صفحه 251 از 318 نخستنخست ... 151201241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261301 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,501 تا 2,510 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

سلام دوستان . من یه راهنمایی میخواستم ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره کمکک کنه
    من سپتامبر سال پیش به یه استاد دانشگاه مونترال ایمیل زدم برای یه پوزیشن دکترا که اون هم ایمیل منو فوروارد کرد برای دستیارش . دستیارش هم بلافاصله با من اسکایپ کرد و همونجا منو پذیرفت و گفت ایا میتونم برای ژانویه برم که من گفتم ددلاین رد شده و اون گفت با منشی دانشکده صحبت میکنه ولی منشی گفت که ویزاش طول میکشه به ژانویه نمیرسه خلاصه به من برای ترم تابستان که از ماه می شروع میشه ادمیشن دادن. همون موقع هم دستیارش به من این ایمیل رو زد

As discussed previously, I'm following-up on my meeting with Philippe and Sylvain. After discussions, we will be pleased to welcome you in our lab! The fact that you would potentially be here only at the end of the next summer is not a major issue as the proposed project has many objectives and will allow you to learn and publish on most of them.

فقط من اون موقع حواسم نبود ازش بپرسم چرا گفته این نکته که آخر تابستون اینجا هستی مشکلی ایجاد نمیکنه. چون من ادمیشنم برای اول تابستون بود نه آخرش. خلاصه من همون موقع ویزا رو سابمیت کردم ولی الان نزدیک 4 ماه و نیم هست که منتظر ویزا هستم و بکگراند چکم طبق ایمیلی که سفارت بهم جواب داده. من قبل از عید از همون خانم منشی در مورد لیت ارایول و دیفر پرسیدم گفتش برای چی این اطلاعات رو میخوای منم گفتم چون منتظر ویزام هستم هنوز نیومده گفت نگران نباش ما هر کاری که لازم باشه انجام میدیم تا یکماه دیرتر هم بیای مشکلی نیستش باز م نیومد ویزات میتونی دیفر کنی برای سپتامبر. استادم و دستیارش رو هم cc کرده بود. ولی اونا ایمیلی به من نزدن و چیزی نگفتن
    دوشنبه به من نامه برنده شدن اسکالرشیپ رو دادن که گفتن من از پرداخت شهریه معاف شدم (قبلا قرار بود شهریه ام که سالی 22000 تا هست رو خودم بدم) ولی این بورس از پاییز به من تعلق میگیره و دو تا گزینه برای من گذاشته بودند:

1- با موافقت ریسرچ دایرکتور ترمم رو از پاییز شروع کنم

2- همون تابستون بیام در این صورت شهریه ام تابستون که 8000 تا هست رو باید خودم بدم از ترم پاییز معاف میشم.

من به همون منشیه ایمیل زدم گفتم میخوام ماه می بیام ولی الان مشکل ویزام رو دارم ایا امکان دیفر و اینا هست که دوباره گفت اره میتونی دیر بیای و ادمیشنت رو بندازی برای پاییز منو در جریان کارات بزار و باز دستیار استادم رو cc کرده بود.

من دیروز به دستیار استادم هم ایمیل زدم ازش پرسیدم ایا اشکالی داره من اگر ویزام دیر اومد بعد از می به عنوان visiting student بیام یا ایا میشه دیفر کرد و اینا که هنوز بهم جوابی نداده و نگرانم نکنه بخواد قید منو بزنه.

الان من فقط میخواستم ازتون بپرسم ایا ممکنه استادم بخاطر این تاخیر قید منو بزنه بره سراغ پیدا کردن یه دانشجوی دیگه؟ و ایا اینکه توی ایمیلشون گفته بودن من پتنشیالی اخر تابستون اونجا هستم ایا ممکنه خودشون هم برای اخر تابستون برای من برنامه ریزی کرده بودن؟ ببخشید که سوالم انقدر طولانی شد شرمنده. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. مرسی

