صفحه 229 از 291 نخستنخست ... 129179219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239279 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,281 تا 2,290 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط NiloofarAgz نمایش پست ها
    سلام ، وقتتون بخیر ، من برای مستر مجدد برای ترم پاییز چندتا از دانشگاههای کانادا اپلای کردم . چند روز پیش از university of western ontario ایمیلی گرفتم که گفته بود "مدارک و مشخصات شما مورد پذیرش دانشگاه قرار گرفته و مرحله بعد اینه که باید سوپروایزر انتخاب کنید." قبلا به دو تا از اساتید این دانشگاه ایمیل زده بودم ولی جوابی نگرفتم . دوباره بعد از پذیرش دانشگاه ایمیل زدم چند روز گذشته ولی باز هم جواب ندادن. میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که با توجه به نتیجه نگرفتن از ایمیل زدن ، تماس تلفنی کار صحیحی هست یا نه ؟در ضمن 50 درصد فاند با دانشگاه هست و باقی با استاد

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

اول اینکه من خودم تجربه تماس تلفنی رو نداشتم ولی خیلی از دوستانم داشتن و معمولا اکثرشون جواب های خوبی گرفتن یا حداقل ریاکشن بدی نگرفتن (مواردی هم بوده که خب استاد ریاکشن مناسبی رو نداشته)
    اینی که استاد مربوطه چجوری با این موضوع برخورد میکنه دست من و شما نیست اما در کل
    در مورد شما که خداروشکر پذیرشتون تقریبا اکی شده و نصف فاند هم دارید و خب به هر حال دارید میرید که دانشجو بشید اونجا به نظرم اصلا کار بدی نیست تماس تلفنی
    شما شاید با ادم های عادی که ارتباطی با اون دانشگاه ندارن فرق میکنید الان
    و تماستون هم شبیه داستان استاد پیدا کردن های ایران میشه (حالا مثال خیلی کلی زدم !)
    به نظرم با منشی اون استاد (اگه منشی داره ) تماس بگیرید یا اینکه خود استاد رو توی زمان مناسب کال کنید. اگه جواب ندادن حتما روی پیغام گیر براشون پیام بذارید (خودتون رو معرفی کنید دلیل تماس رو بگید...داستان ایمیل تون رو بگید و درخواست وقت کنید برای تماس بعدی)
    الان هم توی اروپا و کانادا (این هفته اخیر البته) اخر هفته تعطیلی هست . ممکنه به هر دلیلی استادها زمانش رو نداشتن که جواب شما رو بدن
    من توی وضعیت شما باشم بعد از تکرا ایمیل ها و نگرفتن جواب حتما تلفن رو هم امتحان میکنم خیلی محترمانه و کوتاه و خلاصه و واضح
    در بدترین حالت ممکن استاد ممکنه ریاکشن خوبی نداشته باشه که فکر میکنم به هر حال از بیخبری و بلاتکلیفی بهتر باشه .... (نظر شخصی من البته)
    باقی استاد ها رو در نظر بگیرید
    و امیدوارم که پذیرشتون کامل بشه و به هدفتون برسید

موفق باشید

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام، من یه استاد ایرانی دیشب بهم گفته اسکایپ کنیم و خودش چهارشنبه شب به وقت ما رو پیشنهاد داده و پرسیده اوکی هست برات یا نه. چند تا سوال داشتم:

۱. دو تا مقاله فرستاده بخونم و بگم چقدر مطمئنم که میتونم نتایج مشابهی تولید کنم. چون میخوام کامل ته و توشونو دریارم به نظرم عقب بندازم مصاحبه رو بهتره، حالا به نظرتون بگم بهش به این دلیل مثل دو روز بیشتر وقت میخوام؟ یا کلا همینطوری بگم چهارشنبه نیستم و جمعه در دسترسم؟ یا هم به نظرتون عقب انداختن وقت تاثیر بدی تو ذهنیتش خواهد داشت؟

۲. من هنوز منتظر جواب دو تا دانشگاهم و از ۶ جای قبلی فقط یکی پذیرش داده. اگه پرسید این جزییات رو بگم بهش؟ گرفتن پنج تا ریجکت تاثیر منفی نداره تو ذهنیتش؟

ایشون یه استاد جوان ایرانی هستن و دانشگاه هم جزو بدون رنک ها هست.
    ممنون میشم راهنماییم کنین چون تا حالا تجربه اسکایپ نداشتم.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام، من یه استاد ایرانی دیشب بهم گفته اسکایپ کنیم و خودش چهارشنبه شب به وقت ما رو پیشنهاد داده و پرسیده اوکی هست برات یا نه. چند تا سوال داشتم:

۱. دو تا مقاله فرستاده بخونم و بگم چقدر مطمئنم که میتونم نتایج مشابهی تولید کنم. چون میخوام کامل ته و توشونو دریارم به نظرم عقب بندازم مصاحبه رو بهتره، حالا به نظرتون بگم بهش به این دلیل مثل دو روز بیشتر وقت میخوام؟ یا کلا همینطوری بگم چهارشنبه نیستم و جمعه در دسترسم؟ یا هم به نظرتون عقب انداختن وقت تاثیر بدی تو ذهنیتش خواهد داشت؟

۲. من هنوز منتظر جواب دو تا دانشگاهم و از ۶ جای قبلی فقط یکی پذیرش داده. اگه پرسید این جزییات رو بگم بهش؟ گرفتن پنج تا ریجکت تاثیر منفی نداره تو ذهنیتش؟

ایشون یه استاد جوان ایرانی هستن و دانشگاه هم جزو بدون رنک ها هست.
    ممنون میشم راهنماییم کنین چون تا حالا تجربه اسکایپ نداشتم.

