صفحه 87 از 97 نخستنخست ... 377778798081828384858687888990919293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 965

موضوع: تحصیل در نیوزیلند و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تحصیل در نیوزیلند و مسائل مرتبط

سلام خواهش میکنم کار مهمی نبود. به نظرم اگر پروپوزال یا حتی چهارچوب نسبتا خوبی از پروژه ی دکتری دارید همراه با رزومه بفرستید. اگر هم که آماده نیست ناچار باید با رزومه جلو بروید. با اینحال از این مشاور سوال کنید این "و" و "یا" ها را خیلی مواقع بدون دقت نوشته مینویسند.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط eshaghh نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز. آخه تو ایمیل که برام فرستادن گفتن یا CV بفرستین یا proposal به این خاطر خواستم ببینم کدوم رو بفرستم.
    من برای اطلاع از چگونگی پذیرش و اینا ایمیل زده بودم به Student advisor که ایشون این ایمیل رو برا من فرستادن که اینارو بفرست برای postgraduate advisor
    ویرایش توسط susighton : May 31st, 2018 در ساعت 01:52 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام خواهش میکنم کار مهمی نبود. به نظرم اگر پروپوزال یا حتی چهارچوب نسبتا خوبی از پروژه ی دکتری دارید همراه با رزومه بفرستید. اگر هم که آماده نیست ناچار باید با رزومه جلو بروید. با اینحال از این مشاور سوال کنید این "و" و "یا" ها را خیلی مواقع بدون دقت نوشته مینویسند.

موفق باشید
    مرسی. راستش من فرستادم CV و ریزنمرات ارشدم رو برای postgraduate advisor و ایشون در یک ایمیل مفصل بعد از 2 روز گفتن که " ریز نمرات کارشناسی و پروپوزال رو براشون بفرستم "
    در توضیح اینکه پروپوزال چجوری بنویسم گفتن که 8-10 صفحه از اینکه میخوای تو چه موضوعی کار کنی و این که این موضوع چقدر اهمیت داره و روش تحقیقت چطوریه و اینکه در انتهای هر سال میخوای به چه چیزی برسی, بنویس. 8-10 صفحه اونم با این ریز جزییات غیرمنطقی نیست؟ آخه این که من حتی بنویسم تا اخر هر سال انتظار دارم به چه نتیجه ای برسم خب خیلی جزییه و من واقعا نمیدونم الان باید چی بنویسم.
    نظر شما چیه ؟

یه سوال دیگه اینکه برای همه ی دانشگاه های نیوزلند باید مدرک اصلی رو موقع ثبت نام با خودمون ببریم؟ یعنی حتما باید مدرک رو آزاد کنیم؟
    مرسی

ApplyAbroad Superstar

سلام در انتخاب دانشجوی دکتری دانشگاهها/استادها/کمیته ها را باید دست کم در دو مورد قانع کرد. یکی اینکه پروژه متقاضی "خوب" است. و با خوب منظور این است که دست کم چند خاصیت مهم

1- originality
    2-creativity
    3-Intellectual analysis
    4-independent thinking

در ان هست. البته اینها همه نسبی است و همدیگر را تا حد خیلی زیادی compensate میکنند ولی در ترکیب کار شما همه اینها به درجات مختلف باید باشد

دوم هم اینکه خود متقاضی برای انجام دادن پروژه ای که ۴ خاصیت بالا یا هر شاخصه ای دیگری که مد نظر دانشگاه است را دارد و فردی توانا است.
    حالا اثبات توانایی خودش خرد میشود به چیزهایی مثل داشتن سابقه کار علمی / توان کار با بقیه آدمها مثل تیم سازی و کار گروهی/ توان مدیریت کردن مراحل پیشرفت کار/سخت کوشی/ کار کردن در زمانهای تنگ/نشکستن در تنهایی و فشار و از این حرفها

حالا در این چهارچوب شما باید آنها را قانع کنید که شما و پروژتان هر دو خوب هستید. من کاملا درک میکنم شما شاید الان خودتان را برای پروپوزال ۱۰ صفحه ای روحا آماده نکرده باشید ولی این واقعا واقعیت یک دکتری به معنای درست کلمه - نه مثلا دکتری با کیفیتی که خیلی وقتها در ایران من حتی در دانشگاههای خوب دیده ام - است که حالا شما با آن روبرو شده اید.

واقعا جدا نمیخواهم خدای ناکرده دلسردتان کنم. اصلا. ولی باید ابعاد کاری که میخواهید شروع کنید را بدانید و تا از نردیک لمس نکنید شاید تصویر درستی برایتان ساخته نشود. پیشنهاد من این است که آستین بالا بزنید پر انرژی و یک پروزال بسیار عالی بنویسید. با اساتیدتان/ دوستان هر کس که میشناسید مشورت کنید و کار را محکم و با نشاط جلو ببرید. خدا میداند چند نفر قبل از شما اینکار را کرده اند و همین الان هم دارند روزانه مشابه همین کار را میکنند. پس شما هم میتوانید.

