نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آيا با منتشر كردن جاهاي خالي دوره دكتري در فروم موافقيد

رأی دهندگان
1325. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 152 از 204 نخستنخست ... 52102142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162202 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 2035

موضوع: تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع دکترا و بالاتر در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط moondiby نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون. یه سوال دیگه رو یادم رفت بپرسم اونم اینه که تو چند تا از پوزیشن هایی که از قضا اونا هم مطابق با زمینه من بودن نوشته بود که توانایی صحبت به انگلیسی و داچ داشته باشید. من داچ بلد نیستم ولی اگه تو cover letter بنویسم که علاقه زیادی دارم به یاد گرفتن زبان داچ تا بتونم بیشتر تو جامعه و فرهنگ تون ادغام بشم. میتونه کمکی بکنه؟
    یا نه از الان بی خیال اون پوزیشن ها بشم.

به نظر من بیخیال هیچ پوزیشنی نشید!
    شما اپلایتون رو بکنید. هزینه ای که نداره براتون این مورد و دارید شانستون رو امتحان میکنید
    درضمن میتونید داچ رو به صورت خیلی ابتدایی شروع کنید خودتون به خوندن و توی رزومه تون یا موتیویشن لتر بنویسید که به صورت ابتدایی زبان داچ رو شروع کردید
    حالا یا اون پوزیشن به یه جد خیلی خاصی از زبان داچ نیاز داره یا نداره
    اینو دیگه اون استاد تصمیم میگیره که بر اساس رزومه شما چقدر بخواد ریسک کنه و شما رو قبول کنه یا نه
    با توجه به رشته تون من فکر میکنم در نهیات شما به زبان داچ نیاز خواهید داشت. بنابراین اگه مقصدتون هلنده زبان داچ رو شروع کنید حتی به صورت ابتدایی هم که شده یاد بگیرید
    زبان یاد گرفتن هیچ ضرری نداره و فقط براتون سود خواهید داشت

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    شرایط من به شکل زیر هست:
    دارای لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه قم با معدل 13.66
    دارای کارشناسی ارشد مهندسی طراحی راکتورهای هسته ای با معدل 15.5 از دانشگاه اصفهان
    سابقه 3 سال تدریس زبان انگلیسی در مرکز جهاد دانشگاهی
    دارای 3 مقاله ISI که یکی از مقالات دارای IF 5 میباشد.
    آیلتس 7
    هدفمم در درجه اول تغییر رشته به سمت رشته های نزدیک به خودم مثل انرژی یا مکانیک هست.(دوتا از مقالاتم کاملا مکانیکی و انتقال حرارتیست)
    سوالایی که داشتم به اینصورت هست که :
    - آیا به غیر از نوع معمول پذیرش دکتری در هلند که گفتین به شکل شغل و با حقوق ماکسیموم 1700-1800 یورو در ماه هست، به شکل دیگه ای میشه از موسسات یا مراکز صنعتی کمک هزینه تحصیلی دریافت کرد که حقوق بالاتری داشته باشند نسبت به نوع معمول آکادمیک؟
    - سوال دیگر هم اینکه نسبت به آلمان و ایتالیا از باب آینده شغلی و درامدی برتری ای برای هلند هست یا خیر؟
    با تشکر فراوان از دوستانی که وقت میذارن و راهنمایی میکنند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrzadfar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شرایط من به شکل زیر هست:
    دارای لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه قم با معدل 13.66
    دارای کارشناسی ارشد مهندسی طراحی راکتورهای هسته ای با معدل 15.5 از دانشگاه اصفهان
    سابقه 3 سال تدریس زبان انگلیسی در مرکز جهاد دانشگاهی
    دارای 3 مقاله ISI که یکی از مقالات دارای IF 5 میباشد.
    آیلتس 7
    هدفمم در درجه اول تغییر رشته به سمت رشته های نزدیک به خودم مثل انرژی یا مکانیک هست.(دوتا از مقالاتم کاملا مکانیکی و انتقال حرارتیست)
    سوالایی که داشتم به اینصورت هست که :
    - آیا به غیر از نوع معمول پذیرش دکتری در هلند که گفتین به شکل شغل و با حقوق ماکسیموم 1700-1800 یورو در ماه هست، به شکل دیگه ای میشه از موسسات یا مراکز صنعتی کمک هزینه تحصیلی دریافت کرد که حقوق بالاتری داشته باشند نسبت به نوع معمول آکادمیک؟
    - سوال دیگر هم اینکه نسبت به آلمان و ایتالیا از باب آینده شغلی و درامدی برتری ای برای هلند هست یا خیر؟
    با تشکر فراوان از دوستانی که وقت میذارن و راهنمایی میکنند.

