نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: نحوه تحصیل در دو رشته به صورت همزمان

Junior Member kavos آواتار ها

پیش فرض نحوه تحصیل در دو رشته به صورت همزمان

سلام دوستان گل
    شرایط تحصیل همزمان را خواندم که فقط در دانشگاه پیام نور ممکنه اما یه سری چیزهای برایم ابهام هست
    به عنوان مثال حقیر امسال کنکور دارم و پیش دانشگاهی هستم
    چگونه میتوان رشته ای (مثال) حقوق بخوانم و هم روانشناسی؟؟
    البته شرایط را که خوانده ام متوجه این موضوع شده ام باید یکسال از رشته اول بگذرد
    {{ماده ٤: دانشجو براي تحصيل در رشته دوم مي تواند پس از گذراندن حداقل دو نيم سال تحصيلي ، درخواستخود را كه به تاييد استاد مشاور رسيده است به معاونت آموزشي دانشگاه محل تحصيل خود تسليم نمايد. معاونت
    آموزشي دانشگاه كتبا وي را به دانشكده مربوط در همان دانشگاه يا دانشگاه ديگر معرفي و مراتب را به معاونت
    آموزشي وزارت منعكس مي كند.}}
    1) به نظره شما هم این مفهوم را می رساند باید سال بعد هم در کنکور شرکت کنم؟؟

سوال دوم طبق این ماده
    {{ هم دانشجو مي تواند با تاييد استاد مشاور در هر نيم سال تحصيلي حداكثر ٢٧ واحد ازمجموع دروس دو رشتهرا انتخاب نمايد .}}
    یعنی هر رشته ای 13 واحد در هر ترم؟؟ (اینطور چند سال طول میکشه! }}

میتوانم در هر رشته و در هر ترم جدا 20 واحد (کمتر یا بیشتر به دلخواه خود) انتخاب کنم؟

و آخر هم طبق این ماده :
    ماده ٨: حداكثر مدت تحصيل براي دانشجويان مشمول اين دستورالعمل ، مدت مجاز تحصيل در رشته اول آنها
    است.
    کلا لطف میکنین روشن تر توضیح بدین ؟

خواسته حقیر اینه هر ترم 20 واحد بگیرم( حالا بستگی به شرایط معدل داره در کل حداکثری باشه)
    فکر نکنم سال اول مجاز به انتخاب دو رشته باشه! باید رشته دوم هم سال بعد به امید خدا شرکت کنم.فقط نگران این مورد هستم که حداکثر 5 سال مدرک هر دو گرفته شودو برای ارشد و سربازی هم مشکلی ایجاد نشود چون یکسال دیرتر رشته دوم تمام میشود
    با این وجود برای سربازی و ارشد مشکلی پیش نمیآد؟؟
    دوستان خیلی نیاز به پاسخ و راهنمایی دارم
    واقعا منت میزارین

می رسد روزی که بی هم میشویم، یک به یک از جمع هم کم میشویم
    می رسد روزی که ما درخاطرات، موجب خندیدن و غم میشویم
    گاه گاهی یادما کن ای رفیق، می رسد روزی که بی هم میشویم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics ،IUST

پیش فرض پاسخ : نحوه تحصیل در دو رشته به صورت همزمان

نقل قول نوشته اصلی توسط kavos نمایش پست ها
    سلام دوستان گل
    شرایط تحصیل همزمان را خواندم که فقط در دانشگاه پیام نور ممکنه اما یه سری چیزهای برایم ابهام هست
    به عنوان مثال حقیر امسال کنکور دارم و پیش دانشگاهی هستم
    چگونه میتوان رشته ای (مثال) حقوق بخوانم و هم روانشناسی؟؟
    البته شرایط را که خوانده ام متوجه این موضوع شده ام باید یکسال از رشته اول بگذرد
    {{ماده ٤: دانشجو براي تحصيل در رشته دوم مي تواند پس از گذراندن حداقل دو نيم سال تحصيلي ، درخواستخود را كه به تاييد استاد مشاور رسيده است به معاونت آموزشي دانشگاه محل تحصيل خود تسليم نمايد. معاونت
    آموزشي دانشگاه كتبا وي را به دانشكده مربوط در همان دانشگاه يا دانشگاه ديگر معرفي و مراتب را به معاونت
    آموزشي وزارت منعكس مي كند.}}
    1) به نظره شما هم این مفهوم را می رساند باید سال بعد هم در کنکور شرکت کنم؟؟

