صفحه 61 از 62 نخستنخست ... 11515253545556575859606162 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 613

موضوع: آرشیو شده : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط - تا سال 2015

پیش فرض پاسخ : اقامت | مراحل اقدام | مهاجرت به نیوزیلند و مسائل مرتبط

سلام دوستان

من میخاستم بدونم اگه رشته من نیاز به رجیستر شدن در نیوزلند داشته باشه، اما شغلی پیدا کنم که رجیستر شدن نمیخاد اما مرتبط به رشته ام هست، بعد از دو سال اگه بخام واسه اقامت با اون شغل اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد؟ میتونم این کارو کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bluesilence121 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من میخاستم بدونم اگه رشته من نیاز به رجیستر شدن در نیوزلند داشته باشه، اما شغلی پیدا کنم که رجیستر شدن نمیخاد اما مرتبط به رشته ام هست، بعد از دو سال اگه بخام واسه اقامت با اون شغل اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد؟ میتونم این کارو کنم؟
    سلام. شما بعد از گرفتن کار یا جاب آفر میتونید برا اقامت اپلای کنید و نیازی نیست 2 سال منتظر بمونید. در مورد رجیستر کردن فکر میکنم باید ببینید تو لیست، اسم رشته ها رو نوشته یا عنوان مشاغل رو. اگر مشاغل باشه احتمالا اوکی هست و اگر رشته که دیگه اصولا فارغ از عنوان شغلی باید رجیستر کنید.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    vet/urmia

پس چرا هیچ کی جواب نمیده؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط foroogh83 نمایش پست ها
    پس چرا هیچ کی جواب نمیده؟؟
    منظورتون اینه که رشته و شغلشون هیچ ارتباطی به هم نداره؟ شغل ایشون رو در لیست مشاغل دیدین؟
    اینجا ببینید شغلشون مورد نیاز هست یا نه. ضمن اینکه ممکنه اینجا کسی شرایط شما رو دقیقا تجربه نکرده باشه که بتونه جواب صریحی بهتون بده. سعی کنید تا اونجایی که میشه از سایت مهاجرت استفاده کنید و اگه میخواین نظر وکیل رو هم داشته باشین با یه سرچ میتونین پیداشون کنین و با مراجعه مشاوره بگیرین. شخصا فکر میکنم در همین حد ازشون کمک بگیرین اگه اصرار دارین نظرشونو بدونین. اگه یه کم وقت بذارین و از مراجع اصلی مثل خود اداره مهاجرت کمک بگیرین و خودتون اپلای کنین خیلی بهتره.
    موفق باشین.

Junior Member nasim827 آواتار ها

دوستان عزیز سلام.
    من به همراه نامزدم در حال اقدام برای تمامی کشورهای مهاجرپذیری هستیم که رشته های تحصیلیمون رو نیاز داشته باشن. چون متاسفانه نسبت به موفقیت هیچ کدوم تا حالا اطمینان نداریم و نمی خوایم که شانس های دیگه رو هم پوچ کنیم وقتی برای یه پروسه در انتظاریم.
    اول استرالیا بعد کانادا و حالا هم نیوزیلند.
    در مورد استرالیا که زیر نظر مشاور در حال طی کردن پروسه و به عبارتی در جا زدن و انتظار هستیم (برای اسپانسری ایالتی به سخت تر شدن قوانین ایالت ها برخورد کردیم و امتیاز لازم رو نتونستیم به دست بیاریم)
    در مورد کانادا هم فروم اپلای ابرود بسیار کامل و قدم به قدم تمامی مراحل رو توضیح داده بود و راهنمای خیلی خوبی بود تا بتونم در کمترین زمان ممکن سر از ماجرا دربیارم و مدارک هر دومون رو در کمتر از یک ماه بفرستم به اداره مهاجرت.
    در مورد نیوزیلند دنبال همچین فرومی بودم که متاسفانه پیدا نکردم. سایت اداره مهاجرت رو هم نگاه کردم ولی با اصطلاحات زیادی روبه رو شدم که متفاوت از استرالیا و کانادا هست!

الآن چند تا سوال کلی دارم:

1. جایی هست که به ترتیب گفته شده باشه چه مراحلی باید برای ویزای نیروی کار متخصص نیوزیلند طی بشه؟

2. من مدرک تحصیلیم برای استرالیا از سازمان VETASSESS و نامزدم از Engineers Australia تایید و ارزیابی شده. برای نیوزیلند اینها کفایت نمی کنه؟ دوباره باید از سر مدارک تایید بشه؟ (خصوصا که دانشگاه امام خمینی که فوق نامزدم در اونجا بوده در این آدرس http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/41474.htm نیست!)

