صفحه 7 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 125

موضوع: بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران_عمران_دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

سلام دوستان عزیز. وقتتون بخیر.

من یه سوال داشتم:
    بنده دنبال پوزیشن هستم برای دکتری و میخوام با استادا مکاتبه کنم. ولی توی کشورهایی که تحصیل در مقطع دکتری شغل محسوب میشه مثل هلند، چجوری باید برای دکتری اقدام کرد؟ کلا بحث مکاتبه ی مستقیم با استاد منتفی میشه؟ باید مستقیم با دانشگاه مکاتبه کرد ؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هلند و مسائل مرتبط

سلام دوستان.
    من دانشجوی دکتری دولتی داخل کشور بودم که اخیرا بعد از حدود سه ماه از دکتری، با متقبل شدن هزینه، انصراف دادم. (((:

اینو گفتم که بدونین خیلی توی شرایط ایده آلی نیستم از لحاظ موقعیت تحصیلی واقعا دنبال اینم که در کمترین زمان بهترین موقعیتی که ممکنه رو در اروپا پیدا کنم. میخواستم ببینم واقعبینانه چقدر شانس دارم؟ ممنونم

دانشگاههای هدفم در هلند بر اساس ویکنسی هایی که پیدا کردم اینا هستن: آیندهوون، امستردام و تی یو دلفت
    دانشگاه کارشناسی : دولتی شهرستان
    معدل کارشناسی
    :16.97
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی
    : مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
    دانشگاه کارشناسی ارشد :دانشگاه شیراز
    معدل کارشناسی ارشد
    :17.37
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد
    :مهندسی کامپیوتر نرم افزار
    تعداد مقالات
    :1 ژورنال غیر ISI و 2 ژورنال ISI با ایمپکت فکتور های 1.1 و 1.7 Q2 پابلیش شده در وایلی و تیلور اند فرانسیس. 1 ژورنال ISI با ایمپکت فکتور 0.7 اندر ریویژن در وایلی. 1 ژورنال ISI در دست داوری در اشپرینگر.
    تعداد توصیه نامه
    :3
    سابقه کار
    :3 سال تدریس در دانشگاه غیر انتفاعی دروس مقطع کارشناسی
    نمره زبان انگلیسی : هنوز امتحان ندادم. اما روان صحبت میکنم تقریبا. چیزی در حدود 6.5 و یا 7 آیلتس
    ویرایش توسط Survivant : January 8th, 2017 در ساعت 01:01 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_taee نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز. وقتتون بخیر.

من یه سوال داشتم:
    بنده دنبال پوزیشن هستم برای دکتری و میخوام با استادا مکاتبه کنم. ولی توی کشورهایی که تحصیل در مقطع دکتری شغل محسوب میشه مثل هلند، چجوری باید برای دکتری اقدام کرد؟ کلا بحث مکاتبه ی مستقیم با استاد منتفی میشه؟ باید مستقیم با دانشگاه مکاتبه کرد ؟؟

دوست عزیز

نیازی به ارتباط با استاد نیست . توی این موارد پوزیشن های دکترا با جزیاات توی سایت دانشگاه ارائه میشه و شما باید برای اون پوزیشن به همون نحوی که توی اون پوزیشن توضیح داده شده اپلای کنید.
    هر استادی هم اگه پوزیشنی داشته باشه باید توی همون قسمت از سایت دانشگاه ادورتایز بشه
    برای دونستن کلیت نحوه اپلای میتونید این لینک پست شماره 907 رو بخونید

در کل اگه دوست داشته باشین و به استادها هم ایمیل بزنید موردی نداره (هرچند لزومی برای این کار نیست) ولی اشتباه هم نیست
    و شما میتونید این کار رو هم اگه دوست دارید بکنید و اشتباه نیست کارتون ولی ضرورتی نداره

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Survivant نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من دانشجوی دکتری دولتی داخل کشور بودم که اخیرا بعد از حدود سه ماه از دکتری، با متقبل شدن هزینه، انصراف دادم. (((:

