نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1077 از 1177 نخستنخست ... 7757797710271067106810691070107110721073107410751076107710781079108010811082108310841085108610871127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 10,761 تا 10,770 , از مجموع 11765

موضوع: اقدام آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا

سلام دوستان

اگر در حالیکه با ویزای دانشجویی در امریکا هستیم بخواهیم از همونجا برای ویزای ‌دانشجویی کانادا برای مقطع بعدی اقدام کنیم باید عدم سوپیشینه شش ماهه در امریکا رو بگیریم؟ با توجه به اینکه حدود سه ماه پیش یک ماه در ایران بودم ایا عدم سو پیشینه ایران هم لازمه؟و ایا خانواده میتونن بگیرن از ایران بفرستن؟
    یه سوال دیگه هم داشتم اگه با این نامه ای که توش نوشته کاندیشن مدرک هست واسه ویزا اقدام کنم مشکل پیش میاد یا بهتره صبر کنم تا مدارکو بفرستم و نامه بدون کاندیشن بگیرم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Senior Member atabey آواتار ها

سلام:
    تا جایی که می دونم اگر کمتر از ۶ ماه جایی باشید (ایران) سوپیشینه لازم نیست. در مورد اپلای برای ویزا با آفر مشروط جای هیچ نگرانی نیست. در بدترین شرایط افسر از شما مدرک مورد نظر رو میخواد تا مطمئن باشه. اینها تقریبا اگر از جای دیگری غیر از ایران اقدام می کنید مهم نیست. چرا که افسرهای جاهای دیگه خیلی گیر نمی دن و برخوردشون شبیه برخوردشون با شهروندان جاهای دیگره.

نقل قول نوشته اصلی توسط emm نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگر در حالیکه با ویزای دانشجویی در امریکا هستیم بخواهیم از همونجا برای ویزای ‌دانشجویی کانادا برای مقطع بعدی اقدام کنیم باید عدم سوپیشینه شش ماهه در امریکا رو بگیریم؟ با توجه به اینکه حدود سه ماه پیش یک ماه در ایران بودم ایا عدم سو پیشینه ایران هم لازمه؟و ایا خانواده میتونن بگیرن از ایران بفرستن؟
    یه سوال دیگه هم داشتم اگه با این نامه ای که توش نوشته کاندیشن مدرک هست واسه ویزا اقدام کنم مشکل پیش میاد یا بهتره صبر کنم تا مدارکو بفرستم و نامه بدون کاندیشن بگیرم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

دوست من فقط می خوام یه تعداد توضیحات کلی ارائه کنم. تصمیم و نتیجه گیری با خود شما:

۱. هر چی میخواین بگین. اما مهمه اطلاعاتی که میدین بعدا نقض نشه. منظورم زمانیه که برای اقامت اقدام می کنید. اون موقع شما باید اقلا ۱ سال سابقه کاری داشته باشین که در جدول مشاغل کانادا موجود باشه. اگر الان یه چیزی بنویسین و فردا تو جدول نباشه و عوض کنید چیز دیگر بنویسید اقامت خودتون رو به خطر میندازین. یا الان بنا به مصلحت ننویسید و بعدا یهو ۳ سال سابقه کار اعلام کنید!‌ مشکل خواهید برخورد.

۲. اگر شغلی که داشتین نه به کار دنیاتون میاد (گرفتن ویزا) و نه آخرت (گرفتن پی آر)، در روایت هست که برای چی باید گفت؟ با شولوغ کردن پرونده و دادن اسمهایی که نیاز به چک کردن داره فقط دارین فرایند سکوریتی چک رو طولانی می کنید.

۳. تو فرایند ویزا تا حالا من نشنیدن از کسی گواهی کار بخوان!‌ که بیا اثبات کن اینجا کار می کردی. برای اقامت هم تنها یه نامه با سربرگ و مهر و امضا و کارت مدیرعامل خواسته میشه. خیلی نگران نباشین.

۴. میدونم کانسرن اصلی شما اینه که گپ تحصیلی رو پر کنید. بهترین چیز تدریسه! مخصوصا اگر قصد دکترا خوندن دارین!‌ میتونین تو استادی پلن همچین داستانی سر کنید که چند سال خق التدریس کار کردین تا بفهمین می خواین مدرس دانشگاه بشین یا نه و الان تصمیم گرفتین دکترا بخونین تا استاد خوبی باشین! کلی هم به فکر مملکت و جوووناش هستین.

