صفحه 169 از 291 نخستنخست ... 69119159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179219269 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط samar_sita نمایش پست ها
    سلام
    من یه ایمیل دریافت کردم که ادمیشن افیس می خواد با من مصاحبه کنه برای research assistant ، خیلی نگرانم.... کسی تجربه ای داره که بتونه در اختیارم بزاره؟
    پست های قبلی همین تاپیک رو بخونید. معمولاً یه سری سؤالای کلی ازتون درباره انگیزه ادامه تحصیل، برنامه برای آینده، علایق تحصیلی و ... پرسیده میشه و به نوعی سطح زبان شما هم محک زده میشه. اگر برای دکتر اپلای کردید ممکنه در مورد پایان نامه و محتوی اون هم سؤال بشه. موفق باشید
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

Junior Member

من پستای قبلی رو خوندم. ولی هنوز چند تا سوال دارم. من برای RA دانشگاه licester انگلیس اپلای کردم . برای من ایمیل آمده که شما برای RA, TA در روز جمعه مصاحبه دارید. من در این دانشگاه برای هیچ استاد خاصی اپلای نکردم برای همین مطمین نیستم چه سوالاتی از من می پرسن. به نظرتون چه اطلاعاتی رو آماده داشته باشم؟ من یک استاد رو هم مد نظر دارم ولی به نظرتون چند تا استاد بک آپ هم داشته باشم؟ به نظر شما به مقالات اونا هم مسلط باشم؟ ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین.

ApplyAbroad Guru

دوستان کسی تجربه مصاحبه با استادی در دانشگاه دلف Delft رو داشته؟؟
    من آخر این هفته مصاحبه دارم و کلا از استرس فلج شدم انگار! کلمات عادی رو هم با تته پته تلفظ میکنم. نمیدونم چم شده!!!
    آخه یه دونه هم با آینتهوون داشتم که گند زدم اساسی و استاده هم دیگه کلا جوابمو نداد.
    میشه لطفا کسی اگه با دلف مصاحبه کرده تجربیاتشو در میون بذاره؟

خدا خیرتون بده

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوستان کسی تجربه مصاحبه با استادی در دانشگاه دلف Delft رو داشته؟؟
    من آخر این هفته مصاحبه دارم و کلا از استرس فلج شدم انگار! کلمات عادی رو هم با تته پته تلفظ میکنم. نمیدونم چم شده!!!
    آخه یه دونه هم با آینتهوون داشتم که گند زدم اساسی و استاده هم دیگه کلا جوابمو نداد.
    میشه لطفا کسی اگه با دلف مصاحبه کرده تجربیاتشو در میون بذاره؟

خدا خیرتون بده
    سلام دوست عزیز من مصاحبه نداشتم اما تجربه ی استرس داشتم
    درککتون می کنم کاری که من برای کاهش استرسم کردم بهتون پیشنهاد میدم. از اونجاییکه حضور هیچ کس و هیچ حرف و فکری استرسم رو کم نمی کرد و اون استرس منو فلج میکرد رفتم دارو خونه و قرص پرانول خریدم . به دکتر دارو خونه گفتم که استرس دارم و گفت برای چی گفتم مربوط به درسم و نوعی پرسش و پاسخه و اینا و بعد خودش پرانول رو بهم داد
    عوارضی نداره و برای من خوب بود الان هم دارم که در مواقع ضروری استفاده کنم
    دوست عزیز مطئنا اگر استرس نداشته باشین نتیجه ی خوبی میگیرید
    توکل به خدا و تواناییهاتون کنید و با آرامش با استاد صحبت کنید.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط samar_sita نمایش پست ها
    من پستای قبلی رو خوندم. ولی هنوز چند تا سوال دارم. من برای RA دانشگاه licester انگلیس اپلای کردم . برای من ایمیل آمده که شما برای RA, TA در روز جمعه مصاحبه دارید. من در این دانشگاه برای هیچ استاد خاصی اپلای نکردم برای همین مطمین نیستم چه سوالاتی از من می پرسن. به نظرتون چه اطلاعاتی رو آماده داشته باشم؟ من یک استاد رو هم مد نظر دارم ولی به نظرتون چند تا استاد بک آپ هم داشته باشم؟ به نظر شما به مقالات اونا هم مسلط باشم؟ ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین.
    سلام
    من خودم چند بار مصاحبه تلفنی و حضوری با خود استادا داشتم ....یکیشون در مورد کار خودم پرسیدم و گفت که توضیح بدم چه کارای کردم که وقتی توضیح می دادا کلی سوال پرسید این قسمت رو چیکار کردی اون قسمت رو چیکار کردی... و علایق تحقیقاتیم چیه ...یکی دیگشون کلا فقط می خواست سطح زبان منو بدونه و چند تا سوال شخصیتی روانشناسی پرسید و اینکه چرا می خوام دکتری بخونم..نقاط قوت و ضعفم چیه ... و آیا علاقه دارم تو زمینه که خودشون کار می کنه منم هم کار کنم ..... من خودم قبلش مقالات اون استادا رو نگاه کرده بودم ولی هیچکدومشون سوالی نپرسیدن ...فقط اگه از طریق اسکایپ می خواید صحبت کنید حتما از هدفون استفاده کنید تا بهتر متوجه صحبت کردنشون بشید...موفق باشید

