صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 28 , از مجموع 28

موضوع: Newcastle Univesity

پیش فرض پاسخ : Newcastle Univesity

سلام،

من از دانشگاه
    Newcastle در رشته MSc Computer Science برای سپتامبر 2018 پذیرش گرفتم. این رشته برای کسانی هست که لیسانسشون غیر مرتبط بوده ولی الان میخوان یکساله فوق لیسانس کامپیوتر بگیرن. هزینه تحصیل سالیانه 21600 پوند هستش که 1500 پوند رو قبل از دریافت نامه CAS که برای دریافت ویزا لازمه باید بپردازید و جزء شهریتونه. هزینه زندگی هم سالیانه 11000 پوند هستش و دانشگاه خودشو موظف به تامین خوابگاه برای دانشجویان بین المللی در سال اول میدونه.

در هنگام پذیرش ریز نمرات غیر رسمی(بدون مهر و امضاء دارالترجمه) و مدرک آیلتس و اسکن توصیه نامه استاد رو آپلود کردم و اونها 20 روزه پذیرش مشروط دادند و بعداً ترجمه فقط با مهر دارالترجمه آپلود کردم و استاد به ایمیل دانشگاه با ایمیل آکادمیک خودش جواب داد و پذیرشم بدونه شرط شد که ایمیل زدم و برام Unconditional Offer فرستادند. بعد از دریافت آفر با پرداخت 1500 پوند که بخشی از شهریتونه نامه COP براتون ایمیل میشه که حاوی اطلاعات شخصیتونه و وقتی شما اطلاعاتشو تایید کردین از روش براتون نامه CAS رو صادر میکنن که برای دریافت ویزا ضرروریه.

تحصیل در بعضی رشته های حساس نیاز به مجوز ATASداره و شما باید قبل از اقدام برای ویزا باید این مجوز رو بگیرین. اگر نیاز به دریافت این مجوز داشته باشین حتماً توی Offer letter یا CAS قید میشه.
    این دانشگاه شامل برنامه Tier 4 Visa Plot میباشد بدین معنی که بعد از اتمام تحصیل 6 ماه وقت دارین که دنبال کار بگردین. اگر میخواهین ببینین مزایای این برنامه شاملتون میشه یا نه باید به نامه CAS نگاه کنین.

ایام بکام.

سلام دوستان،

بهتون گفته بودم که دانشگاه بهم پذیرش داده و تجربیات دریافت ویزای دانشجویی رو هم تو بخش مربوطه نوشتم. از این به بعد سعی میکنم هر از گاهی تجربه هامو از دانشگاه یا شهر بنویسم. تا اینجا بلیط خریدم و باید وسایلمو جمع کنم. خوب آدم شاید هم کمی استرس بگیره چون نمیدونه کارا چطور پیش میره. ولی همین که دورش یکساله هست و از 24 سپتامبر شروع میشه خوبه. یعنی از هر روز سال فقط یکی تو این دوره هست. یک 24 سپتامبر، یک 25 سپتامبر و ...

ادامه دارد...

ایام بکام.

سلام.

امیدوارم حالتون خوب باشه. صدای من رو از نیوکاستل آپ آن تاین میشنوید. نکاتیکه برای شروع به ذهنم میاد رو بهتون میگم.
    در هنگام ورود به بریتانیا اگر بیشتر از 5000 دلار یا پوند دارین اعلام کنین و براش کاغذ بگیرین. اینجا بانک ها از پول نقد زیاد که منشا نامعلوم داره بدشون میاد و ازتون نمیگیرن. اندازه یک ترم هزینه دانشگاه و زندگی بیارین و توی دوتا بانک بزارین تا موجودی هیچ کدوم بیشتر از 5000 تا نشه.
    بانک لویدز و بارکلیز و هالیفکس از جمله بانک های خوبن. برای باز کردن حساب یک نامه از دانشگاه میگیرین و با آدرس محل اقامت که اجاره کردین و پاسپورت و کارت اقامت که از اداره پست گرفتین به بانک میرین. هر موقع هم خواستین پول بفرستین اینجا صراف و آدم مطمین هست خیالتون جم باشه کارتون و انجام میدن.

برای اجاره مسکن از رایت مو استفاده کنین. البته چون اینجوری باید حق مشاور املاک بدین جستجو کنین و از سایت هایی که کمیسیون ندارن استفاده کنین مثل این. سیمکارت هم لایکا خوبه. یک پوند میخرین و به تمام کسانیکه لایکا دارن رایگان زنگ میزنین. من که پلن هم نگرفتم. بعد از اینکه آدرستون معلوم شد هم سریعاً با نیروی انتظامی رجیستر کنین.

سعی میکنم براتون باز هم بنویسم. ایام بکام.

