صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 79 , از مجموع 79

موضوع: Universität Heidelberg

پیش فرض پاسخ : Universität Heidelberg

سلام دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه هزینه اجازه یک خونه یک خانه در مزکز شهر هایدلبرگ چقدر هست؟‌ خیلی ممنون

Junior Member

سلام. روزز بخیر. من 2 تا سوال ساده دارم. ممنون میشم هرکدام از دوستان که میدونن جواب بدن.
    1- اینکه رشته حقوق بین الملل یا هر شاخه ای از حقوق در دانشگاه هایدلبرگ در مقطع ارشد و دکترا به چه زبانی تدریس میشه. انگلیسی یا آلمانی
    2- اینکه من متوجه شدم که انگار دیگه فارغ التحصیلای دانشگاه آزاد رو قبول نمیکنه. داستانش چیه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamancheh نمایش پست ها
    سلام. روزز بخیر. من 2 تا سوال ساده دارم. ممنون میشم هرکدام از دوستان که میدونن جواب بدن.
    1- اینکه رشته حقوق بین الملل یا هر شاخه ای از حقوق در دانشگاه هایدلبرگ در مقطع ارشد و دکترا به چه زبانی تدریس میشه. انگلیسی یا آلمانی
    2- اینکه من متوجه شدم که انگار دیگه فارغ التحصیلای دانشگاه آزاد رو قبول نمیکنه. داستانش چیه؟
    سلام
    ۱- باید سایت همون گروه رو چک کنین. هر گروهی خودش تصمیم می گیره که به چه زبونی ارائه بده رشته اش رو. اما دکترا معمولا تو همه ی دانشگاها به انگلیسی هست چون در واقع کلاسی در کار نیست و شما فقط با استاد سر و کار دارین. البته طبیعیه که برای رشته ای مثل حقوق، ترجیح استادا اینه که کسی رو بگیرن که آلمانیش خیلی خوب باشه که بتونه کلمات و بار حقوقیشون رو به درستی درک کنه.
    ۲- تا جایی که میدونم، دانشگاها با فارغ التحصیلای دانشگاهایی که اسمشون تو لیست آنابین باشه مشکلی ندارن. کجا خوندین که کلا دانشگاه آزادو قبول ندارن؟ لینک بدین لطفا.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوستان
    استادی در آلمان برای دکتری پیشنهاد مصاحبه داده اما من هنوز انگلیسیم تکمیل نشده آیا می تونم ازش خواهش کنم بیشتر بهم زمان بده؟ چطور این انجام بدم؟ می تونم تا شش ماه آیلتسم بگیرم. چون درگیر کارهای پایان نامه و مقاله ام بودم نتونستم به زبانم برسم. الان برای خوندن زبان وقتم آزاد هست
    و اینکه من خودم دوست دارم برای دکتری زبان آلمانی باشه و موقعیتم هم برای آلمانی خوندن بهتر هست. آیا این مطرح کنم؟ (چون هدفم زندگی در آلمان هست)

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    ویرایش توسط phdboy : August 13th, 2021 در ساعت 06:57 PM

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    استادی در آلمان برای دکتری پیشنهاد مصاحبه داده اما من هنوز انگلیسیم تکمیل نشده آیا می تونم ازش خواهش کنم بیشتر بهم زمان بده؟ چطور این انجام بدم؟ می تونم تا شش ماه آیلتسم بگیرم. چون درگیر کارهای پایان نامه و مقاله ام بودم نتونستم به زبانم برسم. الان برای خوندن زبان وقتم آزاد هست
    و اینکه من خودم دوست دارم برای دکتری زبان آلمانی باشه و موقعیتم هم برای آلمانی خوندن بهتر هست. آیا این مطرح کنم؟ (چون هدفم زندگی در آلمان هست)

