صفحه 287 از 291 نخستنخست ... 187237277278279280281282283284285286287288289290291 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,861 تا 2,870 , از مجموع 2910

موضوع: مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مصاحبه از طریق تلفن، Skype و ...

سلام دوست عزیز

حضورتان برای مصاحبه تبریک میگویم. گام خیلی خوبی است و امید که منجر به نتیجه مطلوب بشود.

سوالی که دارم اینه که میخاد از ارشد چی بپرسه. سوال درسی؟ مقاله (پایاننامه)؟ و دیسکاشن چی هست؟ ا

کلیت ارشد را سوال میکنند. موضوع و از همه مهمتر روش تحقیق. دانش شما را میخواهند ببنند که چقدر با کارهای دیگران - و به خصوص خود استاد - اشنا هستید. فکر کنید در یک جلسه دفاع ساده هستید و میخواهید کارتان را ارایه کنید و البته با نظر نقادی. شاید کی از سوالها این باشد که بپرسند از دید خود شما کار از چه جهتی میتوانست انجام شود. یا اگر نظرات فلان شخص را اعمال میکردید پایان نامه چه مسیر و چه نتیجه ای داشت. اصلااز کارتان بد نگویید! اصلا از استاد راهنما و دانشگاه و کشور ... بد نگویید. به محدودیتها اشاره کنید ولی حالت اینکه استادم مناسب نبود... اصلا نگیرید.

اینجا خیلی پستهای خوبی دوستان گذاشته اند که قابل استفاده برای شما هستند.

اصلا استرس نداشته باشید. مصاحبه ها در فضای حرفه ای آرام و همراه انجام میشود. استاد قصد به چالش کشیدن شما را ندارند میخواهند ببینند نظر مثبت اولیه ای که از روی رزومه و ... پیدا کرده اند تا چه اندازه صحت دارد و دنبال تایید ان هستند. یک پاور پوینت برای ۲۰ دقیقه اول کمک میکند که ذهنتان مرتب تر کار کند.

برای ۲۰ دقیقه بعدی چند سوال خوب آماده کنید. از ارامش مصاحبه به این سمت نباید رفت که سوالهای بی انضباط و متفرقه پرسید. در مورد امکاناتی که دانشگاه دارد و دیگر دانشجوهای دکتری سوال کنید که روی چه موضوعاتی کار میکنند. یکی دو تا از این سوالها بپرسید ولی خیلی جلو نروید و مصاحبه را سعی نکنید دامینیت کنید. با ارامش و حرفه ای باشید

منتظر خبرهای خوب هستیم که اینجا بگذارید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeqebrahimi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به یک مصاحبه دعوت شدم و استاد این ایمیل رو به من فرستادند
    Thank you for your email. I would like to have a short interview with you on Wed. Feb. 10. The interview will be a 20 min presentation about your masters work, and then, we can have another 20 min for discussions.
    مصاحبه در بستر سامانه مجازی دانشگاه هست(ساسکچوان کانادا) برای مقطع دکترا ریسرچ.
    من کار ها استاد و همکارش در همون زمینه رو خوندم
    بنظر میرسه مصاحبه ۴۰ دقیقه هست که بیست دقیقه اول رو گفته در مورد مستر و قسمت دوم رو صحبت آزاده.
    سوالی که دارم اینه که میخاد از ارشد چی بپرسه. سوال درسی؟ مقاله (پایاننامه)؟ و دیسکاشن چی هست؟ استرس گرفتم. فقط من مدرک زبانم رو نگرفتم اما باریسک زیاد میتونم قبل از ددلاین بگیرم اما اگر یک ماه وقت اضافه داشتم بهتر میشد.
    دوستان عزیز ممنون از راهنمایی پذیرای هر نوع پیشنهادی هستم

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

حضورتان برای مصاحبه تبریک میگویم. گام خیلی خوبی است و امید که منجر به نتیجه مطلوب بشود.

سوالی که دارم اینه که میخاد از ارشد چی بپرسه. سوال درسی؟ مقاله (پایاننامه)؟ و دیسکاشن چی هست؟ ا

کلیت ارشد را سوال میکنند. موضوع و از همه مهمتر روش تحقیق. دانش شما را میخواهند ببنند که چقدر با کارهای دیگران - و به خصوص خود استاد - اشنا هستید. فکر کنید در یک جلسه دفاع ساده هستید و میخواهید کارتان را ارایه کنید و البته با نظر نقادی. شاید کی از سوالها این باشد که بپرسند از دید خود شما کار از چه جهتی میتوانست انجام شود. یا اگر نظرات فلان شخص را اعمال میکردید پایان نامه چه مسیر و چه نتیجه ای داشت. اصلااز کارتان بد نگویید! اصلا از استاد راهنما و دانشگاه و کشور ... بد نگویید. به محدودیتها اشاره کنید ولی حالت اینکه استادم مناسب نبود... اصلا نگیرید.

