صفحه 215 از 291 نخستنخست ... 115165205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225265 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,141 تا 2,150 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

دروود دوستان

میخام نکات در مورد آخرین مصاحبه ام رو باهاتون در میان بگذارم. دانشگاه بولونیا، ایتالیا. خودمم نمیدونم برم نرم جای خوبیه.... بگذریم.
    قرار بود به وقت محلی ساعت 14:30 مصاحبه داشته باشم. من تقریبا یه ساعت قبل اسکایپم رو روشن گذاشته بودم که مبادا زودتر زنگ بزنند (استراتیژیکیه که همه معمولا رعایت میکنند) ولی از ساعتی که خودشون مشخص کرده بودند 2/5 کذشت.
    بالاخره تماس گرفتند. البته در این حین با چند نفر دیگر ظاهرا مصاحبه کرده بودند چون کلا اسکایپ اون استاد روشن بود. روز قبلش بهم پیام داده بود که با این ای دی باهات تماس میگیریم. به خاط تاخیرشون بهم پیام اسکایپی داد و معذرت خواهی کرد و گفت یه ساعت دیگه تماس میگیریم.

در حین مصاحبه:
    من کلی بزک کرده بودم. با ظاهری آراسته و پیراهن (بدون آستین) مصاحبه کردم. نمیدونم چقدر مهم بوده واسشون اما من به شخصه اهمیت میدم.
    همون اول خودم با Hi به جاب hello شروع کردم که جو صمیمی بدم. دو نفر با من صحبت میکردند و چند نفری هم داشتند گوش میدادند.
    اولین سوال راجب به سابقه تحصیل و رزومم بود و دومین راجب به این چرا ایتالیا رو انتخاب کردم؟ سوالهای بعدی راجب به پروپوزالی بود که داده بودم.
    احساس میکنم که جواب سوالاتشون رو به خوبی دادم.
    راجب به مهارت زبان فکر میکنم خیلی خوب شروع کردم. از اولش یه تشکر از اعضای کمیته کردم و بعد شروع کردم حرف زدن.
    مصاحبه 15 دقیقه ای طول کشید. خیلی خوب حرف زدم اصلا تپق نداشتم اما نمیدونم که آیا از نظر گرامری اشکال داشت یا نه....
    چنان اون دو نفر صمیمی بودند که همش میخندیدند که من استرس نگیرتم. و واقعا همینطور بود و به جز چند ثانیه اول دیگه اصلا استرس نداشتم. خیلی آدمای کولی بودند و آخر مصاحبه واسم کلی دست تکون دادند.
    یه نکته سعی کنید که پاپورتتون همراهتون باشه که اگر ازتون خواستند سریع نشون بدبد مثل من یه کم هول نکنی و به زور پیداش بکنی.

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    دروود دوستان

میخام نکات در مورد آخرین مصاحبه ام رو باهاتون در میان بگذارم. دانشگاه بولونیا، ایتالیا. خودمم نمیدونم برم نرم جای خوبیه.... بگذریم.
    قرار بود به وقت محلی ساعت 14:30 مصاحبه داشته باشم. من تقریبا یه ساعت قبل اسکایپم رو روشن گذاشته بودم که مبادا زودتر زنگ بزنند (استراتیژیکیه که همه معمولا رعایت میکنند) ولی از ساعتی که خودشون مشخص کرده بودند 2/5 کذشت.
    بالاخره تماس گرفتند. البته در این حین با چند نفر دیگر ظاهرا مصاحبه کرده بودند چون کلا اسکایپ اون استاد روشن بود. روز قبلش بهم پیام داده بود که با این ای دی باهات تماس میگیریم. به خاط تاخیرشون بهم پیام اسکایپی داد و معذرت خواهی کرد و گفت یه ساعت دیگه تماس میگیریم.