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

۱. حقوق دکترا با احتساب قانون ۳۰٪ چیزی بین همون ۱۹۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو میشه. یعنی از سال اول ریز میکنه و میره بالا. توی سال دوم نسبت به سال سوم و چهارم ریز بیشتری خواهید داشت. این مبلغ ممکنه یه خورده پروژه به پروژه فرق کنه. مثلا دانشگاه های پزشکی یه خورده حقوقشون بیشتر ولی به صورت جنرالی توی همین فضاست کلیت حقوق. شما به طور خالص باید بین ۱۹۰۰ تا ۲۵۰۰ یا ۲۴۰۰ یا ۲۳۰۰ دستتون رو بگیره تا سال چهارم دکترا. این مبلغ هم توی توی متن توان وکنسی های پی اچ دی نوشته شده و کاملا واضح میتونید توی متن وکنسی این مبلغ رو ببینید. نوع دیگه این میشه که خودتون پروپوزالی رو بنویسید و بفرستید و فاند بگیرید روش. سالیانه توی هلند و اروپا به طور کل فاندهای تحقیقاتی داده میشه که خب شرایط خاص خودش رو داره هر فاندی. مثلا یه فاند اینجوریه که نباید ۵ سال از پی اچ دی شما گذشته باشه. یه فاند اینحوریه که باید ۱۰ سال از پی اچ دی شما گذشته باشه و ..... منظورم اینه هر فاندی شرایط خاص خودشو داره و به شدت رقابتیه . نمیگم نشدنیه برای شما ولی مطمینا کار اسونی نخواهد بود . کاریه که استادها و دانشجوهای پی اچ دی و پست داک واسش تلاش میکنند. بهترین راه برای شما اومدن برای همون پروژه های دکتراست و بعد اون خودتون میتونید برای فاندهای محتلف موجود اپلای کنید
    ۲. این سوال رو هیچ کسی نمیتونه بهتون جواب بده. چون خیلی خیلی نیسبه. درضمن هر جوابی هم داده بشه جوابی نخواهد بود که برای ۴ یا ۵ سال اینده بعد از اتنمام دکترای شما هنوز ولید باشه. المان کشور بزرگتریه و صنعت رو به پیشرفتی داره. هلند هم همینطور و راه های موفقیت میتونه براتون باز باشه. در مورد ایتالیا اطلاع خاصی ندارم. ولی شاید برای ادامه احصیل ترجیح حداقل به این صورت باشه به صورت خیلی خیلی خیلی کلی: هاند المان و بعد ایتالیا
    در مورد شغل و جاب اصلا و ابدا نمیشه حرف مطمین و خاصی رو گفت

