صفحه 58 از 552 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

Member ghazalili آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

نقل قول نوشته اصلی توسط rzf نمایش پست ها
    من هفته پیش sait رفتم ، 2 تا نکته هست : 1 - وام بلا عوض دولت البرتا فقط به رشته های کمتر از یک سال تعلق می گیره که البته pipe drafting هم شامل میشه.
    2- وام دولتی باید شما حداقل یکسال در البرتا ساکن باشی (این قانون مربوط به البرتا هست ) . البته برای گرفتن این وامها حتما باید سیتیزن یا پرمننت رزیدنت باشید.
    من پیشبینیم اینه که 1 سال دیگه بتونم بیام آلبرتا میخواستم واسه pipe drafting از الان اقدام کنم که تا اون موقع واسه دوره تمام وقت نوبتم شده باشه و وقتی اومدم آلبرتا بتونم سریع درسم شروع کنم ولی با این حساب که شما میگید باید حتما 1 سال اونجا باشم تا وام بهم تعلق بگیره, (
    We received your application to sponsor .....................on August 2, 2012
    We sent you a letter on October 17, 2012 about the decision on your application
    .CSQ: 25 november, inprocess 5december. passport request 28 march

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalili نمایش پست ها
    من پیشبینیم اینه که 1 سال دیگه بتونم بیام آلبرتا میخواستم واسه pipe drafting از الان اقدام کنم که تا اون موقع واسه دوره تمام وقت نوبتم شده باشه و وقتی اومدم آلبرتا بتونم سریع درسم شروع کنم ولی با این حساب که شما میگید باید حتما 1 سال اونجا باشم تا وام بهم تعلق بگیره, (
    این موضو ع شاما pipe drafting nemishe و شما می تونید اگه نمره زبان رو بیارید از فاندش اگه شانس بیارید استفاده کنید. فقط باید قبلش به تعداد 30 مورد نشون بدی که دنبال کار بودی و گیرت نیومده.

Senior Member daiejan آواتار ها

دوستانی که در مورد حضور یکسال در البرتا برای گرفتن وام پرسیده بودند:
    این یکسال به این معنی که میفرمایید نیست. همانطور که در بالا عرض کردم شما باید نامه Notice of Assessment رو داشته باشید تا بتونید اقدام کنید و داشتن این نامه به این معنیه که شما باید Tax Return سال قبل خودتون رو اعلام کرده باشید . برای همین میگن یکسال حداقل باید اینجا باشید. بنابراین کسانی که تازه از ایران وارد میشن اگر بخواهند وام بگیرند عملا باید تا گرفتن اون نامه که حدودا یکسال طول میکشه صبر کنند ولی کسانی که از ایالتهای دیگه مثل اونتاریو میایند اگر در اونجا Tax Return داده باشند دیگه به یکسال صبر کردن احتیاج ندارند فقط باید سه ماه در البرتا حصور داشته باشند.
    البته کسانی هم که از ایران میایند بستگی داره که کی وارد البرتا میشن اگر قبل از ژانویه وارد شوند چون باید برای همون سالی که وارد شدند Tax Return بفرستند و در جون یا می هم نامه Assessment رو دریافت میکنن دیگه عملا زیر یکسال میتونن اقدام کنند.

من در حال حاضر می خوام بین دو مورد یکی رو انتخاب کنم
    1- گذروندن یه دوره master در مدیریت پروژه(که 2 سال طول میکشه ) و یا 2- گذروندن دوره 2 ساله civil engineering tec. موضوع اینجاست که ظاهرا اگه در sait بخونی زودتر و مطمئنتر وارد کار میشی. ولی خوب به هر حال تکنسین محسوب میشی در حالیکه مدیریت پروژه در دانشگاه به عنوان کارشناس محسوب میشی.
    دایی جان ممنون میشم اگه تجربه و یا اطلاعاتی در این مورد دارید کمک کنید و از همه مهمتر که تفاوت پولی که یه تکنسین میگیره با یک کارشناس زیاد هست.
    ببخشید من اول باید بدونم رشته و مدرک تحصیلی فعلی شما چیه.
    اگر مثلا لیسانس عمران هستید یا لیسانس هر مهندسی دیگه ای که اصلا احتیاجی به گذروندن دوره های sait ندارید. این دوره رو که من گفتم برای کسانی بود که رشته تحصیلی شون جوری هست که امکان کار پیدا کردن کمتره. مثلا مترجمی و کتابداری و غیره.
    در مورد project management گرفتن مستر در این رشته خوبه ولی در وهله اول لزومی نداره. شما با همون لیسانس میتونید کار پیدا کنید و در حین کار کردن میتونید اون دوره مستر را هم بگذرونید. البته یک مدرک دیگه ای هم هست به نام PMP یا PROJECT MANAGEMENT PROFESSIONAL که اون رو میتونید در سایت PMI ثبت نام کنید و یک کلاس کوتاه مدت در SAIT یا NAIT (این در ادمونتون هست) برید بعد امتحانش رو بدید و مدرک PMP بگیرید درست مثل خود من.

نوشته اصلی توسط rzf
    من در حال حاضر می خوام بین دو مورد یکی رو انتخاب کنم
    1- گذروندن یه دوره master در مدیریت پروژه(که 2 سال طول میکشه ) و یا 2- گذروندن دوره 2 ساله civil engineering tec. موضوع اینجاست که ظاهرا اگه در sait بخونی زودتر و مطمئنتر وارد کار میشی. ولی خوب به هر حال تکنسین محسوب میشی در حالیکه مدیریت پروژه در دانشگاه به عنوان کارشناس محسوب میشی.
    دایی جان ممنون میشم اگه تجربه و یا اطلاعاتی در این مورد دارید کمک کنید و از همه مهمتر که تفاوت پولی که یه تکنسین میگیره با یک کارشناس زیاد هست.