حالا اگر برگردم به سوالات شما:

۱. ایرادی که نداره. اما مشکل اولش اینه اینه که شما دارین اسم شرکتی رو میارین که شاید خیلی غربی ها خوششون نیاد ازش. برگه واسه چی بگیرین؟ کی از شما خواسته ؟ شلوغ نکن درخواستت رو دوست من!‌ به ضررت خواهد بود. مشکل دومش اینه که استادی پلنتون رو زیر سوال میبره. نشون میده شما انسجام فکری ندارین. همون تدریس خیلی هم عالیه.

۲. دوره های آموزش رو برای چی میخواین تو اشتغال بیارین؟

نتیجه گیری: تاجایی که لازم نیست اطلاعات ندید. اسم شرکت مرکت نیارین اگر لازن نیست. دانشگاه و تدریس بی خطرترین و بهترین انگیزه اس بالاخص برای کسانی که میخوان برای دکترا بیان. هم سابقه کاری و هم تای برای بازگشت. از این دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور هم میشه به راحتی یه مدیرگروهی جیزی آشنا پیدا کرد که تو سربرگ نامه بده وقتی برگشتین درخواست هیات علمی شما رو بررسی خواهد کرد! (من گرفته بودم!) تنها بدیش به اینه که خیلی شاید به درد پی آرتون نخوره. البته اگر سابقه کاری جدی ندارین خوب چیزی رو از دست نمیدین. دوست من شما دارین به سمت خوبی نمیرین با این همه اطلاعاتی که دوست دارین مهیا کنید.

ایام به کامتون باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،

یکی از فرم هایی که باید پر کنیم IMM5645E هست. در قسمت present occupation برای خودم، ایرادی نداره من شغل حال حاضرم ربط "چندانی" به تخصص "اصلی" رشته تحصیلیم نداره؟ در حقیقت از مهارت اسپیکینگ انگلیسی و مدیریتم استفاده میشه. اینکه بزنم Administrative Manager (یه شرکت تجاری هست که با شرکتهای خارجی عقد قرارداد می کنن و یکی از مسئولیت های من تماسهای تلفنی هست با این شرکت ها) نمی گن کار رشته خودش رو چرا انجام نمیده؟ در ضمن من نخواستم در شرکت خودی کار کنم که تصور پیش نیاد برگه استخدامم صوری هست.
    از طرفی درحقیقت من سابقه تدریس در دانشگاه برای رشته خودم رو دارم. ولی از اونجایی که دیگه می دونستم به زودی میرم اینجا رفتم به این دلیل که صادقانه بگم: تنها جایی بود که حاضر شد با من قرارداد چند ماهه امضا کنه، و از اونجایی که مدتها دنبال کارمند برای این پست می گشتن، حاضر شدن حقوق درخواستیم رو بدن و از طرف دیگه خیلی هم نزدیک به منزل هست و من واقعا راحتم.
    الان برگه employment از اینجا بگیرم یا قسمت شغل رو خالی بزارم بهتره؟

در فرم دیگه IMM1294E قسمت employment تنها سه بخش داره و این برای من کم میاد اگه بخوام دوره های آموزشی که این مدت در جهاد دانشگاهی گذروندم برای کمک به رشته دکترام رو هم اضافه کنم. (رشته دکترای من میان رشته ای هست و من به این مدارک نیاز داشتم). الان من دوره های آموزشی رو هم جزء سوابق در این بخش بنویسم؟ (اگه درست یادم مونده باشه یه بخش تو فورم خوندم بهتره اینها هم در همین قسمت ذکر شه، اگه اشتباه می گم لطفا تصحیحم کنید.) اگر نیازی نیست، که خوب کفایت می کنه همون سه بخش، اگه نیاز هست این دوره ها هم اضافه بشه بعد من گویا باید طبق گفته سفارت یه برگه اضافه از این بخش در انتها بیارم و باقی مشاغل رو در جدول بنویسم.

