صفحه 140 از 144 نخستنخست ... 4090130131132133134135136137138139140141142143144 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,391 تا 1,400 , از مجموع 1433

موضوع: شرط معدل

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

گاهی اوقات حتی با داشتن شرط معدل هم دوستان قادر به گرفتن پذیرش نیستن. از نظر من وقتی استاد به شما گفته اپلای کن، اینکار رو انجام بده. نمرات و سایر مدارک درخواستی رو ارسال کنید و در انگیزه نامه دلیل معدل پایین خودتون رو صادقانه توضیح بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط H1990B نمایش پست ها
    سلام دوستان. من برای یکی از اساتید گروه مهندسی یکی از دانشگاه های خوب کانادا ایمیل زدم برای دکتری و بعد از مصاحبه و چند ایمیل استاد بمن گفت برای مستر اپلای کنم چون گرنت کافی برای دکتری نداره . البته گفت که میتونم بعدا شیفت کنم به دکتری . من اپلای کردم ولی هیچ مدرکی از ارشدم ارایه ندادم . نه مقالات و نه نمرات و هیج اشاره ای بهش نکردم .
    نکته ای که هست : شرط معدل دانشگاه 78% هست در حالی که معدل کارشناسی من 14 هست و این شرط رو ندارم با این حال استاد ایرادی به معدلم نگرفت ... و گفت اپلای کن و اسم من رو به عنوان سوپروایزر وارد کن .
    میخواستم بدونم چقدر شانس دارم ؟

Junior Member

همین کار رو کردم. استاد خیلی از کارم و مقاله هام خوشش اومده بود . چون دانشجو های قبلیش توی این بخش تحقیقاتشون مشکل داشتن و من توی اولین مصاحبه متوجه این قضیه شدم. براش ایمیلی ارسال کردم به عنوام پیشنهاد تحقیق جدید و راه حلم رو برای استاد شرح دادم.
    خودش سریع گفت میخوای اپلای کنی ؟
    منم از خدا خواسته گفتم اره !

فقط این سوالم بی جواب موند ! تقریبا تمام پست ها رو خوندم و کسی جوابی نداده !
    آیا توی کانادا هم مثل آمریکا نظر استاد برای چشم پوشی از مینیمم معدل کافی هست یا اینکه در صورت نداشتن مینیمم هیچ شانسی نداریم ؟
    علما نظر بدن !

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    گاهی اوقات حتی با داشتن شرط معدل هم دوستان قادر به گرفتن پذیرش نیستن. از نظر من وقتی استاد به شما گفته اپلای کن، اینکار رو انجام بده. نمرات و سایر مدارک درخواستی رو ارسال کنید و در انگیزه نامه دلیل معدل پایین خودتون رو صادقانه توضیح بدید.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

همه چی بستگی به گروهتون داره. هیچی مشخص نیست. یعنی یه قانون کلی نیست برای همه دانشگاه ها.
    مگر اینکه قانون مینیمم نمره رو بخش تحصیلات تکمیلی کل دانشگاه تون گذاشته باشن که در اون صورت فرق می کنه. اونا بیشتر در مورد مینیمم امتحانات زبان شرط گذاشتن و نه معدل. لااقل من اصلا ندیدم یا دقت نکردم.

همین کار رو کردم. استاد خیلی از کارم و مقاله هام خوشش اومده بود . چون دانشجو های قبلیش توی این بخش تحقیقاتشون مشکل داشتن و من توی اولین مصاحبه متوجه این قضیه شدم. براش ایمیلی ارسال کردم به عنوام پیشنهاد تحقیق جدید و راه حلم رو برای استاد شرح دادم.
    خودش سریع گفت میخوای اپلای کنی ؟
    منم از خدا خواسته گفتم اره !

فقط این سوالم بی جواب موند ! تقریبا تمام پست ها رو خوندم و کسی جوابی نداده !
    آیا توی کانادا هم مثل آمریکا نظر استاد برای چشم پوشی از مینیمم معدل کافی هست یا اینکه در صورت نداشتن مینیمم هیچ شانسی نداریم ؟
    علما نظر بدن !