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان و رفقای عزیز،

من از صحبت ها و تجربه های بچه های این تاپیک خیلی استفاده کردم. واسه همینم الان دارم تجربه خودمو کامل مینویسم که واسه آیندگان شاید کمکی باشه:

قسمت اول:

من اول یه ایمیلی از استاد مربوطه گرفتم که گفت آیا به عنوان دانشجوی دکترا در دسترس هستم یا نه. که خب منم سریع جواب دادم و گفتم آره من هستم
    بعد چند روز بعد ایمیل زدند و گفتند که هفته ی آینده روز پنجشنبه ساعت 11 برای یه مصاحبه اسکایپ آماده باش. که منم جواب دادم و گفتم حتما خواهم بود.
    فردای همون روز باز استاده یه ایمیل زد و ازم خواست که یه پرزنتیشن پاورپوینت آماده کنم حدودا 5 اسلاید و در 5 دقیقه باشه که مصاحبه اسکایپ با اون شروع بشه.
    منم از همون شب شروع کردم به آماده کردن پاورپوینت. (اینجاش یه کم مهمه پس کامل تر توضیح میدم)
    آماده سازی پاورپوینت:
    اول اینکه من اولش نمیدونستم استاد منظورش دقیقا چه نوع پرزنتیشنیه. واسه همینم خودم سر خود یه پاورپوینت درست کردم حدودا 17 اسلاید شد! از اولش یه جوری خودمو معرفی کرده بودم و بعدش بک گراند شخصیمو گذاشته بودم (مثل سال و محل تولد و خانواده و ..) و در ادامه ش بک گراند آکادمیکمو تیتر وار توضیح داده بودم. هرکاری میکردم کمتر نمیشد از 17 اسلاید. یکی دو بار هم آزمایشی واسه خودم ارائه کردم که حدودا واسه من 20 تا 25 دقیقه طول میکشه!!!
    خلاصه اینکه روم هم نمیشد که به استاده ایمیل بزنم و ازش بپرسم با این وضعیت چه کنم. خلاصه دلمو به دریا زدم و یه ایمیل زدم و گفتم:

Dear Professor BALAH BLAH!
    based on my provided power point, It seems I need more than 5 min (approximately 15-20min) to introduce my personal and academic background generally. However, if you think it is impossible, I can ignore my personal background and just focus on my academic background & research works (e.g. my M.Sc. project, manuscript and etc.). Actually, would you kindly inform me more regarding the content of my presentation which is prominent for you? I mean, is the scientific detail of my academic work, for example my manuscripts, important to be presented in my power point or I have to present them generally?

