صفحه 242 از 291 نخستنخست ... 142192232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,411 تا 2,420 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ببخشید من فردا مصاحبه دارم دانشگاه لاوال به زبان فرانسه. مسئول تحصیلات تکمیلی دانشکده میخواد باهام حرف بزنه. من فرانسه ب2 دارم و نوشتنم خیلی خوبه اما حرف زدنم خوب نیست. اگر انصراف بدم روی رشته دیگری که در همون دانشگاه انتخاب کردم تاثیر داره؟

ApplyAbroad Superstar

سلام من فکر میکنم شما تجربه این مصاحبه یا هر مصاحبه دیگری را از دست ندهید. به عنوان یک فان ببینیدش. بعد از چند بار متوجه نکاتی که باید در مصاحبه ها رعایت کنید میشوید و دیگر مصاحبه هیجان خاصی را ندارد. حرفه ای میشوید و مسلط. موفق باشید

سلام دوستان
    من برای یه پوزیشن phd شورت لیست شدم و بهم گفتن یه تست ساده ازتون میگیریم که جزئیاتش رو بعدا بهتون میگیم
    حالا دیروز به من ایمیل داده که برای همین چهارشنبه میتونی یه skype meeting داشته باشیم؟
    من اصلا نمیدونم راجع به چی میخوان صحبت کنن
    تجربه اولم هم هست و یه مقدار استرس گرفتم
    اگه کسی تجربه مشابهی داره لطفا راهنمایی کنه که راجع به چه چیزایی ممکنه سوال کنن؟ و اینکه تو این یک روز چطوری خودمو آماده کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_Amir نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای یه پوزیشن phd شورت لیست شدم و بهم گفتن یه تست ساده ازتون میگیریم که جزئیاتش رو بعدا بهتون میگیم
    حالا دیروز به من ایمیل داده که برای همین چهارشنبه میتونی یه skype meeting داشته باشیم؟
    اگه کسی تجربه مشابهی داره لطفا راهنمایی کنه که راجع به چه چیزایی ممکنه سوال کنن؟ و اینکه تو این یک روز چطوری خودمو آماده کنم؟
    احتمالا در حد چرا این کشور؟ چرا این دانشگاه؟ چنتا سوال ساده از رزومت

ApplyAbroad Superstar

سلام خبر خیلی خوبیست موفق باشید. دو محور کلی دارد. یک خود شما که جگونه فردی هستید سابقه کاری و عمدتا درسی که به چه موضوعانی علاقه دارید چه سمینارهایی رفته اید یا چه مقاله هایی دارید و ... که عمدتا مرور SOPو رزومه شماست. باید هامبل و متواضع باشید و کلمات خیلی پررنگ چه مثبت چه منفی در مورد خودتان به کار نبرید بلند پروازیهای بزرگ اگر هم دارید آنرا ملایم بفرمایید.
    دوم که مهمتر است موضوع کار دکتریست. میخواهند بدانند چرا این موضوع را انتخاب کرده اید چگونه انجامش میدهید و اینکه منابع دیتا احتمالا کجاست - خیلی بچه های ایرانی اینجا را بازمیمانند چون به آن خوب و سیستماتیک فکر نکرده اند

در تمام اینها زبان و قدرت استدلال شما را هم میسنجند. اگر با فاند خودتان باشد مصاحبه اسانتر است اگر برای بورس باشد آنها یک سری سوال جلویشان است که کاندیداها را بر اساس آن میسنجند. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_Amir نمایش پست ها
    سلام دوستان

ApplyAbroad Superstar

نکته دیگر اینکه اگر سوپروایز شخصا با شما مصاحبه کند قسمت دوم مهمتر است اگر بخش اداری اینکاررا بکنند بخش اول. با اداریها باید صمیمی تر صحبت کنید و چارم به کار ببرید با استاد حرفه ای باشید و پروپوزاالتان را واو به واو بلد باشید و آماده باشید توضیح دهید. به خصوص سوال تحقیق را به شکلهای مختلف بنویسید خودتان لیستی از ایرادات سوالتان به خصوص در حوزه اونتولوژی بنویسید و جوابشان ر آماده کنید. در بحث حتما به این ایرادها اشاره داشته باشید

اینها را که گفتم همه در محیطی صمیمانه انجام میشود انها نمیخواهد مچ شما را بگیرند یا به سه گوش ببرند. نشان بدهید که از سوالهایشان استقبال میکنید به آنها بگویید که شما هم مثل آنها میخواهید بخشی از پروسه انتخاب فرد برتر باشید و میخواهید همکاری کنید.