ApplyAbroad Superstar

سلام من هیجان شما را کاملا درک میکنم ولی فکر نمیکنم اصلا جای نگرانی باشد.دلیل عمده من هم این است که دانشگاهها وقتی دانشجویی را به خصوص برای دکتری ادمیت میکنند خود را هم به او و هم به انتخاب خودشان متعهد میدانند. تا اینجا که شما نوشته اید ازطرف شما همه گونه اقدام انجام شده و دانشگاه هم بارها به شما هم در عمل هم کتبی تشان داده اند که صبر میکنند و خیلی هم انعطاف نشان داده اند. بنابراین واقعا نباید نگران باشید. من در نهایت دوستی و صمیمیت مینویسم ولی فکر میکنم اگر نکته ای باشد کارهای کمی به محابای شماست . آنها حتما دلیل عجله شما را نمیفهمند چون تجربه بچه های ایران را در اینکه شرایط عوض شود قولها شکسته شود تعهدات نادیده گرفته شوند سیاستهای دولت عوض شود را نداشته اند و این چیزها را ندیده اند کجای آنها محمود پرزیدنت را دیده اند که یکشبه یک کشور را کن فیکون کند . بنابراین برایشان غیر متعارف است که کسی بی صبری نشان دهد. امیدوارم و تا حد بسیار زیادی مطمین هستم هر جه زودتر مساله ویزا حل شود و پروار کنید و کاری را که برایش این اندازه زحمت و مشقت کشیده اید شروع کنید. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa1392 نمایش پست ها
    سلام دوستان . من یه راهنمایی میخواستم ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره کمکک کنه
    من سپتامبر سال پیش به یه استاد دانشگاه مونترال ایمیل زدم برای یه پوزیشن دکترا که اون هم ایمیل منو فوروارد کرد برای دستیارش . دستیارش هم بلافاصله با من اسکایپ کرد و همونجا منو پذیرفت و گفت ایا میتونم برای ژانویه برم که من گفتم ددلاین رد شده و اون گفت با منشی دانشکده صحبت میکنه ولی منشی گفت که ویزاش طول میکشه به ژانویه نمیرسه خلاصه به من برای ترم تابستان که از ماه می شروع میشه ادمیشن دادن. همون موقع هم دستیارش به من این ایمیل رو زد

As discussed previously, I'm following-up on my meeting with Philippe and Sylvain. After discussions, we will be pleased to welcome you in our lab! The fact that you would potentially be here only at the end of the next summer is not a major issue as the proposed project has many objectives and will allow you to learn and publish on most of them.

فقط من اون موقع حواسم نبود ازش بپرسم چرا گفته این نکته که آخر تابستون اینجا هستی مشکلی ایجاد نمیکنه. چون من ادمیشنم برای اول تابستون بود نه آخرش. خلاصه من همون موقع ویزا رو سابمیت کردم ولی الان نزدیک 4 ماه و نیم هست که منتظر ویزا هستم و بکگراند چکم طبق ایمیلی که سفارت بهم جواب داده. من قبل از عید از همون خانم منشی در مورد لیت ارایول و دیفر پرسیدم گفتش برای چی این اطلاعات رو میخوای منم گفتم چون منتظر ویزام هستم هنوز نیومده گفت نگران نباش ما هر کاری که لازم باشه انجام میدیم تا یکماه دیرتر هم بیای مشکلی نیستش باز م نیومد ویزات میتونی دیفر کنی برای سپتامبر. استادم و دستیارش رو هم cc کرده بود. ولی اونا ایمیلی به من نزدن و چیزی نگفتن
    دوشنبه به من نامه برنده شدن اسکالرشیپ رو دادن که گفتن من از پرداخت شهریه معاف شدم (قبلا قرار بود شهریه ام که سالی 22000 تا هست رو خودم بدم) ولی این بورس از پاییز به من تعلق میگیره و دو تا گزینه برای من گذاشته بودند:

1- با موافقت ریسرچ دایرکتور ترمم رو از پاییز شروع کنم

2- همون تابستون بیام در این صورت شهریه ام تابستون که 8000 تا هست رو باید خودم بدم از ترم پاییز معاف میشم.

من به همون منشیه ایمیل زدم گفتم میخوام ماه می بیام ولی الان مشکل ویزام رو دارم ایا امکان دیفر و اینا هست که دوباره گفت اره میتونی دیر بیای و ادمیشنت رو بندازی برای پاییز منو در جریان کارات بزار و باز دستیار استادم رو cc کرده بود.

