نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای مهاجرت به کبک وکیل بگیرم؟آيا وکيل کار خاصی ميکند؟

رأی دهندگان
914. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

124 13.57%
  • خیر

774 84.68%
  • دوستان عزیز که تازه به جمع ما پیوستن توجه داشته باشند قبل از هر سوالی به ویکی مراجعه فرمایید در صورت حل نشدن مشکل اقدام به سوال کردن در این تاپیک بفرمایید

16 1.75%
صفحه 13 از 1523 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223631135131013 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 15225

موضوع: مهاجرت بهQuébec فقط مواردي كه تاپيك جداگانه ندارند

Senior Member pedram27 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کبک

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilso نمایش پست ها
    با درود به همه دوستان فعال بویژه آقا پدرام

یک سوال: من فوق لیسانس دارم ولی در رشته ای غیر از رشته اصلیم در حال حاضر دارم تحصیل می کنم(بصورت مجازی-elearning). آیا این مساله رو هم باید در cv قید کنم. اگه اعلام نکنم مشکلی برام پیش میاد؟

با سپاس فراوان
    سلام - اگر منظور شما را درست متوجه شده باشم شما الان فوق ليسانس داريد و همچنين سابقه كار و حالا داريد بصورت مجازي در كنار كارتان يك رشته ديگر بصورت غير حضوري مي خوانيد . خوب چه اشكالي دارد كه قيد كنيد ؟ . اگر هم اعلام نكنيد مشكلي پيش نمي آيد اما براي شما يك امتياز مثبت است .

نقل قول نوشته اصلی توسط Albco نمایش پست ها
    پدرام
    میشه بگی معمولا فایل نامبر رو با پست می فرستن یا ممکنه فکس هم بشه؟

dr-cadilacاز شمام ممنون به خاطر سوالات و همچنین لینکای خوبی که گذاشتین
    با تشكر از cadilac
    دوستاني كه چند ماه پيش اقدام كرده بودند فايل نامبرشان از طريق پست آمده بود و دعوت به مصاحبه از طريق ايميل . اما يك نفر از دوستان كه 2 ماه پيش اقدام كرده بود ايميل فرستاده بودند . به هر حال بعيد مي دونم فايل نامبر را فكس كنند . معمولا" يك سري تغييرات و كارهايي كه بايد سريع انجام شود را به همراه ايميل از طريق فكس انجام مي دهند .مثل تغيير زمان و يا مكان مصاحبه و... كه سريعا" بايد به متقاضي اعلام كنند .

Arrow پاسخ : مهاجرت به کبک

با توجه به اينكه بيشتر بچه هايي كه در موضوع مهاجرت به كبك فعال هستند تقريبا" مداركشان آماده فرستادن شده و يا چند هفته اي مي باشد كه فرستاده شده است پس مهمترين مسئله اي كه همه در پيش رو دارند مصاحبه مي باشد . ( البته اگر قوانين جديد كه هيچ كس از آن اطلاعات درستي ندارد برنامه را تغيير ندهد)
    كه بخش پر استرس پروسه مهاجرت مي باشد . براي همين حالا بيشتر از گذشته نياز به آماده شدن براي مصاحبه وجود دارد و براي كمتر شدن استرس و بيشتر آماده شدن براي مصاحبه بهتر است كه با سئوالهايي كه در مصاحبه مطرح مي شود آشنا باشيم و از قبل جوابهايي تهيه كرده باشيم . سئوالها عمدتا در ارتباط با اطلاعات فرمهايي است كه ارسال كرده ايد و به شكلهاي مختلفي ممكن است مطرح شود كه به طور كلي سئوالها را مي شود به بخشهاي زير تقسيم بندي كرد .
    1-سئوالهاي عمومي ( مشخصات شخصي و خانوادگي و آدرس و ..... ) كه نمونه سئوالات آن را در پستهاي قبلي گذاشته ام .
    2- سئوالهاي مربوط به تحصيلات شما . كه ضميمه همين پست مي باشد .
    3-سئوالات مربوط به شغل ( كه در پستهاي قبلي گذاشته ام و خيلي مهم است ) .
    4- سئوالاهاي مربوط به مهاجرت (‌كه به تازگي زياد پرسيده مي شود و دلايل مهاجرت را مي پرسند و ...)ضميمه همين پست مي باشد .
    5- سئوالهاي مربوط به كبك . ( از اطلاعات و تحقيقات شما در ارتباط با اين استان سئوال مي شود )‌آماده نشده سعي مي كنم همراه جواب در پستهاي آينده قرار بدم .
    6- سئوالهاي مربوط به كانادا (‌اطلاعات شما در ارتباط با كشور كانادا و .. )‌‌آماده نشده سعي مي كنم همراه جواب در پستهاي آينده قرار بدم .

