نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 1164 از 1177 نخستنخست ... 16466410641114115411551156115711581159116011611162116311641165116611671168116911701171117211731174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11,631 تا 11,640 , از مجموع 11765

موضوع: اقدام آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اقدام آنلاین برای ویزای دانشجویی کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Abouabou نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من بعد از ریجکتی خیلی فکر کردم ببینم مشکل کجاست!! من ۳۷ سال دارم و الان ساکن ترکیه ام با ویزای کار حدود جهار سال کار میکنم.
    برای اپلیکیشن، ۳۰۰۰۰ دلار امریکا تمکن واقعی با کردش دو ساله دادم و کردش حساب حقوقم. سند خونه و ماشین ایران دادم و جاب افر خیلی قوی از محل کارم ک خیلی معتبره به انضمام فیش حقوقی!!! و دلیل منطقی و مستند ک من نمیتونستم این رشته رو تو ترکیه یا ایران بخونم. و واقعا هم هیچ تصمیمی برای موندن تو کانادا بعد از تحصیل ندارم!!!! این واقعی میگم!!!!! و استادی پلن کاملا روان و خیلی قوی و کاور لتر به نظرم خیلی جامع که هیچی سوالی رو تو ذهن افیسر باقی نمیذاره!!!
    حالا اینا چرا باید منو رد کنن!? اینا دنبال زیر بغل مارن برای اینکه دانشجو ثابت کنه بر میگرده!!! اونوقت از اونور التماسشون میکنن تا وایسن!!!! من احساس میکنم اصلا افیسر پرونده رو نگاه نکرده!!!! چون ۲۶ اگست ریجکتی داده و من ۲۷ اگست تازه الیجیبیلیتی اپدیت شده!!!
    کسیهست بتونه منو قانع کنه اینا دنبال جین!؟؟؟ هر چند که دیروز درخواست افیسر نوت دادم.
    سلام
    به نظر من باید تا اومدن افیسر نت صبر کنید تا بشه نظر داد
    ولی به طور کلی گرفتن ویزا برای کسانی که در کشور خودشون در حال کار نیستند بسیار سخت است دلیل ش هم اینه که افیسر فکر می‌کند شما وابستگی به کشور خودتون ندارید و صرفا قصد دارید به نحوی وارد کانادا بشید
    این نظر من هست و اگر به گروه‌های هندی مراجعه کنید مشابه وضعيت شما افرادی زیادی هستند که نتونستند ویزا بگیرند

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalee112 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من باید تا اومدن افیسر نت صبر کنید تا بشه نظر داد
    ولی به طور کلی گرفتن ویزا برای کسانی که در کشور خودشون در حال کار نیستند بسیار سخت است دلیل ش هم اینه که افیسر فکر می‌کند شما وابستگی به کشور خودتون ندارید و صرفا قصد دارید به نحوی وارد کانادا بشید
    این نظر من هست و اگر به گروه‌های هندی مراجعه کنید مشابه وضعيت شما افرادی زیادی هستند که نتونستند ویزا بگیرند
    ممنونم دوست عزیز. من هم خیلی به این قضیه مشکوکم و فکر میکنم تنها دلیلشون همین بوده. و جالب ک من اصلا قصد موندن تو کانادا رو ندارم. فقط به خاطر ارزون بودنش انتخاب کردم ک کانادا بخونم. پس با این تفاسیر ویزا کرفتن برای من غیر ممکن میشه!!! نمیدونم خدا باید کمک کنه. ممنون ک جواب دادید دوست عزیز

