صفحه 84 از 92 نخستنخست ... 3474757677787980818283848586878889909192 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 911

موضوع: آرشیو شده : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط - تا سال 2015

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Eng

پیش فرض پاسخ : ارزیابی مدارک ( Assessment ) استرالیا و مسائل مرتبط

سلام
    من کل 69 صفحه را خوندم و تشکر میکنم از افرادی که سوالات دوستان را کامل جواب میدن. من هم سوالاتی دارم

1 - اگر من کار (assessment (EA را شروع کنم و حتی مثلا جواب اون هم بعد از 5 ماه بیاد میتونم سابقه کار های در این مدت را الحاق کنم یا از اول باید assessment انجام بشه و متحمل هزینه بشم؟

2 - فیش حقوقی اگر بخوام ارایه بدم چه به EA و چه به اداره مهاجرت باید انگلیسی باشه یا فارسی باشه و ترجمه کنم؟ نمیشه از همون اول انگلیسی باشه و با یه مهر NATTI کارو یکسره کنم؟

3 - سوال بعدیم که خیلی مهمه واسم اینه : من 3 سال سابقه کار بعد از فارغ التحصیلی دارم که همه اونا بدون بیمه هستش و حتی تراکنش حساب بانکی هم نمیتونم ارایه کنم . اما واقعا کار کردم و قرار داد و فیش حقوقی مخصوص خود شرکت رو میتونم بدم . آیا سازمان مهاجرتی استرالیا چون من بیمه ندارم و حساب بانکی هم چیزی برای ارایه ندارم کلا Case من را رد میکنه؟ نکنه حتی اگر آیلس 7 هم ارایه کنم بگن تو سابقه کارت از نظر ما ( سازمان مهاجرت ) صفره

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_member نمایش پست ها
    سلام
    من کل 69 صفحه را خوندم و تشکر میکنم از افرادی که سوالات دوستان را کامل جواب میدن. من هم سوالاتی دارم

1 - اگر من کار (assessment (EA را شروع کنم و حتی مثلا جواب اون هم بعد از 5 ماه بیاد میتونم سابقه کار های در این مدت را الحاق کنم یا از اول باید assessment انجام بشه و متحمل هزینه بشم؟

2 - فیش حقوقی اگر بخوام ارایه بدم چه به EA و چه به اداره مهاجرت باید انگلیسی باشه یا فارسی باشه و ترجمه کنم؟ نمیشه از همون اول انگلیسی باشه و با یه مهر NATTI کارو یکسره کنم؟

3 - سوال بعدیم که خیلی مهمه واسم اینه : من 3 سال سابقه کار بعد از فارغ التحصیلی دارم که همه اونا بدون بیمه هستش و حتی تراکنش حساب بانکی هم نمیتونم ارایه کنم . اما واقعا کار کردم و قرار داد و فیش حقوقی مخصوص خود شرکت رو میتونم بدم . آیا سازمان مهاجرتی استرالیا چون من بیمه ندارم و حساب بانکی هم چیزی برای ارایه ندارم کلا Case من را رد میکنه؟ نکنه حتی اگر آیلس 7 هم ارایه کنم بگن تو سابقه کارت از نظر ما ( سازمان مهاجرت ) صفره
    1- اگر بخواید که سابقه کارهای جدیدتون هم ارزیابی بشن، مجددا باید مدارک بفرستید و هزینه ارزیابی رو بدید. اما مسأله اینجاست که اساسا ارزیابی سابقه کار اجباری نیست. من اصلا سوابق کاریم رو برای EA نفرستادم که ارزیابی کنن و هیچ مشکلی هم بعدا پیش نیومد. ارزیابی EA در مورد سوابق کاری شما صرفا یک نظر مشورتی برای آفیسر خواهد بود و حتی هیچ الزامی برای اینکه آفیسر سوابق شما رو قبول بکنه ایجاد نمیکنه.

2- فبش حقوقی انگلیسی که قاعدتا بی معنیه. کدوم شرکت توی ایران به کارکنانش فیش حقوقی انگلیسی میده؟! بهتره فیش فارسی بگیرین و بدین دارالترجمه های NAATI ترجمه کنن.

3- اگر نامه سابقه کار، قراردادکار، فیش حقوقی و احتمالا مدارک ثبت شرکت رو بتونین ارائه کنین شانس خوبی دارین که سابقه کارتون تأیید بشه. فقط در نظر داشته باشین که ممکنه چک محل کار بشین و حتما به نفر باید توی محل کارتون باشه که اگر تماس گرفتن جواب بده و سوابق ادعایی شما رو تایید کنه.