سلام
    به نظر من، شما مصاحبه رو توی همون زمان اعلام شده انجام بدین. اگر در حد آیلتس 6 یا 6.5 هم باشین، کافیه. بعدا تا زمانی که بخواد ویزاتون بیاد، بشینین انگلیسی بخونین.
    در مورد اینکه دلتون می خواد آلمانی باشه و این حرفا به نظر من اصلا فعلا بحثی نکنین. می تونین بهش بگین که دوست دارین آلمانی رو هم یاد بگیرین و مثلا توی برنامه تونه که قبل از آلمان اومدن خوب آلمانی یاد گرفته باشین، اما به استاد نگین تو صبر کن تا من برم آلمانی بخونم، دو سال دیگه بیام. شما با فرض کلاس 5 روز در هفته، 4 ساعت در روز، حداقل 10-12 ماه نیاز دارین که برسین به حدی که بتونین امتحان بدین زبان آلمانی رو. حالا قبول شدنش و اینکه چند ماه لازم دارین برای تمرین نمونه سوال ها و این چیزا، خودش یه بحث دیگه اس.
    درسته که استادا برای سلف فاندد انعطاف پذیری بیشتری دارن، ولی نه دیگه در این حد که به استاد بگین من الان اپلای کرده ام که یه سال و نیم دیگه بیام.
    جدای از این، شما حتی اگر دلتون بخواد دکترا به آلمانی باشه هم باز باید انگلیسی رو کامل صحبت کنین چون بالاخره دکترا کنفرانس رفتن داره، ازتون انتظار میره که بتونین مقاله بخونین و بنویسین، جلسات هفتگی ای هست که توی دانشگاه به انگلیسی برگزار میشه (عمدا به انگلیسی برگزار میشه خیلی هاش، چون زبون مقاله ها انگلیسیه) و باید توش کارتون رو ارائه بدین.
    اگه من بودم، استادو معطل نمی کردم که از اول خودم بگم که صبر کن تا برم انگلیسی یاد بگیرم. ولی مثلا آخراش ذکر می کردم که من دارم کلاس انگلیسی (فشرده) میرم و انگلیسیم قطعا تا شیش ماه دیگه که بخوام ویزا بگیرم و بیام بهتر شده. آلمانی هم توی برنامه ام هست.
    به نظر من، خیلی زیبنده نیست که بخواین به استاد بگین که حالا مصاحبه رو عقب بندازین چون من هنوز انگلیسیم خوب نیست. تاثیر روانی خوبی روی استاد نداره. از شما انتظار میره وقتی ایمیل بزنین که آمادگی مصاحبه رو هم داشته باشین. اکثر دکتراهای آلمان مصاحبه دارن و این روال خیلی عادیه. برای همین، به نظرم اگه بهش دلیلش رو بگین، توی ذوق استاد می خوره.

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من، شما مصاحبه رو توی همون زمان اعلام شده انجام بدین. اگر در حد آیلتس 6 یا 6.5 هم باشین، کافیه. بعدا تا زمانی که بخواد ویزاتون بیاد، بشینین انگلیسی بخونین.
    در مورد اینکه دلتون می خواد آلمانی باشه و این حرفا به نظر من اصلا فعلا بحثی نکنین. می تونین بهش بگین که دوست دارین آلمانی رو هم یاد بگیرین و مثلا توی برنامه تونه که قبل از آلمان اومدن خوب آلمانی یاد گرفته باشین، اما به استاد نگین تو صبر کن تا من برم آلمانی بخونم، دو سال دیگه بیام. شما با فرض کلاس 5 روز در هفته، 4 ساعت در روز، حداقل 10-12 ماه نیاز دارین که برسین به حدی که بتونین امتحان بدین زبان آلمانی رو. حالا قبول شدنش و اینکه چند ماه لازم دارین برای تمرین نمونه سوال ها و این چیزا، خودش یه بحث دیگه اس.
    درسته که استادا برای سلف فاندد انعطاف پذیری بیشتری دارن، ولی نه دیگه در این حد که به استاد بگین من الان اپلای کرده ام که یه سال و نیم دیگه بیام.
    جدای از این، شما حتی اگر دلتون بخواد دکترا به آلمانی باشه هم باز باید انگلیسی رو کامل صحبت کنین چون بالاخره دکترا کنفرانس رفتن داره، ازتون انتظار میره که بتونین مقاله بخونین و بنویسین، جلسات هفتگی ای هست که توی دانشگاه به انگلیسی برگزار میشه (عمدا به انگلیسی برگزار میشه خیلی هاش، چون زبون مقاله ها انگلیسیه) و باید توش کارتون رو ارائه بدین.
    اگه من بودم، استادو معطل نمی کردم که از اول خودم بگم که صبر کن تا برم انگلیسی یاد بگیرم. ولی مثلا آخراش ذکر می کردم که من دارم کلاس انگلیسی (فشرده) میرم و انگلیسیم قطعا تا شیش ماه دیگه که بخوام ویزا بگیرم و بیام بهتر شده. آلمانی هم توی برنامه ام هست.
    به نظر من، خیلی زیبنده نیست که بخواین به استاد بگین که حالا مصاحبه رو عقب بندازین چون من هنوز انگلیسیم خوب نیست. تاثیر روانی خوبی روی استاد نداره. از شما انتظار میره وقتی ایمیل بزنین که آمادگی مصاحبه رو هم داشته باشین. اکثر دکتراهای آلمان مصاحبه دارن و این روال خیلی عادیه. برای همین، به نظرم اگه بهش دلیلش رو بگین، توی ذوق استاد می خوره.
    وقتی آموزش های به زبان انگلیسی رو نگاه می کنم نمی تونم مفهوم درک کنم به همین شک دارم بتونم وقتی داره صحبت می کنه بفهمم چی میگه
    البته استاد ایرانم که در کشور انگلیسی زبان درس خونده از انگلیسی نوشتم در مقاله کاملا راضی بود و تعریف هم کرد اما فکر می کنم مصاحبه فرق کنه.
    گرچه می ترسم ولی بازهم سعی خودم رو می کنم.
    خیلی ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Superstar