Junior Member

سلام دوستان ، خواهش میکنم کمکم کنید.
    من با یه بار ریجکتی در آبان ماه پارسال، دوباره میخوام برای ترم زمستان سابمیت کنم. به نظر خودم ایراداتی که افیسر گفته بودو برطرف کردم. حالا میخوام اقدام کنم برای مستر. برای خودم و open work permit برای همسرم.
    به نظرتون الان با توجه به اینکه میشنوم خیلیا ریجکت شدن، البته برای ترم پاییز ، زمان مناسبی هست که من سابمیت کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط anita1368 نمایش پست ها
    من با یه بار ریجکتی در آبان ماه پارسال، دوباره میخوام برای ترم زمستان سابمیت کنم. به نظر خودم ایراداتی که افیسر گفته بودو برطرف کردم. حالا میخوام اقدام کنم برای مستر. برای خودم و open work permit برای همسرم.
    به نظرتون الان با توجه به اینکه میشنوم خیلیا ریجکت شدن، البته برای ترم پاییز ، زمان مناسبی هست که من سابمیت کنم؟
    کلا ترم پاییز برای دانشجو اینترنشنال ترم مناسبتریه چون ظرفیت های هر دانشگاه و هر استان بالاتره و ظرفیت دانشجو اینترنشنال که تایید ویزا میشن برای پاییز خیلی وقت ها در میشه.
    پس در حالت کلی پاییز مناسب تره
    فعلا شرایط کرونا و بسته بودن مرز ها کلا همه چیز رو یه جورایی نامشخص کرده چون حتی کسایی که ویزا شون تایید میشه نمیتونند وارد کشور بشن تا اواسط اکتبر فعلا. نکته سوم اینکه پرونده شما پرونده ی شماست و با سایر پرونده ها قابل مقایسه نیست. باید دید چی ارسال کردید و تو هر بخش چه مدارکی مشخص کردید و برای کدوم دانشگاه چه مقطعی اقدام کردید و شرایط شخصی خودتون چیه و ... هزاران فاکتور و متغیر وجود داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anita1368 نمایش پست ها
    سلام، به نظر من اصلا به خودتون استرس ندید، هیچ آماری از درصد ریجکتی ها وجود نداره، چه برای پاییز و چه برای ترم زمستون، تعدادی از درخواست تایید و تعدادی هم رد میشن که طبیعی هستش، شما با ارامش مدارک درخواست شده ( که جزییاتش تو سایت CiC و یا تو همین گروه های فروم هستش) رو تحویل بدید و منتظر بمونیم، اگر هم جواب رد دادن در نهایت پیگیری می کنید تا دلیلش مشخص بشه، بدترین حالت اینه که مجددا اقدام می کنید.
    تمام متقاضیان تو این گروه ها نیستن و معمولا چند نفر که رد میشن یا قبول میشن ممکنه اینجا پیغام بزارن و بر اساس اینکه کدوم طرف بیشتر پیغام گذاشته باشن ذهن ما درگیر میشه و تعمیم میدیم به کل جمعیت متقاضیان ، الان کسی نمی دونه چند درصد قبول یا رد شدن. با ارامش و دقت مدارک رو تحویل بدید و اصلا نیازی هم به وکیل و مشاور نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lonelysarab نمایش پست ها
    کلا ترم پاییز برای دانشجو اینترنشنال ترم مناسبتریه چون ظرفیت های هر دانشگاه و هر استان بالاتره و ظرفیت دانشجو اینترنشنال که تایید ویزا میشن برای پاییز خیلی وقت ها در میشه.
    پس در حالت کلی پاییز مناسب تره
    فعلا شرایط کرونا و بسته بودن مرز ها کلا همه چیز رو یه جورایی نامشخص کرده چون حتی کسایی که ویزا شون تایید میشه نمیتونند وارد کشور بشن تا اواسط اکتبر فعلا. نکته سوم اینکه پرونده شما پرونده ی شماست و با سایر پرونده ها قابل مقایسه نیست. باید دید چی ارسال کردید و تو هر بخش چه مدارکی مشخص کردید و برای کدوم دانشگاه چه مقطعی اقدام کردید و شرایط شخصی خودتون چیه و ... هزاران فاکتور و متغیر وجود داره.
    ممنون از راهنمایی شما، ولی درخواست ویزا اصلا هزار تا فاکتور نداره، همه دوستان از یک دانشگاهی پذیرش گرفتن، مدارکی هم که باید تحویل داده بشه کاملا شفاف و مشخصه و تعدادش به ۱۵ تا هم نمیرسه ، این لیست مدارکی هست که ارسال کردم و تایید اولیه برای شروع دوره آنلاین رو بهم دادن :
    نامه شرکت
    سابقه بیمه و ترجمه
    ترجمه سند املاک
    تمکن مالی پارسیان
    گردش حساب ملی
    تمکن مالی گردشگری
    ترجمه کارت ملی
    گرفتن گواهی عدم سو پیشینه
    استادی پلن
    ترجمه سند ازدواج
    گرفتن فیش حقوقی ۴ ماه گذشته و ترجمه
    عکس
    سی وی
    کاور لتر