اینجا خیلی پستهای خوبی دوستان گذاشته اند که قابل استفاده برای شما هستند.

اصلا استرس نداشته باشید. مصاحبه ها در فضای حرفه ای آرام و همراه انجام میشود. استاد قصد به چالش کشیدن شما را ندارند میخواهند ببینند نظر مثبت اولیه ای که از روی رزومه و ... پیدا کرده اند تا چه اندازه صحت دارد و دنبال تایید ان هستند. یک پاور پوینت برای ۲۰ دقیقه اول کمک میکند که ذهنتان مرتب تر کار کند.

برای ۲۰ دقیقه بعدی چند سوال خوب آماده کنید. از ارامش مصاحبه به این سمت نباید رفت که سوالهای بی انضباط و متفرقه پرسید. در مورد امکاناتی که دانشگاه دارد و دیگر دانشجوهای دکتری سوال کنید که روی چه موضوعاتی کار میکنند. یکی دو تا از این سوالها بپرسید ولی خیلی جلو نروید و مصاحبه را سعی نکنید دامینیت کنید. با ارامش و حرفه ای باشید

منتظر خبرهای خوب هستیم که اینجا بگذارید.

پایدار باشید

سلام
    من در تاریخ 22 بهمن(چهارشنبه 22:30) اولین مصاحبه رو انجام دادم(البته منولوگ بود) اسلایدها در مورد کارهای ارشد(پایاننامه و مقاله و...) بود و یک اسلاید دیگه هم بود که ایده هایی که در مورد کارهای استاد داشتم تا اون ها رو گسترش بدم. 15 دقیقه قبل از مصاحبه ایمیل اومد که ریز نمراتت رو میخام و من چون نسخه pdf نداشتم سریع رفتم عکس گرفتم و برش و فایل pdf رو ساختم و براش فرستادم. این مصاحبه قرار بود 45 دقیقه باشه که بخاطر اتاق گفتگویی که استاد لینکش رو فرستاده بود برای من بدرستی باز نمیشد (مال شرکت سیسکو بود که ما رو تحریم کرده) و از ***** شکن استفاده کردم که سرعت رو بشدت کاهش میداد بخاطر همین به استاد گفتم بیا اسکایپ. اینطور شد که 15 دقیقه از زمان مصاحبه تلف شد. 30 دقیقه رو من صرف ارائه کردم و در آخر استاد خیلی تعریف کرد و گفتش که میخاد یک میتینگ کوتاه دیگه داشته باشیم و ایندفعه از من سوالات تکنیکال و درسی کنه. منم قبول کردم و گفت که زمانش رو برام ایمیل میکنه. ایمیل رو صبح دریافت کردم و تاریخ پیشنهادی برای روز جمعه ساعت 23 بود که من ایمیل زدم گفتم اگر امکانش هست بشه شنبه 11 شب و ایشون هم قبول کردند.

در مصاحبه دوم که قرار بود کوتاه باشه اما 1 ساعت و 45 دقیقه طول کشید! (باید بگم این اولین تجربه من در صحبت کردن به انگلیسی بود ) سوالات حول حوش ارشد و درس ها بود و خبری از سوالات معمول مثل اینکه چرا این دانشگاه و خودت رو معرفی کن و ... نبود فقط اینکه برای سوال اول گفت چرا میخای ریسرچ کنی(البته خودش هم گفت کلیشه ای هست). خلاصه اینکه آخر مصاحبه به من گفت شما برای این موقعیت عالی هستید و من حاضرم شما رو برای این پوزیشن ساپورت مالی کنم و بهتره که تا موقعی که بیای اینجا هر دو هفته باهم میتینگ داشته باشیم و من بهت منابع میدم که مطالعه کنی. منم گفتم مشکلی نیست و این عالیه. در ضمن گفت زبانت خوبه و صریح صحبت میکنم.

اما دوتا مشکل مطرح کرد: 1- نمره زبانم آماده نیست و به ددلاین نمیرسم و 2- معدلم ممکنه مشکل ساز بشه اگر چه مینیمم دانشگاه رو برآورده میکنه، استدلالش هم این بود که دانشگاهی که مستر رو خوندم رنک خوبی نداره. برای اولی گفت اگر برای من مشکلی نیست برای زمستان اقدام کنم (بجای پاییز) که من گفتم مشکلی نیست و این حل شد و برای دومی گفت که باید از ادمیشن سوال کنه و کارنامه من مورد بررسی قرار بگیره و خبرش رو نهایتا سه روز دیگه میده.