وقتی آموزش های به زبان انگلیسی رو نگاه می کنم نمی تونم مفهوم درک کنم به همین شک دارم بتونم وقتی داره صحبت می کنه بفهمم چی میگه
    البته استاد ایرانم که در کشور انگلیسی زبان درس خونده از انگلیسی نوشتم در مقاله کاملا راضی بود و تعریف هم کرد اما فکر می کنم مصاحبه فرق کنه.
    گرچه می ترسم ولی بازهم سعی خودم رو می کنم.
    خیلی ممنون از راهنماییتون
    اگر استادتون آلمانی باشه، احتمالا اون قدری پیچیده و سخت انگلیسی حرف نمی زنه که متوجه نشین. شما انگلیسی حرف زدن یه استاد آلمانی رو نباید با سخن رانی های توی لیسنینگ های آیلتس و تافل مقایسه کنین که یه انگلیسی داره صحبت می کنه و هدفش هم اصلا سنجیدن سطح زبان شماست.
    به نظرم، نهایتش اگر دیدین مصاحبه اون طوری که می خواستین پیش نرفته، اونجا توی مصاحبه عنوان کنین که من دارم روی انگلیسیم کار می کنم و اگر به نظرتون مشکل فقط انگلیسی منه، من دوباره می تونم مثلا شیش ماه یا یه سال دیگه اپلای کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    نباید با سخن رانی های توی لیسنینگ های آیلتس و تافل مقایسه کنین که یه انگلیسی داره صحبت می کنه و هدفش هم اصلا سنجیدن سطح زبان شماست..
    لسینیگ آیلتس این شکلیه:
    رسیدیم اکبر جوجه، پیچیدیم سمت راست و گفتیم ماست و پیاز با نون اضافه، ترشیش سرکه اش خوب قوام نیومده بود، ولی نعععععع پیچیدم سمت چپ لنت ترمز بوی سوختگی می داد نخ رفته بود لای تسمه پروانه

لسینیگ آیلتس مثل گزارش جواد خیابانی هست:
    می زنه، می شوته، تور را به لرزه در می آره، هم تیمی هاش همه خوشحال شدن، شیر مادرت حلالت پهله وون، ولی نعععععع گل نشد آفساید بود، قبل از اینکه حرکتش را شروع کنه کمک داور سوت زد و اصلن گل نشد
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان

سلام دوست عزیز

برای دریافت مصاحبه تبریک میگویم. خیلی گام خوبی است و امید که در ادامه هم موفقیت باشد.

در مورد مصاحبه توصیه میکنم حتما در همین نوبت شرکت بفرمایید. فرصت ها برای همیشه باقی نمیمانند و از اگر استفاده نشود از دست میرود. استاد کس دیگری را میگیرند و فاند تمام میشود و روز از نو..

علاوه براین به شما اطمینان میدهم در شش ماه آینده هر چه هم تلاش کنید متوجه میشوید که توان مصاحبه شما خیلی تغییری نمیکند که بخواهید این فرصت را از دست بدهید.

مصاحبه کننده ها به کار خودشان اشنا هستند و در مصاحبه دکتری توجه بیشتر به توان علمی شما میکنند. اساسا مصاحبه جنبه های مختلف دارد و نباید انرا امتحان زبان ببینید. سنجش توانایی زبان فقط گوشه ای از وظیفه انها در مصاحبه است ولی عمده وزن جای دیگریست.

ارامش داشته باشید... ذهنتان را مرتب بفرمایید...مطالبتان را مرتب کنید... خواهید دید که مصاحبه حتی بسیار لذت بخش است و خودتان از توانایی خودتان شاید متعجب شوید.

آرزوی موفقیت برایتان دارم. همینکه مصاحبه گرفته اید یعنی از خیلیها بهترید و این را دست کم نگیرید.

پایدار باشید
    ویرایش توسط susighton : August 14th, 2021 در ساعت 03:54 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678