Junior Member

ضمنا جهت اطلاع، دانشگاه من (York University) اعلام کرده که احتمال داره که ترم زمستون هم آنلاین برگزار بشه، چون هنوز نتیجه عملکرد واکسن مشخص نیست و زمان نیاز داره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Arsia1981 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما، ولی درخواست ویزا اصلا هزار تا فاکتور نداره، همه دوستان از یک دانشگاهی پذیرش گرفتن، مدارکی هم که باید تحویل داده بشه کاملا شفاف و مشخصه و تعدادش به ۱۵ تا هم نمیرسه ، این لیست مدارکی هست که ارسال کردم و تایید اولیه برای شروع دوره آنلاین رو بهم دادن :
    نامه شرکت
    سابقه بیمه و ترجمه
    ترجمه سند املاک
    تمکن مالی پارسیان
    گردش حساب ملی
    تمکن مالی گردشگری
    ترجمه کارت ملی
    گرفتن گواهی عدم سو پیشینه
    استادی پلن
    ترجمه سند ازدواج
    گرفتن فیش حقوقی ۴ ماه گذشته و ترجمه
    عکس
    سی وی
    کاور لتر
    دوست عزیز شما باید فرق بین جملات عامیانه رو تشخیص بدید به نظرم.

قطعا هزارتا مدرک مد نظر من نیست و نبوده.
    باید بدونید که هر پرونده شرایط خاص خودش رو داره و شرایط اون شخص و پرونده ش می‌تونه متغیر های خیلی زیادی داشته باشه.
    مثل اینکه دوتا پرونده کاملا مشابه حتی برای یه دانشگاه با مدارک دقیقا مشابه و سوابق کاملا کشابه، یکی ریجکت میشه و دیگری نه.

ضمنا متغیر های دیگه ای غیر مدارکی که شما ارسال میکنید وجود داره.
    دانشگاه مقصد. تعداد دانشجویانی که توی اون دوره برای یه استان خاص اقدام میکنند. درصد پذیرش هایی که تا اون زمان که شما اقدام کردید منجر به ویزا شدن و تعداد ظرفیت های دانشگاه ها. اگر در جریان باشید میدونید که خیلی از دانشگاه های کمتر معتبر تعداد پذیرش های چند برابر از ظرفیتشون میدن تا هیچ وقت بدون دانشجو نمونند و در نتیجه می‌تونه بعد پر شدن ظرفیت دانشجو های اینترنشنال اون استان دیگه پرونده هایی که در حالت عادی صد در صد ویزا می‌گرفتند رد بشن.
    این یک نمونه و مثال بود که خدمتتون عرض کردم تا متوجه بشید که چقدر زمان و حتی شانس می‌تونه تاثیر گذار باشه توی گرفتن ویزا.

مخصوصا در دانشگاه هایی با رنک های پایین تر و شهر های شلوغ تر.

ضمنا با توجه به اینکه دقیقا مشخص نیست آیا مرزها باز میشن یا نه و کی این اتفاق میفته اصلا ویزا ها صادر نمیشن هنوز و اگر هم صادر بشن اجازه ورود وجود نداره
    من تا همین امروز ۲۰۰ تا اپلیکیشن از رشته ی MBA سه تا دانشگاه خبر دارم چون دانشجو معرفی کردم و پرونده فرستادم واسشون و تمام دانشجو ها توی گروه واتس اپی با هم در ارتباط هستند از همه جای دنیا.
    هیچ کدومشون ویزا نگرفتند تا حالا و فقط قسمت اول eligibility شون تایید شده. پرونده های ایران هم مستر ها خیلی خیلی کم بررسی شد تا همین اوایل سپتامبر و بیشتر پرنده های phd بررسی شد.
    از اواخر آگوست پرونده های مستر ایرانی ها هم سرعت بررسی ش بیشتر شد.

