صفحه 203 از 291 نخستنخست ... 103153193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,021 تا 2,030 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام
    من امروز با یک استاد جوان ایرانی یکی از دانشگاه های آمریکا مصاحبه تلفنی داشتم. مصاحبه با نیم ساعت تاخیر شروع شد و کلا به انگلیسی بود و 50 دقیقه طول کشید. استاد بابت تاخیر عذرخواهی کرد و گفت جلسه بوده و پرسید الان برات زمان مناسبی هست که گفتم بله.
    سوال ها به صورت زیر بود.
    در مورد پایان نامه ارشد و مقاله توضیح بده.
    در چند سال بعد از فارغ التحصیلی ارشد به چه کاری مشغول بودی؟
    چرا آمریکا را انتخاب کردی و چرا این دانشگاه؟
    چرا میخوای زمینه کاریت رو عوض کنی؟
    چقدر تجربیات آزمایشگاهی داری؟
    گفت با این رزومت احتمالا رنک های بهتر بتونی پذیرش بگیری. منم گفتم آفر داشتم برای تابستون ولی نتونستم برم. دلیلش رو پرسید و هر چی میگفتم باز میپرسید میخواست مچ گیری کنه اما یه جوری جمعش کردم!! واقعا برای تابستون آفر داشتم اما میخواستم منتظر جواب بقیه دانشگاه ها بمونم.
    گفت که انتظار داریم متعهد باشی و خلاصه منظورش این بود نیای اینجا بعد ول کنی بری جای دیگه و از این حرفا...
    و کلی هم در مورد پروژه هاش توضیح داد. در مورد فاند سال اول گفت و اینکه فاند سال های بعد ممکنه کلا RA یا TA و یا ترکیبی باشه ...
    آخرش گفت نامه آفر رو برات میفرستم و سریع تصمیمتو بگیر چون ممکنه ویزا طول بکشه ...

سلام،
    برای کسانی که در حال حاضر دانشجوی دکترا هستند و می خواهند برای دکترا دیگری در یک دانشگاه بهتر apply کنن، چگونه می توانم در مصاحبه اسکایپ این را توجیه کنم ؟

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

سلام.
    کسی از دوستان تجربه اینو داره که استاد رو دعوت به مصاحبه کنه و ایشون هم قبول کنن؟
    در این صورت من از استاد سوال می پرسم ایشون جواب می دن ؟

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hiprofessor نمایش پست ها
    سلام،
    برای کسانی که در حال حاضر دانشجوی دکترا هستند و می خواهند برای دکترا دیگری در یک دانشگاه بهتر apply کنن، چگونه می توانم در مصاحبه اسکایپ این را توجیه کنم ؟

به نظرم باید علاقه مندیتون به موضوع رو توضیح بدین و اینکه احساس میکنید توی اون زمینه علاقه بیشتری دارید و میتونید موفق تر باشید و دلایلی ازین دست...
    اینی که توی دکترای فعلی تا یه جایی پیش رفتین و احساس میکنید به عمق موضوع الان علاقه مند نیستین و یا حداقل به اندازه موضوع جدید علاقه ندارید
    و اینی که بک گراندتون به پوزیشن جدید بیشتر میخوره و حس میکنید میتونید بیشتر توانایی هاتونو نشون بدید و....

به جز اینا چیزای دیگه هم میشه گفت. مثلا اگه فامیلتون یا کسی توی اون شهر مقصده و پلن زندگیتون اونجا بهتر شکل میگیره و .....

حالا باز نظرات دوستان دیگه رو بپرسید...

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    سلام.
    کسی از دوستان تجربه اینو داره که استاد رو دعوت به مصاحبه کنه و ایشون هم قبول کنن؟
    در این صورت من از استاد سوال می پرسم ایشون جواب می دن ؟
    دوست عزیز
    منظورتون رو از دعوت \به مصاحیه\ متوجه نشدم!
    خخخخخ
    ولی بودن دوستانی گه از استادی خواستن که اگه استاده وقت داره راجع به موضوعات کاریشون با هم حرف بزنن
    مثلا : استاد فلانی من خیلی خوشحال میشم که اگه فرصت داشتین در مورد فلان پروژه و یا فلان مقاله تون با هم صحبتی کنیم چون من هم دقیقا توی همین زمینه کار کردم و پیشنهاداتی داشتم که ممنون میشم اگه وقت بدین و با شما در میونشون بذارم

یا چیزی شبیه به این....!