در حین مصاحبه:
    من کلی بزک کرده بودم. با ظاهری آراسته و پیراهن (بدون آستین) مصاحبه کردم. نمیدونم چقدر مهم بوده واسشون اما من به شخصه اهمیت میدم.
    همون اول خودم با Hi به جاب hello شروع کردم که جو صمیمی بدم. دو نفر با من صحبت میکردند و چند نفری هم داشتند گوش میدادند.
    اولین سوال راجب به سابقه تحصیل و رزومم بود و دومین راجب به این چرا ایتالیا رو انتخاب کردم؟ سوالهای بعدی راجب به پروپوزالی بود که داده بودم.
    احساس میکنم که جواب سوالاتشون رو به خوبی دادم.
    راجب به مهارت زبان فکر میکنم خیلی خوب شروع کردم. از اولش یه تشکر از اعضای کمیته کردم و بعد شروع کردم حرف زدن.
    مصاحبه 15 دقیقه ای طول کشید. خیلی خوب حرف زدم اصلا تپق نداشتم اما نمیدونم که آیا از نظر گرامری اشکال داشت یا نه....
    چنان اون دو نفر صمیمی بودند که همش میخندیدند که من استرس نگیرتم. و واقعا همینطور بود و به جز چند ثانیه اول دیگه اصلا استرس نداشتم. خیلی آدمای کولی بودند و آخر مصاحبه واسم کلی دست تکون دادند.
    یه نکته سعی کنید که پاسپورتتنو همراهتون باشه که اگر ازتون خواستند سریع نشون بدبد مثل من یه کم هول نکنی و به زور پیداش بکنی.
    با آرزوی موفقیت.

Junior Member

سلام دوستان. من همین الان مصاحبه ام تمام شد. با دانشگاهی در بلژیک مصاحبه داشتم.
    سوالات اینا بودند:
    چرا میخوای دکترا بخونی؟ چرا نمیری تو موسساتی که ریسرپچ انجام میدن؟ چرا میخوای بری دانشگاه ریسرچ انجام بدی؟ چه چیزی خوشحالت میکنه توی دوره دکترا؟ (یعنی چیکار کنی)
    مقاله دادن واست مهم هست؟ یکی؟ یا چندتا؟
    چه ساعت کاری میتونی کار کنی؟ اگر کارت طول بکشه چی؟
    نقاط قوت و ضعفت چیا هستن؟
    مقاله ات سابمیت شده یا اکسبت؟ خودت نوشتی یا با کمک؟ سخت بود نوشتن؟
    چرا فیزیک خوندی بعد ول کردی رفتی یه رشته دیگه؟
    تا حالا خارج رفتی؟ کجاها رفتی؟
    چندتا از موارد کاریش رو گفت (چند کلمه) و گفت اطلاعی در این زمینه ها داری؟
    و اینکه اگر سوالی داری بپرس
    جمعا حدود نیم ساعت شد. خودش هم تنها بود و تمام حرفههای منو نوشت.
    موفق باشید.

Junior Member

من میخوام ایمیل بزنم به اساتید دانشگاه تورنتو و برم حضوری ببینمشون.(این پیشنهاد بقیه بوده) ولی خیلی از مصاحبه میترسم. فارغ التحصیلای رشته م تو دانشگاه تورنتو میگن تو شرایطت برای اپلای خوبه.اما خودم میترسم تعداد مقالاتم کم باشه. یکی تو یه referreed journal هندی دارم یکی هم تو کنفرانس بین المللی دانشگاه تهران ارایه کردم. یکی هم دارم اماده میکنم واسه یه کنفرانس ملی دانشگاه شهید بهشتی. از طرفی هم دارم در مورد تزی که میخوام کار کنم میخونم.و همینطور سرچ در مورد پروسه اپلای و چجوری sop بنویسم. مقیم و ساکن تورنتو هستم.به نظرتون چیکار کنم؟ امسال اپلای کنم؟درخواست مصاحبه کنم؟تو ایمیل چی بنویسم؟ به نظرم ادم وقتی از خودش مطمینه موفقتره.من الان یکمی استرسم زیاده و شک دارم.

Junior Member

سلام،
    بنده یک سوال داشتم، من 14 سپتامبر با دانشگاه پوردو، دانشگده برقش مصاحبه دارم. آیا کسی می تونه بنده را راهنمایی کنه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ruzbh نمایش پست ها
    سلام،
    بنده یک سوال داشتم، من 14 سپتامبر با دانشگاه پوردو، دانشگده برقش مصاحبه دارم. آیا کسی می تونه بنده را راهنمایی کنه؟

دوست عزیز

سوالتون خیلی کلیه
    ولی این لینک رو بخونید شاید بهتون کمکی کنه

موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام،

دوستان میخواستم بدونم اگر قسمت آخر مصاحبه که معمولا استاد میگه اگر تو سئوالی داری بپرس، اگر من بیام بپرسم که مبلغ فاند چقدر هست و آیا شهریه دانشگاه هم ویو میشه و این چیزای مالی رو بپرسم، مشکلی نداره بنظر شما؟ خود استاد توی ایمیل گفته که من یک موقعیت دارم که فول فاند هست و توی سایت دانشگاه هم گفته که RA میتونه از 4000 باشه تا 30000 دلار!!