اینجا هم در ضمن هرکسی نظر شخصی ش رو بر اساس تجربه ی شخصی ش میگه. یه کسی با تجربه شخصی ش و پرونده خودش.

یکی با تجربه صدتا پرونده و یکی با تجربه ی هزارتا پرونده.
    لزوما هم حرف هیچ کدومشون می‌تونه صد در صد درست نباشه چون بازم تاکید میکنم هر پرونده با پرونده دیگه فرق داره.
    اما هدف همگی کمک کردن به دوستان هست تا «خودشون» در نهایت با عقل سلیم خودشون تصمیم گیری کنند.

گاهی حتی پول ارسال پرونده دوباره برای بعضی از دوستان مهمه پس باید درست تصمیم گیری کنند و منطقی.
    در خصوص ایشون ما حتی نمی‌دونیم کدوم دانشگاه و با چه شرایطی دارند اقدام میکنند که شما بخوای بگی اقدام بکن و کس دیگه بگه نکن.

اگر یه جمله من هم دقت کرده باشی گفتم که در حالت جنرال و کلی ترم پاییز ترم بهتری برای اقدام کردنه.

من تو این سالها صدها نفر مثل شما دیدم و قصدم این نیست که بگم تجربه شما تجربه ی معیاری نمیتونه باشه و شما لزوما تجربه ی ارسال پرونده خودتون رو دارید. اینجا محل جنگ و دعوا نیست
    اینجا هستیم و از وقت مون میذاریم تا صرفا کمکی کرده باشیم و تجربه هامون رو به اشتراک بذاریم.

در هر صورت حرف شما هم درسته در موقعیت خودش. بله مدارک کلی پرونده ها همین هاست ولی تو هرکیسی برای اثبات کردن یه بعد از پرونده تون که ضعف داره میتونید ده ها مدرک دیگه رو هم به عنوان ساپورت تو پرونده تون بذارید چون همه ی آدمها از شرایط یکسانی برخوردار نیستند. بعضی ها تای نامناسب دارند بعضی ها سن نامناسب بعضی ها شرایط خانوادگی خاص خودشون. اقوام ساکن کانادا. گپ تحصیلی زیاد و بازم عرض میکنم هزاران فاکتور دیگه که می‌تونه هر شخص رو با دیگری متمایز کنه و نیاز داشته باشه اون پرونده تا مدارک دیگه هم ارسال کنند جهت ساپورت شرایط شون.

در آخر هم باز تاکید میکنم که این یه انتخاب شخصیه در نهایت و اینکه شما میخواید با چقدر ریسک پرونده تون رو ارسال کنید.
    یه trade off ساده ست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

در خصوص آمار ریجکتی ها هم بله هیچ آماری از ریجکتی وجود نداره اما کاملا آمار از پذیرش و ویزا های تایید شده موجوده که چقدر به نسبت سال پیش ویزا صادر نشده.
    دانشجو ها و پذیرش ها که قطعا بیشتر شده و از پارسال کمتر نشده.
    ترم پاییز هم که شروع شده و دیگه بچه هایی که ویزاشون چه کلا چه مرحله اول تایید نشده به ترک پاییز نمی‌رسند. درسته؟
    تا اینجا مشترک هستیم توی نظرات؟؟؟

خب وقتی تعداد ویزاهای دانشجویی تاییدشده، تعداد پذیرش دانشگاه ها و تعداد ثبت نامی های دانشگاه ها وجود داره میشه نتیجه گرفت بقیه ریجکتی هستند درسته؟؟؟

براتون یه مثال میزنم تا بازم مشخص باشه، دانشگاه UNB هرساله ۹۰ تا ۱۰۰ تا دانشجوی MBA می‌گرفته که امسال هم به همون تعداد پذیرش داده. تنها نصفی از دانشجو ها ثبت نام کردند و اون نصف کسایی بودند که اینجا بودند یا قبلش ویزا گرفته بودند.
    حدود ده درصد دیگه هم از خارج کانادا eligibility دریافت کردند.
    و بقیه پرونده شوندختی همون eligibility رو دریافت نکرده‌
    قطعا هم دیگه الان توی ترم فال پرونده شون بررسی نمیشه چون LOA شون منقضی میشه و باید دیفر کنند برای ترم بعد یا سال بعد.