توجه داشته باشيد نمونه سئوالها ممكن است به شكلهاي مختلف پرسيده شوند كه در فايلها سعي شده حالت هاي مختلف نوشته شود و همچنين دسته بندي شود . اما ممكن اشتباه تايپ هم وجود داشته باشد كه اگر دوستان متوجه شدند پيغام خصوصي بگذارند تا اصلاح شود

با آرزوي خبرهاي خوش از همه دوستان
    موفق باشيد
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud1977 نمایش پست ها
    با تشکر از اطلاع رسانی این دوست عزیز
    یه قسمتی از این خبر را من خوب متوجه نشدم .مدارک کشورهایی که ارتباط دو طرفه با کبک دارن یعنی کدام کشورها ؟ ایران هم جز ش هست؟
    Canadian degrees and diplomas, as well as those obtained in countries that have an agreement of mutual recognition of professional qualifications with Quebec, will be considered equivalent to Quebec degrees and diplomas.
    کسی می دونه؟ اخه رشته ای که ما می خواهیم اقدام کنیم جز گروه مدارک معادل می باشد.
    به هر حال به اين معني نيست كه فقط مدركهاي كبك را قبول دارند يا دانشگاههايي كه ارتباط دارند شما مي توانيد مدرك خودتان را معادل سازي كنيد مانند كساني كه براي تحصيل مي روند لينك زير
    http://www.immigration-quebec.gouv.q...ion/index.html

نقل قول نوشته اصلی توسط nina-canada نمایش پست ها
    سلام به همگي
    1- بايد تو گذر نامه رو امضا كنيم ؟ آيا بايد به تاييد برسونيم يا خير ؟
    2 - عكسي كه مي‌خوايم بفرستيم بايد چند در چند باشه؟ آيا 5/3 در 5/4 قبوله يا نه ؟
    3- مدارك كه تحويل سفارت بشه ديگه شامل حال قانون جديد نمي‌شه ؟ يا بايد فايل نامبر گرفت ؟ممنون
    1- بله باید امضا شده باشه و به تایید برسه
    2- اگر دقت کنید توی قسمت عکس در Application form نوشته شده a passport-sizzed یعنی یک عکس به ابعاد عکس در پاسپورت ، که برای ما ایرانی ها 3*4 است و لی در کل سایز استاندارد کانادا که بعدا باید به همون ابعاد فرستاده بسه برای فدرال 3.5*4.5 است .
    در مورد این مسئله خود من شک دارم چون خیلی ضد و نقیض شنیدم . ولی چیزی که منطقی هم به نظر میرسه اینه که باید فایل نامبر اومده باشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط nina-canada نمایش پست ها
    سلام به همگي
    1- بايد تو گذر نامه رو امضا كنيم ؟ آيا بايد به تاييد برسونيم يا خير ؟
    2 - عكسي كه مي‌خوايم بفرستيم بايد چند در چند باشه؟ آيا 5/3 در 5/4 قبوله يا نه ؟
    3- مدارك كه تحويل سفارت بشه ديگه شامل حال قانون جديد نمي‌شه ؟ يا بايد فايل نامبر گرفت ؟ممنون
    1- بله بايد گذرنامه رو امضا كنيد و بعد كپي برابر اصل كنيد .
    2- بله بايد 3.5*4.5 باشد - بيشتر عكاسيها خودشان مي دانند .
    3- بين علما اختلاف است - هنوز دقيقا" معلوم نيست اما قاعدتا پروسه شما از زمان صدور فايل نامبر رسمي مي شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud1977 نمایش پست ها
    با تشکر از اطلاع رسانی این دوست عزیز
    یه قسمتی از این خبر را من خوب متوجه نشدم .مدارک کشورهایی که ارتباط دو طرفه با کبک دارن یعنی کدام کشورها ؟ ایران هم جز ش هست؟
    Canadian degrees and diplomas, as well as those obtained in countries that have an agreement of mutual recognition of professional qualifications with Quebec, will be considered equivalent to Quebec degrees and diplomas.
    کسی می دونه؟ اخه رشته ای که ما می خواهیم اقدام کنیم جز گروه مدارک معادل می باشد.
    سلام دوست عزیز
    ببینید از خبر ها اینطور استنباط میشه که قراره بین مدارکی که از کبک و خارج از کبک اخذ میشه تمایز قائل بشن . برای رشته هایی مثل مهندسی شیمی ، هوا فضا و آمار که تعدادشون خیلی کمه ، کلیه مدارکی که از داخل و خارج از کبک اخذ مشن قبوله ولی برای رشته هایی مثل مهندسی عمران و ...... که خیلی هم تعدادشون زیاده مدارک داخل کبک رو قبول کنند . ( این قبول کردن به معنی اولویت بندیه )
    و اما در مورد جمله ای که پرسیدید باید بگم که به این معنیه که اگر مدرک از دانشگاهی خارج از کبک اخذ شده باشه ولی اون دانشگاه با کبک رابطه داشته باشه (؟) ، مدرک اون شخص حکم مدرک داخل کبک رو خواهد داشت .

