نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 181

موضوع: آلمان یا آمریکا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : آلمان یا آمریکا

آلمان:
    مزایا: اقتصاد عالی, امنیت عالی، جامعه مدرن، زندگی به شدت فردی( از دوستی چیزی نمیدونند )، با یه کار معمولی زندگیه خوبی میتونین داشته باشین. اگه کار پیدا کنین 5 ساله مقیم میشین.

معایب: 40% مالیات. خیلی سرد هستند، 8 شب(اگر اشتباه نکنم مگرنه که 6 هستش) تمام هایپرمارکت ها و فروشگاه های شهر بسته میشه(بدلیل صرفه جویی در برق) و فقط رستوران ها و کافی شاپ ها باز هستند. کلا میشه شهر مردگان. آلمان ها دوشنبه تا شنه روبت های قانون مدار و شنبه تا دوشنبه انسان های بی فرهنگ تبدیل میشن( به شدت الکل میخورن، رانندگی با سرعت غیر مجاز و ...). روابط اجتماعی تقریبا صفر هستش( اصلا براشون تعریف نشده) . باید آلمانی بلد باشید وگرنه در سوپرمارکت هم نمیتونید کار کنید

آمریکا:
    مزایا: همه انگلیسی صحبت میکنن. قانون به شدت اجرا میشه. شرکت ها ی بزرگ داره. دانشگاه های خوب. هر اختراع در کم ترین زمان ممکن به جامعه راه پیدا میکنه.

معایب: 40% مالیات. خشونت در محله های فقیر نشین. اسلحه که همه دارن. امنیت شغلی پایین. مقیم شدن به سختی.

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط usaautomotive نمایش پست ها
    آلمان:
    مزایا: اقتصاد عالی, امنیت عالی، جامعه مدرن، زندگی به شدت فردی( از دوستی چیزی نمیدونند )، با یه کار معمولی زندگیه خوبی میتونین داشته باشین. اگه کار پیدا کنین 5 ساله مقیم میشین.

معایب: 40% مالیات. خیلی سرد هستند، 8 شب(اگر اشتباه نکنم مگرنه که 6 هستش) تمام هایپرمارکت ها و فروشگاه های شهر بسته میشه(بدلیل صرفه جویی در برق) و فقط رستوران ها و کافی شاپ ها باز هستند. کلا میشه شهر مردگان. آلمان ها دوشنبه تا شنه روبت های قانون مدار و شنبه تا دوشنبه انسان های بی فرهنگ تبدیل میشن( به شدت الکل میخورن، رانندگی با سرعت غیر مجاز و ...). روابط اجتماعی تقریبا صفر هستش( اصلا براشون تعریف نشده) . باید آلمانی بلد باشید وگرنه در سوپرمارکت هم نمیتونید کار کنید

آمریکا:
    مزایا: همه انگلیسی صحبت میکنن. قانون به شدت اجرا میشه. شرکت ها ی بزرگ داره. دانشگاه های خوب. هر اختراع در کم ترین زمان ممکن به جامعه راه پیدا میکنه.

معایب: 40% مالیات. خشونت در محله های فقیر نشین. اسلحه که همه دارن. امنیت شغلی پایین. مقیم شدن به سختی.
    میشه بپرسم شما مقیم کجا هستید؟!
    این تحلیل ها واقعاً عجیبه.
    من هم تو اروپا زندگی کردم هم 6 سال و خورده ایه تو امریکا هستم.

توی اروپا اتفاقاً دوستی هاشون خیلی درست حسابی تر از امریکایی هاست... توی مترو و اتوبوس همه دارن کتاب و روزنامه می خونن یا سودوکو و جدول حل می کنن. به ندرت کسی رو می بینید که موبایل دستش باشه.
    چندین بار تو اروپا برای من اتفاق افتاد که گم شده بودم وفقط آدرس رو نشونشون دام تا منو نرسوندن به محلی که می خواستم برم بی خیال نشدن.
    همه جای دنیا جای سرد و گرم داره! شرق آلمان 4 فصله.
    دلیل اینکه هایپر مارکتها ساعت 8 شب می بندن اینه که کارمند هاشون برن به خانواده برسن! نه مثل امریکا که تازه 10-11 شب از کار تعطیل بشن و تازه برن سر خونه زندگیشون .
    می دونستید تو امریکا فقط 6 هفته مرخصی زایمان هست؟ دوا و دکتر و زایمان هم که هزینش سر به فلک میکشه. ولی تو همین آلمانی که شما می گید وقتی بچه به دنیا میاد برای چک آپ یه دکتر بهشون معرفی می کنن و بدون هیچ هزینه ای دکتر میره خونه و نوزاد رو چک آپ می کنه. حتی اگر بدونن فرضاً شما ایرانی هستید براتون دکتر ایرانی میفرستن.
    سرعت مجاز توی اتوبانهای آلمان وجود نداره برای همین رانندگی با سرعت زیاد بی قانونی محسوب نمیشه.
    شما یه سر به مهمونی های امریکایی ها بزنید.. اصلاً مشروب نباشه ، مهمونی براشون معنی نداره!
    کی گفته باید آلمانی باشید تا بتونید کار کنید؟!!!! چرا از خوتون قانون اختراع می کنید؟!

