نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 146 از 204 نخستنخست ... 4696136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,451 تا 1,460 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط nm770 نمایش پست ها
    با سلام من شرایط من مطابق زیر هست میخواستم ببینم شانس اینکه پذیرش با فاند از دانشکاه های با رنک زیر 200 بگیرم یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید.
    کارشناسی:مهندسی برق-قدرت
    معدل کارشناسی :13.65
    دانشکاه کارشناسی: دانشکاه گیلان
    کارشناسی ارشد:مهندسی برق-مخابرات
    معدل ارشد:17.30 بدون احتساب پایان نامه+شاگرد اول دوره
    دانشگاه ارشد:دانشگاه صنعتی اصفهان
    نمره زبان: 101 toefl ibt
    مقالات: 2 مقاله کنفرانس داخل+ 2 مقاله ژورنال
    3 سال سابقه کار(به همین خاطر معدل کارشناسیم کم شد)
    برای دکتری پژوهش محور در رشته برق مخابرات میخوام اقدام کنم ممنون میشم شرایط من رو بررسی کنید.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

اینجا فروم هلنده و من نظرم رو در این مورد بهتون میدم
    شاید بهتر باشه برای نطرات دقیق تر در مورد باقی کشورها از دوستانی توی همون فروم بپرسید که بهتر راهنماییتون کنند

شما حتما برای هلند (دانشگاه هایی با همون رنک هایی که خودتون گفتید) شانس دارید. دوستانی با رزومه های شبیه شما تونستن قبلا و شما هم این شاسن رو خواهید داشت
    معدل ارشد خوبی دارید
    مقالاتتون به شرط کیفیت میتونه خیلی مهم باشه
    و مهم نزدیکیتون به پوزیشن هاییه که اعلام میشه

میتونید به صورت جنرال این لینک پست ۹۰۷ رو بخونید بهتون کمک میکنه

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط nm770 نمایش پست ها
    با سلام من شرایط من مطابق زیر هست میخواستم ببینم شانس اینکه پذیرش با فاند از دانشکاه های با رنک زیر 200 بگیرم یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید.
    کارشناسی:مهندسی برق-قدرت
    معدل کارشناسی :13.65
    دانشکاه کارشناسی: دانشکاه گیلان
    کارشناسی ارشد:مهندسی برق-مخابرات
    معدل ارشد:17.30 بدون احتساب پایان نامه+شاگرد اول دوره
    دانشگاه ارشد:دانشگاه صنعتی اصفهان
    نمره زبان: 101 toefl ibt
    مقالات: 2 مقاله کنفرانس داخل+ 2 مقاله ژورنال
    3 سال سابقه کار(به همین خاطر معدل کارشناسیم کم شد)
    برای دکتری پژوهش محور در رشته برق مخابرات میخوام اقدام کنم ممنون میشم شرایط من رو بررسی کنید.
    در تکمیل فرمایشات دوستمون توی پست بالا یکی دو تا نکته رو هم اضافه میکنم؟

1- تصور خودتون رو راجب رنکینگ اصلاح کنین. مثلا اگه 250 باشه موردی داره؟
    تفاوت هایی که وجود داره تاثیری به حال من و شما نداره.

2- شانس پذیرش دارین "در صورتیکه" موضوع تز ارشدتون منطبق باشه به پوزیشن هایی که
    اعلام میشه.

موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    میشه لطفا اگه اطلاعاتی راجب PDEng trainee دارید در اختیارم بذارید؟
    فرقش با PHD در چی هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط raziekh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه لطفا اگه اطلاعاتی راجب PDEng trainee دارید در اختیارم بذارید؟
    فرقش با PHD در چی هست؟

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

PD eng یه دوره پست مستر حساب میشه و شما رو به قصد ورود به صنعت تربیت میکنه
    پی اچ دی یه دوره 4 ساله ست (حالا جایی 3 جایی تا 7 سالم ممکنه طول بکشه) که تم اکادمیک داره و قاعدتا شما رو برای ورود به اکادمیا یا بخش های علمی صنغتی تربیت میکنه

میتونید لین لینک رو بخونید

و اگه کلی هم گوگل کنید میتونید خیلی توضیحات کامل تری رو راحت پیدا کنید در مورد این دو مقطع

فقط به عنوان مثال این لینک

موفق باشید

Junior Member

بله
    ممنونم
    به نظرتون من کدومشونو ادامه بدم که برای کار دستم بازتر باشه؟ خارج از ایران

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط raziekh نمایش پست ها
    بله
    ممنونم
    به نظرتون من کدومشونو ادامه بدم که برای کار دستم بازتر باشه؟ خارج از ایران

دوست عزیز

جواب این سوال پیش خودتونه و کسی نمیتونه چیزی بهتون بگه
    تکلیف اون دو نوع پوزیشن روشنه و فکر میکنم واضح باشه که شما باید چه هدفی برای هر کدوم داشته باشید
    مورد PDeng که خب همونطور که گفتم هدف اینه که شما نوعی به طور خاص برای روود به صنعت تربیت بشید. توی یه قسمتی از درستون هم شما رو میفرستن و باید یه پروژه رو توی یه شرکت انجام بدید که خود همین ممکنه استپی باشه برای جذب شدن توی همون شرکت و یا استفاده از لینک هایی که پیدا خواهید کرد
    مورد پی اچ دی هم نکات مثبت خودشو داره. شما یه دوره 4 تا 5 ساله تکلیفتون معلومه و بعدش به هر حال دگری پی اچ دی خواهید داشت و ....