من دیروز به دستیار استادم هم ایمیل زدم ازش پرسیدم ایا اشکالی داره من اگر ویزام دیر اومد بعد از می به عنوان visiting student بیام یا ایا میشه دیفر کرد و اینا که هنوز بهم جوابی نداده و نگرانم نکنه بخواد قید منو بزنه.

الان من فقط میخواستم ازتون بپرسم ایا ممکنه استادم بخاطر این تاخیر قید منو بزنه بره سراغ پیدا کردن یه دانشجوی دیگه؟ و ایا اینکه توی ایمیلشون گفته بودن من پتنشیالی اخر تابستون اونجا هستم ایا ممکنه خودشون هم برای اخر تابستون برای من برنامه ریزی کرده بودن؟ ببخشید که سوالم انقدر طولانی شد شرمنده. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. مرسی

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام. خیلی ممنونم از پاسختون. لطف کردید فقط من یه نکته ای رو متوجه نشدم. شما فرمودید من بی صبری کردم . یعنی من نباید به دستیار استادم ایمیل میزدم بهش میگفتم اینجوری شده ؟ من فکر کردم بخاطر احترام هم که شده بهش بگم این موضوع ویزام رو

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام من هیجان شما را کاملا درک میکنم ولی فکر نمیکنم اصلا جای نگرانی باشد.دلیل عمده من هم این است که دانشگاهها وقتی دانشجویی را به خصوص برای دکتری ادمیت میکنند خود را هم به او و هم به انتخاب خودشان متعهد میدانند. تا اینجا که شما نوشته اید ازطرف شما همه گونه اقدام انجام شده و دانشگاه هم بارها به شما هم در عمل هم کتبی تشان داده اند که صبر میکنند و خیلی هم انعطاف نشان داده اند. بنابراین واقعا نباید نگران باشید. من در نهایت دوستی و صمیمیت مینویسم ولی فکر میکنم اگر نکته ای باشد کارهای کمی به محابای شماست . آنها حتما دلیل عجله شما را نمیفهمند چون تجربه بچه های ایران را در اینکه شرایط عوض شود قولها شکسته شود تعهدات نادیده گرفته شوند سیاستهای دولت عوض شود را نداشته اند و این چیزها را ندیده اند کجای آنها محمود پرزیدنت را دیده اند که یکشبه یک کشور را کن فیکون کند . بنابراین برایشان غیر متعارف است که کسی بی صبری نشان دهد. امیدوارم و تا حد بسیار زیادی مطمین هستم هر جه زودتر مساله ویزا حل شود و پروار کنید و کاری را که برایش این اندازه زحمت و مشقت کشیده اید شروع کنید. موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad007 نمایش پست ها
    سلام دوستان، مسخواستم بدونم هزینه مقطع فوق لیسانس برای رشته IT یا کامپیوتر تو دانشگاه های رده دوم کانادا تقریبا چقدره؟ و اینکه برای پذیرش، با رزومه ای که پایین نوشتم و با توجه به اینکه هزینه هاشو خودم میخوام پرداخت کنم و دنبال فاند نیستم، شرایطم چطوره؟
    لیسانس دانشگاه سراسری تبریز
    معدل ۱۴:۹۰
    ۴ سال سابقه کاری مرتبط (که نمیدونم تاثیری داره یا نه )