تحلیل مزایا و معابت امریکا رو هم یه چیزی تو مایه های آلمان گفتیداااااااااا!
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    میشه بپرسم شما مقیم کجا هستید؟!
    این تحلیل ها واقعاً عجیبه.
    من هم تو اروپا زندگی کردم هم 6 سال و خورده ایه تو امریکا هستم.

توی اروپا اتفاقاً دوستی هاشون خیلی درست حسابی تر از امریکایی هاست... توی مترو و اتوبوس همه دارن کتاب و روزنامه می خونن یا سودوکو و جدول حل می کنن. به ندرت کسی رو می بینید که موبایل دستش باشه.
    چندین بار تو اروپا برای من اتفاق افتاد که گم شده بودم وفقط آدرس رو نشونشون دام تا منو نرسوندن به محلی که می خواستم برم بی خیال نشدن.
    همه جای دنیا جای سرد و گرم داره! شرق آلمان 4 فصله.
    دلیل اینکه هایپر مارکتها ساعت 8 شب می بندن اینه که کارمند هاشون برن به خانواده برسن! نه مثل امریکا که تازه 10-11 شب از کار تعطیل بشن و تازه برن سر خونه زندگیشون .
    می دونستید تو امریکا فقط 6 هفته مرخصی زایمان هست؟ دوا و دکتر و زایمان هم که هزینش سر به فلک میکشه. ولی تو همین آلمانی که شما می گید وقتی بچه به دنیا میاد برای چک آپ یه دکتر بهشون معرفی می کنن و بدون هیچ هزینه ای دکتر میره خونه و نوزاد رو چک آپ می کنه. حتی اگر بدونن فرضاً شما ایرانی هستید براتون دکتر ایرانی میفرستن.
    سرعت مجاز توی اتوبانهای آلمان وجود نداره برای همین رانندگی با سرعت زیاد بی قانونی محسوب نمیشه.
    شما یه سر به مهمونی های امریکایی ها بزنید.. اصلاً مشروب نباشه ، مهمونی براشون معنی نداره!
    کی گفته باید آلمانی باشید تا بتونید کار کنید؟!!!! چرا از خوتون قانون اختراع می کنید؟!

تحلیل مزایا و معابت امریکا رو هم یه چیزی تو مایه های آلمان گفتیداااااااااا!
    سلام دوست خوبم mdemehri
    ممنون که به بچه ها کمک میکنی
    ازتون یه سوال دارم
    شما که هم آلمان بودید هم آمریکا
    اگه میشه دلیلتونو بگین چرا در آخر آمریکارو انتخاب کردین
    ممنون میشم کمک کنید
    چون برام مهمه
    مرسی
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط usaautomotive نمایش پست ها
    آلمان:

آمریکا:

در مورد امریکا که صحبتتون در حد شوخی هست!
    کی گفته اینجا همه اسلحه دارند؟!! کی گفته هر اختراع در کم ترین زمان ممکنه به جامع راه پیدا میکنه؟! و صد البته همه انگلیسی صحبت نمیکنند!
    قانونمندی المانیها بیشتر از امریکاییها نباشه کمتر نیست! لطفا شنیده ها تون رو به صورت حقیقت بیان نکنید!!!