اینو گفتم که بدونین خیلی توی شرایط ایده آلی نیستم از لحاظ موقعیت تحصیلی واقعا دنبال اینم که در کمترین زمان بهترین موقعیتی که ممکنه رو در اروپا پیدا کنم. میخواستم ببینم واقعبینانه چقدر شانس دارم؟ ممنونم

دانشگاههای هدفم در هلند بر اساس ویکنسی هایی که پیدا کردم اینا هستن: آیندهوون، امستردام و تی یو دلفت
    دانشگاه کارشناسی : دولتی شهرستان
    معدل کارشناسی
    :16.97
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی
    : مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
    دانشگاه کارشناسی ارشد :دانشگاه شیراز
    معدل کارشناسی ارشد
    :17.37
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد
    :مهندسی کامپیوتر نرم افزار
    تعداد مقالات
    :1 ژورنال غیر ISI و 2 ژورنال ISI با ایمپکت فکتور های 1.1 و 1.7 Q2 پابلیش شده در وایلی و تیلور اند فرانسیس. 1 ژورنال ISI با ایمپکت فکتور 0.7 اندر ریویژن در وایلی. 1 ژورنال ISI در دست داوری در اشپرینگر.
    تعداد توصیه نامه
    :3
    سابقه کار
    :3 سال تدریس در دانشگاه غیر انتفاعی دروس مقطع کارشناسی
    نمره زبان انگلیسی : هنوز امتحان ندادم. اما روان صحبت میکنم تقریبا. چیزی در حدود 6.5 و یا 7 آیلتس
    .

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

به نظرم شانس دارید و بهتره برای تمام وکنسی هایی که بهتون میخوره حتما اپلای کنید
    معدل خوبی دارید و مقاله هم دارید که مطمینا بهتون کمک میکنه
    بسته به اینکه رزومه تون چقدر به پروژه مورد نظر نزدیک باشه شانس بیشتری خواهید داشت
    از طرفی اپلای هلند هم معمولا براتون هزینه ای نداره و خب ضرری هم نداره
    دوستانی با رزومه هایی شبیه شما الان اینور هستند و دارن دکتراشون رو میخونند
    میدونید احتمالا که برای خیلی از وکنسی ها به نمره زبان نیازی ندارید (مگه اینکه توی متن خود وکنسی بهش اشاره شده باشه) ولی سوای اینی که نمره زبان نیاز هست یا نیست به نظرم حتما زبانتون رو پیگیری کنید
    چون به رزومه تون رنگ بهتری میده و دستتون رو برای اپلای باقی جاها هم باز میکنه

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برنامه ریزی شهری - آزاد مشهد

پیش فرض پاسخ : بورسیه | فاند ها | کمک هزینه ها در مقطع دکترا در هل

سلام دوستان. من لیسانس مهندسی شهرسازی از دانشگاه غیرانتفاعی دارم با معدل 15.14
    ارشد برنامه ریزی شهری دارم میخونم دانشگاه آزاد که ترم 2 هستم و فعلا معدلم 17.06 هست
    دارم برای ایلتس میخونم و مطمعنم 6.5 میارم
    4 تا مقاله بین المللی هم دارم که قصد دارم بیشترش کنم.
    میخواستم ببینم برای دکترا با این رایط شانس پذیرش فول فاند دارم؟
    2 سال هم سابقه کار توی سک شرکت خصوصی معماری و شهرسازی دارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط viza نمایش پست ها
    سلام دوستان. من لیسانس مهندسی شهرسازی از دانشگاه غیرانتفاعی دارم با معدل 15.14
    ارشد برنامه ریزی شهری دارم میخونم دانشگاه آزاد که ترم 2 هستم و فعلا معدلم 17.06 هست
    دارم برای ایلتس میخونم و مطمعنم 6.5 میارم
    4 تا مقاله بین المللی هم دارم که قصد دارم بیشترش کنم.
    میخواستم ببینم برای دکترا با این رایط شانس پذیرش فول فاند دارم؟
    2 سال هم سابقه کار توی سک شرکت خصوصی معماری و شهرسازی دارم