و سوال دیگه اینکه ثبت نام دانشجوهای خارجی برای چه ترم هایی امکان پذیره؟ و من از چند وقت قبلش باید اقدام کنم؟
    بیشترین مساله برای شهریه و پرطرفدار بودن رشته های مربوط به کامپیوتر برمیگردد که اکر توان مالی پرداخت شهریه را داشته باشید (وهزینه های اقامت) ممکن است بتوانید از دانشگاههای غیر تراز اول پذیرش بدون فاند دوره های کورس بیس بگیرید. معدل پایین و گپ تحصیلی نقاط ضعف رزومه شما هستند که حتی در حالت تامین شهریه ممکن است رقابت را امکانپذیر نکنند. شهریه بسته به ایالت و دانشگاه متفات است و برای یک تحمین صحیح تر به سایت دانشگاه مراحعه کنید. مثلا برای یک دانشگاه ممکن است اصولا رشته شما یا پذیرش اینترنشنال برای دوره MEng نداشته باشد و کلا نیازی به بررسی دقیقتر نداشته باشید. حدود 20k را در سال باید بتوانید برای دانشگاه به اضافه 1000 دلار در ماه برای اجاره و اقامت تامین کنید که البته همه اینها تقریب و کلی است که با پیدا کردن دقیق دانشگاه و سبک زندگی شما می تواند پاسخ بهتری داد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Engineer نمایش پست ها
    سلام
    چون دانشگاهی که درس خوندی نام آشنا نیست، و همچنین معدلتون در حدود متوسط هستش،(معدل کارشناسی هم اهمیتش زیاده). اگر در نظر دارید که در مقطع دکترا با فاند شروع به تحصیل کنید باید به تافل بالای 100 فکر کنید و همچنین به GRE برای بهتر کردن رزومتون. همچنین اینکه مقاله دارید خوب هست ولی خودتون میدونید که مقاله با مقاله متفاوت هستش. اگر تونستید در این مدت یه چند تا کار پژوهشی جدید به سرانجام برسونید.
    شرایط فعلییتون رو در نظر بگیرید و ببینید تو چه وضعیتی هستید و سپس بر اساس آنها تصمیم گیری بکنید.

رزومه ای که دارید برای دانشگاه های سطح بالا جلب توجه نمیکنه مخصوصا اینکه برا مقطع دکترا دارید اقدام میکنید.
    این سوالیه که باید در طول مدت مشخصی که برای اپلای در نظر دارید، یه جواب قانع کننده ای براش پیدا کنید: "چرا باید یه استاد یا دانشگاه، هزینه تحصیل من رو به عهده بگیره؟"
    روی تافل و جی آر ای سرمایه گذاری کنید.
    موفق باشید.
    خیلی لطف کردی دوست من،
    من میتونم نمره ی بالای 100 هم بیارم، میدونم سخته ولی شدنیه. من رنک دانشگاه اهمیت نداره واسم، در درجه اول فاند و بعد کار و اقامت. (دانشگاه متوسط کانادا (با توجه به رزومه من) چی پیشنهاد میدید برای چک کردن؟؟)
    دو سوال دیگه هم داشتم: اینکه الان من دانشجوی دکتری هستم برام یک امتیاز مثبت هست یا منفی؟؟ و اینکه چه پیشنهادی دارید برای بهتر و سریع تر گرفتن تافل؟؟

Member Mr_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EEngineering

نقل قول نوشته اصلی توسط babak_b نمایش پست ها
    خیلی لطف کردی دوست من،
    من میتونم نمره ی بالای 100 هم بیارم، میدونم سخته ولی شدنیه. من رنک دانشگاه اهمیت نداره واسم، در درجه اول فاند و بعد کار و اقامت. (دانشگاه متوسط کانادا (با توجه به رزومه من) چی پیشنهاد میدید برای چک کردن؟؟)
    دو سوال دیگه هم داشتم: اینکه الان من دانشجوی دکتری هستم برام یک امتیاز مثبت هست یا منفی؟؟ و اینکه چه پیشنهادی دارید برای بهتر و سریع تر گرفتن تافل؟؟
    خواهش میکنم.
    البته برای تشکر، پایین هر پست یه بخشی هست که میتونید به کاربر امتیاز بدهید.

تاثیر دکتری خوندن الآنتون بستگی به دوره ها(TA،..)، به کارهای پژوهشی به نتیجه رسیده بستگی داره. برای مثال از یه استادی که باهاش کارمیکنید، شاید یه ریکام خوب بگیرید.
    ولی صرف خوندن دکتری تاثیری نداره چون در نهایت انصراف میدهید و از نمرات و کارهای پژوهشی نیمه تمام اگر هم وجود داشت نمیتونید استفاده کنید چون غیر رسمی هستن و دانشگاه مدرکی بهتون نمیده.