موفق باشید

دوستان عزیز سلام
    من قصد دارم که برای پست داک اقدام کنم ممنون میشم اگه کسی تجربه ای در زمینه مصاحبه با اساتید داره در اختیارم قرار بده. راستش خیلی استرس دارم
    با تشکر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideh1980 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    من قصد دارم که برای پست داک اقدام کنم ممنون میشم اگه کسی تجربه ای در زمینه مصاحبه با اساتید داره در اختیارم قرار بده. راستش خیلی استرس دارم
    با تشکر

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

شما برای پست داک استرسی نباید داشته باشید که!
    شما الردی داک رو گذروندید. الان به شما به چشم همکار بیشتر نگاه میشه تا دانشجو
    بنابراین استرسی نداشته باشید اصلا
    من سوالتون رو دقیق متوجه نشدم چون مصاحبه پست داک میتونه کمی متفاوت باشه با مصاحبه داک مثلا
    به ه رحال شما الان در مقطع پست داک نگاه دیگه ای بهتون میشه

در حالت خیلی خیلی کلی میتونید لین لینک پست 1686 هر 4 قسمت رو بخونید بهتون شاید کمکی کنه

احتمالا در مورد موضوع کاری شما و پروژه داکتون و طرح و برنامه تون برای اضافه شدن به گروه اون استاد و کار روی پروژه جدید سوال میشه
    و اتفاقا به عنوان پست داک شما باید بیشتر سوال داشته باشید از اون استاد!
    گروه وضعیتش چیه داره روی چی کار میکنه دست شما چقدر بازه و ایا جایی هست که بتونید ایده هاتون رو جلو ببرید یا نه و ....
    شما الان خودتون صاحب نظر میتونید باشید در مورد یه پروژه به طور خیلی کلی
    استرس نداشته باشید اصلا

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biology-Genetics Undergaduate, University of Isfahan

دوستان سلام. من دو روز دیگه مصاحبه اسکایپ دارم برای پذیرش مستر از هلند. داخل ایمیلی که برای من فرستادند نوشتند که موضوعات مصاحبه چی قراره باشه که تماما علمی هست. با توجه به صحبت های دوستان احتمال داره که از من درباره اینکه چرا هلند رو انتخاب کردم یا چرا این دانشگاه یا کلا اینجور سوالات پرسیده بشه یا فقط همون تاپیک هایی رو میپرسن که اعلام کردن؟؟؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام شما خودتان را برای سوالات دیگر هم آماده کنید به خصوص اینکه چرا این دانشگاه و چرا این رشته را در این دانشگاه انتخاب کرده اید مهم است. جوابهایتان را آماده کنید که اگر پرسیدند آماده باشید. جو این مصاحبه ها خیلی ملایم و دوستانه است بنابراین آرامش داشته باشد ولی هشیار هم باشید که دقیق به سوالات جواب بدهید اگر هم منظورشان را متوجه نشدید بخواهید توضیح بیشتری بدهند. مطمئن هستم که آرام برگزار میشود و شما خبر موفقیتان را به رودی به همه اینجا میدهید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Noushiiiin نمایش پست ها
    دوستان سلام. من دو روز دیگه مصاحبه اسکایپ دارم برای پذیرش مستر از هلند. داخل ایمیلی که برای من فرستادند نوشتند که موضوعات مصاحبه چی قراره باشه که تماما علمی هست. با توجه به صحبت های دوستان احتمال داره که از من درباره اینکه چرا هلند رو انتخاب کردم یا چرا این دانشگاه یا کلا اینجور سوالات پرسیده بشه یا فقط همون تاپیک هایی رو میپرسن که اعلام کردن؟؟؟
    ممنون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)