دوست عزیز

من فقط محض اطلاعات عمومی می‌خوام عرض کنم که
    شما حتا اگه دکترا هم داشته باشید ! اما سابقه کارتون صفر باشه ، خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ کمتر از یک تکنسینی می‌گیرید که ۱۰ سال سابقه کار داره !

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    ببخشید من اول باید بدونم رشته و مدرک تحصیلی فعلی شما چیه.
    اگر مثلا لیسانس عمران هستید یا لیسانس هر مهندسی دیگه ای که اصلا احتیاجی به گذروندن دوره های sait ندارید. این دوره رو که من گفتم برای کسانی بود که رشته تحصیلی شون جوری هست که امکان کار پیدا کردن کمتره. مثلا مترجمی و کتابداری و غیره.
    در مورد project management گرفتن مستر در این رشته خوبه ولی در وهله اول لزومی نداره. شما با همون لیسانس میتونید کار پیدا کنید و در حین کار کردن میتونید اون دوره مستر را هم بگذرونید. البته یک مدرک دیگه ای هم هست به نام PMP یا PROJECT MANAGEMENT PROFESSIONAL که اون رو میتونید در سایت PMI ثبت نام کنید و یک کلاس کوتاه مدت در SAIT یا NAIT (این در ادمونتون هست) برید بعد امتحانش رو بدید و مدرک PMP بگیرید درست مثل خود من.
    من لیسانس معماری و فوق لنداسکیپ دارم . سابقه کار کانادایی که ندارم چون کلا 2هفته هست که اینجام . سابقه کار درایران حدود 5 سال دارم که هم شامل سابقه طراحی هست و هم ساخت و ساز.
    ولی کلا رشته معماری در مقایسه با رشته های construction هم کارش کمتره و هم پولی که میگیرند. به همین دلیل فکر کردم گذروندن یه دوره و گرفتن مدرک کانادایی بهتر باشه.
    ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه.

من لیسانس معماری و فوق لنداسکیپ دارم . سابقه کار کانادایی که ندارم چون کلا 2هفته هست که اینجام . سابقه کار درایران حدود 5 سال دارم که هم شامل سابقه طراحی هست و هم ساخت و ساز.
    ولی کلا رشته معماری در مقایسه با رشته های construction هم کارش کمتره و هم پولی که میگیرند. به همین دلیل فکر کردم گذروندن یه دوره و گرفتن مدرک کانادایی بهتر باشه.
    ممنون میشم کسی بتونه راهنمایی کنه.
    ببین دوست عزیز کار در رشته معماری درسته که سخت پیدا میشه ولی ناممکن هم نیست. تمام شرکتهای cunstruction بخش معماری هم دارند. حتی شرکتهایی که خونه های مسکونی (نه اپارتمان) میسازند هم این بخش رو دارند و میتونی کار پیدا کنی تو اون شرکتها. مثلا همسایه ما یه خانم کاناداییه که کارش همینه تو این شرکتها. ولی اون رشته pipe drafting هم میتونه به عنوان plan B برات خوب باشه. یعنی اینکه میتونی این رشته رو بخونی در عین حالی که در رشته خودت هم دنبال کار میگردی. در این صورت شما همیشه یک اپشن دوم تو دستت داری که باعث میشه که خیالت راحتتر باشه تو زندگی.
    حتی شرکتهایی هستند که همیشه دنبال landscape designer میگردند. شما تو سایت های calgaryjobshop.ca یا workopolise وغیره میتونی سعی کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز کار در رشته معماری درسته که سخت پیدا میشه ولی ناممکن هم نیست. تمام شرکتهای cunstruction بخش معماری هم دارند. حتی شرکتهایی که خونه های مسکونی (نه اپارتمان) میسازند هم این بخش رو دارند و میتونی کار پیدا کنی تو اون شرکتها. مثلا همسایه ما یه خانم کاناداییه که کارش همینه تو این شرکتها. ولی اون رشته pipe drafting هم میتونه به عنوان plan B برات خوب باشه. یعنی اینکه میتونی این رشته رو بخونی در عین حالی که در رشته خودت هم دنبال کار میگردی. در این صورت شما همیشه یک اپشن دوم تو دستت داری که باعث میشه که خیالت راحتتر باشه تو زندگی.
    حتی شرکتهایی هستند که همیشه دنبال landscape designer میگردند. شما تو سایت های calgaryjobshop.ca یا workopolise وغیره میتونی سعی کنی.
    ممنون از راهنماییتون . البته خانوم قرار pipedrafting شرکت کنه. مشکل اینه که ما هر دو از یه Id کامنت می ذاریم .

Junior Member

سلام. من ارشد شیمی هستم با یک مقاله ISI و معدل 16.5از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران.من با همسرم که از دانشگاه البرتا پذیرش گرفته راهی کانادا هستیم. میخواستم اگه میشه کسی از دوستان اطلاعاتی راجع به موقعیت شغلی بر اساس رشته من در البرتا داره بگه اوضاع چطوری برای کار کردن

Junior Member

سلام دوستان عزیز. من الان تقریبا یک ماهه که با ویزای ویزیتوری به همراه همسرم اومدم ادمونتون. میخواستم بدونم کلاسهای ESL به چه صورتی هست اینجا؟ آیا free هست برای همه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)