نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 144 از 204 نخستنخست ... 4494134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154194 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,431 تا 1,440 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

سلام دوستان
    میخواستم بدونم با شرايط رزومه ي من در پايين، كدام دانشگاه ها امكان پذيرش با فاند كامل دارم؟ سه و نيم سال از فارغ التحصيلي من ميگذرد كه در اين مدت مقاله مينوشتم و زبان ميخونم، رنك دانشگاه ٣٠٠ به پايين هم باشه أشكال نداره فقط فاند ميخوام، و اين گپ تحصيلي رو چطور توجيه كنم؟ اگر نمره ي آيلتس ام خيلي پايين هست، ٦ ماه ديگه دوباره آيلتس ميدم البته در اون صورت گپ تحصيليم بيشتر ميشود.

1- ليسانس مهندسی نساجي/نانو تكنولوژي/۱۴.٢٦/ دانشگاه صنعتي اصفهان
    2- فوق ليسانس مهندسی نساجي/نانوتكنولوژي/١ .۱٧/ دانشگاه اميركبير تهران
    3- IELTS نمره ٦، همه ي مهارتها هم 6, البته هنوز امتحان نداده ام
    4- سه مقاله ISI , نويسنده اول،با ایمپکت هاي ١.٥، ١.١، ٠.٤
    4-سه مقاله انگليسي در كنفرانس هاي بين المللي، نويسنده اول.
    7- براي دكتراي مهندسي شيمي يا پليمر يا مواد يا مكانيك، هر كدام كه روي نانوكامپوزيت ها كار كنند ميخوام اقدام كنم، چون هم پروژه ي كارشناسي هم كارشناسي ارشدم در زمينه ي نانو كامپوزيت پليمري بود.
    8- نیازمند فاند کامل يا اگر دكترا حقوق ميدهند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninghane نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم با شرايط رزومه ي من در پايين، كدام دانشگاه ها امكان پذيرش با فاند كامل دارم؟ سه و نيم سال از فارغ التحصيلي من ميگذرد كه در اين مدت مقاله مينوشتم و زبان ميخونم، رنك دانشگاه ٣٠٠ به پايين هم باشه أشكال نداره فقط فاند ميخوام، و اين گپ تحصيلي رو چطور توجيه كنم؟ اگر نمره ي آيلتس ام خيلي پايين هست، ٦ ماه ديگه دوباره آيلتس ميدم البته در اون صورت گپ تحصيليم بيشتر ميشود.

1- ليسانس مهندسی نساجي/نانو تكنولوژي/۱۴.٢٦/ دانشگاه صنعتي اصفهان
    2- فوق ليسانس مهندسی نساجي/نانوتكنولوژي/١ .۱٧/ دانشگاه اميركبير تهران
    3- IELTS نمره ٦، همه ي مهارتها هم 6, البته هنوز امتحان نداده ام
    4- سه مقاله ISI , نويسنده اول،با ایمپکت هاي ١.٥، ١.١، ٠.٤
    4-سه مقاله انگليسي در كنفرانس هاي بين المللي، نويسنده اول.
    7- براي دكتراي مهندسي شيمي يا پليمر يا مواد يا مكانيك، هر كدام كه روي نانوكامپوزيت ها كار كنند ميخوام اقدام كنم، چون هم پروژه ي كارشناسي هم كارشناسي ارشدم در زمينه ي نانو كامپوزيت پليمري بود.
    8- نیازمند فاند کامل يا اگر دكترا حقوق ميدهند.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما میتونید نظر باقی دوستان هم بگیرید

این فروم مربوطه به هلنده بنابراین من در مورد همین کشور به طور خاص حرف میزنم
    هرچند اگه شخصا جای شما باشم حتما کانادا و امریکا رو هم جزو کشورهای مورد نظرم بررسی میکنم (دلایلش برای من شخصیه و شما باید ببینید شرایط کلی مهاجرتتون به کدوم کشور میخوره و اون الگو رو پی بگیرید)

۱. در مورد گپ تحصیلی:
    شما توی این مدت کار نمیکردید؟ اگه کار مرتبطی داشتید خب میتونید همونو اعلام کنید. اگه مشغول کار روی مقاله ها تون بودید خب میتونید اینجوری بگید که مشغول کار علمی و کار روی مقاله هاتون بودید. در هر صورت ممکنه نکته مثبتی نباشه این گپ ولی مطمینا موردی نیست که پروسه اپلای شما رو زیر و رو کنه. بنابراین خیلی نگرانش نباشید و بالاخره میتونید با مواردی این گپ رو توجیح کنید.

