نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: از کدام بانک ارز دانشجویی دریافت کردید؟

رأی دهندگان
48. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • اقتصاد نوین

2 4.17%
  • پارسیان

1 2.08%
  • پاسارگاد

2 4.17%
  • تجارت

21 43.75%
  • رفاه

0 0%
  • سامان

6 12.50%
  • سپه

0 0%
  • سرمایه

0 0%
  • سینا

0 0%
  • صادرات

0 0%
  • کشاورزی

1 2.08%
  • مسکن

0 0%
  • ملت

10 20.83%
  • ملی

3 6.25%
  • سایر

2 4.17%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: ارز دانشجویی - آمار دریافت

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض ارز دانشجویی - آمار دریافت

از کلیه کاربرانی که بعد از تاریخ 1 آبان 1391 توانسته اند ارز دانشجویی دریافت کنند خواهشمندم برای استفاده بقیه کاربرا از تجربیات آنها فرم زیر رو تکمیل نمایند.
    از کلیه دوستان خواهش میکنم برای کمک بیشتر به دوستان خود فرم زیر را به همراه نظرسنجی فوق تکمیل نمایند.

این تاپیک با عنوان
    ارز دانشجویی- آمار دریافت ارز
    ایجاد میشود تا تاریخچه و سابقه دریافت ارز دانشجویی توسط کاربران سایت رو داشته باشیم.

انجام هرگونه بحث و پرسیدن سوالات در این تاپیک ممنوع میباشد و پست هایی که با فرمتی متفاوت از فرمت پیشنهاد شده در اینجا ارسال شوند حذف یا ویرایش خواهند شد.

برای مطالعه شرایط و نحوه دریافت دانشجویی اینجا را کلیک کنید
    برای سوال در مورد مسائل عموی ارز دانشجویی
    اینجا را کلیک کنید

فرمت ارسال اطلاعات:

• کشور مقصد:
    • مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید:
    • در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟
    • آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟
    • تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم:
    • تاریخ نوبتی که وزارت علوم برای دریافت نامه به شما داده:
    • درخواست برای ترم اول/دوم/ تابستان
    • دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ ......... تا ..............)
    • مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن:
    • آیا از فاند استفده میکردید؟
    • مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید:
    • مقدار ارز دریافتی:
    • نوع و قیمت ارز دریافتی: (مبادلاتی)
    • اگر مقدار ارز دریافتی کمتر از ارز موزد انتظار بود لطفا دلیل را ذکر کنید:
    • نوع ارز: (دلار آمریکا/ یورو / پوند / ...)
    • نام بانک (یا شعبه): تجارت - شعبه ...
    • با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ (پذیرش / اشتغال به تحصیل)
    • نوع تعهد نزد بانک: (وثیقه / تعهد کتبی / تعهد رسمی)
    • بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ (نامه وزارت علوم / اشتغال به تحصیل یا پذیرش / وکالت نامه / کارت ملی / ویزا / صفجه اول گذرنامه / ...)
    • ارتباط قبلی با بانک: (مشتری بودم / آشنایی / بدون ارتباط)
    • از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟
    • آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید (اول مسافرتی گرفتم بعد دانشجویی / اول دانشجویی گرفتم بعد مسافرتی)
    • آیا روندی که طی کردید با آنچه در قسمت سوالات متداول نوشته شده متفاوت بود؟
    ویرایش توسط میلاد : October 23rd, 2012 در ساعت 11:44 AM