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

بزرگترین حسن آلمان نسبت به امریکا , رایگان بودن دانشگاههاش هست.حتی دانشگاههای انگلیسی زبانش هم رایگان داره.این یعنی با سالی حدود 10000 یورو می تونید زندگی کنید و جز هزینه اندک بیمه و حمل و نقل چیزی نمی پردازید. اما هزینه تحصیل در امریکا...!
    در مورد فرهنگ هم کاملا بدیهی است آلمانیها بسیار از امریکاییها با فرهنگ تر هستند.کافیه به نوابغ و بزرگان ادب و فلسفه و دانشمندان طول تاریخ 2 کشور نگاهی بندازید.
    در مورد نژادپرستی آلمان در حال تعدیل شدن ولی در مجموع فاصله زیادی با یک جامعه مولتی کالچرال داره.فکر کنم امروز یک قانونی تصویب کردند که برای پناهنده شدن هم باید زبان آلمانی بلد باشند.دلیلش هم این بود که فرد بتونه تو جامعه حل بشه.
    وضعیت اشتغال برای فردی که سرمایه دار نیست در آلمان بهتره.حکومت سوسیالیستی باعث میشه تا خدمات پزشکی و اجتماعی رایگان و یا کم هزینه زیادی به شما ارائه بشه.به شکلی که شما با ماهی 700 یورو میتونه زندگی کنی و با ماهی4000 یورو می تونی یک زندگی لاکچری داشته باشی. اما نباید فراموش کرد که سیل پناهندگان سالهای اخیر می تونه تاثیرات مثبت و منفی زیادی داشته باشه.شاید بشه گفت قبلا بازار کار بزرگی بود که همیشه تشنه نیروی کار از کارگر تا نیروی متخصص هست اما امروز مشخص نیست اینطور بمونه.از سوی دیگه حضور این پناهندگان باعث میشه جامعه بیشتر به سوی مولتی کالچرال شدن پیش بره.
    من در مورد امریکا خیلی نظر نمی دم.اما عملکرد اجتماعی و سیاسی و تبلیغاتی روزمره این کشور به نظرم خیلی عوامانه است. مردم بی دلیل مصرف گرا هستند و رویای امریکایی یک حرف واهی شده.همه تا خرخره بدهکارن و بانکها دارن سود می برن.امنیت شغلی پایین و مردمی که بویی از مطالعه و فرهنگ نبردن.نوابغی که در امریکا میبینید همه مهاجران هستند اما نوابغ آلمان , خود آلمانی ها هستند.البته پروفسور سمیعی را باید استثنا کرد!
    ولی این نشون میده فضای امریکا طوری نیست که ادم و به اوج برسونه.از این چند میلیون مهاجر در امریکا چند تاشون امریکن دریم و پیدا کردن و چند تاشون هوم لس شدن.

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    بزرگترین حسن آلمان نسبت به امریکا , رایگان بودن دانشگاههاش هست.حتی دانشگاههای انگلیسی زبانش هم رایگان داره.این یعنی با سالی حدود 10000 یورو می تونید زندگی کنید و جز هزینه اندک بیمه و حمل و نقل چیزی نمی پردازید. اما هزینه تحصیل در امریکا...!
    در مورد فرهنگ هم کاملا بدیهی است آلمانیها بسیار از امریکاییها با فرهنگ تر هستند.کافیه به نوابغ و بزرگان ادب و فلسفه و دانشمندان طول تاریخ 2 کشور نگاهی بندازید.
    در مورد نژادپرستی آلمان در حال تعدیل شدن ولی در مجموع فاصله زیادی با یک جامعه مولتی کالچرال داره.فکر کنم امروز یک قانونی تصویب کردند که برای پناهنده شدن هم باید زبان آلمانی بلد باشند.دلیلش هم این بود که فرد بتونه تو جامعه حل بشه.
    وضعیت اشتغال برای فردی که سرمایه دار نیست در آلمان بهتره.حکومت سوسیالیستی باعث میشه تا خدمات پزشکی و اجتماعی رایگان و یا کم هزینه زیادی به شما ارائه بشه.به شکلی که شما با ماهی 700 یورو میتونه زندگی کنی و با ماهی4000 یورو می تونی یک زندگی لاکچری داشته باشی. اما نباید فراموش کرد که سیل پناهندگان سالهای اخیر می تونه تاثیرات مثبت و منفی زیادی داشته باشه.شاید بشه گفت قبلا بازار کار بزرگی بود که همیشه تشنه نیروی کار از کارگر تا نیروی متخصص هست اما امروز مشخص نیست اینطور بمونه.از سوی دیگه حضور این پناهندگان باعث میشه جامعه بیشتر به سوی مولتی کالچرال شدن پیش بره.
    من در مورد امریکا خیلی نظر نمی دم.اما عملکرد اجتماعی و سیاسی و تبلیغاتی روزمره این کشور به نظرم خیلی عوامانه است. مردم بی دلیل مصرف گرا هستند و رویای امریکایی یک حرف واهی شده.همه تا خرخره بدهکارن و بانکها دارن سود می برن.امنیت شغلی پایین و مردمی که بویی از مطالعه و فرهنگ نبردن.نوابغی که در امریکا میبینید همه مهاجران هستند اما نوابغ آلمان , خود آلمانی ها هستند.البته پروفسور سمیعی را باید استثنا کرد!
    ولی این نشون میده فضای امریکا طوری نیست که ادم و به اوج برسونه.از این چند میلیون مهاجر در امریکا چند تاشون امریکن دریم و پیدا کردن و چند تاشون هوم لس شدن.

