نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 149 از 204 نخستنخست ... 4999139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159199 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,481 تا 1,490 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

سلام شما دانشگاههای معتبر و خوبی درس خوانده اید برای هلند هم فکر میکنید که در موضوع انرژی بسیار جای خوبی است به قول انگلیس زبانها این ها همه asset هستند با این پایه و شروع مناسب به نظرم شما باید چند کار تکمیلی انجام بدهید که به شرایط مطلوب نزدیک بشوید و در گرفتن پذیرش موفق شوید . خوب اولین مطلب یک نمره خیلی خوب زبان است که کلی از چیزها را جبران میکند خیلی موثر است که یک آیلتس بالای ۷ یا یک توفل عالی داشته باشید. اصلا دل پذیرش دهنده را به شما نرم و متمایل میکند. نکته بعدی و جدی و بسیار مهم اما این است که دوباره واقعا دانشجو شوید! پروزال بنویسید و حوزه کاریتان را برای خودتان مشخص کنید و برایش مطالعه جدی و به روز کنید. دانشگاهها و استید را شناسایی کنید شروع به نوشتن مقاله کنید حالا خیلی ژورنالهای معروف و های ایمپکت را برای شروع نشانه اگر نروید برای شروع کارهای ساده تر را هدف بگیرید با دوستانتان که در این زمینه هنوز کار میکنند همکاری کنید حتی پادویی کنید- ادبیات ریوی یو برای کارهای مشترک بنویسید و شده دیتا انتری کنید- تا مقاله مشترک در آورید و اسمتان یک جایی بیاید.
    شما یک بچه ۳ ساله هم دارید که همه چیزش در دست شماست. پذیرش گرفتن و شروع درس برای شما مصادف میشود با مدرسه رفتن او. اینهم موضوع کم اهمیتی نیست و بسیار با ارزش است. من پذیرش را مشروط به تلاش و برنامه ریزی خوب در کمتر از ۲ سال خیلی محتمل میبینم. هم رشته شما نیستم ولی کمکی هم بتوانم حتما کنارتان خواهم بود.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_mech نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مکانیک سیالات از دانشگاه علم و صنعت معدل ۱۴.۸
    فوق لیسانس مکانیک تبدیل انرژی از دانشگاه تهران معدل ۱۵.۹۵ رتبه ۷۵ کنکور ارشد ۸۶ (فارغ التحصیل ۹۰)
    بدون مقاله و بدون سابقه کار هستم. اون موقع تنبلی کردم مقاله ندادم.
    ۸ سال هست که تدریس خصوصی ریاضیات دانشگاهی و دروس مکانیک میکنم.
    دوست دوره لیسانسم دلفت درس خونده و الان اوترخت کار میکنه و گفت راضی هست. من هم دوست دارم برای دکتری برم دلفت و بعدش همون هلند کار کنم.
    به نظرتون میتونم پذیرش با حقوق دریافتی ۱۸۰۰ الی ۲۰۰۰ یورو بگیرم؟ چون متاهلم و یه پسر ۳ ساله هم دارم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

سلام
    با تشکر از دوستان
    من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه قم با معدل 13.66 هستم و پروژه لیسانس شبیه سازی یک نیروگاه سیکل ترکیبی بوده
    همچنین فارغ التحصیل ارشد رشته مهندسی طراحی راکتور هسته ای از دانشگاه اصفهان با معدل 15.5 هستم
    پایان نامه ارشدم از زمینه مکانیکی بوده و 3 مقاله ISI دارم
    آیلتز 7
    سن 27 سال
    و ترجیحا میخوام در مقطع دکتری رشته انرژی رو ادامه بدم و از هسته ای بیرون بیام.
    میخواستم بدونم چقدر شانس برای پذیرش دکتری توی هلند(مثلا دانشگاه Delft) دارم و حداقل و حداکثر چقدر مینونم دریافتی خالص ماهانه داشته باشم؟
    ممنون
    ویرایش توسط Mehrzadfar : April 8th, 2018 در ساعت 02:56 PM

Junior Member

ممنون از پاسختون.
    فقط من منظورتون رو نفهمیدم که گفتید قبل از دفاع، منظورتون دفاع دکتراست؟ چون خود استادی که باهاشون مصاحبه داشتم به من گفتن که برای قطعی شدن پذیرش مدارک من باید به تایید سه تا موسسه برسه، البته اسماشونم گفتن ولی من یادم رفت!

نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها
    سلام، نظر خودم رو عرض میکنم.
    اگر استاد اوکی داده مشکلی نیست و میتونین برید و دوره دکترا رو شروع کنین، اما در نهایت از شما خواسته میشه که مدراکتون رو به تایید دانشگاه برسونین و دانشگاه مدرک رو ارزیابی میکنه، شما تا قبل از دفاع فرصت دارین که اینکار رو انجام بدین!!! اما معمولا مدارک تایید میشه و مشکلی پیش نمیاد، اینجا دو نفر رو میشناسم که از کارشناسی ناپیوسته اومدن و مشکل خاصی نداشتن، به نظرم جای نگرانی نیست.
    موفق باشید.

با سلام، نظر خودم رو عرض میکنم.
    رزومه شما از نظر معدل چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد، یه مقدار ضعف داره، اگر میخواستین برای یه کشوری مثل کانادا اقدام کنین احتمالا کارتون سخت میشد، اما نکته مثبتی که در مورد هلند وجود داره اینه که سابقه پژوهشی قوی میتونه تا حدی پائین بودن معدل رو جبران کنه. با توجه با اینکه شما 3 مقاله ISI دارن، به طور کلی رزومه خیلی خوبی دارین، البته من از کیفیت مقالات و اینکه اسم چندم هستین اطلاع ندارم و به طور کلی عرض میکنم. پس در کل رزومه پژوهشی خیلی خوبی دارین که میتونه تا حد خیلی زیادی ضعف معدل رو جبران کنه. اما برای پذیرش گرفتن در هلند، اینها لازم هست اما کافی نیست! مهمترین موضوعی که شانس پذیرش شما رو تعیین میکنه، نزدیک بودن زمینه پژوهشی شما با پوزیشن اعلام شده هست.
    این موضوعی که گفتین میخواهین زمینه کاریتون رو از هسته ای به انرژی تغییر بدین، شانس گرفتن پذیرشتون رو تا حد خیلی زیادی کاهش میده، پس اگر میخواهین بیایین هلند و صد در صد تصمیم ترین زمینه پژوهشیتون رو عوض کنین، بهتره حداقل یکسال در حوزه انرژی کار پژوهشی انجام بدین و حداقل یک مقاله مناسب و قابل قبول در این حوزه داشته باشید، در غیر اینصورت شانس پذیرشتون خیلی کم خواهد بود.

حقوق خالص دریافتی، اگر قانون 30 درصد معافی مالیاتی شاملتون بشه، از حدود 2000 یورو در سال اول شروع میشه و به حدود 2500 در سال آخر میرسه. علاوه بر این هر سال حدود 2 برابر حقوق ماهانه هم پاداش دریافت میکنین. یعنی سالی حدود 4000 یورو.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrzadfar نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از دوستان
    من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه قم با معدل 13.66 هستم و پروژه لیسانس شبیه سازی یک نیروگاه سیکل ترکیبی بوده
    همچنین فارغ التحصیل ارشد رشته مهندسی طراحی راکتور هسته ای از دانشگاه اصفهان با معدل 15.5 هستم
    پایان نامه ارشدم از زمینه مکانیکی بوده و 3 مقاله ISI دارم
    آیلتز 7
    سن 27 سال
    و ترجیحا میخوام در مقطع دکتری رشته انرژی رو ادامه بدم و از هسته ای بیرون بیام.
    میخواستم بدونم چقدر شانس برای پذیرش دکتری توی هلند(مثلا دانشگاه Delft) دارم و حداقل و حداکثر چقدر مینونم دریافتی خالص ماهانه داشته باشم؟
    ممنون

سلام، در مورد این موسسه هایی که گفتین من اطلاعی ندارم، بهتره از استادتون بپرسین. اما در کل جای نگرانی نیست چون هستن کسانی که با کارشناسی ناپیوسته دارن اینجا دکترا میخونن.