اون استاده هم جوابمو داد و گفت 15 دقیقه هم اکی هستش و لطفا یکی از کاراتو انتخاب کن و اونو پرزنت کن.
    با این جواب من تکلیفم روشن شد. توصیه میکنم که دوستان حتما اینکارو بکنید و بدونید اون استاد دقیقا چی رو میخواد و براش مهمه که اراده کنید تا الکی چیز اشتباهی رو ارائه نکنید و مسیر رو اشتباه نرید.
    پاورپوینت قبلی رو پاک کردم و یه پاور پوینت درست کردم شبیه چیزی که برای تز ارشد درست کرده بودم. یعنی انگار داشتم دوباره دفاع میکردم ولی به زبان انگلیسی اینبار!
    البته اینم بگم که توی اسلاید های آخر از حالت آکادمیک و خشک پاورپوینت رو درآوردم.
    نکته مهمی که میخوام به دوستانم بگم اینکه متاسفانه خیلی ها فکر میکنن که پاورپوینت درست کردن ساده است و کار بیخودیه.
    ولی با تاکید میگم که به نظر من ارائه دادن یه موضوع یه اندازه تمام اون موضوع مهمه و اهمیت داره.
    سعی کنید قوانین رو رعایت کنید. اسلاید هاتون نباید پر متن باشه. از جملات مصدری استفاده کنید یعنی بدون فعل باشه جمله هاتون.
    از تصاویر استفاده کنید و سعی کنید روی اون تصاویر حرف بزنید. نه اینکه یه متن باشه و شما از روش فقط بخونید.
    اگه قراره اسلایدتون متن داشته باشه نیاید طبق عرف بیشتر از شش خط متن داشته باشه تا اونجایی که ممکنه.

دوستان لطفا این چیزهارو جدی بگیرین چون خیلی خیلی مهمه.
    اسلایدهاتون باید در عین سادگی زیبا و چشم نواز باشند. من خودم بک گراند سفید و ساده رو برای پاوی پوینتم در نظر گرفتم.

ApplyAbroad Guru

Smile پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

قسمت دوم:

خلاصه روز مصاحبه رسید. من یک ساعت زود تر آن بودم و منتظر تماس استاد بودم. نحوه لباس پوشیدنم به نظرم ساده و راحت باشید.
    البته مصاحبه تا مصاحبه فرق داره و ممکنه نیاز باشه که خیلی رسمی بپوشید.
    ولی من خودم چون مصاحبه م با خود استاد بود یه تیشرت اسپرت آدیداس پوشیدم و کلا مرتب و نیمه اسپرت بودم.
    برای خانوم ها هم فکر کنم همین داستان حاکم باشه. به نظرم یه لباس عادی و مناسب (سوای داستان حجاب که شخصیه) میتونه مناسب باشه. دیگه خیلی لازم نیست انجلینا جولییی باشه!

دقیقا ساعت 11 که شد اونا خودشون بهم زنگ زدن. توصیه میکنم که حتما از هندزفری استفاده کنید چون توی شنیدن کمکتون میکنه.
    لبخند بزنید و سلام کنید و حتما تشکر کنید . مثلا بگید ممنونم که این شانس رو به من دادین که توی این مصاحبه باشم.
    یه لیوان آب کنارتون باشه. این دو تا مورد مثبت داره: 1. اعتماد به نفستون رو بالا میبره و به طرف هم نشون میده (اینو جدی میگم) وقتی وسط مصاحبه یه کم آب میخورید به طرف نشون میده شما کاملا آماده اید و برای جنگیدن در مصاحیه خودتون رو ساپورت میکنید!! (آقا آب مهمه خلاصه خخخخ ) --2. وقتی که حرف میزنید لب هاتون خشک میشه و خوردن یه کوچولو آب خیلی کمکتون میکنه.
    برای حرفهاتون و مخصوصا ارائه تون حتما نوت بردارید و جلوتون باشه.
    من خودم نوت هامو روی A5 نوشته بودم و جملات کلیدی رو روی نوت هام هایلات کرده بودم. چون موقع مصاحبه شما خیلی استرسی ممکنه بشید یا اصلا وقتی نباشه که بخوایید کامل نوت هاتون رو نگاه کنید. بنابراین هایلات کردن خیلی کمکتون میکنه

ازاینکه نوت هم برداشتید اصلا نترسید و نگران نباشید. خیلی هم تابلو بازی در نیارید و نوت هاتون رو قایم نکنید و با حرکات جیمز باندی از روشون نخونید!!
    حتی اگه استاده بفهمه با ببینیه شما کار اشتباهی نکردید. حتی میتونید خودتون بگید من نوت آماده کردم که بتونم ارائه م رو برنامه ریزی و منسجم کنم. آدم که نکشتید!!
    شما نیتیو نیستید و استاد هم اینو کاملا درک میکنه. درضمن نوت نوشتن رو حتی رییس جمهور آمریکا هم انجام میده. فقط ما یه کم با فرهنگش غریبه تریم. پس حتما این کارو بکنید.
    ثبل از ارائه هم چند بار با خودتون تمرین کنید تا گفتن جمله ها براتون آسون تر باشه.
    حتی سوالات استاده یا یه شنونده احتمالی رو پیش بینی کنید و آماده باشید.