موفق باشید

مرسی. راستش من فرستادم CV و ریزنمرات ارشدم رو برای postgraduate advisor و ایشون در یک ایمیل مفصل بعد از 2 روز گفتن که " ریز نمرات کارشناسی و پروپوزال رو براشون بفرستم "
    در توضیح اینکه پروپوزال چجوری بنویسم گفتن که 8-10 صفحه از اینکه میخوای تو چه موضوعی کار کنی و این که این موضوع چقدر اهمیت داره و روش تحقیقت چطوریه و اینکه در انتهای هر سال میخوای به چه چیزی برسی, بنویس. 8-10 صفحه اونم با این ریز جزییات غیرمنطقی نیست؟ آخه این که من حتی بنویسم تا اخر هر سال انتظار دارم به چه نتیجه ای برسم خب خیلی جزییه و من واقعا نمیدونم الان باید چی بنویسم.
    نظر شما چیه ؟

یه سوال دیگه اینکه برای همه ی دانشگاه های نیوزلند باید مدرک اصلی رو موقع ثبت نام با خودمون ببریم؟ یعنی حتما باید مدرک رو آزاد کنیم؟
    مرسی
    ویرایش توسط susighton : June 9th, 2018 در ساعت 01:02 AM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام در انتخاب دانشجوی دکتری دانشگاهها/استادها/کمیته ها را باید دست کم در دو مورد قانع کرد. یکی اینکه پروژه متقاضی "خوب" است. و با خوب منظور این است که دست کم چند خاصیت مهم

1- originality
    2-creativity
    3-Intellectual analysis
    4-independent thinking

در ان هست. البته اینها همه نسبی است و همدیگر را تا حد خیلی زیادی compensate میکنند ولی در ترکیب کار شما همه اینها به درجات مختلف باید باشد

دوم هم اینکه خود متقاضی برای انجام دادن پروژه ای که ۴ خاصیت بالا یا هر شاخصه ای دیگری که مد نظر دانشگاه است را دارد و فردی توانا است.
    حالا اثبات توانایی خودش خرد میشود به چیزهایی مثل داشتن سابقه کار علمی / توان کار با بقیه آدمها مثل تیم سازی و کار گروهی/ توان مدیریت کردن مراحل پیشرفت کار/سخت کوشی/ کار کردن در زمانهای تنگ/نشکستن در تنهایی و فشار و از این حرفها

حالا در این چهارچوب شما باید آنها را قانع کنید که شما و پروژتان هر دو خوب هستید. من کاملا درک میکنم شما شاید الان خودتان را برای پروپوزال ۱۰ صفحه ای روحا آماده نکرده باشید ولی این واقعا واقعیت یک دکتری به معنای درست کلمه - نه مثلا دکتری با کیفیتی که خیلی وقتها در ایران من حتی در دانشگاههای خوب دیده ام - است که حالا شما با آن روبرو شده اید.

واقعا جدا نمیخواهم خدای ناکرده دلسردتان کنم. اصلا. ولی باید ابعاد کاری که میخواهید شروع کنید را بدانید و تا از نردیک لمس نکنید شاید تصویر درستی برایتان ساخته نشود. پیشنهاد من این است که آستین بالا بزنید پر انرژی و یک پروزال بسیار عالی بنویسید. با اساتیدتان/ دوستان هر کس که میشناسید مشورت کنید و کار را محکم و با نشاط جلو ببرید. خدا میداند چند نفر قبل از شما اینکار را کرده اند و همین الان هم دارند روزانه مشابه همین کار را میکنند. پس شما هم میتوانید.

موفق باشید
    مرسی دوست عزیز از راهنماییتون
    من تصمیم دارم بنویسم ولی خب یکم گنگ بود که اخه 10 صفحه میخوان چیکار. چون دیده بودم که اکثرا یه پروپوزال 2-3 صفحه ای مینویسن و ارائه میدن.
    راستی برای اینکه نشون بدم کار گروهی بلدمو از این چیزا میتونم سه سال که دبیر انجمن علمی رو بنویسم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام من فکر میکنم در هر کجا که میشود در SOP باشد یا در رزومه باشد یا حتی cover letter بسته به اهمیت یک چند خطی در این مورد جتما بنویسید. من با شما موافقم که نوشتن پروپوزال ۱۰ صفحه ای برای پذیرش "متداول" نیست. جتی در همین جا هم دیدم دوستان به یک طرح کلی کوتاه برای پروژه دکتری اشاره میکنند. با اینحال عجیب آنچنان زیاد هم نیست به نظرم کمی دارند سخت گیری میکنند. شاید رقابت زیاد است شاید برای فاند شرایطی دارند شاید سوالی در ذهنشان ایجاد شده و این پروپوزال قرار است آنرا جواب دهد.
    موفق باشید

مرسی دوست عزیز از راهنماییتون
    من تصمیم دارم بنویسم ولی خب یکم گنگ بود که اخه 10 صفحه میخوان چیکار. چون دیده بودم که اکثرا یه پروپوزال 2-3 صفحه ای مینویسن و ارائه میدن.
    راستی برای اینکه نشون بدم کار گروهی بلدمو از این چیزا میتونم سه سال که دبیر انجمن علمی رو بنویسم؟

Keep Calm and APPLY ON

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت

سلام دوستان.
    من برای فرآیند اپلای برای مقطع ارشد در نیوزلند می‌خوام اقدام کنم.
    کارشناسی، رشته‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت با معدل 14.66 (2.70 از 4) بودم.
    آیلتس 8 دارم.
    یک ترم هم TA بودم.
    یک ماه هم سابقه کار مرتبط دارم.
    6 سال هم تدریس سابقه‌ی تدریس دارم.