نقل قول نوشته اصلی توسط yosra_991 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    فقط من منظورتون رو نفهمیدم که گفتید قبل از دفاع، منظورتون دفاع دکتراست؟ چون خود استادی که باهاشون مصاحبه داشتم به من گفتن که برای قطعی شدن پذیرش مدارک من باید به تایید سه تا موسسه برسه، البته اسماشونم گفتن ولی من یادم رفت!

Junior Member

خیلی ممنون از توضیحات کاملتون و وقتی که گذاشتین
    حقیقتش به دلیل اینکه فکر میکنم ممکنه روی رشته ی اصلیم حساسیت وجود داشته باشه تصمیم بع تغییر گرفتم و الا در غیر اینصورت حاضر به ادامه همین رشته هستم. البته پروژه ارشد بنده هم تا حد زیادی مکانیکی و انتقال حرارتیه و این باعث شده که به فکر تغییر گرایش در یکی از زیرمجموعه های مکانیک باشم.
    چجوری میتونم پوزیشن های دکتری رو تو دانشگاه های هلند پیدا کنم. راهنماییم کنین ممنونتون میشم.
    با سلام، نظر خودم رو عرض میکنم.
    رزومه شما از نظر معدل چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد، یه مقدار ضعف داره، اگر میخواستین برای یه کشوری مثل کانادا اقدام کنین احتمالا کارتون سخت میشد، اما نکته مثبتی که در مورد هلند وجود داره اینه که سابقه پژوهشی قوی میتونه تا حدی پائین بودن معدل رو جبران کنه. با توجه با اینکه شما 3 مقاله ISI دارن، به طور کلی رزومه خیلی خوبی دارین، البته من از کیفیت مقالات و اینکه اسم چندم هستین اطلاع ندارم و به طور کلی عرض میکنم. پس در کل رزومه پژوهشی خیلی خوبی دارین که میتونه تا حد خیلی زیادی ضعف معدل رو جبران کنه. اما برای پذیرش گرفتن در هلند، اینها لازم هست اما کافی نیست! مهمترین موضوعی که شانس پذیرش شما رو تعیین میکنه، نزدیک بودن زمینه پژوهشی شما با پوزیشن اعلام شده هست.
    این موضوعی که گفتین میخواهین زمینه کاریتون رو از هسته ای به انرژی تغییر بدین، شانس گرفتن پذیرشتون رو تا حد خیلی زیادی کاهش میده، پس اگر میخواهین بیایین هلند و صد در صد تصمیم ترین زمینه پژوهشیتون رو عوض کنین، بهتره حداقل یکسال در حوزه انرژی کار پژوهشی انجام بدین و حداقل یک مقاله مناسب و قابل قبول در این حوزه داشته باشید، در غیر اینصورت شانس پذیرشتون خیلی کم خواهد بود.

حقوق خالص دریافتی، اگر قانون 30 درصد معافی مالیاتی شاملتون بشه، از حدود 2000 یورو در سال اول شروع میشه و به حدود 2500 در سال آخر میرسه. علاوه بر این هر سال حدود 2 برابر حقوق ماهانه هم پاداش دریافت میکنین. یعنی سالی حدود 4000 یورو.

موفق باشید.

خواهش میکنم.

تا اونجائیکه من اطلاع دارم، عنوان گرایش خیلی مهم نیست، مهم اینه که شما در چه حوزه ای کار کردین و مقالاتتون در چه حوزه ای هست. اگر حوزه پژوهشی شما مرتبط با انرژی باشه به راحتی میتونین در پوزیشنهای مرتبط پذیرش بگیرین.
    در مورد نحوه پیدا کردن پوزیشن های دکترا در هلند، بهتره اول شروع کنین دانشگاه هایی که در حوزه شما کار میکنن رو پیدا کنین و دپارتمان های مربوطه و اساتیدی که در اون حوزه کار میکنن رو به طور کامل شناسایی کنین. اساتید زمانی که نیاز به دانشجوی دکترای جدید داشته باشن، روی سایت دپارتمان اعلام میکنن. پس شما باید به طور مرتب سایتها رو چک کنین، علاوه بر این به طور مستقیم هم میتونین با اساتید مکاتبه کنین تا اگر پوزیشنی در نظر دارن ایجاد کنن در چند ماه آینده بهتون اطلاع بدن، من خودم اینجوری پذیرش گرفتم! یه سری سایتها هم وجود دارن که پوزیشنهای دکترا در سطح هلند و اروپا رو اعلام میکنن، از اون سایتها هم تا حدی میتونین استفاده کنین.