راستی من GRE هم هنوز ندادم و یک ماه دیگه امتحان میدم انشالله. این نکته رو هم همون آخر مصاحبه بپرسم ازش؟ مثلا میشه ازش پرسید که کی مدارکم برای دانشگاه بفرستم و ... البته اگر نظرش مثبت باشه بعد مصاحبه!

با تشکر
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،

دوستان میخواستم بدونم اگر قسمت آخر مصاحبه که معمولا استاد میگه اگر تو سئوالی داری بپرس، اگر من بیام بپرسم که مبلغ فاند چقدر هست و آیا شهریه دانشگاه هم ویو میشه و این چیزای مالی رو بپرسم، مشکلی نداره بنظر شما؟ خود استاد توی ایمیل گفته که من یک موقعیت دارم که فول فاند هست و توی سایت دانشگاه هم گفته که RA میتونه از 4000 باشه تا 30000 دلار!!

راستی من GRE هم هنوز ندادم و یک ماه دیگه امتحان میدم انشالله. این نکته رو هم همون آخر مصاحبه بپرسم ازش؟ مثلا میشه ازش پرسید که کی مدارکم برای دانشگاه بفرستم و ... البته اگر نظرش مثبت باشه بعد مصاحبه!

با تشکر

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیر

به نظر من سوال اول رو حتما بپرس و هیچ مشکلی نداره. شما باید شرایط مالی رو کامل بدونی و بعدش تصمیم گیری کنی و این حق شماست. محترمانه بپرسید هیچ موردی نداره

سوال دوم قاعدتا مربوط به بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه میشه و استاد ریسپانسیبل نیست در موردش. اما واسه پرسیدن میشه پرسید (بخصوص اگه اون پوزیشن یه وکنسیه و همه چیش تقریبا دست خود استاده)

موفق باشید

Junior Member Ponida آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. SUT

سلام. من مصاحبه ای با یکی از اساتید آمریکا داشتم، چند مورد رو که به نظرم مفید هستش رو باهاتون به اشتراک میذارم.

نکته ی اول این که قبل مصاحبه اسم استاد رو در یوت-یوب سرچ بفرمایید، اگه شانس داشته باشید مصاحبه های شخصی خوبی ازش ممکنه یافت بشه. خوشبختانه واسه کیس من یه مصاحبه ی خوب که استاد مقدار خوبی حرف زده بود پیدا شد. فایده ی این کار اینه که سرعت صحبت کردن، لهجه ی استاد و مسائل این چنینی تا حدی دستتون میاد. همین استرس من رو خیلی کم کرد. هم چنین یه مورد جالب این بود که در اون ویدئو متوجه شدم استاد تیک خاصی توی چشم چپشون دارن و هر چند ثانیه انگار چشمک میزدن! حدس میزنم اگه اینو نمیدونستم توی مصاحبه برای اولین بار یه ذره گیج میشدم که این چرا اینطوری میکنه؟! یعنی چی؟! :دی

به علاوه وقتی مصاحبه شروع میشه، سعی کنید همون ابتدا لبخند داشته باشید که طرف هم اگه ابتدا به ساکن با چهره ی عبوس شروع کرد، یک کم نرمال تر بشه و بهتون استرس وارد نکنه. ولی موردی که برای من پیش اومد این بود که با توجه به اینکه فضای صحبت یک کم صمیمی بود و همینطور یک کم طول کشید، حین مصاحبه همینطور بعد مصاحبه من متوجه شدم وااای! اون آخراش من چرا انقدر خودمونی و بی ملاحظه حرف زدم! یعنی در کل حواستون باشه یک کم اگه زمان مصاحبه زیاد شد، خیلی هم صمیمی نشید و همواره حواستون باشه طرف پارتنر زبان نیست و استاده!
    من ترسیدم همون لحظه با من خندیده باشه ولی در باطن نظر منفی نسبت بهم پیدا کرده باشه که خدا رو شکر اینطور نشد و بلافاصله بعدش بهم ایمیل زد و پیشنهاد فاند داد. هر چند خیلی هم خدا رو شکر نداره چون عمرا اینجا برم! به هر حال، امیدوارم این دو تا مورد از تجربه ی من توی مصاحبه های آتی به دردتون بخوره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

سلام دوستان

بنظرتون اگه استار ازم پرسید چرا این دانشگاه رو انتحاب کردی؟ بهش بگم که فامیلهامون اون شهرن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)