کلا اصلا استرس نداشته باشید. من خودم یه قرص پروپرانول قبلش خوردم چون طپش قلب داشتم. توصیه نمیکنم شماها بخورید. ولی اگه خیلی طپش قلب داشتین بخورین. ضرری نداره و کمکتون میکنه آروم تر باشید. میتونین توی نت هم راجع بهش بخونید. خطرناک نیست و یه قرص کاملا عادی و معمولیه. به نظرم از استامینوفن که مثه نقل و نبات میخوریم ضررش خیلی کمتره.
    من خودم قبل امتحان اسپیکینگ آیلتس هم خوردم . پایین ترین و ضعیفترین دوز رو هم خوردم.
    خلاصه موردی نداره ولی اگه نگران بودید حتما توی نت بخونید یا از دکترتون بپرسید.

ApplyAbroad Guru

قسمت سوم:

خلاصه مصاحبه شروع شد. من اسکرین لپ تاب رو Share کردم توی اسکایپ و شروع کردم به ارائه کردن پاورپوینتم.
    شمرده شمرده و روان صحبت کنید. روی شکل ها توضیح بدید و میتونید با نمایشگر موس روی شکل ها حرف یزنید و جاهایی رو نشون بدید. این چیزای کوچیک میتونه کمکتون کنه چون اولا اعتماد به نفستون کم کم در حین ارائه و مصاحبه بالا مبره و بعدشم اون طرف کم کم میفهمه شما چرت و پرت نمیگید و موضوع کامل دستتونه.
    پیوستگی و نظم اسلاید ها رو هم رعایت کنید.
    خلاصه من که ارائه م تموم شد در آخرین اسلاید ازشون خیلی تشکر کردم بابت وقتشون.
    (تا اینجای داستان هم من وب داشتم هم اونا). یعنی من هم اونا رو گوشه لب تاب میدیدم.

خلاصه ارائه که تموم شد باز لبخند زدم و منتظر موندم.
    اونا هم خیلی تشکر کردن بابت ارئه من.
    بعد شروع کردند به سوال پرسیدن.
    البته قبلش خودشون وب خودشون رو قطع کردن. من هم چیزی نگفتم و واکنشی نشون ندادم. به نظرم بهتره چیزی نگید. سعنی نگید استاد وب بده نمیبینم شما رو!!

سوالات:

1. چرا دانشگاه ما رو انتخاب کردی؟
    2. چرا میخوایی دکترا بخونی؟
    3. دکترا واست فقط یه آرزوه؟ یا اینکه هدفه؟
    4. راجع به این موضوع هیچی نداریم. تو نگران نیستی؟ از کجا میخوایی شروع کنی کلا؟
    5. اینجا توی تیم یه نفر از رومانی و یه نفر از انگلیس هست. مشکلی نداری باهاشون؟
    6. تا حالا توی یه تیم کار کردی؟ چجوری با تیم کار میکنی؟
    7. یه قسمت از دانشجوی دکترا بودن تنها بودنه. یعنی استاد کمکت نمیکنه. مشکلی نداری باهاش؟
    8. فکر میکنی برای دانشجوی دکترا شدن آماده ای؟
    9. چرا رفتی بعد ارشدت کار کردی؟ چرا دکتراتو توی ایران نخوندی؟
    10. پدر و مادرتو با خودت میاری اینجا؟ برنامه ت چیه کلا؟
    11. مقاله هاتو خودت نوشتی متنشونو؟
    12. الان از زندگیت راضی هستی؟
    و ....

چند تا سوال تخصصی هم پرسیدن. تخصصی آسون و خیلی خیلی عمومی. مثلا از مقاله خودم پرسیدن. من یکیشونو بلد نبودم. واضح گفتم الان یادم نمیاد و اونا هم گفتن اصلا اشکالی نداره.

