صفحه 108 از 117 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1167

موضوع: اطلاعات سفر به ایروان جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به ایروان جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

با سلام.ایا کسی با پرواز اسمان تا حالا به ایروان رفته؟چطوره؟

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به ایروان جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط raha8789 نمایش پست ها
    با سلام.ایا کسی با پرواز اسمان تا حالا به ایروان رفته؟چطوره؟
    سلام
    من پارسال رفت و برگشت به ایروان رو با آسمان رفتم. خوب بود. موقع برگشت یک ساعتی یک ساعت و نیمی تاخیر داشت که خب چیز عادی ای واسه همه ی پروازهای ایران هست!! اگه اشتباه نکنم از پرواز ماهان هم ارزونتر در میاد. کلا خیلی درگیر این شرکت و اون شرکت نباشید. سطح همه شون تقریبا مثل همه. پس اونی که ارزون تر باشه اولویت داره.

خوش باشید
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    سلام

دوستانی که برای ویزای1 J به ارنستان رفتن حدودا چقدر زمان برد تا ویزاتون اومد و تکلیف مشخص شد؟ خیلی زمان برد؟
    سوال دیگه اینکه میشه اسم هتلهای نزدیک به سفارت آمریکا رو بگیدلطفا؟

ممنون
    سلام

دور و بر سفارت به اون صورت که بشه پیاده رفت تقریبا هیچ هتلی نیست. اما نگران نباشید، ایروان شهر بزرگی نیست. تاکسی هاش از هرجای شهر به هر جای دیگه با 1000 درام میبرنتون. سفارت هم آدرسش خیلی سر راسته.

من هتل NUR بودم که به سفارت نزدیکتر بود تا هتل های میدون جمهوری و مرکز شهر. قیمتش هم خیلی مناسبتر از هتل های مرکز شهر بود. و البته تر و تمیز هم بود و من که راضی بودم. ولی خب از مرکز شهر یه کم دوره و نمیشه مثل هتل های میدون جمهوری هم جاهای دیدنی رو پیاده رفت. باید تاکسی بگیرید به میدون جمهوری. که البته من کاری که میکردم توی اون چند روزی که اونجا بودم این بود که واسه رفتن به میدون جمهوری سوار اتوبوس میشدم (نزدیک همین هتل ایستگاه اتوبوس هست که کلی اتوبوس به نقاط مختلف شهر از اونجا رد میشن .) و میرفتم میدون جمهوری. قیمتش هم دقیق یادم نبود که چقدر بود ولی خیلی ارزون در میومد (یه سکه ی نمیدونم یک درامی ،یا پنج درامی ،یا ده دارمی یا نیم درامی خرجش میشد. دقیق یادم نمیاد ولی خیلی ارزون تر از تاکسی 1000 درامی در میومد. راستی بلیط اتوبوس ندارن، فقط موقع پیاده شده یک سکه میزارید کف دست راننده ی خوشگل! ) و شب هم که حدودای 11 12 بود که برمیگشتم دیگه یک تاکسی میگرفتم تا خود هتل. در ضمن اینجا یک خانوم ارمنی کار میکنه (اون موقع که بود، دیگه نمیدونم الان هم هست یا نه) که مثل بلبل فارسی حرف میزنه (البته خیلی با لهجه ی خوش مزه ای هم فارسی رو حرف میزنه ! ). اسمش "آرپینه" ست. خیلی کمک میکنه. اگه خواستید هتل رزو کنید (و احیانا توی ارتباط برقرار کردن از طریق زبان انگلیسی مشکل داشتید، حال چه از طرف خودتون و چه از طرف کسی که اون طرف جوابتون رو میده (هرچند ریسپشن هاش انگلیسی رو بلد هستن) ) زنگ که میزنید میتونید بگید که می خوایید با آرپینه صحبت کنید. حالا ممکنه اون روز شیفتش نباشه ولی حالا فرداش یا پس فرداش هستش. کلا می گفت که می تونید زنگ بزنید و جا رو تلفنی رزرو کنید، که این خودش خیلی بهتر از گیر افتادن به گیر آژانس های تیغ زنه!! در ضمن منیچر هتل هم یه آقای ایرانی هستش به اسم آقای "حامد" که من اون مدتی که اونجا بودم فقط یه بار دیدمشون و خیلی خوش برخورد بودن ایشون. (خداییش عجب تبلیغ مفت و مجانی ای واسشون کردم!! یه یک هفته ای باید حسابی مهمونم کنن!!! )

امیدوارم کمکی کرده باشم. خوش باشید
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member

