نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای مهاجرت به کبک وکیل بگیرم؟آيا وکيل کار خاصی ميکند؟

رأی دهندگان
914. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

124 13.57%
  • خیر

774 84.68%
  • دوستان عزیز که تازه به جمع ما پیوستن توجه داشته باشند قبل از هر سوالی به ویکی مراجعه فرمایید در صورت حل نشدن مشکل اقدام به سوال کردن در این تاپیک بفرمایید

16 1.75%
صفحه 56 از 1523 نخستنخست ... 64647484950515253545556575859606162636465661061565561056 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 15225

موضوع: مهاجرت بهQuébec فقط مواردي كه تاپيك جداگانه ندارند

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به کبک

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2004 نمایش پست ها
    در مورد مدارک و فرمهای مورد نیاز میشه لیستشو اینجا قرار بدین
    من سو پیشینه هم باید تهیه کنم ؟همسرم هم سو پیشینه میخواد ؟
    توی یکی از فرمها حق انتخاب زبان اصلی و محاصبه رو داده انگلیسی یا فرانسه ایا این امکان داره یا حتما فرانسه نیازه ؟
    ممنونم
    سلام دوست عزیز.
    اگر کل صفحات رویکبارکامل بخونید مدارک وفرمهای لازم گفته شده.
    درمرحله اول ارسال مدارک سوپیشینه لازم نیست.
    منظورتون از حق انتخاب زبان چیه؟ اگربرای پرکردن مدارکه هم انگلیسی مجازه وهم فرانسه.
    امابرای مصاصبه فرانسه حرف اول را میزند.

ا سلام
    من 27 ساله متاهل مدرک دیپلم دارم اما یه مدرک بینالمللی زبان انگلیسی از کمبریج انگلستان دارم که 4 ساله تدریس زبان میکنم در موسسات خصوصی
    همسرم 27 ساله دارای مدرک لیسانس مدیریت بیمه سابقه کار نداره اما میشه بدونه بیمشو جور میتونیم بکنیم .وکلا و شرکتها کلا مارو گیج و کلافه کردن همسرم هم تافل داره در مورد زبان انگلیسی مشکلی نداریم فرانسه هم کلاس میریم
    جان هر کی دوست دارین ما میتونیم برا کبک اقدام کنیم یا نه
    در ضمن من مدرک جوشکاری هم دارم اما چون دیپلمه هستم همسرم باید متقاضی اصلی بشه
    در مورد کار جوش مدرکم مال فنی حرفهای هست خیله مدت هم کار کردم اما پراکنده
    اگه کسی میتونه راهنمایی کنه یه شماره تلفن هم بزاره ممنونم میشم

پدرام من دارم رو سوالها کار میکنم اگه زحمت بکشی سوالهای مربوط به کبک و کانادا رو که گفتی با جوابه بذاری منبع خوبی میشه که بقیه سوالها رو چه مدلی جواب بدم.مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa2004 نمایش پست ها
    در مورد مدارک و فرمهای مورد نیاز میشه لیستشو اینجا قرار بدین
    من سو پیشینه هم باید تهیه کنم ؟همسرم هم سو پیشینه میخواد ؟
    توی یکی از فرمها حق انتخاب زبان اصلی و محاصبه رو داده انگلیسی یا فرانسه ایا این امکان داره یا حتما فرانسه نیازه ؟
    ممنونم
    سلام دوست عزیز .
    در مورد مدارک و فرم های مورد نیاز ، قبلا به تفصیل در موردشون بحث شده و لینکهای مربوطه دقیقا و به طور کامل ذکر شده و اگر یک بار حوصله به خرج بدید و با آرامش تمام صفحات این فروم رو بخونید ، نتنها راه خودتون رو پیدا میکنید بلکه اطلاعاتتون شاید از بعضی وکیلها هم بیشتر بشه . در آخر اگر سوالی بود ، همه اینجا در خدمت هم هستیم .
    در این مرحله نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه نیست .