در مورد تافل هم به زمانی که در نظر دارید و سطح زبانتون بستگی داره. اگر کمتر از یک سال هست، و سطح زبانتون در حد متوسط هست، همه چی رو بذارید کنار و فقط رو تافل تمرکز کنید. کلاس های بیرون چهار پنج ماهه شما رو آماده تافل میکنند که اگر سطحتون متوسط باشه میتونید طی اون مدت یه نمره در حدود 80 و 90 بگیرید.
    اگر میخواید نمره 105 بشید باید دو ماه اضافی به صورت پیوسته رو تافل تمرکز کنید. (روزی 5-7 ساعت)
    یکی از دوستام خودشون رشتشون زبان بود و بعدش شش ماه کاملا تمام وقت رو تافل کار کرد و نمرشون 96 شد. روزی 7 ساعت بخش های مختلف تافل رو تمرین میکرد.
    بعدش شما GRE هم میخواید بدید. پس وقت رو تلف نکنید و تو یک سال کار فشرده اینها رو میتونید جمع بندی کنید. اول TOEFL بعد GRE.

امیدوارم کمکی کرده باشم.
    """خلاصه کلام اینکه، لطفا بیایید مهربانی رو نسبت به هم نوع خودمون دریغ نکنیم. دنیا دو روزه.
    برای ساخت جامعه امون باید با هم باشیم نه مقابل هم."""

Instead of goals, try this: Focus on Process; Results are side-effects of processes

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شهریه مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی در دانشگاههای تاپ کانادا در همین محدوده 25-30 هزار دلار به بالا است. در استانهای دور افتاده تر مثل ساسکاچوان و نیوفوندلند ممکنست بتوانید شهریه های پایین تری هم پیدا کنید ولی برای انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا شهریه بالاست و بعلاوه اقلا 15 هزار دلار در سال هزینه زندگی را هم باید به آن علاوه کنید.

خیلی ممنون
    من بیشتر که گشتم دیدم توی سایت دانشگاه تورنتو دو قسمت داره full time و part time که هزینه full time همون هزینه میشه که همه گفتن ( حدود 20 هزار تا )
    میخواستم بدونم که fulltime و part time فرقشون چیه و اینکه همه ی دانشگاه ها حق انتخاب میدن ؟ چون دانشگاه تورنتو توی تخمین هزینه ها همچین گزینه ای داشت اما ubc همچین بخشی نداشت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط CodeRed نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    من بیشتر که گشتم دیدم توی سایت دانشگاه تورنتو دو قسمت داره full time و part time که هزینه full time همون هزینه میشه که همه گفتن ( حدود 20 هزار تا )
    میخواستم بدونم که fulltime و part time فرقشون چیه و اینکه همه ی دانشگاه ها حق انتخاب میدن ؟ چون دانشگاه تورنتو توی تخمین هزینه ها همچین گزینه ای داشت اما ubc همچین بخشی نداشت
    فول تایم یعنی تمام وقت و پارت تایم یعنی پاره وقت. دانشجوی بین المللی نمیتونه پارت تایم باشه و شما فقط میتونید فول تایم باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    فول تایم یعنی تمام وقت و پارت تایم یعنی پاره وقت. دانشجوی بین المللی نمیتونه پارت تایم باشه و شما فقط میتونید فول تایم باشید.
    ممنون
    چند تا سوال دیگه
    این که میشه کار دانشجویی کرد ؟ شرایطش و حدود درآمدش چه قدر هست
    و اینکه سال های بعدی تحصیل از لحاظ شهریه ایا فرقی میکنه یا نه و این نمرات بالا تاثیری میذاره یا نه
    و سوال اخر کمک های مالی شرایطش چی هستش و چه جوری هست

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط CodeRed نمایش پست ها
    ممنون
    چند تا سوال دیگه
    این که میشه کار دانشجویی کرد ؟ شرایطش و حدود درآمدش چه قدر هست
    و اینکه سال های بعدی تحصیل از لحاظ شهریه ایا فرقی میکنه یا نه و این نمرات بالا تاثیری میذاره یا نه
    و سوال اخر کمک های مالی شرایطش چی هستش و چه جوری هست
    قوانین فعلی اجازه بیست ساعت کار در هفته بیرون دانشگاه رو میده. ولی خیلی نمیتونید روی پیدا کردن کار حساب کنید. در حد درآمد تکمیلی فقط.
    در مورد شهریه و کمک های مالی تاپیک های مربوط به فاند را مطالعه بفرمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)