۲. اون جمله دانشگاه رنک زیر ۳۰۰ میخوام و فقط فاند میخوام و کدوم دانشگاه فاند کامل میده...جمله خطرناکیه! ازینجهت که پروسه مهاجرت اکادمیک به خیلی از موارد دیگه هم بستگی داره و اینجوری نیست که فقط دانشگاهی زیر ۳۰۰ باشه و فاند بده شما پاشید برید اونجا. مثلا اگه من بگم یه دانشگاه توی عربستان فاند کامل میده و زیر ۳۰۰ هم هست شما میرید که ۵ سال عمرتون رو اونجا بگذرونید؟! منظورم اینه شما باید اول محدوده مورد نظرتون رو با توجه به شرایطتون انتخاب و مشخص کنید. کجا میخوام چرا میخوام برم و اونجایی که میخوام برم ایا با تمام معیارهای زندگی اکادمیک و البته شخصی من میخونه یا نه......بعد ازین میتونید توی اون منطقه بگردید و کشور یا دانشگاهی رو پیدا کنید که فاند کامل داشته باشه و .....امیدوارم منظور کلیم رو متوجه شده باشید

۳. در مورد نمره ایلتس:
    من متوجه نشدم شما امتحان دادید یا نه. چون توی خطهای بعدی نوشتید هنوز امتحان ندادید انگار. درهرحال نمره زبان برای خیلی از پوزیشن های وکنسی دکترای اروپایی (عرض نکردم همه!!) ممکنه نیازی نباشه. ولی در این هییییچ شکی نیست که داشتن نمره زبان میتونه بهتون خیلی خیلی کمک کنه. بنابراین حتما تمام سعیتون رو بکنید که نمره ای بالای ۶.۵ داشته باشید و حتما به رزومه تون وزن بهتری میده. این لینک رو بخونید پست ۹۰۷ میتونه به صورت کلی د رمورد اپلای هلند کمکتون کنه

۴. در مورد رزومه تون:
    به نظرم رزومه مناسبی دارید. حتما برای تمام پوزیشن ها اپلای کنید (لینکی که توی مورد سوم دادم رو بخونید) و شانستون رو امتحان کنید. دوستانی با رزومه های مشابه شما به هدفشون رسیدند. امیدوار باشید و بدونید با توجه به نزدیکی بک گراندتون به پروژه مروبطه (مثلا همون نانوکامپوزیتی که فرمودید) شانس بالاتری خواهید داشت

۵. در مورد فاند کامل:
    توی هلند پوزیشن های دکترایی که به صورت وکنسی اعلام میشن حقوق کامل دارند و نگران فاند نباشید. توی همین فروم پست های قبلی ریز حقوق ذکر شده. توی متن همون پوزیشنی هم که میخوایید واسش اپلای کنید ریز حقوق نوشته شده. به صورت خیلی خیلی کلی چیزی بین ۱۸۰۰ تا ۲۳۰۰ یورو در طی چهار سال ماهانه بهتون پرداخت میشه و میتونید زندگی متوسطی و به طور خیلی کلی راحتی رو داشته باشید

موفق باشید

خيلي ممنون لطف كردين، منظور من دانشگاه هاي هلند بود، چون آيلتس نمره ٦ احتمالا ميگيرم براي غير اروپا فكر نكنم بتونم اپلاي كنم، مگر اينكه شش ماه ديگه دوباره آزمون بدم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nazaninghane نمایش پست ها
    خيلي ممنون لطف كردين، منظور من دانشگاه هاي هلند بود، چون آيلتس نمره ٦ احتمالا ميگيرم براي غير اروپا فكر نكنم بتونم اپلاي كنم، مگر اينكه شش ماه ديگه دوباره آزمون بدم.
    خواهش میکنم
    شما که فعلا امتحان ندادید! چجوری میگید احتمالا ۶ میشه نمرتون؟
    بعدش اون بازه شش ماهه بعدش برای چیه که بخوایید دوباره امتحان بدید؟!