جواب ها:

تاکید کردم ارتباطمو با دانشگاه قطع نکردم و با اینکه توی صنعت سر کار میرم ولی هنوز جنبه آکادمیک زندگیم فعاله.
    گفتم گیرل فریند دارم و دوسش دارم و احتمالا بر طبق شرایطم بعد حدودا شش ماه یا یک سال اول باهاش ازدواج میکنم. (این مهمه که شما گیرل فریند یا بوی فریند داشته باشین یا همسر داشته باشین. کلا همینجوری تو هوا واسه اونوری ها درکش سخته یه کم!!)
    گفتم پدر و مادرم باهام نمیان ولی احتمالا گیرل فریندم بعد یه سال بیاد پیشم (اینی که بفهمن تنها نیستین خودش مهمه چون میترسن که افسرده بشید و نتونید داشنجوی خوبی باشید واسشون)
    گفتم از زندگیم خیلی راضی هستم. خانواده آکادمیک و فوق العاده ای درامو شغل خیلی خوبی دارم.
    و فقط میخوام دنیا رو ببینم و ماجراجویی کنم و تحصیلاتمو توی داشنگاه خوب و حرفه ای یا رنک جهانی بالا پیش ببرم.
    گفتم از همین حالا به پست داک و هیات علمی شدن فکر میکنم. گفتم مطمئنم میتونم به هدف هام برسم.
    گفتم آشنا شدن با فرهنگ های مختلف رو دوست دارم. همیشه جز تیم بودم چه تو داشنگاه و چه سر کار. تیم های تحقیقاتی و همکاری داشتم.
    گفتم بشر موجود اجتماعیه و نمیتونه تنها باشه و باید توی تیم و اجتماع باشه.
    گفتم تمام سعیمو میکنم که مفید باشم. با مقاله خودن و اطلاعات جمع کردن شروع میکنم.
    خلاصه خیلی خودم رو اکسایتت نشون دادم و همیشه یه لبخند عادی رو لبم بود.

ApplyAbroad Guru

قسمت چهارم:

بعد از اینکه مصاحبه تموم شد من ازشون بازم تشکر کردم بابت وقتشون.
    اونا گفتن: تو سوالی از ما داری؟
    منم گفتم: ممنون میشم اگه یه لطفی در حقم بکنید. و ازشون خواستم نتیجه رو چه مثبت و چه منفی بهم اطلاع بدن. گفتم چون این پوزیشن خیلی واسم مهمه لطفا حتما نتیجه رو بهم اطلاع بدید چون چه منفی و چه مثبت روی تصمیمات بعدیم خیلی تاثیر داره (البته خیلی مودبانه گفتم اینارو).
    خلاصه اونا هم خیلی تشکر کردن و گفتن حتما بهت خبر میدیم نتیجه رو.

بعد از هم خداحافظی کردیم. من سریع رفتم جواب اون سوالی که از مقاله م پرسیدن و یادم نبود رو پیدا کردم.
    بعدش حدودا 40 دقیقه بعد یه ایمیل تشکر زدم و ازشون بابت مصاحبه تشکر کردم و جواب اون سوال رو هم توی ایمیلم گذاشتم که فکر نکنن من بیخیالم و وایم مهم نبوده.
    این ایمیل تشکر تقریبا مرسومه و من توصیه میکنم چه مصاحبه تون خوب بود و چه خدایی نکرده بد بود حتما ایمیل تشکر رو بزنید.
    بالاخره اونا هم آدمن و اکادمیک هستن و وقت گذاشتن. به تشکر خشک و خالی وافعا حقشونه.

فقط کلا آروم باشید و اصلا استرس نداشته باشین.
    کسایی که باهاتون مصاحبه میکنن مثل خودتونن.
    چیز عجیب و غریبی نیست و شاخ ندارن!!

حرف آخر اینکه:

هرکدوم از دوستان اگه باز سوالی داشت که من میتونستم کمکی کنم حتما حتما بپرسید. باعث خوشحالیم میشه اگه کاری ازم بر بیاد.

صحبت های اینجا رو هم حتما بخونید خیلی کمک میکنه. بعضی از بچه ها فایل پی دی اف سوالات رو گذاشتن که خیلی کامل و عالیه.
    اینو مطمئن باشید که 80% سوالاتی که توی مصاحبه پرسیده میشه یکسانه. بازم میگم اصلا نگران نباشید...

مطمئن باشید خدا همیشه دوستون داره و همراهتونه

دلتون آروم رفقا...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک

دوستان یه سوال داشتم استادی به من گفته که اگر امروز تونست آنلاین بشه با من صحبت می کنه من نمی دونم یعنی کل روز را باید کنار لپ تاپ بشینم و منتظر باشم؟ چون خیلی برام استرس آوره. می ترسم یه لحظه برم بیرون از اتاق زنگ بزنه. معمولا ساعت تقریبی نمی گن استادا؟ فکر می کنم هر استادی به سبک خودشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)