سلام

عقب انداختن جلسه برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقالات مثبت است نه منفی. ایمیل بزنید و چندروز بیشتر وقت بگیرید.

درباره پذیرش از دانشگاه های دیگر و مثبت و منفی بودن چیزی به اساتید نگویید. برای انکه بتوانید با استاد مورد نظر کار کنید باید خود را علاقه مند به ایشان و کارهای تحقیقاتی او نشان بدهید!!!.

ارادت

دوستان عزیز سلام.

من واسه یه دانشگاه سوئد برای دکترای ریاضی اپلای کردم. البته هنوز جوابش نیومده. دو هفته دیگه میاد اما از اونجایی که خیلی امیدوار هستم که منو بپذیرن ،
    از الان می خوام خودم رو برای مصاحبه اماده کنم. چون تو سایتشون زدن 17 می زمان مصاحبه هست. 2 می هم ددلاین تموم شد. پس زمان زیادی برای مصاحبه نمیدن.چند تا سوال دارم:
    من هم ارشدم هم لیسانسم ریاضی بوده اما استادی که اسمشو تو SOP اوردم اصلا اصلا اصلا به زمینه کاری من مربوط نیست و من در واقع هیچی از زمینش نمیدونم.
    دوستانی که تجربه دارن لطفا منو راهنمایی کنن که :
    1. من چی اماده کنم واسه مصاحبه؟ پایان ننامه ارشد یا .....؟؟؟
    2. اگه ازم راجب موضوع پرسیدن چی بگم؟ راستشو بگم چیزی نمیدونم یا..؟؟
    3. اگه گفتن چرا میخوای اینو بخونی چی بگم؟؟؟
    ممنون میشم دوستانی که تو زمینه ای غیر از زمینه خودشون اقدام کردن منو راهنمایی کنن.

استادی منو به مصاحبه اسکایپ دعوت کرده من مطمئن نیستم برم اون دانشگاه الان یک هفته است جوابشونو ندادم از طرفی هم نمیخوام بد بشه چیکار کنم به نظرتون ؟

Junior Member

سلام به همگی، من چند روز قبل با یه استادی تو نروژ مصاحبه داشتم، ظاهرا خوشش‌اومده بود تلویحا اشاره کرد که مشکلی نداره بعدشم گفت اسمت الان تو short list قرار داره تاذدو هفته بعد نتیجه رو اعلام میکنند. فقط مشکلی که بود من گفته بودم دانشجوی دکترا هستم میخوام ول کنم و دکترا رو جای بهتر شروع کنم خودم سعی کردم قانعش کنم ولی‌بعدش فکر کردم به یکی از استادام بگم بهش ایمیل بزنه و حرف منو تایید کنه ایشون هم اینکارو کرد ولی اون استاد جواب ایمیل رو نداده! به نظرتون اینکار تاثیر منفی میتونه داشته باشه؟به توصیه نامه جواب میدند اصلا؟ من اعصابم خیلی خورده همش فکر میکنم کارو خ اب کردم!

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

سلام دوستان، یکی از اساتید اروپا که رزومه دادم بهشون و قبلا باهاشون نزدیک 1 سال از طریق ایمیل صحبت کردم قرار گذاشتن که امروز باهاشون تماس تلفنی بگیرم صحبت کنیم...ولی اصلا نمیدونم در چه زمینه ای و برای چه موضوعی... کسی تجربه داره؟ آخه در حال حاضر پوزیشن بازی ندیدم داشته باشن... ازشون هم دیگه وقت نمیشه بپرسم که برای چه موضوعی تماس بگیرم چون چند ساعت دیگه باید زنگ بزنم... (من الان ترم آخر ارشد هستم و احتمالا در مورد دکترا صحبت کنن با من)
    ممنون میشم بهم تیپ بدید
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Rose64 نمایش پست ها
    سلام به همگی، من چند روز قبل با یه استادی تو نروژ مصاحبه داشتم، ظاهرا خوشش‌اومده بود تلویحا اشاره کرد که مشکلی نداره بعدشم گفت اسمت الان تو short list قرار داره تاذدو هفته بعد نتیجه رو اعلام میکنند. فقط مشکلی که بود من گفته بودم دانشجوی دکترا هستم میخوام ول کنم و دکترا رو جای بهتر شروع کنم خودم سعی کردم قانعش کنم ولی‌بعدش فکر کردم به یکی از استادام بگم بهش ایمیل بزنه و حرف منو تایید کنه ایشون هم اینکارو کرد ولی اون استاد جواب ایمیل رو نداده! به نظرتون اینکار تاثیر منفی میتونه داشته باشه؟به توصیه نامه جواب میدند اصلا؟ من اعصابم خیلی خورده همش فکر میکنم کارو خ اب کردم!
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم . نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    به نظرم الان دیگه بهش فکری نکنید و اعصاب خوردی نداره . کاریه که انجام شده حالا خوب یا بد !
    مورد بعدی اینکه معمولا دلیلی نداره به ایمیل استاد شما جوابی داده بشه توی این حالت مگه اینکه سوال خاصی پرسیده باشند. وگرنه اگه ایمیل خبری بوده و محض اطلاع استاد نروژی ...خب انتظار جوابی هم نباید باشه قاعدتا
    بعدشم کار بدی نکردید. شاید نیازی هم نبوده ولی کار ناجوری هم اتفاق نیفتاده و به هر حال استادتون هم خواسته شما رو تایید کردند با ایمیل.
    امیدوارم نهایتا کاندیدای برتر ایشون باشید و یه هدفی که دارید برسید (اگه هم خدایی نکرده نشد مطمین باشید دلیلش این داستان ایمیل استادتون نیست و ذهنتون رو درگیرش نکنید)

