صفحه 9 از 349 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 3483

موضوع: پیک آپ ویزا از آنکارا برای دانشجویان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیک آپ ویزا از آنکارا برای دانشجویان

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr150 نمایش پست ها
    دوست من، من شخصاً ویزام نیومده که فکر کنید دارم سنگ خودمو به سینه میزنم. اما اونطورا که شما میفرمایید نیست که طرف بره پوشاک بخره، اونم از آنکارا و از هزینه های آتی ایشون کم بشه. چون اولاً زمانی نداره! روز اول هم که میرسه خستس و دم سفارت هم باید توی صف وایسه و ...! آنکارا هم اونقدرا واسه خرید نمیرن! حالا اگه استانبول بود یه چیزی! بعدشم شاید طرف اصلاً نخواد خرید کنه! شما میخوای وسایلاشو چک کنی ببینی خرید کرده یا نه؟ بعدشم ، کسی که داره میره، از کارش و کلاسش و خونوادش و استراحتش میزنه!در شرایطی که شما دارین وسایل سفر رو جور میکنین و کاراتونو سر و سامان میدین ایشون 4 روز رو صرف پیکاپ ویزای چند نفر میکنه! این چجور قدردانی هست از کسیکه میخواد ویزای شما رو پیکاپ کنه؟!
    نظر شخصی من: هتل و هواپیما (اونم نه هتل 3 ستاره آنکارا!!!! که نه تمیزه و نه امن و معادل مسافرخونه های خودمونه)+هزینه 4 تا آژانس +هزینه رفت و آمد به سفارت (اگه وجود داره) +عوارض خروج از کشور
    باید حساب بشه و تقسیم بر تعداد پاسپورت هایی بشه که برده شده (شامل پاسپورت خود اون شخص هم میشه)
    این میشه یه مبلغی. یه درصدی از این پول هم صرفاً جهت تشکر داده بشه به طرف که هزینه خورد و خوراک ایشون رو پوشش بده! حالا طرف اگه میخواد غذای گرون بخوره باید از جیبش بذاره دیگه!
    اون درصد هم میتونه مثلاً 20% باشه! با این حساب یه مبلغ حدود 800000 تومن، اگه تقسیم بر 4 بشه (یه نفر بره و پاسپورت 3 نفر دیگه رو هم ببره) میشه نفری 200000 تومن، که نفری 40000 تومن هم بابت تشکر یا پوشش سایر هزینه ها یا هر اسم دیگه ای که خودتون میگذارید، میپردازین. میشه 240000 تومن که هم از اون 150 دلار کمتره. هم پاستون رو دادین دست یه دانشجو مثل خودتون، که هم شماره منزلشو دارین هم آدرسشو هم اینکه میدونید خودشم عازم کاناداس پس مراقبت میکنه از پاسپورتا. هم بیخودی پولتونو توی جیب آژانس ها نمیریزین و هم اون بنده خدا از جیبش هزینه اضافی نمیکنه آخرشم نمیگه بشکنه دستی که نمک نداره!
    ممنون از اطلاعاتتون
    شما درست می گین که هیچ کس برای گردش و خرید صرف نمی ره آنکارا، ولی چیزی که من گفتم در مورد فرصتهاییه که در قبال کار اصلیشون می تونن داشته باشن مثل گردش و خرید. ضمنا خیلی از اونایی که رفتن از این فرصت استفاده کردن به نفع خودشون. ضمنا کار سفارت تا اونجایی که من می دونم یک صبح (دادن پاسها) و یک بعد از ظهر (گرفتن)هستش، سرجمع از کل 4 روز و 3 شب میشه گفت یک روز کامل رو به اینکار تخصیص باید بدن. احتمالا طبق گفته شما هم باید بقیه روزها رو توی هتل بگیرن بخوابن و شرایط سخت رو تحمل کنن. به نظر من این منطقی که یکی بخواد از فرصتهای موجود توی آنکارا استفاده کنه حالا هرچیکه هست.

در مورد هزینه هایی هم که گفتین 800 من اطلاع دقیقی ندارم و باید اینو دوستای پیکاپ کننده توضیح بدن. همچنین اگه قرار باشه کسی 250هزار برای پیکاپ بده من توصیه می کنم با هزینه شخصی بره (مخارج یک نفر در سفر به آنکارا می تونین از این لینک ببینین) و از فرصتهای دیگر سفر استفاده بکنه، احتمالا یک پیکاپ هم داشته باشین که اگه اون روهم 250 هزار حساب کنین میشه تقریبا یه سفر خیلی کم هزینه داشت.

باز هم از دوستانی که براشون پیکاپ انجام میشه خواهش میشه که بیان اطلاعات پیکاپ رو اینجا بزارن، تا مثلا شخصی مثل من که میخواد یکی براش پیکاپ انجام بده بدونه که بقیه چیکار کردن
    .

Junior Member

خیلی تحلیل خوبی بود. البته من به نظر من میشه یه نرخ خودمون تعیین کنیم و همه بچه ها موافقت کنند که از این نرخ بیشتر نگیرند. یک نرخ ثابت. این جوری خیلی بهتر میشه.

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hoomank نمایش پست ها
    خیلی تحلیل خوبی بود. البته من به نظر من میشه یه نرخ خودمون تعیین کنیم و همه بچه ها موافقت کنند که از این نرخ بیشتر نگیرند. یک نرخ ثابت. این جوری خیلی بهتر میشه.
    به نظر من 100 تومن خوبه.
    ضمن اینکه اگر این قیمت باشه خیلی از بچه ها ممکنه پیکاپ رو بسپرن به بقیه و طرفی هم که میره تعداد زیادتری پاسپورت میگیره و اینجوری با حتی 4 یا 5 تا پاسپورت تقریبا هزینه هاش در میاد. اگر این قیمت باشه مطمئنا خیلی از بچه ها از طریق همین بچه ها اقدام میکنن و هزینه های سفرکنندگان هم در میاد.