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

پوزیشن های دکترایی که به صورت وکنسی اعلام میشن توی هلند حودشون حقوق دارند و اگه شما دانشجوی دکترا بشی نیازی به فاند خاصی نیست خود پوزیشن ها از قبل فاندشون معلومه
    دیتیل حقوق شرایط رو میتونید توی فروم دکترای هلند بخونید
    در مورد شانستون شما هم شانس دارید
    بسته به کیفیا مقاله هاتون و نزدیکی زمینه کاریتون با پروژه مورد نظری که براش اپلای میکنید خب شانس خواهید داشت
    شما هر چی بک گراندت به پروژه نزدیک تر باشه
    شانس بالاتری هم خواهی داشت. به نظرم به پروژه هایی که بهتون میخوره فکر کنید و اپلای کنید و شانستون رو امتحان کنید

پیشنهاد میکنم این لینک پست ۹۰۷ رو بخونید شاید کمکی کنه بهتون به صورت کلی

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظز خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    من این مورد رو تا حالا ندیدم. چیزی که من میدونم دکتراهای دلفت پروژه بیس هستند و پولشون معلومه و روی وب سایت رسمی خود دانشگاه هم اعلام میشن
    من فکر میکنم شما برای وکنسی اپلای نکردید و خودتون برای دکترای دلفت اقدام کردید نه برای پوزیشن های وکنسی دکترا. درسته؟
    چون اگه برای وکنسی های دکترا اقدام کرده بودید امکان نداره وکنسی و پوزیشنی روی وب سایت دانشگاه بدون حقوق اعلام بشه !
    حالا در کل برای مورد شما فکر کنم این مورد امکان پذیر باشه که شما به عنوان ریسرچر مهمان بیایید و با اون استاد کار کنید و هزینه تون رو خودتون بدید و امیدوار باشید که مثلا توی سال اول اون استاد پروژه ای رو برنده شه و شما رو به عنوان کاندیدای دکترای مورد نظرش اعلام کنه و بعد باهاتون قرارداد بسته بشه
    همه این موارد ریسک داره و ممکن هم هست نشه...
    مورد دیگه همینه که خودتون فرمودید که به عنوان دانشجوی دکترا بیایید ولی نمیدونم میشه بعدا این دکترا بودنتون رو به دکترای دیگه ای برای پروژه ی ای که قراراه در اینده بیاد تبدیل کرد یا نه !
    چون پروژه ای که میاد به هر حال دکتراش باید از همون تاریخ شروع بشه و خب شما اونجوری مثلا یه سال از دکتراتون رو خودتون خوندید و نمیدونم شرایظش چی میشه....

رشته تون رو نمیدونم دوست عزیز ولی در کل بهترین گزینه اپلای برای وکنسی های دکتراست که روی سایت دانشگاه با حقوق معلوم و شرایط معلوم و به تفکیک رشته و دپارتمان اعلام میشه
    و اگه به هر حال کانسرن مالی دارید بهتره همه این موارد رو از استاد یا منشی بپرسید که مطمین باشید از همه چی
    اگه کانسرن مالی ندارید که خب هیچی میایید و با هزینه خودتون کار رو جلو میبرید

موفق باشید
    علی آقا پوزیشن مربوط به UNESCO-IHE دلفت هستش و نامه اکسپت هم ارسال شده. فقط اینکه فاند نداره. شما میتونی جایی رو به من معرفی کنی که فاند بدن برای دوره دکترا؟ و اینکه من به اندازه 1 سال اول میتونم با خرج خودم شروع کنم. به نظر شما منطقی هست که اقدام کنم بیام و اونجا دنبال وکنسی یا فاند باشم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ashky68 نمایش پست ها
    علی آقا پوزیشن مربوط به UNESCO-IHE دلفت هستش و نامه اکسپت هم ارسال شده. فقط اینکه فاند نداره. شما میتونی جایی رو به من معرفی کنی که فاند بدن برای دوره دکترا؟ و اینکه من به اندازه 1 سال اول میتونم با خرج خودم شروع کنم. به نظر شما منطقی هست که اقدام کنم بیام و اونجا دنبال وکنسی یا فاند باشم؟
    دوست عزیز