از دوستان کسی هست که اخیرا بلیط رفت و برگشت اسمان خریده باشه؟ من امروز از دفتر فروش مهراباد پرسیدم گفتن پاییترین قیمت یه تومنه. البته برای اخر اردیبهشت چک کردم. امکانش هست بیاد پایین؟

Junior Member

از اونجایی که دوستان توصیه کرده بودند که اقلا تجربیات یکسال گذشته رو بخونید، بنده از تکرار مواردی که سایر دوستان اشاره کرده اند تا جای ممکن پرهیز می کنم و صرفا نکاتی رو اضافه می کنم:

- برای خرید سیمکارت به دوستان سفارش می کنم که در صورتی که می توانند قبل از مسافرت تحقیق کنند ببینند هتل سیمکارت هدیه به آنها میدهد یا نه. بطور مثال ما به هتل سیلاچی رفتیم و سیم کارت هدیه ای که به هر مهمان می دادند (با اعتبار اولیه 200 درام که به قیمت های امروز حدود 700 تومان هست). بالطبع اعتبار اولیه اون جوابگوی تماس داخل ارمنستان هم چندان نیست تا چه برسد به تماس با ایران. اما من به نمایندگی شرکتی که سیمکار را داده بود (Beeline) رفتم و گفتم 500 درام اون رو شارژ کنند (معادل 3750 تومن در قیمت فعلی) و گفتم بسته اینترنت خالی روی اون فعال کند. بسته اینترنت یک هفته ای (شایدم سه روزه) روی اون فعال کرد (فکر کنم با محدودیت 500 مگابایت) که عملا برای خارج هتل کاملا جوابگو بود و می شد با خانواده و دوستان اسکایپ داشت
    - در مورد کرایه ها همانطور که دوستان گفتند بهترین حالت تاکسی متر هست. بطورمثال از سفارت تا هتل سیلاچی با تاکسی متر 600 درام بیشتر هزینه نداشت. اما خوب خیلی کم می شد تاکسی رو مجبور کرد که تاکسی متر بزند و باید با اونها چونه می زدید. ما طبق توصیه دوستان همان فرودگاه 1500 درام رو با یک راننده طی کردیم. اما طرف میون راه دبه کرد. زنگ زد به یک ایرانی و اون ایرانی می گفت این میگه 3000 درام بهم بدید. من گفتم یا برگرده فرودگاه یا بریم پیش پلیس. کلی حرفمون شد. دوباره طرف جلوی پذیرش هتل اومد و من برای پذیرش توضیح دادم که دبه کرده است. در مجموع حداقل دوبار برای ما رخ داد که پیرمردهای اونجا مبلغ کمتری رو طی کردند و بعد دبه کردند. به تاکسی تا هتل 1500 درام بیشتر ندادیم اما تاکسی هتل تا فرودگاه که 2000 تا باهاش طی کرده بودیم و دبه کرد 2500 تا بهش دادیم. اما بخرحال باید مواظب باشید. ولی اگر مثلا 2500 تا از هتل تا فرودگاه و برعکس ببرند بنظر مناسب میاد
    - در مورد گرفتن هتل هم تا جای ممکن از آژانس های ایرانی در ایران نگیرید. یا اگر آژانس ارمنی پیدا کردید از انها بگیرید و یا این که دوستان توصیه کرده بودند همانجا چانه بزنید
    - اگر خیلی می خواهید صرفه جویی کنید یک وعده شام را با خودتون ببرید. مثلا ما فلافل و ماست و پنیر و .... برده بودیم
    - با توجه به این که عمدتا هزینه هتل برای یک نفر و دونفر چندان متفاوت نیست و هزینه هواپیما هم خیلی بالا نیست (حدود 800 تومن) اگر دوست یا آشنایی دارید که پایه سفر هست، میتونید دوتایی برید
    - من بلیط رو آسمان گرفتم چون کنسل کردن یا عقب انداختن اون هزینه کمتری داشت
    - برای تورهای ارمنستان گردی از یکی دو جا قیمت بگیرید و انتخاب کنید. اگر خودتان مثلا 6 نفر بشوید و ماشین بگیرید خیلی مناسب تر میشه اما اگه هم بخواید تور بگیرید با چند بار قیمت گرفتن می تونید مناسب تر بگیرید
    - مغز گردو، میوه خشک شده و قهوه ظاهرا قیمت مناسبی نسبت به ایران دارند. ما از بازارچه روبروی هتل سیلاچی خریدیم.
    - بعضا هتل ها بعضی امکاناتی که در سایتشان نوشته اند رو در اتاق نگذاشته اند که میتونید ازشون تقاضا کنید تا بهتون بدن. مثل اتو یا صندوق برای وسایل ارزشمند
    - حتما یادتون باشه در هنگام خروج از اتاق در رو قفل کنید، یکی از هم وطنان قفل نکرده بود و احتمال می داد مقداری از پولش رو برده باشند
    - اجناس در مجموع اونجا گرون هست مگر تخفیف های ویژه ای با درصد بالا داشته باشه
    - برای تبدیل ارز هم به مقدار نیازتان در جاهای با قیمت مناسب انجام دهید. یک هایپرمارکت با شعب زیاد و یک صرافی نزدیک سیلاچی نرخ خوبی داشتند

این ها مواردی هست که الان به ذهنم می رسد.