نقل قول نوشته اصلی توسط behnazam نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از جواب سریع .
    اگر نخوام از کریدیت استفاده کنم .
    من هم دوبی کسی هست که بتونه برام پول رو واریز کنه هم سوریه یعنی پول رو مستقیم به حسابی واریز کنم بدون استفاده از کارت.
    ولی نمیدونم که روش اون کار چیه ؟
    میشه اگه راهی هست بگید.

ممنون
    سلام دوست عزیز
    شما بغیر از کردیت کارت میتونید از 4 طریق دیگه پول رو پرداخت کنید ( از خارج پرداخت بشه و اصلش براتون فرستاده بشه ، چون شما باید اصلش رو بفرستید) :
    certified international cheque
    money order or bank draft
    Canadian postal order
    certified cheque

چک و یا مانی اردر باید به نام Ministre des Finances du Québec صادر بشه .

منبع : http://www.immigration-quebec.gouv.q...kers/fees.html

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnazam نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از جواب سریع .
    اگر نخوام از کریدیت استفاده کنم .
    من هم دوبی کسی هست که بتونه برام پول رو واریز کنه هم سوریه یعنی پول رو مستقیم به حسابی واریز کنم بدون استفاده از کارت.
    ولی نمیدونم که روش اون کار چیه ؟
    میشه اگه راهی هست بگید.

ممنون
    سلام دوست عزیز،

اگر می‌خواهید با credit card پرداخت کنید که باید فرم پر کنید

ولی‌ راحترین راه اینه که کسی‌ که در سوریست بره و همون جا پولو پرداخت کنه و رسید بگیر،در غیر این صورت باید از یک بانک کانادایی در خارج از کشور money order بگیرید.

Junior Member

با سلام خدمت آقا پدرام و بسیار ممنون از زحمات،

من ۳ ماه که فایل نامبر فدرالمو گرفتم،ولی‌ جزو مدارکی که باید میدادیم کپی برابر اصل پاسپورتم امضا نداره(پاسپورتی که امضا نداشت را دادم برابر اصل کردن) حالا شما با توجه به تجربیاتتون فکر می‌کنید برام مشکل پیش بیاد؟

۲) آیا می‌تونم از طریقه ‌e-mail از کامل بودن مدارکم اطلاع پیدا کنم؟ اگر بله می‌شه لطفا e-mail سفارتو برام بذارین؟

با تشکر