3. تمامی مراحل به صورت آنلاین هست مثل استرالیا؟ یعنی اسکن ترجمه ها کفایت می کنه؟

4. کل پروسه چه مدت طول می کشه؟

5. هزینه کلش حدود 1500 دلار هست؟

6. من از این لینک https://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/ برای تخمین امتیازهامون استفاده کردم ولی با چیزی که خودم حساب کردم فرق داره و کمتر نشون میده! مشخصات من: سن: 27 سابقه کار: 4 رشته تحصیلی: کارشناسی ارشد 232611 , و نامزدم سن: 32 سابقه کار: 6 رشته تحصیلی: کارشناسی ارشد 233215 ( جفت رشته ها هم طبق این لینک http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/35165.htm در زیرمجموعه A و Skill Level One Occupations هستند از نظر من هر دو مون امتیاز 100 رو میاریم. و این رو هم بگم که چون هنوز ازدواج نکردیم می خواهیم دو پرونده تشکیل بدیم)

ببخشید زیاد نوشتم. ولی خیلی لطف بزرگی می کنید اگه این راه رو برام روشن کنید تا قدم جای درستی بذارم و سر از پروسه این کشور هم دربیارم.
    ممنون
    ویرایش توسط nasim827 : November 12th, 2014 در ساعت 12:26 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim827 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام.
    من به همراه نامزدم در حال اقدام برای تمامی کشورهای مهاجرپذیری هستیم که رشته های تحصیلیمون رو نیاز داشته باشن. چون متاسفانه نسبت به موفقیت هیچ کدوم تا حالا اطمینان نداریم و نمی خوایم که شانس های دیگه رو هم پوچ کنیم وقتی برای یه پروسه در انتظاریم.
    در مورد استرالیا که زیر نظر مشاور در حال طی کردن پروسه و به عبارتی در جا زدن و انتظار هستیم (برای اسپانسری ایالتی به سخت تر شدن قوانین ایالت ها برخورد کردیم و امتیاز لازم رو نتونستیم به دست بیاریم)
    در مورد کانادا هم فروم اپلای ابرود بسیار کامل و قدم به قدم تمامی مراحل رو توضیح داده بود و راهنمای خیلی خوبی بود تا بتونم در کمترین زمان ممکن سر از ماجرا دربیارم و مدارک هر دومون رو در کمتر از یک ماه بفرستم به اداره مهاجرت.
    در مورد نیوزیلند دنبال همچین فرومی بودم که متاسفانه پیدا نکردم. سایت اداره مهاجرت رو هم نگاه کردم ولی با اصطلاحات زیادی روبه رو شدم که متفاوت از استرالیا و کانادا هست!

1. جایی هست که به ترتیب گفته شده باشه چه مراحلی باید برای ویزای نیروی کار متخصص نیوزیلند طی بشه؟

2. من مدرک تحصیلیم برای استرالیا از سازمان VETASSESS و نامزدم از Engineers Australia تایید و ارزیابی شده. برای نیوزیلند اینها کفایت نمی کنه؟ دوباره باید از سر مدارک تایید بشه؟ (خصوصا که دانشگاه امام خمینی که فوق نامزدم در اونجا بوده در این آدرس http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/41474.htm نیست!)

3. تمامی مراحل به صورت آنلاین هست مثل استرالیا؟ یعنی اسکن ترجمه ها کفایت می کنه؟

6. من از این لینک https://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/ برای تخمین امتیازهامون استفاده کردم ولی با چیزی که خودم حساب کردم فرق داره و کمتر نشون میده! مشخصات من: سن: 27 سابقه کار: 4 رشته تحصیلی: کارشناسی ارشد 232611 , و نامزدم سن: 32 سابقه کار: 6 رشته تحصیلی: کارشناسی ارشد 233215 ( جفت رشته ها هم طبق این لینک http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/35165.htm در زیرمجموعه A و Skill Level One Occupations هستند از نظر من هر دو مون امتیاز 100 رو میاریم. و این رو هم بگم که چون هنوز ازدواج نکردیم می خواهیم دو پرونده تشکیل بدیم)

