بخونه و بفرسته برای ژورنال اما استادش اصلا نخوند. تا 1ماه هم صبر کرد، تهش استادش گفت شایدم نخوام بخونم. این دوست ما برداشتو مقاله رو برای یک ژورنال فرستاد و اسم استاد راهنما هم زد! و البته استادش خبر نداشت. بعد زنگ زده استاده شاکیه که چرا اسم منو زدی و بد میشه برام و میرم توی بلاک لیست و این حرفا! آیا درصورتی که این دانشجو اسم خودش اول هست و خودش هم نویسنده مسئوله بازهم عواقبی گریبان استاد راهنما که اسم دوم هست رو میگیره؟ و آیا اصلا عواقبی داره؟ ایشون با اطلاع کامل از سرقتهای علمی و رفرنس دهی و اسن حرفا کار کرده. الکی رو هوا ننوشته که!
    و یک سوال دیگه اینکه آیا میشه اسم اون استاد رو حذف کرد توی این مرحله که هنوز داوری هم نشده و اگر میشه چجوری؟
    این دانشجو روی حساب اینکه استادش راهنمایش کرده و بهرحال موضوع داده و کمک کرده درست میدونست که اسمشون باشه اما اشتباه کرده و بدون اطلاعش اسمش رو زده!
    سلام
    راستش کار دوست شما از ابتدا درست نبوده یعنی بدون رضایت طرف مقابل که نمی توان نامش را در یک مقاله بعنوان نویسنده آورد. البته معمولا استادان ایرانی (تا آنجا که خودم دیدم و یا از دوستان شنیدم) کاری برای مقاله انجام نمیدهند. استاد ما مقالاتی را که نوشتیم حتی تیترش را هم نخواند اما نامش بعنوان نویسنده دوم همیشه بود.
    اما این جا چند پرسش پیش می آید: نخست اینکه ژورنالی که دوست شما مقاله اش را سابمیت کرده است از لحاظ اعتبار بین المللی چگونه است؟ آی اس آی هست؟ در بلک لیست وزارت علوم نیست؟ برخی از ژورنالها نه تنها معتبر نیستند بلکه خوشنام هم نیستند یعنی چاپ مقاله در آنها اثر منفی دارد تا مثبت..
    اما پرسش دیگر در مورد مقاله هست آیا مقاله کپی شده از کار دیگران هست و یا که نه یک کار اوریجینال هست؟ و خب البته با توجه به فرمایش شما، باید چنین باشد پس Plagiarism در آن مطرح نیست.
    در هر حال بطور کلی، هرکسی که نامش در مقاله می آید چه بعنوان نویسنده اول چه نویسنده دهم..بهر حال در رزومه علمی این فرد این کار ثبت میشود..حتی اگر خودش آن را ثبت نکند در سرچ های اینترنتی ..نام این فرد با این مقاله رویت می شود و خب بسته به ژورنال و مقاله می تواند اثرات مثبت یا منفی خودش را (از لحاظ علمی و پژوهشی ) داشته باشد. اگر مقاله یک مقاله کپی شده از کار دیگران باشد خب عواقبش گریبان تمام نویسندگان را می گیرد..هر چند نویسنده اول بیشتر ..
    اما در مورد پرسش دوم بله شما می توانید نام نویسنده دوم را حذف کنید..در مرحله پیش از داوری یک ایمیلی به ادیتور بزنید و به ایشان توضیح دهید که نام نویسنده دوم را حذف کنند. البته بعد از مرحله داوری هم وقتی مقاله نیاز به ریوایز دارد در این مرحله هنگام سابمیت مقاله اصلاح شده معمولا می توان نام نویسنده همراه را حذف کرد (ژورنالهای الزویر و اشپرینگر و ASME چنین امکانی دارند).

پیروز باشید.

Junior Member

با عرض سلام خدمت همه دوستان
    من یه سوال داشتم در مورد نوشتن مقاله ... واقعیتش من از پایان نامه ارشدم یک مقاله ISI استخراج کردم و در یک مجله با ایمپکت بالا چاپ شد ... مثل اکثر دانشگاه های ایران، همه کار اون مقاله را خودم انجام دادم اما طبق اصول دانشگاه های ایران، اسم استاد راهنما را به عنوان نفر دوم نوشتم ... حالا الان بعد از قارغ التحصیلی، یک مدلسازی دیگه روی داده های مقاله قبل انجام دادم و با توجه به اینکه موضوع کاریم جدیده و روی مقالات چاپ شده از نویسندگان دیگه تسلط دارم، مطمئنم چاپ میشه.... اما به هر حال به خاطر احترام به استادم ...پیش نویس مقاله را برای ایشون ارسال کردم تا در جریان باشند، اما متاسفانه ایشون چون واقعا تسلط کافی ندارن ... میگن احتمال چاپ خیلی کمه و ارسال نکن! حالا من تصمیم گرفتم به تنهایی مقاله رو ارسال کنم .... آیا به نظر شما مشکلی پیش میاد؟ به نظر شما اسم دانشگاه را فقط در بخش تقدیر بیارم کافیه؟

Junior Member

سلام بچه ها من سه تا مقاله با استاد راهنمام کار کردم و توی سه تاش اسم خودشو اول نوشته..در صورتی که فقط ایده با اون بود و بعدا هم روی فرمت مجله تغییرات را انجام میداد یا ادیت میکردش.الان واسه فرایند پذیرشم نفر اول نبودنم مشکل ساز میشه؟

Junior Member persianboy1993 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Masters in Information Technology Engineering Field @Tarbiat Modares University

سلام و درود بر عزیزان
    من یه مقاله اخیرا نوشتم و میخوام برای یه جای معتبر تو حوزه تحلیل دیتا که نمیدونم البته کجاست بنویسم. واسه خالی نبودن عریضه نشون استاد راهنمام دادم ایشون هم گفتند میخوای اسم خودت رو بزنی بفرستی ؟ منم میخواستم پس اسم بقال سر کوچمونو بزنم . خب اسم خودمو میزنم دیگه. بعدش گفت اگه میخوای اسم من باشه به عنوان نویسنده مسئول می تونه باشه.
    اینی که الآن گفته یعنی چه ؟ خوبه یا غیر اخلاقی ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط persianboy1993 نمایش پست ها
    سلام و درود بر عزیزان
    من یه مقاله اخیرا نوشتم و میخوام برای یه جای معتبر تو حوزه تحلیل دیتا که نمیدونم البته کجاست بنویسم. واسه خالی نبودن عریضه نشون استاد راهنمام دادم ایشون هم گفتند میخوای اسم خودت رو بزنی بفرستی ؟ منم میخواستم پس اسم بقال سر کوچمونو بزنم . خب اسم خودمو میزنم دیگه. بعدش گفت اگه میخوای اسم من باشه به عنوان نویسنده مسئول می تونه باشه.
    اینی که الآن گفته یعنی چه ؟ خوبه یا غیر اخلاقی ؟
    اگر مقاله تون مربوط به زمینه تز تون هست طبعا باید اسم استاد راهنماتون هم باشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)