خوب همون طوری که خدمت دوستان عرض کرده بودم ظرف 7 روز از ورودتون باید از پلیس وقت بگیرین و باهاشون رجیستر کنین. مدارکی هم که نیاز دارین:

Police Registration Certificate (if you have one )

Passport & BRP card

If you have made an internal application to have your visa renewed by the Home Office and have been
    issued with a BRP card you MUST ALSO bring the letter from them that confirms that you need to register.
    (This is the letter that you receive when they return your passport to you)

£34.00 cash

2 x current photographs (passport size - 35mm x 45mm)

University/college enrolment paper or learning agreement (Visa/CAS letter) and student card (if you have one)

Tenancy/contract for your address or bank statement/utility bill with your name and current address on (police or
    bank letter)

A copy of this email

برای اطلاعات بیشتر اینجا و اینجا را ببینید.

ایام بکام.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط storagemeter نمایش پست ها
    سلام.

امیدوارم حالتون خوب باشه. صدای من رو از نیوکاستل آپ آن تاین میشنوید. نکاتیکه برای شروع به ذهنم میاد رو بهتون میگم.
    در هنگام ورود به بریتانیا اگر بیشتر از 5000 دلار یا پوند دارین اعلام کنین و براش کاغذ بگیرین. اینجا بانک ها از پول نقد زیاد که منشا نامعلوم داره بدشون میاد و ازتون نمیگیرن. اندازه یک ترم هزینه دانشگاه و زندگی بیارین و توی دوتا بانک بزارین تا موجودی هیچ کدوم بیشتر از 5000 تا نشه.
    سایر اطلاعات و پیشنهاداتتون خوب بود ولی این قسمت اصلا صحیح نیست. اولا که این مقدار 10 هزار یورو است و نه 5 هزار پوند یا دلار که قانون اتحادیه اروپاست. فکر می کنم 5 هزار دلار محدودیت در فرودگاه های ایران باشه و نه برای ورود به بریتانیا.

https://www.gov.uk/bringing-cash-into-uk

و بعد از اون هم چیزی که شما توصیه کردید (پخش کردن پول بین حساب ها برای اینکه بانک ها ریپورت نکنند) Structuring به حساب میاد که جرم است (حتی اگه منشاء پولتون کاملا قانونی باشه، همین قسمت کردن به هدف دور زدن چک های AML بانک ها خودش جرم است) و تحت قوانین AML میتونه دردسر بسیار بسیار بیشتری در مقایسه با گذاشتن 10 هزار پوند در حساب بانکی داشته باشه که تحت هیچ قوانینی جرم نیست. گرچه این رقم ها بسیار ناچیز است و بعیده مشکلی پیش بیاد ولی هیچ وقت از این کارها به هدف مخفی کردن پولتون از بانک ها نکنید چون نه تنها موفق نخواهید بود بلکه براتون دردسرهای خیلی بیشتری هم میتونه داشته باشه.

ApplyAbroad Superstar

سلام حالا که صحبت از جابجایی پول و اینها شد برای دوستانی که تایپک را دنبال میکنند توجه کنند که بعضی دانشگاهها شهریه/هزینه خوابگاه را به صورت نقدی هم در قسمت حسابداری دانشگاه به ارزهای مهم دریافت میکنند. با این کار مساله کار با بانکها که پول زیاد باشد و نقدی باشد و اینها خیلی کاهش پیدا میکند. بنابراین از دانشگاهتان سوال کنید که این سرویس را میدهند یا خیر.

من به تازگی برای یکی از دوستان ایرانی اینکار را در دانشگاه نسبتا خوبی انجام دادم و خیلی راحت دانشگاه پذیرفت. یعنی اصلا رویه بود. مثبت این است که اگر از ایران پولشان را به پوند خریداری کنند دیگر هزینه تعویض هم ندارند.

در مورد بانک هم واقعا بانکهای کوچک بهترند. به نظرم از بین اینها nationwide خیلی عالی باشد. بانک نیست و تعاونی مسکن است در واقع ولی همه سرویسها را کامل میدهد و هیج عنادی هم با ایرانیها ندارند! ضمنا به نظرم اگر دوستی هم شما را معرفی کنند و شما حساب بازکنید - یا به او یا به شما - هر دوشاید ؟ - ۱۰۰ پوند تعلق میگیرد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط storagemeter نمایش پست ها
    سلام.

بانک لویدز و بارکلیز و هالیفکس از جمله بانک های خوبن. برای باز کردن حساب یک نامه از دانشگاه میگیرین و با آدرس محل اقامت که اجاره کردین و پاسپورت و کارت اقامت که از اداره پست گرفتین به بانک میرین. هر موقع هم خواستین پول بفرستین اینجا صراف و آدم مطمین هست خیالتون جم باشه کارتون و انجام میدن.

برای اجاره مسکن از رایت مو استفاده کنین. البته چون اینجوری باید حق مشاور املاک بدین جستجو کنین و از سایت هایی که کمیسیون ندارن استفاده کنین مثل این. سیمکارت هم لایکا خوبه. یک پوند میخرین و به تمام کسانیکه لایکا دارن رایگان زنگ میزنین. من که پلن هم نگرفتم. بعد از اینکه آدرستون معلوم شد هم سریعاً با نیروی انتظامی رجیستر کنین.