ببخشید زیاد نوشتم. ولی خیلی لطف بزرگی می کنید اگه این راه رو برام روشن کنید تا قدم جای درستی بذارم و سر از پروسه این کشور هم دربیارم.
    ممنون
    اگر در بهترین حالتی که خودتان حساب کرده اید، امتیازتان حداکثر 100 شده است؛ متأسفانه باید به شما بگویم که اصلاً کافی نیست. اگر چه طبق قوانین اداره مهاجرت شما اگر حداقل 100 بیاورید احتمال بیرون آمدن از لیست انتظار یا اصطلاحاً pool را دارید ولی در این یکی دو ساله کسانی که کمتر از 140 امتیاز داشتند تقریباً به ندرت از این لیست درآمدند. بنابراین وقت و هزینه تان را تلف نکنید. اگر نمی توانید امتیازتان را از طرق دیگر افزایش بدهید؛ روی نیوزلند از این طریق انرژی نگذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Raahnamaaee نمایش پست ها
    اگر در بهترین حالتی که خودتان حساب کرده اید، امتیازتان حداکثر 100 شده است؛ متأسفانه باید به شما بگویم که اصلاً کافی نیست. اگر چه طبق قوانین اداره مهاجرت شما اگر حداقل 100 بیاورید احتمال بیرون آمدن از لیست انتظار یا اصطلاحاً pool را دارید ولی در این یکی دو ساله کسانی که کمتر از 140 امتیاز داشتند تقریباً به ندرت از این لیست درآمدند. بنابراین وقت و هزینه تان را تلف نکنید. اگر نمی توانید امتیازتان را از طرق دیگر افزایش بدهید؛ روی نیوزلند از این طریق انرژی نگذارید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasim827 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام.

ممنون
    سلام
    اول اینکه شما رشته تون جزء مشاغل مورد نیاز نیوزلند هست یا نه؟ چون امتیازتون رو بیشتر میکنه...البته با اون حساب هم شما نهایتا 115 امتیاز به دست میارید. تاره اگه سابقه کار 4 ساله تون رو بهش امتیاز بدن...چون یه سری سخت گیری های برای امتیاز دادن به سابقه کار داره نیوزلند.. بعد هم اینکه شما اگه با هم اقدام کنید شانستون خیلی بیشتر میشه...امتیاز همسرتون هم به امتیاز شما اضافه میشه و شانستون ییشتر میشه. میتونین از طریق این لینک امتیزتون رو محاسبه کنین
    https://www.immigration.govt.nz/poin...r/Default.aspx

طبق چیزی که تو سایت اداره مهاجرت گفته، شما اگه امتیازتون 140 به بالا باشه که از پول بیرون میاین و بررسی میشین. اگه زیر 140 باشه و از 130 به بالا و جاب افر داشته باشین باز شانستون زیاده... کلا امتیازهای زیر 140 میمونن و هر دو هفته یکی بیرون میاد از پول با قرعه کشی... امتیازهای زیر 120 هم تقریبا شانسشون خیلی کمه...حالا شما خودتون هم امتیازتون رو حساب کنین...و همون طور که جناب راهنمایی فرمودن با این امتیازی که به تنهایی بع دست میارین متاسفانه شانستون کمه برای پذیرفته شدن.
    راهنمایی دیگه که میتونم بکنم اینه که یکیتون میتونه برای دکترا اقدام کنه و دیگری به عنوان همراه بیاد و اون موقع شانستون برای اقامت گرفتن با توجه به اینکه نیوزلند هستین و میتونین جاب افر هم گیر بیارین بالاتر میره

موفق باشید

Junior Member

دوستان دو تا سوال...
    من میخوام واسه خودم که ارشد مهندسی مکانیک دارم از کانادا و جاب آفر از کرایستچرچ ورک پرمیت اقدام کنم. مشکل اول اینه که نمیدونم (LTSSL) باید اقدام کنم یا (essential) و نکته بعدش اینه چون بچه ما یه دوماه دیگه در کانادا به دنیا میاد، میخوام ببینم (چون طبق سایت مهاجرت باید واسش ویزیتوری اقدام کنم) وضعیت پزشکیش و هزینه ها بهداشتیش چی میشه؟

خیلیییییییییی مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh1381 نمایش پست ها
    دوستان دو تا سوال...
    من میخوام واسه خودم که ارشد مهندسی مکانیک دارم از کانادا و جاب آفر از کرایستچرچ ورک پرمیت اقدام کنم. مشکل اول اینه که نمیدونم (LTSSL) باید اقدام کنم یا (essential) و نکته بعدش اینه چون بچه ما یه دوماه دیگه در کانادا به دنیا میاد، میخوام ببینم (چون طبق سایت مهاجرت باید واسش ویزیتوری اقدام کنم) وضعیت پزشکیش و هزینه ها بهداشتیش چی میشه؟

خیلیییییییییی مرسی
    http://www.health.govt.nz/new-zealan...-years-or-more

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Raahnamaaee نمایش پست ها
    ممنون، واسه سوال اولم هم میشه راهنماییم کنید؟ مرسی و تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)