کسی که میخواد پی اچ دی انجام بده مطمینا باید برای این مقطع باید یه حس و حالی هم داشته باشه. یعنی کانسپت خود پی اچ دی بودن و پی اچ دی گرفتن رو دوست داشته باشه
    اگه هدف تنها و تنها و تنها پیدا کردن یه شغله خب شاید مورد PDeng براتون بهتر باشه.
    به هر جال توی دوران پی اچ دی بودن دنیای متفاوتی رو تجربه میکنید . یه کار ریسرچ بیس که حالا در صنعت هم نتایجی خواهد داشت و دستتون رو برای رفتن به هر دو سو تقریبا باز میذاره

هرچند برای خیلی از شغل ها ممکنه اور کوالیفای بشید ولی توی هلند حداقل شرکت ها شما رو به عنوان پی اچ دی میفهمند و خیلی از پوزیشن ها فقط برای پی اچ دی ها تعریف میشه

در نهایت اگه فقط و فقط و فقط میخواهید یه اپشنی داشته باشید که باهاش شعل پیدا کنید و وارد صنعت بشید، مورد اول میتونه گزینه بهتری براتون باشه
    اگه میخواهید یه استپ جلو برید و مدرک بالاتری بگیرید و دنیای علمی رو با کیفیت بالاتری تجربه کنید (و علاقه مندید به این دنیای اکادمیک و علمی!) و میحواهید نشان و امضای خودتون رو پای کاری بذارید خب مورد پی اچ دی بودن میتونه گزینه بهتری براتون باشه

تمام این موارد به فضای ذهنی و حال خودتون بستگی داره
    بین این دو مورد هیچ مورد بالاتر و پایین تری وجود نداره
    هیچ مورد خوب و بدی وجود نداره

هر کدوم میتونه برای هر کسی بهترین گزینه باشه
    پی اچ دی ممکنه برای خیلی ها وقت تلف کردن باشه و برای بعضی ها ایده ال ترین پوزیشن ممکن
    همینطور واسه PDeng

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

سلام
    این سوال رو برای یکی از دوستانم میپرسم.
    شهریه این دوره های PDeng چقدر هست؟من هر چه قدر گشتم نتونستم شهریه هاشون رو پیدا کنم؟؟

سلام، نظر خودم رو عرض میکنم.
    من یه سرچ ساده انجام دادم و به دو نتیجه ضد و نقیض رسیدم. در این سایت ذکر شده که شما در دوره PDeng حقوق ماهانه دریافت میکنین، همچنین در این سایت که برای دپارتمان مهندسی بیوشیمی دانشگاه دلفت هست، گفته شده شما در طول دوره 2 ساله PDeng به استخدام دانشگاه دلفت در میایین و حقوق ماهانه دریافت میکنین. در سایت دپارتمان Process and Equipment Design دانشگاه دلفت هم صراحتا اشاره شده که شما حقوق ماهانه به مبلغ 1800 یورو (قبل از مالیات)، دریافت میکنین و همچنین گفته شده که همه دانشجوهای PDeng در هلند، همین مبلغ رو دریافت میکنن!
    اما در این سایت که برای دپارتمان عمران و محیط زیست دانشگاه دلفت هست، گفته شده که باید سالی 15000 یورو شهریه پرداخت بشه.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط advanced نمایش پست ها
    سلام
    این سوال رو برای یکی از دوستانم میپرسم.
    شهریه این دوره های PDeng چقدر هست؟من هر چه قدر گشتم نتونستم شهریه هاشون رو پیدا کنم؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

دوستان عزیزی که اطلاع دارن که کدوم دانشگاه ها امتحان خودشون و سنجش خودشون رو برای مدرک زبان در مقطع دکترا دارن لطفا لیست دانشگاه هاش رو اعلام بفرماین .ممنون

سلام، نظر خودم رو عرض میکنم.عموما پوزیشن های دکترا در هلند نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارن مگر اینکه صراحتا قید شده باشه.
    اما در صورت نیاز به مدرک زبان، معمولا از شما خواسته میشه مدرک آیلتس یا تافل ارائه بدین، اما بعضی از دانشگاه ها هستن که مدرک موسسه آموزش زبان خودشون رو هم قبول میکنن. مثلا دانشگاه اراسموس روتردام، یه موسسه آموزش زبان داره که مدرک اون رو به جای تافل و آیلتس میشه ارائه داد. البته من خودم تا الان پوزیشن دکترایی ندیدم که نیاز به مدرک زبان داشته باشه، اما برای مقطع ارشد دانشگاه اراسموس، معمولا مدرک زبان این موسسه مورد قبول هست.
    نکته دیگه ای که وجود داره اگر برای پوزیشن دکترایی مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز باشه، شما باید موقعی که اپلایی میکنین مدرک رو ارائه بدین و نمی تونین بگین میام اونجا و مدرکم رو میگیرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ramehdi نمایش پست ها
    دوستان عزیزی که اطلاع دارن که کدوم دانشگاه ها امتحان خودشون و سنجش خودشون رو برای مدرک زبان در مقطع دکترا دارن لطفا لیست دانشگاه هاش رو اعلام بفرماین .ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)