الان از اون روز 1 هفته میگزره و خبری از ایشون نیست. من روز پنجم ایمیل زدم که چی شد؟ اما جواب ندادند. و الان موندم که قراره داستان من چی بشه. از طرفی اون همه به من امید داد و تعریف کرد و حتی برنامه برام تعریف کرد که توی دکترا روی چی ریسرچ کنیم و از اینطرف که الان جواب ایمیل رو نداده. دیگه کم کم دارم ناامید میشم.

Junior Member

دوستان اگر توی مصاحبه به دروغ(مصلحتی!!) بگیم که داریم روی یه مقاله ب تازگی کار میکنیم که اتفاقا موضوعی نزدیک به پروژه داره! بعدش چقدر ممکنه که ازم جزییاتو بخوان؟ قاعدتا مقاله ایی که میخوام ازش اسم ببرم در حال حاضر وجود خارجی نداره و صرفا یه ایدست. اگر ازم جزییات بخوان هیچی دستم نیس ولی اگر نخوان، خوب میشه چون یکم موضوع پروژه با چیزایی ک من تا الان خوندم متفاوته و با این کار میتونم حداقل یکم خودم رو آشنا به موضوع نشون بدم.
    اینکار رو انجام بدم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    مصاحبه با یکی از دانشگاه های اروپاست.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

در مصاحبه با استاد از دید من بالاترین مصلحت صداقت واقعی است

ببنید یک موقعی هست دانشگاه نمره ها را به دست دانشجو نمیدهد. یک موقعی هست اساتید معرفی نامه به دانشجوی خوب نمیدهند. یک موقعی هست مسایل تحریم و اینهاست یک موقعی هست وزارت علوم چوب لای چرخ کارها میگذارد... خوب شاید توجیهی باشد.

ولی با استاد مصاحبه کننده که نه نیت و نه ابزار فشار بر متقاضی دارد غیر صداقت نباید رفتار کرد.

البته اگر فکری در ان زمینه خاص دارید بفرمایید و توضیح بدهید و آن مساله دیگریست. میفرمایید مقاله ندارم ولی تا این حد به این موضوع علاقه دارم و تا این اندازه فکرهایی کرده ام. یا حتی یادداشتهایی برداشته ام و نوشته ام.

از نظر مسایل اخلاقی هم گذشته : بعدش چقدر ممکنه که ازم جزییاتو بخوان؟

خیلی زیاد.

امید که پایدار و موفق باشید

با اصطلاحات خوب ایرانی خودمان از دید من این بار کج است. به مقصد نمیرسد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ssogandd نمایش پست ها
    دوستان اگر توی مصاحبه به دروغ(مصلحتی!!) بگیم که داریم روی یه مقاله ب تازگی کار میکنیم که اتفاقا موضوعی نزدیک به پروژه داره! بعدش چقدر ممکنه که ازم جزییاتو بخوان؟ قاعدتا مقاله ایی که میخوام ازش اسم ببرم در حال حاضر وجود خارجی نداره و صرفا یه ایدست. اگر ازم جزییات بخوان هیچی دستم نیس ولی اگر نخوان، خوب میشه چون یکم موضوع پروژه با چیزایی ک من تا الان خوندم متفاوته و با این کار میتونم حداقل یکم خودم رو آشنا به موضوع نشون بدم.
    اینکار رو انجام بدم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    مصاحبه با یکی از دانشگاه های اروپاست.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان. ممنون میشم اگه تجربه ای دارید راهنمایی کنید. من برای یه پوزیشن دکتری از کشور چک مصاحبه دارم. منتهی مصاحبه ی مرحله ی اولو انجام دادم و مرحله ی دوم دعوت شدم. از اونجا که توی مصاحبه ی اول سوالات کلی و تعدادی سوال تکنیکال پرسیدن، میخوام بدونم توی مصاحبه ی دوم ممکنه چه سوالاتی پرسیده بشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