در هر حال هستند دانشگاه هایی و پوزیشن هایی که حتی توی همین هلند به نمره زبان نیاز دارند
    ولی خب همونطور که عرض کردم برای خیلی از پوزیشن ها نیازی به اون نخواهید داشت
    هرچند که مطمینا داشتنش باعث میشه شانستون بالاتر بره و رزومه تون رنگ و وزن بهتری به خودش بگیره

موفق باشید

Junior Member

سلام و وقت بخیر
    عذر میخوام میخوام برای یک وکنسی اقدام کنم
    نمیدونم گزینه Letter of application (pdf) (multiple files can be selected): رو چه چیزهایی باید بفرستم .
    اگه ممکنه راهنماییم کنید .
    ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط raziekh نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر
    عذر میخوام میخوام برای یک وکنسی اقدام کنم
    نمیدونم گزینه Letter of application (pdf) (multiple files can be selected): رو چه چیزهایی باید بفرستم .
    اگه ممکنه راهنماییم کنید .
    ممنونم

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اگه مدرک جداگانه ای به عنوان Motivation letter خواسته نشده شما میتونید اپلیکیشن لتر رو چیزی شبیه به همون موتیویشن لتر بنویسید
    چیزی با این مضمون:

یه بک گراند کوتاه از خودتون و اینکه چرا برای این پوزیشن دارید اپلای میکنید و انگیزه تون چیه و ارتباطتتون با این پوزیشن از چه جهتیه
    چرا باید برای این پوزیشن انتخاب بشید و دلایل کوالیفای بودن شما چیه
    چه تواناهایی مرتبطی با پوزیشن دارید و ....

میتونید اگه مدرک حاص مرتبطی با پوزیشن هم دارید اتچ کنید
    یا اینکه ریکام اگه دارید و یا مقاله ی مرتبطتتون و .... (اینا رو ازین جهت عرض میکنم چون نوشته شما میتونید فایل های چند گانه ای رو اتچ کنید و بفرستید)

در کل برای اشنایی دقیق تر و بهتر میتونید لینک های زیر رو بخونید و البته لینک های مشابه هم کم نیستند

لینک -۱

لینک

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    اگه مدرک جداگانه ای به عنوان Motivation letter خواسته نشده شما میتونید اپلیکیشن لتر رو چیزی شبیه به همون موتیویشن لتر بنویسید
    چیزی با این مضمون:

یه بک گراند کوتاه از خودتون و اینکه چرا برای این پوزیشن دارید اپلای میکنید و انگیزه تون چیه و ارتباطتتون با این پوزیشن از چه جهتیه
    چرا باید برای این پوزیشن انتخاب بشید و دلایل کوالیفای بودن شما چیه
    چه تواناهایی مرتبطی با پوزیشن دارید و ....

میتونید اگه مدرک حاص مرتبطی با پوزیشن هم دارید اتچ کنید
    یا اینکه ریکام اگه دارید و یا مقاله ی مرتبطتتون و .... (اینا رو ازین جهت عرض میکنم چون نوشته شما میتونید فایل های چند گانه ای رو اتچ کنید و بفرستید)

در کل برای اشنایی دقیق تر و بهتر میتونید لینک های زیر رو بخونید و البته لینک های مشابه هم کم نیستند

لینک -۱

لینک

موفق باشید

ممنونم از شما و نظرات مفیدتون
    من ترجمه مدارک دانشگاهیمو ندارم هنوز و ریز نمرات و کلیه مدارک دانشگاهیم. الان لازمن این مدارک؟
    با توجه به این که رشته من معماری هست ، نیازه که پرتفولیومو بفرستم؟

