نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 190 از 204 نخستنخست ... 90140180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,891 تا 1,900 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط shn9 نمایش پست ها
    سلام ممنون میشم راهنماییم کنید با توجه به شرایطم کدوم یک از دانشگاه های هلند هستن که با رشته و پایان نامه من مرتبط هست چون خودم هر چی توی دانشگاه ها و دانشکده ها سرچ میکنم موفق نمیشم
    رشته مهندسی پلیمر
    لیساس دانشگاه اراک با معدل 16.56
    ارشد از تربیت مدرس با معدل 17.90 ( موضوع پروژه ام هیدروژل ها در مبحث دارورسانی و زخم بند بوده خلاصه بگم پلیمر و نانو بایو قاطی بود)
    کنکور دکتری با رتبه 15 قبول شدم ولی نرفتم
    یه مقاله isi دارم با یه کنفرانس بین المللی و یه کنفرانس داخلی
    2 سال سابقه کار پلیمری دارم
    برای زبان اقدام نکردم ولی مشکل زبان ندارم و اوکی هستم
    به فول فاند نیاز دارم و قصد دارم با همسر و فرزندم اقدام کنم.
    ممنونم

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

مطمین باشید هیچ کسی بهتر از خود شما نمیتونه پوزیشن مناسبتون رو پیدا کنه چون همونظور که خودتونم نوشتید شما نیاز دارید که پوزیشنی پیدا کنید که به رشته و پایان نامه تون مرتبط باشه
    پیدا کردن دپارتمان پلیمر یا رشته های مرتبط با اون که کار سختی نیست و فکر میکنم این کار رو خودتون انجام دادید
    ولی مهم پیدا کردن پوزیشنیه که به شما و رزومه تون نزدیک باشه
    واسه ی این کار شما باید پوزیشن های هر دانشگاه رو نگاه کنید
    هر پوزیشنی یه پروپوزالی (خلاصه وار) داره که شما باید اون رو بخونید و ببینید هدف اون پوزیشن چیه ...موضوعش چیه ... مینیمم ریکوارمنت هاش چیه ... و شما چقدر با توجه به رزومه تون به اون پوزیشن نزدیک هستید
    وقتی میگم خودتون بهترین فرد هستید واسه همینجاست. چون هیچ کسی نمیاد پوزیشن رو واسه شما بخونه و چک کنه ببینه به شما نزدیکه یا نه و بعد بیاد بهتون خبرشو بده !

به نظرم لیست دانشگاه های هدف هلند (که برای رشته شما نیاید بیشتر از ۱۰ تا باشه و شایدم خیلی کمتر) رو پیدا کنید. و هر هفته پوزیشن ها رو نگاه کنید و بخونید و ببینید کی پوزیشنی پیدا میکنید که به شما بخوره
    هیچ راهی جز این نیست
    در کنارشم میتونید اگه خودتون دوست دارید (پیشنهاد من نیست) به استادها ایمیل بزنید و ببینید نظرشون راجع به رزومه شما چیه
    ولی اگه پوزیشنی باشه قاعدتا باید روی سایت دانشگاه ادورتایز بشه

این لینک پست شماره ۹۰۷ رو بخونید مطمینا بهتون کمک میکنه

هر دوستی هم اگه بیاد و شما رو به پوزیشن خاصی راهنمایی کنه یا دانشگاه خاصی احتمالا داره اشتباه راهتماییتون میکنه (جز اینکه هم رشته ای شما باشه و دقیقا بدونه رزومه شما در چه موردی کار شده)

بنابراین کار کار خودتونه

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Applied Mechanics

سلام
    من این فروم رو گشتم نتونستم در این مورد چیزی پیدا کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    حالا که دکتری شغل حساب میشه ایا ویزا رو میشه کاری گرفت یا باید تحصیلی باشه؟؟
    برای تابعیت میخواستم بدونم که این مدت تحصیل هم با ویزای کاری میشه جزو مدت لازم برای اخذ تابعیت باشه یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پلیمر- تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