سلام
    خواستم از تجربه خودم از سفر به ایروان براتون بگم. سعی میکنم نکات مهم رو براتون بگم.
    قبل پرواز:
    چیز خاصی نیاز ندارید که با خودتون بیارید همه چی رو میتونید اینجا تهیه کنید. درام اصلا از تهران نیارید فقط دلار بگیرید اینجا میتونید exchange کنید. ارز مسافرتی میتونید بگیرید، 300 دلار. من از بانک سامان گرفتم. مدارکش (اصل و کپی پاسپورت، اصل و کپی بلیط مهر شده (اگه اینترنتی خریدی برو آژانس یا نمایندگی ایرلاین واسط پرینت میگیره و مهر میکنه)، اصل و کپی عوارض خروج از کشور، 75 هزار تومن قابل پرداخت در تمام شعب بانک ملی (خونده بودم جایی که دانشجو ها معافن ولی من پرداخت کردم)). کمتر از یه هفته مونده به پرواز میری شعبه (ساعت 10 به بعد) و مدارک رو میدی، پولشو از کارتت پرداخت میکنی؛ یه فرم پر میکنی و مهر میکنه میده دستت، بعد از گیت گذرنامه تو فرودگاه که رد شدی، از شعبه بانک مربوطه میگیری. واسه ایروان ویزاتو بانک نمیخواد. میگی تو فرودگاه مقصد میگیرم.
    فقط یه لباس سبک گرم بیارید چون اینجا یه کم هوا تو این فصل ابریه، سرد و گرم میشه. در ضمن مدارکتون رو فراموش نکنید!!
    پرواز:
    از ماهان استفاده کردم. در مجموع خوب بود. میتونید از سایت خودش بلیط تهیه کنید.
    فرودگاه:
    به فرودگاه زیوارنتس که رسیدی بعد از پیاده شدن از هواپیما میری قسمت ویزا. فرمشو از قبل پر کن که معطل نشی. فرمش تو همین فروم هست. اسم و آدرس هتلت رو تو قسمتی که تو فرم ازت به عنوان محل سکونت خواسته بنویس حتی اگه خواستی بیای تو شهر بعد هتل بگیری الکی یه هتل رو بنویس، افسر گیر میده اگه خالی باشه. 3000 درام میخواد واسه ویزا. همون جا کنار بخش ویزا یه باجه converse bank هست میتونی exchange کنی و درام بگیری. همه پولتو اینجا تبدیل نکن، شاید از تهران بهتر باشه ولی تو شهر از این بهتر هم هست مثل باجه داخل سوپرمارکت SAS.
    سیم کارت:
    حتما بگیرید خیلی اینترنت تو شهر بدرد میخوره. جاهایی رفتم که عمرا تور هم بلد نیست. فقط یادتون باشه که از فرودگاه بگیرید. من یادم رفت و شعبه داخل شهرش شلوغ بود و کلی معطلی داشت. من mts vivacell گرفتم و گفتم پکیجی رو برام فعال کنه که 2G اینترنت بده بهم واسه یه هفته. یادم نیست 2000 یا 2500 درام پول دادم.
    تاکسی:
    یه نکته بگم بدرد آیندگان بخوره. تاکسی اینجا خیلی ارزونه به نسبت تهران. الکی پول زیاد نده. بهترین راه واسه نرخ تاکسی متره. اینا انگلیسی زیاد بلد نیستن. اسم مقصدت رو بگو؛ اگه نفهمید از رو موبایل با گوگل مپ نشونش بده. بعد بگو "هاش ویچ" hashvich. این یعنی تاکسی متر. اوکی بگیر ازش بعد سوار شو. تاکسی رو سوار شو که رو بدنش لوگو داشته باشه. پس یادت باشه لغتش چیه. خواستی کامل بگی باید بگی: هاش ویچ میاتچ ریک. Hashvich miatchrek. یعنی تاکسی مترو روشن کن.
    لغات پرکاربرد:
    سلام: barev des – خداحافظ: hajogh – هزار: haazaar – صد: haryoor – یک: mek – دو: yerkoo – سه: yerek – چهار: chors – پنج: hing – شش: vets – هفت: yot – هشت: oot – نه: ine – ده: tas
    هتل:
    من Hrazdan Hotel رفتم. خیلی خوب بود. به دان تان نزدیکه. ویو عالی هم داشت. واسه 5 شب شد 135000 درام. کارکنانش هم انگلیسی میفهمن و خیلی کمک میکنن. تاکسی متر هم اونا یادم دادن و هر وقت منو میبین دوست دارن یه چیز جدید یادم بدن.
    جاهای دیدنی:
    من نرم افزار Armenia Travel Guide by Triposo رو روی گوشیم نصب کردم. نمیدونم اندروید هم داشته باشه یا نه. عالی بود واقعا کلی امکانات داره و همه جا رو بهت با توضیح معرفی میکنه.
    فروشگاه ها:
    اینجا ها رفتم: سوپرمارکت SAS- سوپرمارکت سی تی - Yerevan mall – Dalma Garden Mall و کلی جاهای دیگه.