اون فرمی که شما دیدید که توش حق انتخاب زبان رو مشخص کرده برای بعد از قبولی در مصاحبه است . فعلا کاری با اون فرم نداشته باشید .

پیش فرض پاسخ : فایل نامبر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehregan1 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    تازه گی ها کسی فایل نامبر نگرفته؟می خوام بدونم پروسه زمانی گرفتن فایل نامبر چقدر شده است؟چون من مدارکمون سه هفته است فرستادم می خوام ببینم مورد مشابه کسی هست؟
    مرسی از همگی
    دوست عزیز منم دقیقا 3 هفته است که مدارکم رو فرستادم ولی خبری نشده . باهم منتظر میمونیم .

سلام آقا پدرام .
    یه فکری به ذهنم رسید فکر میکنم اگر عملی باشه ( که مطمئنا هست ) تاثیر خیلی خوبی برامون داشته باشه .
    نظرتون چیه اگر یک حساب بانکی توی یکی از بانکهای مونترال افتتاح کنیم و اونو توی مصاحبه ارائه بدیم ؟

Junior Member

دوستان من فوق لیسانس عمران هستم / 29 سالمه و سابقه کاری 4 سال رو هم با بیمه دارم . مدارکم هم حاضر ، با یک وکیل حرف زدم و گفت اگه تا قبل از 14 اکتبر بفرستی شامل شرایط قبل می شه. من که هرچی تو سایت خوندم نتونستم به حرف آقای وکیل برسم. نظر شما چیه ؟ اصلا من الان بفرستم یا نه ؟
    وضع ماها چی می شه ؟ یعنی اگه با این لیست جدید بخوان عمل کنن می شه مثل استرالیا که اول از قسمت ارزیابی مهندسیشون باید تائید بگیرن با نه کلا دیگه ما باید فراموش کنیم اقدام برای کبک رو ؟ راستی من فرانسم و انگلیسیم هم خوبه مشکلی ندارم که البته همون فرانسه باعث تاخیر شد.
    می شه لطفا من رو سریع راهنمایی کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_na نمایش پست ها
    دوستان من فوق لیسانس عمران هستم / 29 سالمه و سابقه کاری 4 سال رو هم با بیمه دارم . مدارکم هم حاضر ، با یک وکیل حرف زدم و گفت اگه تا قبل از 14 اکتبر بفرستی شامل شرایط قبل می شه. من که هرچی تو سایت خوندم نتونستم به حرف آقای وکیل برسم. نظر شما چیه ؟ اصلا من الان بفرستم یا نه ؟
    وضع ماها چی می شه ؟ یعنی اگه با این لیست جدید بخوان عمل کنن می شه مثل استرالیا که اول از قسمت ارزیابی مهندسیشون باید تائید بگیرن با نه کلا دیگه ما باید فراموش کنیم اقدام برای کبک رو ؟ راستی من فرانسم و انگلیسیم هم خوبه مشکلی ندارم که البته همون فرانسه باعث تاخیر شد.
    می شه لطفا من رو سریع راهنمایی کنید .
    سلام همکار عزیز
    ببینید ، کبک صراحتا اعلام کرده پرونده هایی که تا 14 اکتبر پروسه اونها شروع شده باشه شامل قانون فعلی هستند و مابقی شامل قانون جدید . این شروع پروسه هم بعد از دریافت فایل نامبر صورت میگیره . البته بعضی از وکلا میگن که نیاز نیست حتما فایل نابر صادر شده باشه و فقط رسیدن پرونده به دستشون قبل از 14 اکتبر کفایت میکنه که البته بعیده .
    اگر قانون جدید اعمال بشه به احتمال بسیار زیاد روال برای مهندسین عمران همینی میشه که خودتون هم گفتید و خیلی دردسرش بیشتر میشه شاید مثل استرالیا ، البته شدنیه .
    حالا در مورد شما : با توجه به اینکه صدور فایل نامبر حدود 2 هفته (ممکنه کمتر یا بیشتر هم بشه) طول میکشه ، اگر مدارکتون کاملا آماده است و همین فردا میتونید اونها رو با یک پست سریع بفرستید ، اگر من جای شما بودم درنگ نمیکردم و فردا میفرستادم ، اگرچه ریسکه (2 ، 3 روز بعد به دستشون میرسه) . چون قانون جدید برای ماها دردسر سازه .