ApplyAbroad Guru

ممنونم از شما و نظرات مفیدتون
    من ترجمه مدارک دانشگاهیمو ندارم هنوز و ریز نمرات و کلیه مدارک دانشگاهیم. الان لازمن این مدارک؟
    با توجه به این که رشته من معماری هست ، نیازه که پرتفولیومو بفرستم؟

ببینید توی متن وکنسی این مدارک خواسته شده یا نه
    اگه خواسته شده خب باید اماده کنید و بفرستید این مدارک رو

اگه وقت کمه مدارکتون رو همون مترجم با مهر خودش ترجمه کنه و بهتون بده کفایت میکنه
    الان توی مرحله اپلای به ترجمه اصلی مدارک با مهر وزارت امور خارجه و دادگستری و وزارت علوم و .. نیازی ندارید
    (روز ثبت نام هم با اینکه من مدارکم تمامی این مهر ها رو داشت منشی اصلا توجهی نکرد و همون انگلیسی بودن ترجمه واسش کفایت میکرد. هرچند من پیشنهادم اینه توی مرحله اخر و قبل از خروج یه بار مدارکتون رو کامل ترجمه کنید و همراهتون باشه که خیالتون راحت باشه. حالا این بحث بعدیه برای شما و الان همون ترجمه با مهر مترجم کافیه واسه اپلای مطمینا)

میتونید بفرستید اگه میدونید که کمکی میکنه به پروسه پذیرشتون.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    ببینید توی متن وکنسی این مدارک خواسته شده یا نه
    اگه خواسته شده خب باید اماده کنید و بفرستید این مدارک رو

اگه وقت کمه مدارکتون رو همون مترجم با مهر خودش ترجمه کنه و بهتون بده کفایت میکنه
    الان توی مرحله اپلای به ترجمه اصلی مدارک با مهر وزارت امور خارجه و دادگستری و وزارت علوم و .. نیازی ندارید
    (روز ثبت نام هم با اینکه من مدارکم تمامی این مهر ها رو داشت منشی اصلا توجهی نکرد و همون انگلیسی بودن ترجمه واسش کفایت میکرد. هرچند من پیشنهادم اینه توی مرحله اخر و قبل از خروج یه بار مدارکتون رو کامل ترجمه کنید و همراهتون باشه که خیالتون راحت باشه. حالا این بحث بعدیه برای شما و الان همون ترجمه با مهر مترجم کافیه واسه اپلای مطمینا)

میتونید بفرستید اگه میدونید که کمکی میکنه به پروسه پذیرشتون.

موفق باشید

ممنونم از شما
    معمولا نتایج چند وقت بعد اعلام میشن؟ با توجه به این که ددلاین وکنسی اول مارچ هست.

ApplyAbroad Guru

ممنونم از شما
    معمولا نتایج چند وقت بعد اعلام میشن؟ با توجه به این که ددلاین وکنسی اول مارچ هست.

در این مورد نمیشه حرف دقیقی زد

بستگی به خیلی موارد داره. مثلا این که استاد مربوطه چقدرعجله داشته باشه
    یا اینکی توی دور اول تا ددلاین ایا کاندیدای مورد نظرشو پیدا کرده یا نه
    یا اینکه مصاحبه کردن کاندیداها چقدر طول میکشه و چند نفر اسمشون توی شورت لیست اولیه میره و ....

ولی معومولا من پیشنهادم اینه:

بین دو هفته تا یک ماه بعد ددلاین اگه خبری بهتون نرسید چه اکسپت و چه ریجکت
    حتما ایمیل بزنید و پیگیری کنید

همیشه یه جواب ریجکتی بهتر از یه بی جوابی و بلاتکلیفیه

بنابراین حتما تا اخر پیگیری کنید اپلای ها رو

در کل توی همین مدت باید نتایج اولیه حداقل معلوم بشه

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)