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی - آمار دریافت

کشور مقصد: کانادا
    مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: دکترا
    در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ پرینت
    آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ خیر ولی گفت باید بعدا تو قسمت مربوطه در امور خارجه تایید کنی وگرنه از لیست دریافت ارز حذف میشی و دیگه بهت ارز نمیدن. (راست و دروغش با خودش!)
    تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم: حدود 27 سپتامبر نامه رو دریافت کردم و 3 روز قبلش درخواست داده بودم.
    تاریخ نوبتی که وزارت علوم برای دریافت نامه به شما داده: 15 مهر بود ولی من تقریبا 10 روز قبلش نامه رو گرفتم.
    درخواست برای ترم اول/دوم/ تابستان اول
    دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ ......... تا ..............) 1 مهر تا 29 اسفند
    مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: ویزا-پاسپورت-نامه پذیرش-نامه وزارت (اینو برای نوشتن اسمم تو لیست ارز هم ازم خواستند. بدون اون اسم نمینوشتند.) کارت ملی و شناسنامه- من بلیطم رو هم ضمیمه کرده بودم.
    آیا از فاند استفده میکردید؟ بله - فاند نصفه دارم. ولی تو نامه پذیرش قید نشده بود.
    مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: طبق قانون قدیم من باید برای این ترم 10 هزار تا با شهریه میگرفتم ولی گفت شهریه رو دیگه نمیدیم و فقط 6000 تا برای هزینه زندگی بهم داد.
    مقدار ارز دریافتی: 6000 دلار که جمعا شد 15,399,600 تومان
    نوع و قیمت ارز دریافتی: (مبادلاتی) دلار و حدود 2570 تومان برای هر دلار.
    اگر مقدار ارز دریافتی کمتر از ارز موزد انتظار بود لطفا دلیل را ذکر کنید: ---
    نوع ارز: (دلار آمریکا/ یورو / پوند / ...) دلار آمریکا
    نام بانک (یا شعبه): تجارت - شعبه ... تجارت شعبه ابوذر اصفهان
    با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ (پذیرش / اشتغال به تحصیل) پذیرش
    نوع تعهد نزد بانک: (وثیقه / تعهد کتبی / تعهد رسمی) بدون تعهد. (پسرعموم توی شعبه حساب داره و خیلی کار میکنه. اون به رئیس شعبه گفت و اونم قبول کرد)

بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ (نامه وزارت علوم / اشتغال به تحصیل یا پذیرش / وکالت نامه / کارت ملی / ویزا / صفجه اول گذرنامه / ...) ویزا-صفحه اول پاسپورت-نامه پذیرش-نامه وزارت-کارت ملی و شناسنامه- من بلیطم رو هم ضمیمه کرده بودم.
    ارتباط قبلی با بانک: (مشتری بودم / آشنایی / بدون ارتباط) پسرعموم مشتری بانک بود. ولی برای وثیقه اون کمکم کرد. نه گرفتن ارز.
    از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ حدود 1 ماه. البته من جزو نفرات اول درخواست کنندگان بودم. روزی که برای گرفتن ارز رفتم لیستشون بالای هزار تا بود.
    آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید (اول مسافرتی گرفتم بعد دانشجویی / اول دانشجویی گرفتم بعد مسافرتی) خیر. من ارز مسافرتی نگرفتم.
    آیا روندی که طی کردید با آنچه در قسمت سوالات متداول نوشته شده متفاوت بود؟ روند کلی خیر. ولی دیگه به راحتی سابق نیست. مقدارش خیلی کمتره و خیلی هم گرون شده.

Junior Member

کشور مقصد: ترکیه
    مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: مستر
    در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ -
    آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ بله
    تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم: 5 مهر
    تاریخ نوبتی که وزارت علوم برای دریافت نامه به شما داده: 14 مهر
    دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ ......... تا ..............) 1 مهر تا 29 اسفند
    مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: ویزا، پاسپورت، کارت ملی و شناسنامه(همه کپی)- نامه ارز و اشتغال به تحصیل(اصل)
    آیا از فاند استفده میکردید؟ بله
    مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید:6000 دلار
    مقدار ارز دریافتی: 6000 دلار
    نوع و قیمت ارز دریافتی: (مبادلاتی) دلار
    اگر مقدار ارز دریافتی کمتر از ارز موزد انتظار بود لطفا دلیل را ذکر کنید: ---
    نام بانک (یا شعبه): تجارت - شعبه ... تجارت اردبیل
    با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ (پذیرش / اشتغال به تحصیل) اشتغال به تحصیل
    نوع تعهد نزد بانک: (وثیقه / تعهد کتبی / تعهد رسمی) بدون تعهد
    بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ (نامه وزارت علوم / اشتغال به تحصیل یا پذیرش / وکالت نامه / کارت ملی / ویزا / صفجه اول گذرنامه / ...) همه به غیر از وکالت نامه
    ارتباط قبلی با بانک: (مشتری بودم / آشنایی / بدون ارتباط) آشنایی
    از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ حدود 1 هفته
    آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید (اول مسافرتی گرفتم بعد دانشجویی / اول دانشجویی گرفتم بعد مسافرتی) خیر
    آیا روندی که طی کردید با آنچه در قسمت سوالات متداول نوشته شده متفاوت بود؟ روند کلی خیر