به نظرتون توضیحاتم کافی و منطقی بود؟!
    اگر نه بگید تا به صورت مفصل تر بهتون توضیح بدم.

پرونده های مهاجرت دائم حنی توی این مدت بررسی نشده خیلی و ۷۰ درصد ریزش مهاجر داشته امسال کانادا اونوقت شما فکر میکنید درصد ریجکتی بالا نبوده؟

اما یه نکته رو میشه این وسط گفت و اون اینکه ریجکتی های امسال صرفا به خاطر مدرک ناقص و پرونده و ... میتونسته نباشه و به دلیل بررسی نشدن به موقع پرونده ها و گذشتن از ددلاین پاییز بوده باشه.
    بازم تاکید میکنم می‌تونه بوده باشه و می‌تونه هم به دلیل نقص مدارک باشه.
    واسه همین میگم که هر پرونده رو باید جداگانه و با خودش مقایسه کرد نه با پرونده ی شما نه با پرونده من و ...

یادم میاد سال ۲۰۱۵ توی سایت سفارت نوشته بود که تمامی مدارک ترجمه شده باید مهر وزارت خارجه و دادگستری داشته باشه. به صراحت ذکر شده بود. همه هم میذاشتند. شاید سوابق پیام ها همینجا هم باشه توی فروم.
    من پرونده ی یکی از دوستان رو بدون مهر وزارت خونه ها ارسال کردم چون پول نداشتن و نمی‌خواستند پول تاییدیه ها رو بدن. واقعا پول نداشتن به عنوان یه دانشجو از یه خانواده ی با درآمد خیلی کم.

پرونده شون ارسال و ویزاشون هم صادر شد.
    بعد اون من هیچ پرونده ای رو اگر نیاز نبود و شرایط شخص و پرونده و مدارکش خوب بود رو با تاییدیه نذاشتم و همه شون هم تایید و منجر به ویزا شد.

اما یه جایی توی یه پرونده ای شما تشخیص میدی که این مهر و تاییدیه می‌تونه یه assurance باشه برای افسری که پرونده رو میخونه خصوصا وقتی جاهای دیگه و مدارک دیگه ت و شرایط applicant ایده آل نیست و تو نمیخوای به پرونده جایی برای شک یا دلیل اضافی برای رد کردن پرونده به افسر بدی.
    باید شرایط هر اپلیکیشن و شخص رو در نظر بگیرید و فکر کنید چه چیزی برای اون شخص و شرایطش مناسب تره.

نمیتونید یک نسخه رو برای همه بپیچید.
    در هر صورت ما همه این مراحل رو گذروندیم و میدونیم چقدر استرس زاست حتی وقتی میدونی دلیلی برای رد پرونده ت وجود ندارد اما بازم استرس داری.

قطعا حرف شما درسته و کسی نباید استرس اضافی بگیره و با کمال آرامش باید تصمیم گیری کنند که چه تصمیمی بهترین گزینه برای اوناست و شانس گرفتن ویزا رو براشون بیشتر می‌کنه.
    استرس به چیزی کمک نمیکنه قطعا.

نکته ی کاملا درست حرف شما اینه که واقعا ریجکت شدن اونقدر که تاثیر روانی بدی رو خود شخص داره تاثیر آنچنان مهمی روی پرونده های بعدی نداره.
    من داشتم پرونده ای که ۳ بار با وکیل اقدام کرده بود و ریجکت شد و باز ۴ ام خودش با کمک دوستان و تجربه ی ریجکتی های قبلی پرونده رو ارسال و ویزا گرفت.

پس اگر پول و هزینه ی ارسال پرونده براتون مسأله ای نیست و فکر میکنید کامل هست مدارکتون با توجه به اینکه احتمالا پارسال بایوتون رو هم دادید و الان لازم نیست دیگه با این قیمت های فضایی برای بایو برید، گزینه ی قابل قبولی هست که بخواهید برای زمستون اقدام کنید چون شانستون رو بازم امتحان کنید

اما همین شرایط برای کسی که بایو نداده و باید ۶۰ میلیون بده بره بایو خیلی می‌تونه متفاوت باشه و بخواد صبر کنه سه ماه دیگه با بلیط ۵ میلیونی بره بایو بده و شاید اصلا توان مالی ش رو نداشته باشه.