سعی میکنم براتون باز هم بنویسم. ایام بکام.
    ویرایش توسط susighton : October 7th, 2018 در ساعت 06:47 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام.

ممنون بابت لینک ارزش مندی که دادید. من این لینکو تو دانشگاه نشونم دادن. این 5000 پوند هم که گفتم بخاطر محدودیت گمرک ایران یا بریتانیا نبود. در اثر صحبت با بانک های مختلف بنظرم اومد حداکثر مبلغی که از یک "ایرانی" ممکنه بصورت اسکناس نقد قبول کنند توی حدود 5 تا 6 هزار پوندهست. برای همین مقدار هم وقتی بفهمن منشا پول از ایران هستش حساس میشن. در کل برای مبالغ بیشتر خصوصاً اگر بشکل اسکناس هست حتما باید منشا مشخص باشه و مدارک هم داشته باشین. منظور از منشا هم این نیست که نشون بدین پول از حساب بانکیتون در ایران در اومده. باید منشا درامد و نشون بدین که مثلا انقدر حقوق یا درآمد فروش ملک به حسابتون رفته و اونا بررسی میکنن!

متاسفانه بر خلاف آمریکا که موقع ورود هم تو فرم لندینگ هم همه جوره بهت میگن که پول همراهتون اگر از یک مقداری بیشتر باشه باید اعلام کنین، زمانی که به انگلیس اومدم نه تو فرودگاه چیزی نوشته بودن نه توی فرم لندینگ که پر کردم.

در کل فعلا هم بانک ها در انگلستان به راحتی حساب دلاری براتون باز نمیکنند. میگن باید سه سال اینجا بوده باشین. بعضی ها هم میگن باید سالی 50000 پوند در آمد داشته باشین. زمانی هم که بخوان اینکارو کنن براتون یکهو توی تبلت نشون میدن که چون ایرانی هستین بخاطر تحریم ها حق کار کردن با دلار رو ندارین.

ایام بکام.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    سایر اطلاعات و پیشنهاداتتون خوب بود ولی این قسمت اصلا صحیح نیست. اولا که این مقدار 10 هزار یورو است و نه 5 هزار پوند یا دلار که قانون اتحادیه اروپاست. فکر می کنم 5 هزار دلار محدودیت در فرودگاه های ایران باشه و نه برای ورود به بریتانیا.

https://www.gov.uk/bringing-cash-into-uk

و بعد از اون هم چیزی که شما توصیه کردید (پخش کردن پول بین حساب ها برای اینکه بانک ها ریپورت نکنند) Structuring به حساب میاد که جرم است (حتی اگه منشاء پولتون کاملا قانونی باشه، همین قسمت کردن به هدف دور زدن چک های AML بانک ها خودش جرم است) و تحت قوانین AML میتونه دردسر بسیار بسیار بیشتری در مقایسه با گذاشتن 10 هزار پوند در حساب بانکی داشته باشه که تحت هیچ قوانینی جرم نیست. گرچه این رقم ها بسیار ناچیز است و بعیده مشکلی پیش بیاد ولی هیچ وقت از این کارها به هدف مخفی کردن پولتون از بانک ها نکنید چون نه تنها موفق نخواهید بود بلکه براتون دردسرهای خیلی بیشتری هم میتونه داشته باشه.

سلام دوستان.

من تجربه خودمو در رابطه با تایید گواهی اشتغال به تحصیل در سفارت ایران در لندن میگم امیدوارم به کارتون بیاد. برای اینکار شما اول باید به سامانه تایید اسناد کنسولی برین و حساب کاربری بسازین. شما اجازه آپلود مدارک برای تایید ندارین تا زمانیکه در سامانه تشکیل پرونده دانشجویی بدین. بعد از آپلود مدارک تشکیل پرونده دانشجویی یک ایمیل براتون میاد که با اصل این مدارک که آپلود کردین بیاین سفارت. و من چون راهم دور بود نرفتم و در کمال ناباوری دیدم که بعد از چند روز وزارت علوم پرونده تحصیلی من رو تایید کرد. من هم بلافاصله گواهی اشتغال رو آپلود کردم و فقط اصل این مدرکو برای بخش کنسولی سفارت پست کردم. بخش کنسولی ترجیح میده کارها با ایمیل پیگیری بشه. بعد از چند روز هم تایید شد. برای گرفتن تاییدیه هم نباید وارد سایت شد. صفحه اول تاک قسمت بررسی صحت مدارک جواب استعلامتونو میده.

از امتیازات تشکیل پرونده دانشجویی معافیت از پرداخت عوارض خروج و دریافت گذرنامه رایگان هستش. ولی فکر کنم برای عدم پرداخت عوارض حتما باید پاسپورتتون رو پست کنین یا ببرین سفارت تا توش مهر خروج دانشجویی هم درج شه.

ایران ایر هم تخفیف بلیط برای دانشجو ها داشته باشه.

ایام بکام

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)