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام به نظرم هنوز خیلی دیر نشده امروز و فردا هم که تعطیل آخر هفته است بنابراین تاخیر قابل توجهی استاد نکرده اند احتمالا باید مصاحبه بقیه کسانی که شورت لیست شده اند را تمام کنند تا بتوانند به تصمیم برسند. شاید ۴ شنبه و ۵ شنبه هفته ی پیش رو بشود یک نامه پیگیری برایشان بفرستید. موفق باشید
    ممنون از جوابتون، بالاخره بعد از یک ماه از مصاحبه اول و کلی پیگیری استادش بهم ایمیل داد که اخر هفته یه مصاحبه دیگه باید انجام بدیم و یک استاد دیگه هم حضور داره. این الان پیشرفت حساب میشه؟ بنظرتون ایا با نفرات منتخب دیگه این پوزیشن هم ۲ دفعه مصاحبه میکنن و ایا این مصاحبه دیگه تخصصیه؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام تبریک فراوان. این حتما پیشرفت محسوب میشود و به این معناست است که ارزیابی اولیه در مورد شما در مجموع مثبت بوده است. من فکر میکنم با عمده کسانی که شرایط شما را دارند مصاحبه دوم انجام میشود بنابراین فقط شما نیستید و چون شما را خوب تشخیص داده اند مصاحبه مجدد میشوید. در این مصاحبه دوم هم در مورد پروژه و هم در مورد انگیزه و دلایل و شرایط خود شما سوال میکنند. بعضی از دوستان پرزنتیشنی را از قبل آماده میکنند که من فکر میکنم حتی اگر برای آنها نفرستید هم فقط تهیه آن به شما کمک میکند فکرهایتان را منظم کنید. یک نسخه هم از پرزنتیشن زیر دست خودتان پرینت شده داشته باشید مه در صورت رجوع بتوانید مطلب را به راحتی فراهم کنید.به خصوص سوالهای خودتان از آنها را هم از قبل خیلی خوب فکر کنید و جابه جا در حین یا پایان مصاحبه بپرسید.فضای مصاحبه در عین اینکه جدی است حتما خیلی دوستانه است و شاید شما برای همین حتی کمی تعجب کنید.

صمیمانه امیدوارم موفق باشید و خبر خوب موفقیتان را به زودی اینجا به دوستان بدهید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sinahamedi نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون، بالاخره بعد از یک ماه از مصاحبه اول و کلی پیگیری استادش بهم ایمیل داد که اخر هفته یه مصاحبه دیگه باید انجام بدیم و یک استاد دیگه هم حضور داره. این الان پیشرفت حساب میشه؟ بنظرتون ایا با نفرات منتخب دیگه این پوزیشن هم ۲ دفعه مصاحبه میکنن و ایا این مصاحبه دیگه تخصصیه؟
    ممنون

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

با عرض سلام و احترام
    دوستان سوال من اینه که تنها راه پذیرش گرفتن PHD (در مورد هلند) فقط گشتن و پیدا کردن پوزیشن های خالی هست ؟ یعنی با ارتباط گرفتن با اساتید و یا دانشگاهها نمیشه پذیرش گرفت ؟ (همه اینها همراه با فاند منظورم هست)

ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام موثرترین روش همین است که خودتان گفتید. پوزیشنهایی را دنبال کنید که دانشگاهها اعلام میکنند. البته من مثل همبشه همیشه پیشنهاد میکنم که خوب است پروپوزال خودتان را هم - یعنی پروژه ای که مایلید بر اساس علایق ۱۰۰% شخصی خودتان انجام دهید که لازم به گفتن نیست که همه جا هم به کار می اید و به درد میخورد - تهیه کنید و به اساتید نشان دهید و نظر بگیرید و بهترش کنید و البته هر وقت شد هم بگویید که اگر فاند باشد آنرا انجام خواهید داد. اگر استادی کار شما را واقعا بپسندند در منابع مختلف چه دانشگاه چه اساتید دیگر که پروژه مشابه ممکن است داشته باشند و غیره جستجو میکنند و راهنمایی و همراهی میکنند. اگر هم پذیرش بدون کمک مالی بخواهید- که دیدم هدف شما البته نیست - بازهم روشش همین است. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط agriboy نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام
    دوستان سوال من اینه که تنها راه پذیرش گرفتن PHD (در مورد هلند) فقط گشتن و پیدا کردن پوزیشن های خالی هست ؟ یعنی با ارتباط گرفتن با اساتید و یا دانشگاهها نمیشه پذیرش گرفت ؟ (همه اینها همراه با فاند منظورم هست)

ممنون
    ویرایش توسط susighton : May 7th, 2018 در ساعت 12:43 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط agriboy نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام

ممنون
    دوست عزیز

تنها راه نیست ولی بهترین راه و شاید واضح ترین راه باشه
    شما میتونید جداگانه به استاد ها ایمیل هم بزنید و باهاشون در ارتباط باشید ولی نهایتا اگه استادی بخواد شما رو بگیره از راه و مسیر اون پوزیشن های وکنسی خواهد گرفت (اگه میخوایید که حقوق داشته باشید و ..)
    ممکنه با استادی در ارتباط باشید و ایمیل بزنید مثلا و بعد استاد بگه فلان پوزیشن رو فلان موقع ادورتاز میکنم و واسش اپلای کن . همچین سناریویی ممکنه اتفاق بیفته
    ولی در نهیات گیت ورودی برای پوزیشن های دکترایی که حقوق دکترا هم داشته باشند همون پوزیشن های رسمی دکتراست