امیدوارم دوستان از حرفای من برداشت بدی نداشته باشند و بدونند مه هدف فقط راهنمایی و کمک کردن به همدیگه ست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lonelysarab نمایش پست ها
    در خصوص آمار ریجکتی ها هم بله هیچ آماری از ریجکتی وجود نداره اما کاملا آمار از پذیرش و ویزا های تایید شده موجوده که چقدر به نسبت سال پیش ویزا صادر نشده.
    دانشجو ها و پذیرش ها که قطعا بیشتر شده و از پارسال کمتر نشده.
    ترم پاییز هم که شروع شده و دیگه بچه هایی که ویزاشون چه کلا چه مرحله اول تایید نشده به ترک پاییز نمی‌رسند. درسته؟
    تا اینجا مشترک هستیم توی نظرات؟؟؟

خب وقتی تعداد ویزاهای دانشجویی تاییدشده، تعداد پذیرش دانشگاه ها و تعداد ثبت نامی های دانشگاه ها وجود داره میشه نتیجه گرفت بقیه ریجکتی هستند درسته؟؟؟

براتون یه مثال میزنم تا بازم مشخص باشه، دانشگاه UNB هرساله ۹۰ تا ۱۰۰ تا دانشجوی MBA می‌گرفته که امسال هم به همون تعداد پذیرش داده. تنها نصفی از دانشجو ها ثبت نام کردند و اون نصف کسایی بودند که اینجا بودند یا قبلش ویزا گرفته بودند.
    حدود ده درصد دیگه هم از خارج کانادا eligibility دریافت کردند.
    و بقیه پرونده شوندختی همون eligibility رو دریافت نکرده‌
    قطعا هم دیگه الان توی ترم فال پرونده شون بررسی نمیشه چون LOA شون منقضی میشه و باید دیفر کنند برای ترم بعد یا سال بعد.

به نظرتون توضیحاتم کافی و منطقی بود؟!
    اگر نه بگید تا به صورت مفصل تر بهتون توضیح بدم.

پرونده های مهاجرت دائم حنی توی این مدت بررسی نشده خیلی و ۷۰ درصد ریزش مهاجر داشته امسال کانادا اونوقت شما فکر میکنید درصد ریجکتی بالا نبوده؟

اما یه نکته رو میشه این وسط گفت و اون اینکه ریجکتی های امسال صرفا به خاطر مدرک ناقص و پرونده و ... میتونسته نباشه و به دلیل بررسی نشدن به موقع پرونده ها و گذشتن از ددلاین پاییز بوده باشه.
    بازم تاکید میکنم می‌تونه بوده باشه و می‌تونه هم به دلیل نقص مدارک باشه.
    واسه همین میگم که هر پرونده رو باید جداگانه و با خودش مقایسه کرد نه با پرونده ی شما نه با پرونده من و ...

یادم میاد سال ۲۰۱۵ توی سایت سفارت نوشته بود که تمامی مدارک ترجمه شده باید مهر وزارت خارجه و دادگستری داشته باشه. به صراحت ذکر شده بود. همه هم میذاشتند. شاید سوابق پیام ها همینجا هم باشه توی فروم.
    من پرونده ی یکی از دوستان رو بدون مهر وزارت خونه ها ارسال کردم چون پول نداشتن و نمی‌خواستند پول تاییدیه ها رو بدن. واقعا پول نداشتن به عنوان یه دانشجو از یه خانواده ی با درآمد خیلی کم.

پرونده شون ارسال و ویزاشون هم صادر شد.
    بعد اون من هیچ پرونده ای رو اگر نیاز نبود و شرایط شخص و پرونده و مدارکش خوب بود رو با تاییدیه نذاشتم و همه شون هم تایید و منجر به ویزا شد.