سلام دوستان
    من یک مصاحبه دکتری با استاد آلمانی دارم البته امیدی هم ندارم ولی می خوام تمام تلاشم رو انجام بدم. می خواستم ببینم تجربه دوستان چیه؟ چون غیر از من 3 نفر دیگه از دانشگاه خودش برای مصاحبه دعوت شدند به نظرم حالت آشنایی نداشته باشه و بیشتر تکنیکال به نظر میرسه. البته این طور هم به نظر میرسه که قبلا انتخاب انجام داده.
    اینکه در مورد موضوع مصاحبه چیزی نگفته و قرار در مورد چی گفتگو داشته باشیم.
    برخی از پستهای دوستان هم نگاه کردم
    این صفحه رو هم دیدم.
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک مصاحبه دکتری با استاد آلمانی دارم البته امیدی هم ندارم ولی می خوام تمام تلاشم رو انجام بدم. می خواستم ببینم تجربه دوستان چیه؟ چون غیر از من 3 نفر دیگه از دانشگاه خودش برای مصاحبه دعوت شدند به نظرم حالت آشنایی نداشته باشه و بیشتر تکنیکال به نظر میرسه. البته این طور هم به نظر میرسه که قبلا انتخاب انجام داده.
    اینکه در مورد موضوع مصاحبه چیزی نگفته و قرار در مورد چی گفتگو داشته باشیم.
    برخی از پستهای دوستان هم نگاه کردم
    این صفحه رو هم دیدم.
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
    سلام ایشالا که خوب پیش بره مصاحبه تون و نگران نباشید خیلی. مصاحبه کردن یکی از تکنیک هایی هست که باید به مرور با انجام دادن مصاحبه های مختلف یاد بگیریدش.
    بنظرم از استاد از طریق ایمیل بپرسید که آیا لازمه پرزنتیشنی داشته باشید یا خیر. اگه آره که احتمالا باید یه پاورپوینت درست بکنید که اولش خودتون رو معرفی کنید (علی الخصوص تز تون رو) و بعد بگید چرا براتون کار اونا جذابه و چرا شما میتونید کمک بکنید بهشون.
    موفق باشی
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    سلام ایشالا که خوب پیش بره مصاحبه تون و نگران نباشید خیلی. مصاحبه کردن یکی از تکنیک هایی هست که باید به مرور با انجام دادن مصاحبه های مختلف یاد بگیریدش.
    بنظرم از استاد از طریق ایمیل بپرسید که آیا لازمه پرزنتیشنی داشته باشید یا خیر. اگه آره که احتمالا باید یه پاورپوینت درست بکنید که اولش خودتون رو معرفی کنید (علی الخصوص تز تون رو) و بعد بگید چرا براتون کار اونا جذابه و چرا شما میتونید کمک بکنید بهشون.
    موفق باشی
    خیلی ممنون
    مصاحبه در نرم افزار مایکروسافت انجام میشه در ایمیل دعوتی که فرستادن 5 مهمان (5 guests invited) هست که من و استاد و سه تا دانشجوش هستیم یعنی می خوان 4 نفر مصاحبه کنند؟ یا اونها هم قرار مصاحبه بشن؟
    الان حس می کنم قرار پوستم کنده شه
    اگه انگلیسی گیر نکنم بقیش حل هست!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط phdboy نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    مصاحبه در نرم افزار مایکروسافت انجام میشه در ایمیل دعوتی که فرستادن 5 مهمان (5 guests invited) هست که من و استاد و سه تا دانشجوش هستیم یعنی می خوان 4 نفر مصاحبه کنند؟ یا اونها هم قرار مصاحبه بشن؟
    الان حس می کنم قرار پوستم کنده شه
    اگه انگلیسی گیر نکنم بقیش حل هست!!!
    بعید میدونم در هر میتینگ بیشتر از یک نفر مصاحبه شونده وجود داشته باشه. قاعدتا اون سه نفر دیگه باید کسایی باشن که دارن با این استاد کار میکنن... مگه اینکه روند غیر عادی ای داشته باشه این استاد. چیزی که متداوله اینه که عرض میکنم... من تاحالا هم خودم زیاد مصاحبه شدم هم با دانشجوها مصاحبه کردم ولی هیچوقت ندیدم که با چند نفر همزمان مصاحبه کنه کسی.
    نگران زبانتون نباشید درک میکنند که غلط داشته باشید.. ولی بیشتر سعی کنید که ریلکس باشید و قبلش هم تمرین داشته باشید که یه سری سوالای عادی (اینکه انگیزه تون چیه تاحالا رو چی کار کردید و معرفی خودتون...) رو راحت جواب بدید.
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    بعید میدونم در هر میتینگ بیشتر از یک نفر مصاحبه شونده وجود داشته باشه. قاعدتا اون سه نفر دیگه باید کسایی باشن که دارن با این استاد کار میکنن... مگه اینکه روند غیر عادی ای داشته باشه این استاد. چیزی که متداوله اینه که عرض میکنم... من تاحالا هم خودم زیاد مصاحبه شدم هم با دانشجوها مصاحبه کردم ولی هیچوقت ندیدم که با چند نفر همزمان مصاحبه کنه کسی.
    نگران زبانتون نباشید درک میکنند که غلط داشته باشید.. ولی بیشتر سعی کنید که ریلکس باشید و قبلش هم تمرین داشته باشید که یه سری سوالای عادی (اینکه انگیزه تون چیه تاحالا رو چی کار کردید و معرفی خودتون...) رو راحت جواب بدید.
    اون سه نفر از دانشجوهای خودش هستن و در سایت گروهش هم هستن البته مدرکشون مستر هست ....دلیل وجودشون نمی فهمم
    شاید می خوان به استاد در کندن پوستم کمک کنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)