شهر قشنگیه توش حسابی بچرخید. تجربه روز مصاحبه من رو هم میتونید اینجا بخونید.
    ویرایش توسط YDaniel : May 5th, 2016 در ساعت 04:15 PM

سلام دوستان
    کسی آژانس یا سایتی (غیر از سایت خود ماهان) سراغ داره که بشه بلیط چارتری مناسب ازش تهیه کرد؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط YDaniel نمایش پست ها
    سلام
    خواستم از تجربه خودم از سفر به ایروان براتون بگم. سعی میکنم نکات مهم رو براتون بگم.
    قبل پرواز:
    چیز خاصی نیاز ندارید که با خودتون بیارید همه چی رو میتونید اینجا تهیه کنید. درام اصلا از تهران نیارید فقط دلار بگیرید اینجا میتونید exchange کنید. ارز مسافرتی میتونید بگیرید، 300 دلار. من از بانک سامان گرفتم. مدارکش (اصل و کپی پاسپورت، اصل و کپی بلیط مهر شده (اگه اینترنتی خریدی برو آژانس یا نمایندگی ایرلاین واسط پرینت میگیره و مهر میکنه)، اصل و کپی عوارض خروج از کشور، 75 هزار تومن قابل پرداخت در تمام شعب بانک ملی (خونده بودم جایی که دانشجو ها معافن ولی من پرداخت کردم)). کمتر از یه هفته مونده به پرواز میری شعبه (ساعت 10 به بعد) و مدارک رو میدی، پولشو از کارتت پرداخت میکنی؛ یه فرم پر میکنی و مهر میکنه میده دستت، بعد از گیت گذرنامه تو فرودگاه که رد شدی، از شعبه بانک مربوطه میگیری. واسه ایروان ویزاتو بانک نمیخواد. میگی تو فرودگاه مقصد میگیرم.
    فقط یه لباس سبک گرم بیارید چون اینجا یه کم هوا تو این فصل ابریه، سرد و گرم میشه. در ضمن مدارکتون رو فراموش نکنید!!
    پرواز:
    از ماهان استفاده کردم. در مجموع خوب بود. میتونید از سایت خودش بلیط تهیه کنید.
    فرودگاه:
    به فرودگاه زیوارنتس که رسیدی بعد از پیاده شدن از هواپیما میری قسمت ویزا. فرمشو از قبل پر کن که معطل نشی. فرمش تو همین فروم هست. اسم و آدرس هتلت رو تو قسمتی که تو فرم ازت به عنوان محل سکونت خواسته بنویس حتی اگه خواستی بیای تو شهر بعد هتل بگیری الکی یه هتل رو بنویس، افسر گیر میده اگه خالی باشه. 3000 درام میخواد واسه ویزا. همون جا کنار بخش ویزا یه باجه converse bank هست میتونی exchange کنی و درام بگیری. همه پولتو اینجا تبدیل نکن، شاید از تهران بهتر باشه ولی تو شهر از این بهتر هم هست مثل باجه داخل سوپرمارکت SAS.
    سیم کارت:
    حتما بگیرید خیلی اینترنت تو شهر بدرد میخوره. جاهایی رفتم که عمرا تور هم بلد نیست. فقط یادتون باشه که از فرودگاه بگیرید. من یادم رفت و شعبه داخل شهرش شلوغ بود و کلی معطلی داشت. من mts vivacell گرفتم و گفتم پکیجی رو برام فعال کنه که 2G اینترنت بده بهم واسه یه هفته. یادم نیست 2000 یا 2500 درام پول دادم.
    تاکسی:
    یه نکته بگم بدرد آیندگان بخوره. تاکسی اینجا خیلی ارزونه به نسبت تهران. الکی پول زیاد نده. بهترین راه واسه نرخ تاکسی متره. اینا انگلیسی زیاد بلد نیستن. اسم مقصدت رو بگو؛ اگه نفهمید از رو موبایل با گوگل مپ نشونش بده. بعد بگو "هاش ویچ" hashvich. این یعنی تاکسی متر. اوکی بگیر ازش بعد سوار شو. تاکسی رو سوار شو که رو بدنش لوگو داشته باشه. پس یادت باشه لغتش چیه. خواستی کامل بگی باید بگی: هاش ویچ میاتچ ریک. Hashvich miatchrek. یعنی تاکسی مترو روشن کن.
    لغات پرکاربرد:
    سلام: barev des – خداحافظ: hajogh – هزار: haazaar – صد: haryoor – یک: mek – دو: yerkoo – سه: yerek – چهار: chors – پنج: hing – شش: vets – هفت: yot – هشت: oot – نه: ine – ده: tas
    هتل:
    من Hrazdan Hotel رفتم. خیلی خوب بود. به دان تان نزدیکه. ویو عالی هم داشت. واسه 5 شب شد 135000 درام. کارکنانش هم انگلیسی میفهمن و خیلی کمک میکنن. تاکسی متر هم اونا یادم دادن و هر وقت منو میبین دوست دارن یه چیز جدید یادم بدن.
    جاهای دیدنی:
    من نرم افزار Armenia Travel Guide by Triposo رو روی گوشیم نصب کردم. نمیدونم اندروید هم داشته باشه یا نه. عالی بود واقعا کلی امکانات داره و همه جا رو بهت با توضیح معرفی میکنه.
    فروشگاه ها:
    اینجا ها رفتم: سوپرمارکت SAS- سوپرمارکت سی تی - Yerevan mall – Dalma Garden Mall و کلی جاهای دیگه.