درود
    چقدر خوب حرف زدید واقعا حرف هایی بود که باید گفته میشد
    درست پست مال سال قبله ولی بنظرم باید یک اپدیتی بشه

اول اینکه از اونجایی که با یک رزومه خوب در امریکا میتونید فاند بگیرید این قضیه رایگان بودن دانشگاه های المان (یا با شهریه کم) زیاد تو چشم نیست.

دوم اینکه خیلیا از بچگی کلاس زبان انگلیسی رفتن و تو مدرسه هم تدریس شده پس اشنایی که با این زبان داریم بیشتر از زبان المانیه(هرچند من خودم المانیو ترجیح میدم!!!)

سوم اینکه بنظر من فرهنگ صرفا ربطی به فیلسوفان و عارفان نداره چون اونموقع باید به قاتلان و جانیان هم توجه کرد!! یا حتی نمیدونم این بحث فحاشی در زمان رانندگی در خیابان در ایرانُ کجای شاهنامه نوشتند؟؟؟ یکسری چیزها به اینترنشنال بودن جامعه برمیگرده و قابلیت حل شما درش.

چهارم اینکه درباره خدمات پزشکی کانادا خیلی بحث شده که اینکه رایگانه (قیمت ناچیز) ولی کیفیت معلوم نیست چقدره و زمان انتظار بسیار بالا! باید دید در المان چطوره... این چیزا نیاز به بحث دارند و اطلاعات دقیق برای مقایسه

پنجم اینکه دانشجوهایی که میرن برای تحصیل خارج خیلی ها بدنبال فاند کامل هستن پس یعنی توانایی اینو ندارن خودشون خرجو بدن و حتی دنبال کارم هستند که جایی گیر نکنند اونوقت حتی با وجود هزینه های کم دانشگاه های المان و اینکه فاند نمیدن و با توجه به اینکه شما باید درس بخونی و از ایران هم هیچ سرمایه ای (سرمایه کمی که صرف اپلای و بلیط و خریدهای لازم میشه) نداری، و اینکه اگه متخصص نباشی نمیتونی کار گیر بیاری و کنار درس هم به سختی و البته با محدودیت میتونی کار کنی، چطور میشه هزینه ها و خرج زندگیو دراورد؟ حتی اگه 700 (حالا 2017 و شاید به 900 یا بیشتر تغییر کرده باشه) یورو باشه؟ آیا؟ فکرکنم لازم باشه یاداوری کنم یورو از دلار گرون تره!!!

ششم اینکه اینترنشنال شدن جامعه توسط پناهندگان اواره باشه یا دانشجویان خیلی فرق داره و مطمئنا اینکه بین قشر تحصیل کرده باشی خیلی بهتره تا گریه و زاری اونی که خونشو با موشک زدن بشنوی. (بدون قصد توهین پوزش)

و نهایتا هفتم اینکه امریکا هر اتفاقی هم که براش بیوفته اون ابرغول باقی میمونه چون مگه چند جای دیگه دنیا دره سیلیکون هست؟ اولین دانشگاه دنیا تو چندتا کشور دیگه هست؟ بهترین دانشگاها بهترین استادا بهترین فاندها راحت ترین زندگی و.... کجا هست؟؟ ضمنا باید اینم یاداوری کنم هرچند اکثریت از ورود به اصطلاح به کلونی ایرانی پیشگیری میکنند اما نمیشه نوستالژی رو ندید گرفت و نهایتا شما بدنبال کسانی هستید که بتونید باهاشون نوروز یا 4شنبه سوری یا هر مناسبت دیگه ای رو جشن بگیرید ماهی یکبار قورمه سبزی بخورید و چیزهای از این قبیل پس یافتن کلونی ایرانی انقدر که در ایران مشکله همونقدر هم در کالیفرنیا (لس انجلس) مشکله!

پ.ن: مطمئنا اونی که دانشجوئه به دنبال اینده روشن و زندگی بهتر حاضره خیلی زحمت بکشه ولی اصولا نظام المان با روحیه ایرانی جماعت سازگار نیست (اکثرا) یعنی نمیتونن اینکه همه در یک سطح باشن رو پذیرن. در زمان بحران مالی اروپا این تنها المان بود که سربلند موند.
    پ.ن2: در رشته مهندسی اولین زبان انگلیسی و دومینش المانیه چه بسا مطالبی که نسخه انگلیسی ندارند.

سپاس از شما دوست محترم
    People wait
    all week for friday,
    all year for summer,
    all life for happiness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)