موفق باشید.

خیلی ممنون از توضیحات کاملتون و وقتی که گذاشتین
    حقیقتش به دلیل اینکه فکر میکنم ممکنه روی رشته ی اصلیم حساسیت وجود داشته باشه تصمیم بع تغییر گرفتم و الا در غیر اینصورت حاضر به ادامه همین رشته هستم. البته پروژه ارشد بنده هم تا حد زیادی مکانیکی و انتقال حرارتیه و این باعث شده که به فکر تغییر گرایش در یکی از زیرمجموعه های مکانیک باشم.
    چجوری میتونم پوزیشن های دکتری رو تو دانشگاه های هلند پیدا کنم. راهنماییم کنین ممنونتون میشم.
    Junior Member

بازم ممنون بخاطر پاسختون
    شما تو چه رشته ای پذیرش گرفتین؟
    و سوال دیگمم این هست کخه بعد از اتمام دوره دکتری چقدر شانس گرفتن اقامت دارم؟
    ممنون
    خواهش میکنم.

تا اونجائیکه من اطلاع دارم، عنوان گرایش خیلی مهم نیست، مهم اینه که شما در چه حوزه ای کار کردین و مقالاتتون در چه حوزه ای هست. اگر حوزه پژوهشی شما مرتبط با انرژی باشه به راحتی میتونین در پوزیشنهای مرتبط پذیرش بگیرین.
    در مورد نحوه پیدا کردن پوزیشن های دکترا در هلند، بهتره اول شروع کنین دانشگاه هایی که در حوزه شما کار میکنن رو پیدا کنین و دپارتمان های مربوطه و اساتیدی که در اون حوزه کار میکنن رو به طور کامل شناسایی کنین. اساتید زمانی که نیاز به دانشجوی دکترای جدید داشته باشن، روی سایت دپارتمان اعلام میکنن. پس شما باید به طور مرتب سایتها رو چک کنین، علاوه بر این به طور مستقیم هم میتونین با اساتید مکاتبه کنین تا اگر پوزیشنی در نظر دارن ایجاد کنن در چند ماه آینده بهتون اطلاع بدن، من خودم اینجوری پذیرش گرفتم! یه سری سایتها هم وجود دارن که پوزیشنهای دکترا در سطح هلند و اروپا رو اعلام میکنن، از اون سایتها هم تا حدی میتونین استفاده کنین.

موفق باشید.

خواهش میکنم، من مهندسی پزشکی میخونم.
    در مورد گرفتن اقامت، شما باید حداقل 5 سال ساکن هلند باشید تا بتونین اقامت بگیرین، بعد از اتمام 5 سال باید اقدام کنین پروسه اش حدود یکسال طول میکشه، کارت اقامت موقتتون باید تا پایان این مدت اعتبارداشته باشه. دوره دکترا 4-4.5 سال طول میکشه، اگر شما بتونین بعدش یه پست داک یا یه شغل دیگه بگیرین با قرار داد 2 ساله، به راحتی میتونین اقامت دائم یا سیتیزن شیپ بگیرین. در مورد پیدا کردن شغل خیلی نمیشه اظهار نظر قطعی کرد، به خیلی از پارامترها بستگی داره، رشته تون، رزومه تون و... اما در کل شدنی هست.
    موفق باشید.

بازم ممنون بخاطر پاسختون
    شما تو چه رشته ای پذیرش گرفتین؟
    و سوال دیگمم این هست کخه بعد از اتمام دوره دکتری چقدر شانس گرفتن اقامت دارم؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    int business law at tilburg univeristy

سلام.من توی وبسایتی که بچه ها همینجا لینکش رو شر کرده بودند دیدم که مدت احتساب دوران تحصیل برای کسب اقامت هلند نصف حساب میشه.یعنی اگر ما یه کورس دو ساله رو میگذرونیم برای اقامت صرفا یک سال اون در عمل حساب میشه.این موضوع تا چه حدی واقعیت داره؟
    دریای بزرگ دور یا گودال کوچک اب .فرقی نمی کند.زلال که باشی اسمان در توست...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)