باسلام به همه دوستان
    اگر شخصي سابقه كار بيمه اي 8 سال داشته باشد و مدارك سابقه كاري با شرح وظايف كامل ، فيش حقوقي ، قرارداد،تراكنش بانكي كه حقوق ماهيانه ميگرفتم و همه مدارك كامل رو كه زير نظر يك وكيل باشه ارايه بده باز هم ممكن هست چك شغلي بشه؟
    من از 5 شركتي كه كار ميكردم 3 تاشون منحل شده و ديگه دفتري ندارند و فقط ممكن است موبايل و ايميل مديرعامل رو در سابقه كاري بيارم .
    اگر سفارت بخاد تماس بگيره دفاتر تعطيل هستند ولي آخرين شغلي كه الان درش هستم رو ميتونند تماس بگبرند و داير است .
    چند درصد احتمال دارد كه تماس بگيرند ؟

خيلي راهنمايي دوستان برام مهم است چون اگر بدونم ممكن است رد بشم لاج نكنم و همسرم لاج كنند و من رو به عنوان همراه معرفي كند.

ممنون از لطف دوستان

ApplyAbroad Veteran
    vahidet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Western Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid133 نمایش پست ها
    باسلام به همه دوستان
    اگر شخصي سابقه كار بيمه اي 8 سال داشته باشد و مدارك سابقه كاري با شرح وظايف كامل ، فيش حقوقي ، قرارداد،تراكنش بانكي كه حقوق ماهيانه ميگرفتم و همه مدارك كامل رو كه زير نظر يك وكيل باشه ارايه بده باز هم ممكن هست چك شغلي بشه؟
    من از 5 شركتي كه كار ميكردم 3 تاشون منحل شده و ديگه دفتري ندارند و فقط ممكن است موبايل و ايميل مديرعامل رو در سابقه كاري بيارم .
    اگر سفارت بخاد تماس بگيره دفاتر تعطيل هستند ولي آخرين شغلي كه الان درش هستم رو ميتونند تماس بگبرند و داير است .
    چند درصد احتمال دارد كه تماس بگيرند ؟

خيلي راهنمايي دوستان برام مهم است چون اگر بدونم ممكن است رد بشم لاج نكنم و همسرم لاج كنند و من رو به عنوان همراه معرفي كند.

ممنون از لطف دوستان

دوست عزیز من فکر نمیکنم که کسی بتونه یه جواب قطعی بده ولی با توجه به این که مدارکتون کامل هست احتمال این که چک نشین بیشتره. اما اگه همسرتون شرایط لاج رو دارن و از نظر سوابق کاری مشکل ندارن، روزه شک دار نگیرین و ایشون به عنوان main applicant لاج کنن.

نکته دیگه اینکه تا اونجایی که من شنیدم اگر چه داشتن یه مشاور مجرب میتونه خیلی به شما کمک بکنه، اما اینکه شما از طریق وکیل لاج بکنین، از نظر اداره مهاجرت استرالیا نکته مثبتی تلقی نمیشه. چون اونام به تجربه فهمیدن که وکیلا در ایران همه دوز و کلکا رو بلدن و نمیشه چندان بهشون اعتماد کرد و اپلیکنتی که از طریق وکیل اقدام کنه احتمال اینکه یه جای کارش مشکل داشته باشه و دروغ گفته باشه هست. به همین خاطر گویا اداره مهاجرت اولویت رو به کسانی میده که خودشون (بدون وکیل) اقدام کرده باشن. البته این حرف در حد یه شایعه هست که من شنیدم و سند معتبری براش ندارم اما چندان غیرمعقول هم به نظر نمیرسه.

مرسی و ممنون بابت جواب کاملتون
    من فقط اسسمنت رو به وکیل دادم و بقیه کارم رو خودم انجام دادم
    مشکل اینه که همسر فقط میتونه برای ویزای 190 و برای استانهای تاسمانیا و داروین اقدام کنه و خودم میتونم برای 189 ودر واقع کل استرالیا پس از امتحان ناتی اقدام کنم و واقعا" نمیدونم
    اوضاع کار و زندگی در جایی مثل تاسمانیا چطوری هست .....وبین این دو کدام رو امتحان کنم

باسپاس از نظرات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidet نمایش پست ها
    دوست عزیز من فکر نمیکنم که کسی بتونه یه جواب قطعی بده ولی با توجه به این که مدارکتون کامل هست احتمال این که چک نشین بیشتره. اما اگه همسرتون شرایط لاج رو دارن و از نظر سوابق کاری مشکل ندارن، روزه شک دار نگیرین و ایشون به عنوان main applicant لاج کنن.

نکته دیگه اینکه تا اونجایی که من شنیدم اگر چه داشتن یه مشاور مجرب میتونه خیلی به شما کمک بکنه، اما اینکه شما از طریق وکیل لاج بکنین، از نظر اداره مهاجرت استرالیا نکته مثبتی تلقی نمیشه. چون اونام به تجربه فهمیدن که وکیلا در ایران همه دوز و کلکا رو بلدن و نمیشه چندان بهشون اعتماد کرد و اپلیکنتی که از طریق وکیل اقدام کنه احتمال اینکه یه جای کارش مشکل داشته باشه و دروغ گفته باشه هست. به همین خاطر گویا اداره مهاجرت اولویت رو به کسانی میده که خودشون (بدون وکیل) اقدام کرده باشن. البته این حرف در حد یه شایعه هست که من شنیدم و سند معتبری براش ندارم اما چندان غیرمعقول هم به نظر نمیرسه.