البته خب حق بدین که استاد ها هم به راحتی قبول نکنند
    ولی من شخصا شدنش رو میدونم که میشه

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzadbo نمایش پست ها
    سلام به همگی
    یکی از استادام و دوستام منو به یه استادی تو هلند معرفی کردند و رزومه رو به این استاد نشون دادند، این استاد به من ایمیل زد که راجع به خودت و انگیزه ات بیش تر برام توضیح بده و من هم همون روز جواب ایمیل رو دادم اما با وجود یه ایمیل یادآوری ایشون دیگه هیچ نظری ندادند. الان معرفم میگه که خودت باهاش تماس بگیر و تلفنی صحبت کن. به نظرتون کار درستیه؟ چه چیزایی باید بگم که بهترین تاثیر رو داشته یاشه؟

دوست عزیز
    درست بودنشو نمیشه الان گفت
    چون عکس العمل استاده معلوم نیست
    ولی قاعدتا نباید بد باشه اگه وقت داشته باشه و تماس شما توی وقت مناسبی باشه
    نمیدونم شایدم بهتر باشه قبلش ایمیلی هماهنگی بکنید برای تماس تلفنی (هرچند فرمودین که جواب ایمیل رو ندادن)
    به نظرم بگید که: من فلانی هستم. میدونم خیلی درگیرید فقظ خواستم بدونم وقت کردین ایمیل من رو بخونید یا نه. من به این زمینه های کاری شما علاقه مندم و فکر میکنم با توجه به بک گراندم میتونم توی این زمینه ها موفق باشم و خوشحال میشم اگه این امکان برام فراهم بشه که عصوی از تیم شما باشم و ....

چیزهایی ازین دست...

موفق باشید

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    منظورتون رو از دعوت \به مصاحیه\ متوجه نشدم!
    خخخخخ
    ولی بودن دوستانی گه از استادی خواستن که اگه استاده وقت داره راجع به موضوعات کاریشون با هم حرف بزنن
    مثلا : استاد فلانی من خیلی خوشحال میشم که اگه فرصت داشتین در مورد فلان پروژه و یا فلان مقاله تون با هم صحبتی کنیم چون من هم دقیقا توی همین زمینه کار کردم و پیشنهاداتی داشتم که ممنون میشم اگه وقت بدین و با شما در میونشون بذارم

یا چیزی شبیه به این....!

البته خب حق بدین که استاد ها هم به راحتی قبول نکنند
    ولی من شخصا شدنش رو میدونم که میشه
    بله. ممنون. من پذیرش گرفتم از این دانشگاه آمریکا ولی فاند نه. بهشون ایمیل زدم راجع به پروژه پرسیدم و کی می تونم باهاشون صحبت کنم که وقت داد. الانم سوال واسشون طرح کردم چون احتمال میدم از من سوال نپرسه. به هر حال درست یا غلط بودن فرضیم تا چند ساعت آینده معلوم میشه...

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    بله. ممنون. من پذیرش گرفتم از این دانشگاه آمریکا ولی فاند نه. بهشون ایمیل زدم راجع به پروژه پرسیدم و کی می تونم باهاشون صحبت کنم که وقت داد. الانم سوال واسشون طرح کردم چون احتمال میدم از من سوال نپرسه. به هر حال درست یا غلط بودن فرضیم تا چند ساعت آینده معلوم میشه...

دوست عزیز
    سوال پرسیدن و بحث در مورد پروژه که حق شماست
    حتی شرایط اونحا و گروه تحقیقاتی و ....
    بنابراین بپرسید سوالاتتون رو

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Horticultural Sciences, University of Florida

پیش فرض پاسخ : مصاحبه تلفنی

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    درست بودنشو نمیشه الان گفت
    چون عکس العمل استاده معلوم نیست
    ولی قاعدتا نباید بد باشه اگه وقت داشته باشه و تماس شما توی وقت مناسبی باشه
    نمیدونم شایدم بهتر باشه قبلش ایمیلی هماهنگی بکنید برای تماس تلفنی (هرچند فرمودین که جواب ایمیل رو ندادن)
    به نظرم بگید که: من فلانی هستم. میدونم خیلی درگیرید فقظ خواستم بدونم وقت کردین ایمیل من رو بخونید یا نه. من به این زمینه های کاری شما علاقه مندم و فکر میکنم با توجه به بک گراندم میتونم توی این زمینه ها موفق باشم و خوشحال میشم اگه این امکان برام فراهم بشه که عصوی از تیم شما باشم و ....

چیزهایی ازین دست...

موفق باشید
    واقعا ممنونم ازتون، میگن این استاد سرش خیلی شلوغه و خیلی هم اهل ایمیل های مکرر نیست واسه همین تلفنی بهتر جواب میده، و ضمناً چون الان پوزیشن نداره میگن بهش بگو که حقوق ماهیانه نمیخوام که به خاطر مسایل مالی ردت نکنه...
    بازم ممنون از راهنماییتون حتما مواردی رو که گفتید میگم بهش

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا دوستانی که تجربه ملاقات حضوری با استاد خارجی رو داشتن راهنمایی کنن
    من این هفته با یکی از اساتید بغاز ملاقات حضوری ترتیب دادم و تجربه اولم هست میخوام با یه استاد خارجی ملاقات حضوری داشته باشم به نظر شما در برخورد اول به چه شکلی باید سلام و احوالپرسی رو انجام بدم؟ رسمی یا غیر رسمی؟ میشه با مثال برام بگید؟ که مثلا بعد hello, good morning چی بهتره بگم؟ و اینکه همون ابتدای کار برم سر اصل مطلب بهتره یا لازمه یه مقدار در مورد خودم و خونوادم و اینکه کار پدرم چیه و... اینا توضیح بدم؟ لطفا راهنمایی کنید خیلی واسم مهمه، استرس زیادی هم دارم
    ممنونم
    ویرایش توسط N1ma : April 16th, 2016 در ساعت 02:08 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)