تقریبا تمام مطالب رو خوندم و متوجه شدم که گرفتن فاند در نیوزلند (علی‌الخصوص دانشگاه Auckland) بیشتر وابسته به معدل هست تا به زبان یا دانشگاه.
    می‌خواستم بدونم؛

1) با این رزومه، شانسم برای گرفتن فاند از دانشگاه‌های یکم با رنک پایین‌تر مثل Waikato چطور هست؟

2) برای فرستادن رزومه و اپلای در نیوزلند، چه موقع باید اقدام کنیم؟

3) با خوندن مطالب متوجه شدم که میشه استادی رو پیدا کرد که خودش فاند داشته باشه، این استادا رو چجوری میشه پیدا کرد؟ تو ایمیل ازشون بپرسیم زشت نیست؟

4) احتمال این که بتونیم هزینه دانشگاه رو بگیریم و هزینه زندگی رو خدمون بدیم چی؟ وجود داره؟

5) با این رزومه درخشان (!) جایی اصن شانس دارم؟
    ویرایش توسط majidrezaee93 : June 16th, 2018 در ساعت 08:27 PM

Junior Member

دوستان سلام
    من کارشناسیم با معدل ۱۶.۹۰ رشته مهندسی شهرسازی از دانشگاه آزاد اصفهان گرفتم
    ارشد برنامه ریزی شهری علامه طباطبایی بودم و معدلم ۱۵.۵ بوده
    آیلتس ۷.۵ دارم و ۱ مقاله آی‌اس‌آی و ۴ تا مقاله کنفرانسی
    به نظرتون برای فول‌فاند پی‌اچ‌دی شانسی دارم توی نیوزلند؟
    ممنون میشم جواب بدین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Information Technology- Massey University

با توجه به معدل ارشدتون قطعی نمیشه نظر داد ولی در کل رزومه خوبی دارین و شانستون و امتحان کنین. اساتید مرتبط با فیلد کاریتون و پیدا کنید و ایمیل بزنید.
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط navidfatt نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من کارشناسیم با معدل ۱۶.۹۰ رشته مهندسی شهرسازی از دانشگاه آزاد اصفهان گرفتم
    ارشد برنامه ریزی شهری علامه طباطبایی بودم و معدلم ۱۵.۵ بوده
    آیلتس ۷.۵ دارم و ۱ مقاله آی‌اس‌آی و ۴ تا مقاله کنفرانسی
    به نظرتون برای فول‌فاند پی‌اچ‌دی شانسی دارم توی نیوزلند؟
    ممنون میشم جواب بدین

Junior Member

سلام به همگی
    من یه فارغ التحصیل حسابداری از دانشگاه فنی حرفه ای تهرانم معدلم 17.90 بوده و سابقه کار مرتبط با رشتم هم نزدیک به دو ساله ....مدرس پاره وقت زبانم و برای شهریور97 نوبت آیلتس دارم...... برنامه نویسی به زبان پایتون رو بلدم ولی ازش بعنوان منبع درآمد تا حالا استفاده نکردم.....
    از دوستانی که صاحب نظرن سوال دارم که با این رزومه ی آبکی و فرض اینکه نمره ی 7.5 آیتلس بگیرم میتونم برای تحصیل ارشد رشته ی حسابداری یا فایننس یا مهندسی نرم افزار شانسی داشته باشم؟؟؟
    اگه کسی میتونه تو این زمینه کمکم کنه بی نهایت سپاسگزارم.....
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط zaz93 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من یه فارغ التحصیل حسابداری از دانشگاه فنی حرفه ای تهرانم معدلم 17.90 بوده و سابقه کار مرتبط با رشتم هم نزدیک به دو ساله ....مدرس پاره وقت زبانم و برای شهریور97 نوبت آیلتس دارم...... برنامه نویسی به زبان پایتون رو بلدم ولی ازش بعنوان منبع درآمد تا حالا استفاده نکردم.....
    از دوستانی که صاحب نظرن سوال دارم که با این رزومه ی آبکی و فرض اینکه نمره ی 7.5 آیتلس بگیرم میتونم برای تحصیل ارشد رشته ی حسابداری یا فایننس یا مهندسی نرم افزار شانسی داشته باشم؟؟؟
    اگه کسی میتونه تو این زمینه کمکم کنه بی نهایت سپاسگزارم.....
    ممنون
    دوستان ارشد در نیوزیلند بسیار گران می باشد. شهریه ها حدود ۳۵۰۰۰ دلار می باشد و بورس ها خیلی خیلی کم است و عموما کل شهریه رو پوشش نمی ده، لذا اگر روی گنج ننشستید خیلی به نیوزیلند برای ارشد فکر نکنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)