نوشتن پروپوزال و فرستادنش به استاد های در مورد هلند نمیتونه اپشن درستی برای شما باشه
    استادها خودشون سالیانه برای فاندهای کوجود هلند و اروپا اپلای میکنند و بعد روش فاند میگیرند و روی اون فاند دانشجو میگیرن
    برای شما به عنوان دانشجوی ارشد این انتظار وجود نداره که پروپوزالی رو بنویسید و روش فاند میلیون یورویی برنده بشید ! چیزی که خود استادهای اینجا هم چندین بار ریجکت میشن توش.
    برای هلند وقتتون رو روی مقاله هاتون و ارتقا رزومه تون و مدرک زبان و .. بذارید و نه نوشتن پروپوزال!
    برای کشوری مثل استرالیا مثلا میتونه نوشتن پروپوزال براتون مفید باشه چون تاثیر مستقیمی توی اسکولارشیپی که میخوایید برنده بشید داره

اپلای این کشورها روند کلیش با هم یکیه ولی جزییاتش متفاوته

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    History- shahid Bahonar University

سلام. توی فروم تحصیل سوئد دوستان یه کار جالب کردن و سایتی معرفی کزدن که توش دکتری به عنوان شغل و در کنار سایر مشاغل اضافه شده و میشه توش ثبت نام کرد و برات نوتیفیکیشن بفرسته.
    آیا در مورد هلند هم چنین سایتی وجود داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samaa1372 نمایش پست ها
    سلام. توی فروم تحصیل سوئد دوستان یه کار جالب کردن و سایتی معرفی کزدن که توش دکتری به عنوان شغل و در کنار سایر مشاغل اضافه شده و میشه توش ثبت نام کرد و برات نوتیفیکیشن بفرسته.
    آیا در مورد هلند هم چنین سایتی وجود داره؟

دوست عزیز

من نمیدونم همچین سایتی وجود داره یا نه برای هلند. اگه خودتون پیدا کردید یا کسی میدونست اینجا اعلام کنید لطفا شاید کمکی بشه
    ولی سایت های عمومی برای پوزیشن های دکترای اروپا که خیلی زیاد هست و میتونید سابسکرایب کنید و هفتگی یا روزانه ایمیل های پوزیشن های اروپا رو دریافت کنید (کافیه گوگل کنید و تعداد خیلی خیلی زیادی سایت هست در این زمینه. اگه پیدا نکردید بگید من براتون گوگل کنم)
    اما پشنهاد من اینه شما حتما پوزیشن ها رو روی خود سایت دانشگاه ها چک کنید. زودتر اون لینک ها اپدیت میشه. اطلاعاتشون دقیق تره و ددلاین ها واقعیه و به صورت فیک و برای تبلیفات و بالاتر بردن بازدید سایت اون ددلاین ها تغییر داده نمیشه
    تعداد دانشگاه های مهندسی هلند خیلی زیاد نیست. اینچوری نیست مثلا ۱۰۰ دانشگاه مهندسی باشه! یه تعداد محدودیه و شاید از ده یا پونزده تا لینک بیشتر نشه
    لینک ها رو توی بروزرتون فیووریت کنید و هفتگی فقط یه چک کنید و اگه پوزیشنی پیدا کردید واسش اپلای کنید
    دانشگاه های مثل:
    تی یو دلفت
    اینتهوون
    اوترخت
    توونته
    امستردام
    رادبود
    و ....

کافیه اسم هر دانشگاه رو با کلید واژه پی اچ دی پوزیشن توی گوگل سرچ کنید و بعد لینک مربوطه به پوزیشن های هر دانشگاه رو داشته باشید
    اونجا به تفکیک دپارتمان میتونید پوزیشن های مورد نظرتون رو چک کنید
    مثلا tu delft phd positions

این لینک پست ۹۰۷ رو هم بخونید بهتون کمک میکنه

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)