سوال دوم طبق این ماده
    {{ هم دانشجو مي تواند با تاييد استاد مشاور در هر نيم سال تحصيلي حداكثر ٢٧ واحد ازمجموع دروس دو رشتهرا انتخاب نمايد .}}
    یعنی هر رشته ای 13 واحد در هر ترم؟؟ (اینطور چند سال طول میکشه! }}

میتوانم در هر رشته و در هر ترم جدا 20 واحد (کمتر یا بیشتر به دلخواه خود) انتخاب کنم؟

و آخر هم طبق این ماده :
    ماده ٨: حداكثر مدت تحصيل براي دانشجويان مشمول اين دستورالعمل ، مدت مجاز تحصيل در رشته اول آنها
    است.
    کلا لطف میکنین روشن تر توضیح بدین ؟

خواسته حقیر اینه هر ترم 20 واحد بگیرم( حالا بستگی به شرایط معدل داره در کل حداکثری باشه)
    فکر نکنم سال اول مجاز به انتخاب دو رشته باشه! باید رشته دوم هم سال بعد به امید خدا شرکت کنم.فقط نگران این مورد هستم که حداکثر 5 سال مدرک هر دو گرفته شودو برای ارشد و سربازی هم مشکلی ایجاد نشود چون یکسال دیرتر رشته دوم تمام میشود
    با این وجود برای سربازی و ارشد مشکلی پیش نمیآد؟؟
    دوستان خیلی نیاز به پاسخ و راهنمایی دارم
    واقعا منت میزارین

فکر کنم از شما که گذشت ! برای بقیه مینویسم .

دو رشته تو دنشگاه های دولتی هم میشه ، اتفاقا تحصیل همزمان در پیامنور طبق آیین نامه وزارت علوم ممنوعه ولی طبق آیین نامه مخصوص پیامنور مجازه .(هستند کسانی که همچین کاری کردند).

آیین نامه ی قدیمی داخل سایت وزارت خانه هست .

المپیادی ها و رتبه های بالای کنکور اگر دو ترم متوالی معدل بالای 17 داشته باشند میتونند دو رشته ای کنند . ولی عموما به کسانی که دو ترم بالای 17 هستند اجازه داده میشه .

هر ترم 30 واحد بهتون میدن از مجموع دو رشته ، بیشتر هم خیلی سخته بگیری چون زمان بندی خیلی سخت میشه بخصوص حقوق و روانشناسی که واحد مشترک کم دارند.

پنج ساله که راحت میشی اشکال هم نداره ، شش ساله شدی نمیدونم قضیش چیه .

.... برق و فیزیک : رایج ترین دو رشته ای ، برقی ها 50_60 واحد بیشتر فقط لازمه پاس کنند .

بیشترین دو رشته ای هایی که دیدم تا حلا اینا بوده:

برق با فیزیک
    برق با ریاضی
    برق با کامپیوتر نرم افزار
    برق با علوم کامپیوتر
    برق با صنایع (1 مورد)
    فیزیک با ریاضی

دانشگاه ها هم چیزی که من دیدم شریف و امیرکبیر و علم و صنعت و تهران به ترتیب میدونم سخت نمیگیرند و چیز رایجیه .

Junior Member

برق و فیزیک : رایج ترین دو رشته ای ، برقی ها 50_60 واحد بیشتر فقط لازمه پاس کنند .

Junior Member

برق و فیزیک : رایج ترین دو رشته ای ، برقی ها 50_60 واحد بیشتر فقط لازمه پاس کنند .