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    سلام دوستان، یکی از اساتید اروپا که رزومه دادم بهشون و قبلا باهاشون نزدیک 1 سال از طریق ایمیل صحبت کردم قرار گذاشتن که امروز باهاشون تماس تلفنی بگیرم صحبت کنیم...ولی اصلا نمیدونم در چه زمینه ای و برای چه موضوعی... کسی تجربه داره؟ آخه در حال حاضر پوزیشن بازی ندیدم داشته باشن... ازشون هم دیگه وقت نمیشه بپرسم که برای چه موضوعی تماس بگیرم چون چند ساعت دیگه باید زنگ بزنم... (من الان ترم آخر ارشد هستم و احتمالا در مورد دکترا صحبت کنن با من)
    ممنون میشم بهم تیپ بدید
    دوست عزیز

امیدوارم جواب دادن به کامنتتون دیر نشده باشه
    ولی در کل احتمالا راجع به خودتون و فضای کاریتون و بک گراند علمیتون باهاتون صحبت میکنند
    هدفتون و استتوس الانتون و تصمیم های آینده تون
    و شاید هم میخوان پوزیشنی رو در اینده داشته باشند و میخوان شما رو هم قبلش یه تست بکنند (با توجه به سابقه یک ساله ایمیل بینتون....)
    به نظرم سعی کنید روی کار خودتون و علاقه مندی های اکادمیکتون و بک گراندتون مسلط باشید و خیلی با اعتماد به نفس صحبت کنید
    درضمن همینی که شما با یه استاد (یه ادم اکادمیک) مدت هاست رابطه دارید و حالا به تماس هم رسیده خودش اتفاق خوبیه

اگه مصاحبه اسکایپ بود شاید بهتون پیشنهاد میکردم که پرزنتیشن هم اماده کنید
    در کل این لینک رو هم بخونید (ضرری نداره) پست ۱۶۸۶ هر چهار قسمت
    و باقی کامنت های دوستان هم همشون تجربه های خوبیه و بهتون کمک میکنه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط NELDA نمایش پست ها
    استادی منو به مصاحبه اسکایپ دعوت کرده من مطمئن نیستم برم اون دانشگاه الان یک هفته است جوابشونو ندادم از طرفی هم نمیخوام بد بشه چیکار کنم به نظرتون ؟
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    شما مصاحبه تون رو بکنید. مصاحبه که به معنای قطعی رفتن نیست! اصلا شاید مصاجبه کنید و ایشون شما رو نخواد یا شما مطمینا این حق رو دارید که بعد از مصاحبه نظرتون عوض شه و نخوایید که برید
    مصاحبه با همین فلسفه انجام میشه که دو طرف بدونن میخوان با هم همکاری کنند یا نه

خودتون هم گفتین مطمین نیستید میخوایید برید یا نه! خب چرا این اپشن هم روی میزتون نباشه که بعدا بهتر تصمیم بگیرید ؟
    من جای شما باشم این کار رو میکنم . تگه اون دانشگاه اصلا توی گزینه هاتون نیست خب شاید منطقی نباشه مصاحیه کنید ولی شما گفتین که هنوز مطمین نیستید ازون دانشگاه. بنابراین هنوز ممکنه جزو اپشن هاتون باشه
    و کلا حرفه ای به این داستان نگاه کنید
    استاد هم دانشجوی بهتری از شما پیدا کنه حتما دانشجوی بهتر رو میگیره
    شما هم همین حق رو داری که اگه پوزیشن بهتری پیدا کردی بری دنبال فرضت بهتر
    و تا اونجایی که من میدونم این موضوع این ور اب خیلی خوب فهمیده میشه و منطقیه برای همه
    (این مورد با اینی که به یکی یه قول ۱۰۰ در ۱۰۰ بدید و یه روز قبل اومدن تصمیمتون عوض شه فرق میکنه)

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)