شهر قشنگیه توش حسابی بچرخید. تجربه روز مصاحبه من رو هم میتونید اینجا بخونید.

توضیحاتتون عالی بود ممنون . چند تا سوال دیگه دارم که خواهش میکنم جواب بدین شاید خنده دار باشن ولی برام مهم شدن جدیدا.

1- تاکسی های خطی از مترو شاهد تا فرودگاه چقدر میگیرن؟ اگر اطلاع دارید البته
    2- اگه من یه روز قبل از مصاحبه بلیط بگیرم از ماهان احتمال لغو شدن پرواز چقدره به نظرتون؟
    3- داخل سفارت هم هزینه ای باید پرداخت کنیم؟ غیر ازون DS و sevis منظورمه که قبلا پرداخت کردیم.
    4- هر درام حدودا میشه 8 تومن؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mhj2000 نمایش پست ها
    توضیحاتتون عالی بود ممنون . چند تا سوال دیگه دارم که خواهش میکنم جواب بدین شاید خنده دار باشن ولی برام مهم شدن جدیدا.

1- تاکسی های خطی از مترو شاهد تا فرودگاه چقدر میگیرن؟ اگر اطلاع دارید البته
    2- اگه من یه روز قبل از مصاحبه بلیط بگیرم از ماهان احتمال لغو شدن پرواز چقدره به نظرتون؟
    3- داخل سفارت هم هزینه ای باید پرداخت کنیم؟ غیر ازون DS و sevis منظورمه که قبلا پرداخت کردیم.
    4- هر درام حدودا میشه 8 تومن؟
    ممنون
    سلام

1- نمیدونم. من با ماشین خودم رفتم فرودگاه و به مدت 6 روز تو پارکینگ گذاشتم. خیلی خوب بود هزینه اش هم هر 24 ساعت 13 هزار تومن بود.
    2- فکر نمیکنیم لغو بشه. منم مثل شما پروازم یک روز قبل مصاحبه بود. اصلا تاخیر هم نداشت چه برسه به لغو.
    3- خیر. هیچ هزینه ای نیاز ندارید پرداخت کنید.
    4- تو ایران بله. ولی اگه دلار ببری و اونجا به درام تبدیل کنی میشه تقریبا 7 تومن.

نقل قول نوشته اصلی توسط raha8789 نمایش پست ها
    منم این سوالو دارممممممممم
    کسی پاسخ سؤالمو نداد و من امروز بلیط رو تلفنی از یک آژانس خریدم. رفت و برگشتت، 860 هزار تومان. اگه این قیمت براتون مناسبه به من پیام خصوصی بدید تا تلفن آژانس رو بدم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)