Junior Member

فکر میکنم این کیس من یک نمونه خوب خواهد بود برای ارزیابی نقش استاد در پذیرش دانشگاه های کانادا...
    چون استاد خیلی تمایل داشت با من کار کنه. اینقدر که گفت بیا پوزیشن مستر اپلای کن فعلا ... بعد شیفت میکنی دکتری ...
    بهمین دلیل هیچ مدرکی از فوق لیسانسم ارایه ندادم.
    معدل لیسانسم حدود 14 بود در حالی که مینیمم دانشگاه 78% هست. و نمرات زبانم همه بالاتر از انتظار دانشگاه (7 آکادمیک).
    وضعیت پرونده الان Released to Program هست .
    بزودی مشخص خواهد شد ... و اطلاع رسانی میکنم که دوستان در جزبان باشند .

با ارزوی موفقیت برای همه.

همه چی بستگی به گروهتون داره. هیچی مشخص نیست. یعنی یه قانون کلی نیست برای همه دانشگاه ها.
    مگر اینکه قانون مینیمم نمره رو بخش تحصیلات تکمیلی کل دانشگاه تون گذاشته باشن که در اون صورت فرق می کنه. اونا بیشتر در مورد مینیمم امتحانات زبان شرط گذاشتن و نه معدل. لااقل من اصلا ندیدم یا دقت نکردم.

سلام دوستان
    معدل کارشناسی 14.86
    ارشد 17.63
    دانشگاه های کانادا نوشتن معدل دو سال آخر . منظورشون ارشده یا دو سال اخر کارشناسی هست ؟؟؟
    و با این معدل ها میشه فاند گرفت ؟؟؟ ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

منظور ارشد هست. بله میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط samanarshad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    معدل کارشناسی 14.86
    ارشد 17.63
    دانشگاه های کانادا نوشتن معدل دو سال آخر . منظورشون ارشده یا دو سال اخر کارشناسی هست ؟؟؟
    و با این معدل ها میشه فاند گرفت ؟؟؟ ممنون

منظور ارشد هست. بله میشه.
    منظور از پاسختون بعضی دانشگاه ها اصلا توضیح ندادن
    ولی مثلا دانشگاه کالگری این متن رو نوشته که فکر کنم منظورش کارشناسی باشه باز شما بهتر میدونید

A minimum of 3.2 GPA on a 4.0 point system, over the past two years of full-time study (a minimum of 10 full-course equivalents or 60 units) of the undergraduate degree.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

من نمی دونم شما برای چه مقطعی می خواید اپلای کنید (ارشد یا دکترا)، ولی بعضی برنامه ها پی اچ دی دیرکت دارن، یعنی اپلیکنت مستقیما از کارشناسی به دکترا اپلای می کنه. در اونصورت معدل دو سال آخر کارشناسی میشه ملاک. ولی برای شما معدل ارشد هست. لااقل این تجربه و دیده خود من و اطرافیانم هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط samanarshad نمایش پست ها
    منظور از پاسختون بعضی دانشگاه ها اصلا توضیح ندادن
    ولی مثلا دانشگاه کالگری این متن رو نوشته که فکر کنم منظورش کارشناسی باشه باز شما بهتر میدونید

A minimum of 3.2 GPA on a 4.0 point system, over the past two years of full-time study (a minimum of 10 full-course equivalents or 60 units) of the undergraduate degree.

Junior Member

سلام.
    استاد بمن ایمیل زد که معدل برای پذیرش 0.78 هست در حالی که معدل شما 0.77 هست. در ادامه توضیح داد که از مسئول پذیرش دانشگاه خواسته استثنا قائل بشه . برای دانشگاه های کانادا چقدر این امکان وجود داره که کمیته پذیرش از این مقدار کمبود معدل چشم پوشی کنه ؟ ( اپلای برای مستر-ریسرچ هست بهمراه فاند).

با تشکر از دوستان که تجربه خودشون رو در اختیار بقیه میگذارند .

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز
    تبریک برای پیشرفت کار تا این مرحله
    از نظر من حتما همکاری میکنند ترازوی طلاکشی که نیست اگر شرایط دیگر شما برای پذیرش مساعد باشد انعطاف نشان خواهند داد.

پایدار باشید
    سلام.
    استاد بمن ایمیل زد که معدل برای پذیرش 0.78 هست در حالی که معدل شما 0.77 هست. در ادامه توضیح داد که از مسئول پذیرش دانشگاه خواسته استثنا قائل بشه . برای دانشگاه های کانادا چقدر این امکان وجود داره که کمیته پذیرش از این مقدار کمبود معدل چشم پوشی کنه ؟ ( اپلای برای مستر-ریسرچ هست بهمراه فاند).

با تشکر از دوستان که تجربه خودشون رو در اختیار بقیه میگذارند .

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)