Enjoy the real success with pass4-sure.net exam and cisco ccna online training programs and latest rasmussen.edu Also prepare for next level with quality mcdaniel questions and www.curry.edu and join Stevenson University

Junior Member

سلام لطفا سریع جواب منو بدید خیلی برام مهمه
    من رشتم کامپیوتره و مرداد کنکور دارم میخوام در دورشته کامپیوتر(IT)و پزشکی تحصیل کنم وازلحاظ مالی هم مشکلی ندارم
    میخواستم ببینم امکانش هست؟وباید چیکارکنم

Junior Member

سلام، امیدوارم جواب بدین. من کنکور دادم و مکانیک امیرکبیر اوردم امسال ولی رشته ای که میخوام در کل کامپیوتره فقط. الان یا میتونم تو همین امیرکبیر تغییر رشته بدم به کامپیوتر ( با اینکه شنیدم استادای خوب این رشته کم شدن و بیشترشون رفتن خارج ) یا میتونم برم انتخاب بعدم تو کارنامه سبز که میشه عمران شریف و بعد تلاش کنم عمران رو با کامپیوتر دو رشته ای بخونم. به نظرتون این مورد دوم یعنی دو رشته ای خوندن امکان داره؟ شرایطش رو خوندم و نوشته بود یا المپیادی باید باشیم یا رتبه کنکور کشوری زیر صد فکر کنم و معدل بالای 17 دو ترم. معدل رو میتونم برسونم ولی بقیه شرطاش چطوریه؟ ممکن هست من رو با رتبه 400 قبول کنن؟ به نظرتون با این شرایط بد قبولی مخصوصا برای رشته کامپیوتر امکانش هست من بتونم دو رشته ای بخونم؟ درکل میشه درمورد انتخابایی که دارم یکم راهنماییم کنین؟ پیشاپیش ممنون از پاسخگویی.

درود بر شما،

چرا اخه دو رشته ای، در مورد شما واقعا هیچ دلیل منطقی براش وجود نداره، ضمن اینکه بازده کارتون رو هم کم میکنه و هزینه های دیگه ای هم داره. بنظرم
    همین امیرکبیر تغییر رشته بدید به کامپیوتر، کمبود استاد رو میشه تا یه اندازه ای با زحمت خودتون جبران کنید.

Junior Member

اخه من نمیخوام شریف رو از دست بدم، مخصوصا اینکه قصد اپلای هم دارم. شنیدم که توی شریف سخت میگیرن برای تغییر رشته یا دو رشته ای خوندن ولی نمیخوام شانسمو از دست بدم. کار عاقلانه ایه به نظرتون؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sarv_zz نمایش پست ها
    اخه من نمیخوام شریف رو از دست بدم، مخصوصا اینکه قصد اپلای هم دارم. شنیدم که توی شریف سخت میگیرن برای تغییر رشته یا دو رشته ای خوندن ولی نمیخوام شانسمو از دست بدم. کار عاقلانه ایه به نظرتون؟
    کار عاقلانه ای نیست بخصوص اینکه ممکنه شرایطش رو نداشته باشید. کامپیوتر امیرکبیر هم بسیار خوب است و استادهای خوبی هم داره.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

برای ادامه تحصیل و پذیرش هدف را معدل بالا بگذارید. تعداد رشته ها برای کسی تضمین موفقیت نکرده (که اصلا از دید من حتی شاید نکته مثبتی اصلا نباشد) ولی معدل پایین حتما احتمال پذیرش و دریافت فاند را برای مقاطع بالاتر کم میکند. معدل را خوب بسیار مهم است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sarv_zz نمایش پست ها
    سلام، امیدوارم جواب بدین. من کنکور دادم و مکانیک امیرکبیر اوردم امسال ولی رشته ای که میخوام در کل کامپیوتره فقط. الان یا میتونم تو همین امیرکبیر تغییر رشته بدم به کامپیوتر ( با اینکه شنیدم استادای خوب این رشته کم شدن و بیشترشون رفتن خارج ) یا میتونم برم انتخاب بعدم تو کارنامه سبز که میشه عمران شریف و بعد تلاش کنم عمران رو با کامپیوتر دو رشته ای بخونم. به نظرتون این مورد دوم یعنی دو رشته ای خوندن امکان داره؟ شرایطش رو خوندم و نوشته بود یا المپیادی باید باشیم یا رتبه کنکور کشوری زیر صد فکر کنم و معدل بالای 17 دو ترم. معدل رو میتونم برسونم ولی بقیه شرطاش چطوریه؟ ممکن هست من رو با رتبه 400 قبول کنن؟ به نظرتون با این شرایط بد قبولی مخصوصا برای رشته کامپیوتر امکانش هست من بتونم دو رشته ای بخونم؟ درکل میشه درمورد انتخابایی که دارم یکم راهنماییم کنین؟ پیشاپیش ممنون از پاسخگویی.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)