• کشور مقصد: کانادا
      مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: دکترا
      در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ اصل
      آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ خیر
      تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم: 9-8-91
    • تاریخ نوبتی که وزارت علوم برای دریافت نامه به شما داده: 10-9-91
    • دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ 1-10-91 تا 1-4-92)
      مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: کپس پاسپورت و ویزا- نامه وزارت علوم و نامه دانشگاه
    • مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید: بله
    • مقدار ارز دریافتی: 9000 (6000 اقامت و 3000 همراه) برای 6 ماه
    • نوع و قیمت ارز دریافتی: (مبادلاتی)
    • نوع ارز: (دلار آمریکا/ یورو / پوند / ...) دلار آمریکا
      نام بانک (یا شعبه): تجارت
    • با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ (پذیرش / اشتغال به تحصیل) پذیرش
    • نوع تعهد نزد بانک: (وثیقه / تعهد کتبی / تعهد رسمی) وثیقه
    • بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ (نامه وزارت علوم / اشتغال به تحصیل یا پذیرش / وکالت نامه / کارت ملی / ویزا / صفجه اول گذرنامه / ...) با کپی مدارک و اصل نامه پذیرش همه کار ها انجام شد
    • ارتباط قبلی با بانک: (مشتری بودم / آشنایی / بدون ارتباط) بدون ارتباط
    • از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ قبل از ثبت درخواست در بانک اسم نویسی کردم و همان روز ارایه مدارک ارز را تحویل گرفتم
    • آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید (اول مسافرتی گرفتم بعد دانشجویی / اول دانشجویی گرفتم بعد مسافرتی) در مسافرت قبل گرفته بودم
    • آیا روندی که طی کردید با آنچه در قسمت سوالات متداول نوشته شده متفاوت بود؟ خیر

کشور مقصد: آمریکا
    مقطع تحصیلی که برای پذیرش دارید: دکتری
    در صورتی که از نامه پذیرش برای دریافت نامه وزارت علوم استفاده کردید، نامه پذیرش اصل رو ارائه دادید یا پرینت؟ اصل i20
    آیا نامه پذیرش/اشتغال به تحصیل شما توسط نمایندگی ایران یا کشور مقصد تایید شده بود؟ من برای ترم اول اقدام کردم لذا تاکنون نامه اشتغال به تحصیل نگرفتم
    تاریخ ثبت درخواست نامه در سایت وزارت علوم: 1دی
    تاریخ نوبتی که وزارت علوم برای دریافت نامه به شما داده: 8دی
    درخواست برای ترم اول/دوم/ تابستان: دوم
    دوره نوشته شده بر روی نامه وزارت علوم: (از تاریخ ......... تا ..............) 1دی تا 30 خرداد
    مدارکی که در موقع تحویل نامه از شما درخواست کردن: ویزا، پاسپورت، اصل کارت ملی و شناسنامه (کپی آنها را گرفتند)- اصل i20 (کپی را گرفتند)
    مقدار ارزی که انتظار داشتید دریافت کنید:6000 دلار
    مقدار ارز دریافتی: 6000 دلار
    نوع و قیمت ارز دریافتی: (مبادلاتی) دلار
    اگر مقدار ارز دریافتی کمتر از ارز مورد انتظار بود لطفا دلیل را ذکر کنید: ---
    نام بانک (یا شعبه): تجارت - شعبه زیست خاور
    با کدام مدرک ارز را دریافت نمودید؟ (پذیرش / اشتغال به تحصیل) پذیرش
    نوع تعهد نزد بانک: (وثیقه / تعهد کتبی / تعهد رسمی) 30 درصد وثیقه+ تعهد رسمی
    بانک چه مدارکی رو کنترل کرد؟ (نامه وزارت علوم / اشتغال به تحصیل یا پذیرش / وکالت نامه / کارت ملی / ویزا / صفجه اول گذرنامه / ...) همه به غیر از وکالت نامه
    ارتباط قبلی با بانک: (مشتری بودم / آشنایی / بدون ارتباط): بدون ارتباط
    از زمان ارائه درخواست به بانک تا زمان دریافت ارز چه مقدار طول کشید؟ 1 روز (با نشان دادن بلیت سفر و کمبود وقت، با دادن ارز فوری موافقت کردند)
    آیا ارز مسافرتی هم دریافت کرده بودید (اول مسافرتی گرفتم بعد دانشجویی / اول دانشجویی گرفتم بعد مسافرتی) خیر
    آیا روندی که طی کردید با آنچه در قسمت سوالات متداول نوشته شده متفاوت بود؟ خیر