مطمین باشید هیچ کسی بهتر از خود شما نمیتونه پوزیشن مناسبتون رو پیدا کنه چون همونظور که خودتونم نوشتید شما نیاز دارید که پوزیشنی پیدا کنید که به رشته و پایان نامه تون مرتبط باشه
    پیدا کردن دپارتمان پلیمر یا رشته های مرتبط با اون که کار سختی نیست و فکر میکنم این کار رو خودتون انجام دادید
    ولی مهم پیدا کردن پوزیشنیه که به شما و رزومه تون نزدیک باشه
    واسه ی این کار شما باید پوزیشن های هر دانشگاه رو نگاه کنید
    هر پوزیشنی یه پروپوزالی (خلاصه وار) داره که شما باید اون رو بخونید و ببینید هدف اون پوزیشن چیه ...موضوعش چیه ... مینیمم ریکوارمنت هاش چیه ... و شما چقدر با توجه به رزومه تون به اون پوزیشن نزدیک هستید
    وقتی میگم خودتون بهترین فرد هستید واسه همینجاست. چون هیچ کسی نمیاد پوزیشن رو واسه شما بخونه و چک کنه ببینه به شما نزدیکه یا نه و بعد بیاد بهتون خبرشو بده !

به نظرم لیست دانشگاه های هدف هلند (که برای رشته شما نیاید بیشتر از ۱۰ تا باشه و شایدم خیلی کمتر) رو پیدا کنید. و هر هفته پوزیشن ها رو نگاه کنید و بخونید و ببینید کی پوزیشنی پیدا میکنید که به شما بخوره
    هیچ راهی جز این نیست
    در کنارشم میتونید اگه خودتون دوست دارید (پیشنهاد من نیست) به استادها ایمیل بزنید و ببینید نظرشون راجع به رزومه شما چیه
    ولی اگه پوزیشنی باشه قاعدتا باید روی سایت دانشگاه ادورتایز بشه

این لینک پست شماره ۹۰۷ رو بخونید مطمینا بهتون کمک میکنه

هر دوستی هم اگه بیاد و شما رو به پوزیشن خاصی راهنمایی کنه یا دانشگاه خاصی احتمالا داره اشتباه راهتماییتون میکنه (جز اینکه هم رشته ای شما باشه و دقیقا بدونه رزومه شما در چه موردی کار شده)

بنابراین کار کار خودتونه

موفق باشید
    چقدر ایمیل شما به من ارامش داد نمیدونم چرا. مخصوصا رفتم جریان اسکایپتون رو خوندم اونجا هم عالی راهنمایی کرده بودید. خیلی دارم سرچ میکنم چون نمیخوام با چشمای بسته و صرفا با موجی که تو ایران راه افتاده برم. از صحبتاتون حتما استفاده میکنم. ممنونم. فقط اینکه مساله تمکن مالی مثل نروژ که باید یه پولی رو به حساب دانشگاه بریزی و تا اونجا نری حق برداشت نداری در مورد هلند هم صدق میکنه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shn9 نمایش پست ها
    چقدر ایمیل شما به من ارامش داد نمیدونم چرا. مخصوصا رفتم جریان اسکایپتون رو خوندم اونجا هم عالی راهنمایی کرده بودید. خیلی دارم سرچ میکنم چون نمیخوام با چشمای بسته و صرفا با موجی که تو ایران راه افتاده برم. از صحبتاتون حتما استفاده میکنم. ممنونم. فقط اینکه مساله تمکن مالی مثل نروژ که باید یه پولی رو به حساب دانشگاه بریزی و تا اونجا نری حق برداشت نداری در مورد هلند هم صدق میکنه؟
    خواهش میکنم

در مورد دکترا خیر همچشن چیزی نیاز نیست
    ولی در مورد ارشد همینطوره و شما باید هزینه سال اول رو به حساب دانشگاه بریزید قبل ازینکه بیایید

موفق باشید

Junior Member

سلام
    معدل کارشناسی من 14 شده البته یک ترم مشروط شدم ولی ارشد معدلم 17 به بالا میشه. میخواستم بدونم یک ترم مشروطی چقدر تاثیر منفی داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Raman_bsn نمایش پست ها
    سلام
    معدل کارشناسی من 14 شده البته یک ترم مشروط شدم ولی ارشد معدلم 17 به بالا میشه. میخواستم بدونم یک ترم مشروطی چقدر تاثیر منفی داره؟

دوست عزیز

مطمینا مشروطی داشتن توی رزومه تحصیلیتون ایده ال نیست و مطمینا اتفاق مثبتی نیست
    اما نمیشه گفت که تاثیر منفیش اینقدری هست که شما کلا نا امید باشید