Junior Member

با سلام
    همسر من دارای مدرک دکتری مهندسی کشاورزی گرایش آبیاری و زهکشی از دانشگاه تهران و دارای 8 سال سابقه کار می باشد، حال با توجه به اینکه در لیست SOL ، هم Agriculture engineer وجود دارد که توسط سازمان مهندسی استرالیا ارزیابی می شود و نیازمند نوشتن CDR می باشد و هم Agriculture science وجود دارد که توسط سازمان VET ASSES ارزیابی می شود . سوال من این است که همسر من جزو کدام دسته می باشد؟خیلی برامون مهمه ، خواهشا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Eng

سلام مجدد به همه دوستان از جمله Senior Member ها که خودشون یه پا وکیل هستن .
    یک سوال

1 - همونطور که گفتین در مرحله assessment نیازی به ارایه سابقه کار نیست . اگر من الان سابقه کار به EA ارایه کنم فقط سه سال خواهد بود و احتمالا کمتر از سه سال ارزیابی میکنن و اون طور که این وب سایت رو خوندم دوستان میگن اداره مهاجرت هم همون ارزیابی EA رو قبول میکنه . حالا سوال من اینجاست = اگر من سابقه کار به EA ارایه نکنم و 5 ماه بعد جواب اسس من بیاد حالا اگر به اداره مهاجرت بخوام سابقه کار بدم میتونم این 5 ماه که برای Assessment گذشت رو هم بذارم روی اون 3 سال و به اداره مهاجرت ارایه کنم ؟ آیا اداره مهاجرت این کار من رو زرنگی میدومه؟؟

2 - به نظر شما مدرک کارشناسی مهندسی عمران (ناپیوسته از آزاد تهران مرکز با معدل 18.30 ) چه دلایلی میتونه باشه که 15 امتیاز را نگیره؟

3 - من 12 ماه از سابقه کارم تو سپاه بوده و خیلی ها میگم ارایه نده چون بدبین میشن. حالا اگر از یک شرکت نامه بیارم که هفته ای 20 ساعت کار میکدم تو این مدت عکس العمل officer چطور خواهد بود (به خصوص آفیسر سازمان مهاجرت ) ؟ هقته ای 20 ساعت وکیل ها گفتن تمام وقت حساب میشه درسته؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - IAU

سلام
    Assessment چه مدتی اعتبار داره ؟ همزمان باید آیلتس هم فرستاده بشه ؟
    ممکنه کاردانی با معدل 12.5 آموزشکده فنی و کارشناسی ناپیوسته 13.5 دانشگاه آزاد در مجموع کارشناسی Assess نشه ؟
    1 سال هم سابقه کار دارم در شرکت مشاور .

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - IAU

نقل قول نوشته اصلی توسط isaeid نمایش پست ها
    سلام
    Assessment چه مدتی اعتبار داره ؟ همزمان باید آیلتس هم فرستاده بشه ؟
    ممکنه کاردانی با معدل 12.5 آموزشکده فنی و کارشناسی ناپیوسته 13.5 دانشگاه آزاد در مجموع کارشناسی Assess نشه ؟
    1 سال هم سابقه کار دارم در شرکت مشاور .
    ببخشید فراموش کردم بگم رشته کاردانیم الکتروتکنیک برق صنعتی و کارشناسی مهندسی برق قدرت بوده.
    اگه معادل فوق دیپلم اسس بشه نمیتونم برای ارشد اپلای کنم ؟

Junior Member

سلام دوستان.
    1- در ارزیابی مدارک برای من که سنم 40 سال و چند روز هست (متولد اکتبر 74هستم)، امتیاز سن 35-40 سال رو می یارم یا نه؟
    2- با سن فوق الذکر، 12 سال سابقه بیمه در رشته زمین شناسی با لیسانس و 6 سال در مقطع فوق لیسانس، آیلتس قبلی آکادمیک 6.5 داشتم که اکسپایر شده اما دارم جنرال می خونم. امیدوارم بتونم 7 رو بیارم، کدوم ویزا رو اقدام کنم؟
    3- اینکه رشته زمین شناسی فیلدهای کاری متنوعی داره (از ژئوتکنیک تا حفاری نفت و گاز و مسایل آبی و محیط زیست). اگه به مسایل آبی و محیط زیست علاقمند باشم و سوابق مثبته در این زمینه داشته باشم، تاثیری داره؟
    4- برای شرکت در یک همایش معتبر در ماههای آتی راهی استرالیا خواهم شد، این موضوع چه کمکی به من می تونه بکنه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)