اما یه جایی توی یه پرونده ای شما تشخیص میدی که این مهر و تاییدیه می‌تونه یه assurance باشه برای افسری که پرونده رو میخونه خصوصا وقتی جاهای دیگه و مدارک دیگه ت و شرایط applicant ایده آل نیست و تو نمیخوای به پرونده جایی برای شک یا دلیل اضافی برای رد کردن پرونده به افسر بدی.
    باید شرایط هر اپلیکیشن و شخص رو در نظر بگیرید و فکر کنید چه چیزی برای اون شخص و شرایطش مناسب تره.

نمیتونید یک نسخه رو برای همه بپیچید.
    در هر صورت ما همه این مراحل رو گذروندیم و میدونیم چقدر استرس زاست حتی وقتی میدونی دلیلی برای رد پرونده ت وجود ندارد اما بازم استرس داری.

قطعا حرف شما درسته و کسی نباید استرس اضافی بگیره و با کمال آرامش باید تصمیم گیری کنند که چه تصمیمی بهترین گزینه برای اوناست و شانس گرفتن ویزا رو براشون بیشتر می‌کنه.
    استرس به چیزی کمک نمیکنه قطعا.

نکته ی کاملا درست حرف شما اینه که واقعا ریجکت شدن اونقدر که تاثیر روانی بدی رو خود شخص داره تاثیر آنچنان مهمی روی پرونده های بعدی نداره.
    من داشتم پرونده ای که ۳ بار با وکیل اقدام کرده بود و ریجکت شد و باز ۴ ام خودش با کمک دوستان و تجربه ی ریجکتی های قبلی پرونده رو ارسال و ویزا گرفت.

پس اگر پول و هزینه ی ارسال پرونده براتون مسأله ای نیست و فکر میکنید کامل هست مدارکتون با توجه به اینکه احتمالا پارسال بایوتون رو هم دادید و الان لازم نیست دیگه با این قیمت های فضایی برای بایو برید، گزینه ی قابل قبولی هست که بخواهید برای زمستون اقدام کنید چون شانستون رو بازم امتحان کنید

اما همین شرایط برای کسی که بایو نداده و باید ۶۰ میلیون بده بره بایو خیلی می‌تونه متفاوت باشه و بخواد صبر کنه سه ماه دیگه با بلیط ۵ میلیونی بره بایو بده و شاید اصلا توان مالی ش رو نداشته باشه.

امیدوارم دوستان از حرفای من برداشت بدی نداشته باشند و بدونند مه هدف فقط راهنمایی و کمک کردن به همدیگه ست.
    متاسفانه برداشت خوبی از صحبت های شما ندارم، هیچکسی نمیتونه مدعی بشه که از نظرات افیسر یا تعداد ریجکتی ها خبر داره، اگر کسی اعلام کنه اولین سوالم اینه که چطور این اطلاعات رو بدست آورده ؟ متاسفانه الان شرایط طوری شده که به هر شکلی میخوان کاسبی کنن، اخذ پذیرش از دانشگاه ها با رنک پایین و بعد ریجکت شدن ، این خیلی عجیب نیست ، من بیش از ۱۰ نفر از دوستان و اشنایانم همگی بدون مشکل رفتن چون از دانشگاه خوب پذیرش گرفتن .
    مجددا به تمام دوستان تاکید می کنم که پروسه درخواست ویزا بسیار ساده هستش، فقط از دانشگاه خوب پذیرش بگیرید و بعد از اون روی study plan خیلی خوب و دقیق کار کنید، وقت بزارید و طوری بنویسید که با شرایط شما هماهنگ باشه و افیسر رو قانع کنه که شما بعد از تحصیل برمی گردید، باقی مدارک هم تنها نیاز به ترجمه دارن و در نهایت سابمیت کنید . وکلا و مشاوران هیچ فرقی با من و شما ندارن، یعنی نمی تونن بیشتر از آنچه ما میدونیم اطلاعات کسب کنن، هرچی هست تو سایت قید شده (یک فایل PDF هستش که لیست مدارک رو نوشته ) ، پس نگران نباشید و خودتون کارتون رو پیگیری کنید چون کسی به اندازه خود شما به نتیجه اهمیت نمیده و تنها کسب درآمد براشون مهم هست .