1. مغمولا برای پوزیشن های دکترای هلند که به صورت وکنسی هستند رزومه شما ازینجهت مهمه که چقدر تم رزومه تون به موضوع پروژه مربوطه نزدیکه. اینجا تعداد مقاله هاتون و کیفیت مقاله هاتون و مهم تر از همه موضوع اونا مهم میشه. موضوع پایان نامه تون و کلا نزدیکی بک گراند علمیتون به موضوع پروژه مورد نظر
    2. باز هم معمولا (و نه همیشه!!) استادها مقطع ارشدتون رو خیلی بیشتر کنکاش میکنند . این رو باز به طور خاص برای هلند دارم عرض میکنم. چون برای پوزیشن های وکنسی پی اچ دی مهم اکسپرت بودن شما توی فضای اون پروژه مورد نظره و این با تم رزومه تون و مقاله هاتون معلوم میشه. از طرفی معدل ارشدتونم خوبه

در نهایت با داشتن مقاله های با کیفیت مطمینا میتونید اون قسمت از رزومه تون رو کاور کنید
    اون مشروطی چیزیه که اتفاق افتاده و اوت اف کنترل شماست و نمیتونید کاریش کنید دیگه
    بنابراین بهش دیگه فکر نکنید و اپلای کنید و جاهای دیگه رزومه تون رو توی فایل سی وی تون بُلد کنید
    با معدل لیسانس های پایین تر از شما هم تونستن موفق باشند

موفق باشید

Junior Member

ممنون از جوابتون

پس یه بخشی خیلی زیادی به شانس بستگی داره که مقاله ها و پایان نامه از نظر موضوعی با پروژه همخونی داشته باشه.
    و دانشگاه های هلند مدرک آرمون GRE یا GMAT نیاز دارند؟

درود بر شما

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Raman_bsn نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون

پس یه بخشی خیلی زیادی به شانس بستگی داره که مقاله ها و پایان نامه از نظر موضوعی با پروژه همخونی داشته باشه.
    و دانشگاه های هلند مدرک آرمون GRE یا GMAT نیاز دارند؟

درود بر شما
    دوست عزیز

خیلی از پوزیشن ها به این مدرک نیازی ندارند
    البته بسته به رشته تون ممکنه نیاز بشه ولی تا اونجایی که من میدونم برای رشته های مهندسی (به صورت جنرال) نیازی به این مدرک در هلند نیست
    ولی ممکنه برای رشته های خاصی نیاز باشه
    در هر حال اگه باشه توی متن پوزیشن مربوطه (مینیم ریکوارمنت ها) به صورت مشخص بهش اشاره شده میشه حتما

موفق باشید

Junior Member

خب به لطف دولت عقب افتاده هلند ایران هم به این معافیت برای موشک بالستیک اضافه شده:
    https://www.government.nl/topics/sec...urses-of-study

گفتم دوستان در جریان باشن و کسایی که تجربه دارن اینجا بنویسن... قانون تازه به دانشگاه های ابلاغ شده....

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی سال سوم تخصص در رشته شیمی دارویی هستم و پایه داروسازی دارم. طرح دوره عمومی رو هم نرفتم. میخواستم ببینم با رزومه زیر شانس پذیرش مجدد دکترا از دانشگاه های هلند چقدر هست؟ با این شرایط تحصیلی تناسب دقیق موضوع پایان نامه های دوره عمومی و تخصصم در ایران با موضوع جدید لازمه یا اینکه اهمیتی نداره؟ و اینکه به چه شکل باید اقدام کنم ایا با اساتید مستقیم در تماس باشم و رزومه ام رو بفرستم یا در سایت های دانشگاههای هلند دنبال ظرفیت خالی باشم؟ با توجه به اینکه حدود یک تا دو سال دیگه دوره تخصصم تموم میشه، بهتر هست که صبر کنم و برای پست داک اقدام کنم یا فرقی نداره؟ چون نهایتا هدفم اقامت گرفتن و کار و زندگی در هلند هست. و در اخر با توجه به اینکه هنوز مدرک زبان ندارم منتظر بمونم که مدرک رو بگیرم یا میتونم از همین الان هم اقدام کنم؟ خیلی متشکرم پیشاپیش از راهنماییتون

1- معدل دوره عمومی 18.49 و رتبه دوم هستم.
    2- دو مقاله isi یکی در ژورنال داخلی با ایمپکت 1.3 نفر اول و یکی در ژورنال خارجی با ایمپکت 2.3 نفر چهارم
    3- یک مقاله oral در کنگره داخلی بین المللی ارائه دهنده
    4- مدرک زبان فعلا ندارم و در حال خوندن هستم.
    ویرایش توسط ns69 : June 29th, 2019 در ساعت 11:38 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)