متاسفانه اطلاعی در این زمینه ندارم و واقعا جایی رو نمیتونم برای گرفتن فاند معرفی کنم
    دکترا معمولا چیزی بین ۴ تا ۵ سال توی هلند طول میکشه
    شما خرج سال اول رو میدید ولی خب....به نظرم شاید بهتر باشه یه کمی مطمین تر باشید در مورد سال های بعدش
    چون اگه اگه خدایی نکرده به هر دلیلی نشه که فاند پیدا کنید خب براتون خیلی سخت میشه و هزینه سال اول هم به باد میره
    به نظرم به استاد مربوطه ای که قراره باهاشون کار کنید یه ایمیل بزنید و شزایط و امکان فاند رو بپرسید ببینید چی میگن....
    اینجا دنبال وکنسی بودن هم میشه . ولی خب اگه اگه نشه چی؟ (یه وقت یکی شرایط مالیش این اجازه ریسک رو میده و یه وقت یکی نمیتونه همچین ریسکی کنه...اینو خودتون بهتر میدونید در مورد خودتون و شرایطتتون)

به هر حال امیدوارم به هدفتون هرچی که هست همونجوری که میخوایید برسید

موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پذیرش دکترا نرم افزار هلند

سلام.
    من لیسانس کامپیوتر نرم افزار با معدل 15/56 و ارشد نرم افزار با معدل 18 دارم (دانشگاه آزاد). 10 سال سابقه کاری مرتبط هم دارم.سنم 38 سالمه. 1 کتاب دانشگاهی تالیف و 3 کتاب دانشگاهی تخصصی مرتبط ترجمه کرده ام. چند اختراع ثبت شده هم دارم. عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد هم هستم. برای دکترا میتونم از هلند پذیرش بگیرم؟
    محبت می فرمایید راهنمایی کنید؟

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکترا نرم افزار هلند

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidkph نمایش پست ها
    سلام.
    من لیسانس کامپیوتر نرم افزار با معدل 15/56 و ارشد نرم افزار با معدل 18 دارم (دانشگاه آزاد). 10 سال سابقه کاری مرتبط هم دارم.سنم 38 سالمه. 1 کتاب دانشگاهی تالیف و 3 کتاب دانشگاهی تخصصی مرتبط ترجمه کرده ام. چند اختراع ثبت شده هم دارم. عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان جوان دانشگاه آزاد هم هستم. برای دکترا میتونم از هلند پذیرش بگیرم؟
    محبت می فرمایید راهنمایی کنید؟
    با سلام، نظر شخصی خودم رو عرض میکنم.
    پذیرش گرفتن در مقطع دکترا کاملا به سوابق پژوهشی شما وابسته است، اگر در زمینه پوزیشنی که اعلام میشه پژوهش قابل توجه ای داشته باشید، شانس پذیرشتون بالاتر میره.
    رزومه شما یک رزومه کاری خیلی خوب هست، شاید نتونین با این رزومه برای دکترا پذیرش بگیرین، اما می تونین به عنوان یک مهندسی کامپیوتر کار کنین.
    یکی از دوستان من که دانشجوی دکترای مهندسی کامپیوتر دانشگاه علوم و تحقیقات بود، برای فرصت مطالعاتی اومد هلند و چون سابقه کاری فوق العاده خوبی داشت، برنامه نویسی حرفه ای انجام می داد و چند پروژه بزرگ انجام داده بود، قبل از اتمام دوره 6 ماهه اش، تونست اینجا کار پیدا کنه با حقوق خیلی بالاتر از حقوق دانشجویان دکترا (ماهی 3800)! پس علاوه بر ادامه تحصیل، برای کار هم میتونین اقدام کنین، البته شاید از ایران سخت باشه، دوستم چون هنلد بود واسه اش راحت تر بود اینجا کار پیدا کنه.
    پاینده باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)