بی نهایت سپاسگزارم از عزیزانی که از وقت خودشون بی دریغ برای راهنمایی دیگرون استفاده می کنن.
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    سلام:
    تا جایی که می دونم اگر کمتر از ۶ ماه جایی باشید (ایران) سوپیشینه لازم نیست. در مورد اپلای برای ویزا با آفر مشروط جای هیچ نگرانی نیست. در بدترین شرایط افسر از شما مدرک مورد نظر رو میخواد تا مطمئن باشه. اینها تقریبا اگر از جای دیگری غیر از ایران اقدام می کنید مهم نیست. چرا که افسرهای جاهای دیگه خیلی گیر نمی دن و برخوردشون شبیه برخوردشون با شهروندان جاهای دیگره.
    خیلی حیلی ممنون از پاسختون
    برای بایو در امریکا اطلاع دارین که ایا در application support center (ASC) میشه کار انگشت نگاری رو انجام داد یا حتما باید در سفارت در نیویورک یا لس انجلس بایو انجام بشه؟ (با در نظر گرفتن اینکه من سیتیزن نیستم و گرین کارت هم ندارم )
    بازم متشکرم

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام مجدد،

دوستان زحمت کشیده بودند و پاسخ سوال من رو داده بودند، ولی من امروز به پاسخ سوال خودم در یکی از فرم های مهم سفارت رسیدم. متنی رو که پیدا کردم اینجا میزارم تا مدرک معتبری باشه برای دوستانی که در آینده این قبیل سوالات براشون پیش میاد:

:Conditional letter of acceptance

Officers are to treat conditional letters of acceptance as meeting the requirements of R219, except where there is serious doubt that registration will be allowed. Processing should not be delayed and study permits should be issued without advanced fulfilment of conditions. Should any condition not be fulfilled, the onus is on the institution to specify clearly the condition that is important enough to warrant denial of registration. Similarly, the onus is on the student to satisfy the institution in advance that any such important condition has been fulfille.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،
    یه خوبی دانشگاه های آمریکا اینه که خیلی راه میان مثلا از من خواستن که مدارک رسمی تحصیلم رو با خودم ببرم و نیازی به پستش نیست، ولی دانشگاه کانادا می خواد که من حتما مدارک رو براشون ارسال کنم، یعنی الان پذیرش من رو کاندیشنال داده با این متن:
    You are required to have the Registrar of each institution you attended send directly to the

School of Graduate and Postdoctoral Studies all official transcript(s). Translations do not

constitute official transcripts. Transcripts that are not in English must be accompanied by an

official translation. We recommend that you do this as soon as possible, but transcripts should

be received no later than one month before your start date. You will not be registered until

.the official transcripts are received

خوب این متن و اینکه کلمه conditional را بولد کردن در نامه رسمی دانشگاه، برای اخذ ویزا مشکل نداره؟ اگه من مدارک رو بعد از تعطیلات بفرستم نامه جدید میدن یا نه نیازی به نگرانی نداره؟

ممنونم ازتون

لطفا اینجا رو ببینید: http://www.cic.gc.ca/english/visit/b...iometric-table

نقل قول نوشته اصلی توسط emm نمایش پست ها
    خیلی حیلی ممنون از پاسختون
    برای بایو در امریکا اطلاع دارین که ایا در application support center (ASC) میشه کار انگشت نگاری رو انجام داد یا حتما باید در سفارت در نیویورک یا لس انجلس بایو انجام بشه؟ (با در نظر گرفتن اینکه من سیتیزن نیستم و گرین کارت هم ندارم )
    بازم متشکرم

Junior Member

سلام.برای ویزای انلاین اول تو سایت cic ثبت نام میکنیم و کاراش میکنیم بعد میریم برا انگشت نگاری؟؟؟؟

Junior Member

سلام.وقتی ب صورت انلاین مدارکو میفرسیم باز هم باید ب صورت حضوری بریم سفارت برا مصاحبه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siinaa666 نمایش پست ها
    سلام.وقتی ب صورت انلاین مدارکو میفرسیم باز هم باید ب صورت حضوری بریم سفارت برا مصاحبه ؟
    فکر نکنم نیازی باشه. خوندم که اگر آفیسر نیاز ببینه ممکنه بصورت حضوری براتون بعد از سابمیت مدارک وقت تعیین کنه.

سلام دوست من:
    نه تنها ثبت نام بلکه کلا برای ویزا اپلای می کنید و همه مدارک رو میفرستید. بعد تشریف می برید برای انگشت نگاری. شما هیج سر و کاری با سفارت ندارید. نه مصاحبه ای و نه چیزی. لطفا سایت سی آی سی رو بخونین دوست عزیز. بهترین مرجع شما نه حرف من بلکه اونجاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط siinaa666 نمایش پست ها
    سلام.برای ویزای انلاین اول تو سایت cic ثبت نام میکنیم و کاراش میکنیم بعد میریم برا انگشت نگاری؟؟؟؟