Junior Member

سلام دوستان،
    ببینید به نظر من اگر حد اقل هزینهٔ سفر رو ۶۵۰،۰۰۰ و حد اکثر اون رو ۸۵۰،۰۰۰ بگیریم به میانگین ۷۵۰،۰۰۰ میرسیم. حالا ممکن یک نفر ۱،۰۰۰،۰۰۰ خرج کنه یکی‌ ۶۰۰،۰۰۰. اون دیگه بستگی به خودش داره. اگر هزینهٔ پیک آاپ برای هر نفر رو ۱۲۰ $ یا ۲۲۰،۰۰۰ تومن تعیین کنیم، مناسب هست. در ضمن پول را به آژانس‌ها نمیدیم و خوب از هزینه آژانس‌ها بسیار پائین تر هست. اینجوری ما فقط کمک هزینه می‌دیم که شخصی‌ که می‌خواد این لطف رو در حق ما بکنه از لحاظه مالی‌ راحت تر باشه.

Junior Member

شیباک جان پاسپورت زیاد درد سر داره واسه کسی‌ که پیک آاپ می‌کنه. هرچی‌ پاسپورت بیشتر باشه ریسک و دردسرش بیشتره. بخاطر همین من فکر می‌کنم بهتره هر کدوم از بچه‌ها بیش از ۴ تا پاس نبرن. (البته نظر من هست.)

Junior Member

شیباک جان پاسپورت زیاد درد سر داره واسه کسی‌ که پیک آاپ می‌کنه. هرچی‌ پاسپورت بیشتر باشه ریسک و دردسرش بیشتره. بخاطر همین من فکر می‌کنم بهتره هر کدوم از بچه‌ها بیش از ۴ تا پاس نبرن. (البته نظر من هست.)
    درسته که پاسپورت بردن ریسک داره اما این ریسک و دردسر کاملا مستقل از تعداد پاسپورت هاست. فرقی نمی کنه که مشکل برای یک پاسپورت پیش بیاد یا چندتا در هر حالتی سرنوشت پذیرش حداقل یک نفر به اون بستگی خواهد داشت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid1010 نمایش پست ها
    درسته که پاسپورت بردن ریسک داره اما این ریسک و دردسر کاملا مستقل از تعداد پاسپورت هاست. فرقی نمی کنه که مشکل برای یک پاسپورت پیش بیاد یا چندتا در هر حالتی سرنوشت پذیرش حداقل یک نفر به اون بستگی خواهد داشت.
    درست می فرمایید. اما به حر حال ریسک 3-4 پاسپورت به مراتب کمتر از 10 پاسپورت هست دوست من.

به نظره من 240 زیاده و در جواب دوستی که گفت آنکارا جای خرید نداره (اینو البته واسه این میگم که اگه رفت سر بزنه) Ankara Mall بهترین مرکز خرید توی ترکیه هستش و حتی یکی از دوستای من که الان آمریکاست و استانبول هم رفته بود گفت بهم بهتر از اوجا واسه خرید هنوز ندیده.

Junior Member

درست می فرمایید. اما به حر حال 3-4 پاسپورت بهتر از 10 پاسپورت هست دوست من.
    فرض که 3-4 پاسپورت ریسکش کمتره، اگه بازهم هر کدام رو 120$ حساب کنیم باز بیشتر از هزینه یک سفر میشه. به نظر من مبنا به این شکل باشه:
    هزینه سفر = 650 هزار تومان
    تعداد پاس پیکاپی = 4 نفر
    سهم خود فرد = 2 نفر (اینو پیشنهاد میشه که 2 پاس حساب کنیم با توجه به بحث هزینه های فرصت)

اگر 650 رو تقسیم بر شش کنیم: مبلغ 110 هزار برای پیکاپ یک پاسپورت منطقی هست. که تقریبا همون میشه که شیباک گفت.

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

ببینیند آخه اینجا که کسی نمیخواد پول در بیاره. ضمن اینکه یکمی انصاف هم خوبه. آخه 240 تومن از یه دانشجو برای پیکاپ خیلیه. اگر اینطور باشه که خب مگه چقدر با آژانسا فرق داره؟ ما اینجا اینکارو میکنیم که نذاریم این آژانسا از یه عده دانشجو اینطوری پول بگیرن نه اینکه خودمونم همون کارو بکنیم...!!!
    در صورتی که 100 تومن باشه من مطمئنم 60، 70 درصد بچه ها میسپرن که بقیه پیکاپ کنن براشون و اینجوری هم یه رقم معمول و خیلی خوبه. (فکر کن من اگر میخواستم از تهران هم ویزامو بگیرم فقط باید 25 تومن پول بلیط اتوبوس میدادم. دیگه 100 تومن برای ترکیه خوبه دیگه). اینجوری هم هزینه های اونایی که سفر میکنن در میاد و اگر هم حتی کمی از اون در نیاد دیگه مذارن کم خوش گذرونیشون تو ترکیه و هم اونایی که نمیرن سفر با یه هزینه معقولی میتونن ویزاشونو بگیرن.
    ضمن اینکه دردسر پاسپورتو ویزا ربطی به تعداد نداره. کسی که میره پیکاپ باید چه 1 پاس چه 100 تا خیلی مراقب باشه...!!!
    برای همین به نظر من واقعا 100 تومن هزینه خوبیه. برای هر دو طرف هم خوبه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)