حالا چرا اینقدر طولش دادید و زودتر نفرستادید ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_cadillac_xlr نمایش پست ها
    سلام همکار عزیز
    ببینید ، کبک صراحتا اعلام کرده پرونده هایی که تا 14 اکتبر پروسه اونها شروع شده باشه شامل قانون فعلی هستند و مابقی شامل قانون جدید . این شروع پروسه هم بعد از دریافت فایل نامبر صورت میگیره . البته بعضی از وکلا میگن که نیاز نیست حتما فایل نابر صادر شده باشه و فقط رسیدن پرونده به دستشون قبل از 14 اکتبر کفایت میکنه که البته بعیده .
    اگر قانون جدید اعمال بشه به احتمال بسیار زیاد روال برای مهندسین عمران همینی میشه که خودتون هم گفتید و خیلی دردسرش بیشتر میشه شاید مثل استرالیا ، البته شدنیه .
    حالا در مورد شما : با توجه به اینکه صدور فایل نامبر حدود 2 هفته (ممکنه کمتر یا بیشتر هم بشه) طول میکشه ، اگر مدارکتون کاملا آماده است و همین فردا میتونید اونها رو با یک پست سریع بفرستید ، اگر من جای شما بودم درنگ نمیکردم و فردا میفرستادم ، اگرچه ریسکه (2 ، 3 روز بعد به دستشون میرسه) . چون قانون جدید برای ماها دردسر سازه .

حالا چرا اینقدر طولش دادید و زودتر نفرستادید ؟

سلام دوست عزیز
    اگه مثل استرالیا بشه که موردی نداره ، یک پرسه 1.5 ماهه بهش اضافه می شه که شاید خیلی کارا رو اتفاقا راحت تر کنه و پرسه های بعدی را کمتر کنه ، ولی امید وارم که این باشه و یه سنگ بزرگ نباشه . راستش فرمام حاضر ولی شناسنامم ترجمش هفته دیگه حاضر می شه واسه همین فکر کنم مجبور باشم 2 هفته دیگه صبر کنم ببنیم چی مشه . علت تاخیر هم سرعت دعوت به مصاحبه و یکم وقت خریدن برای زبان فرانسه بود که فکر کنم شاید دیگه بدرد نخوره

Senior Member pedram27 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط talent نمایش پست ها
    سلام
    توی list of training ,26th may 2009, منظور از quebec degree چیه؟
    تو پا ورقی نوشته quebec degree or equvalent.
    یعنی حتما باید کبک مدرک گرفته باشیم؟؟!!
    اگر اینجوریه که هیچی.نمیتونم اقدام کنم.ولی گه میشه اقدام کرد این تقسیم بندی برای چیه؟
    ممنون
    در ارتباط با قانون جديد همان طور كه بارها گفتم واقعيتش هنوز هيچ چيزي دقيقا" معلوم نيست . اما طبق اين ليستي كه آنها ارائه دادن كه ديگه نمي توانند مهاجر بگيرند چون بيشتر ليست مربوط به مدارك كبك است . براي همين فكر مي كنم كه براي قانون جديد بايد مدارك تحصيلي را معادل سازي كرد چون ارگانهايي در كانادا و همچنين كبك وجود دارد كه اين كار را انجام مي دهد . مثلا" ممكن است مدرك فوق ليسانس يكي از شعبه هاي دانشگاه هاي ايران را معادل مدرك ليسانس دانشگاه مونترال معادل سازي كنند و يا يك چيزي شبيه اين كه آن وقت آن مدرك معادل كبكي برايشان مورد نظر است و بر اساس آن امتياز مي دهند . البته اين نظر شخصي من است هنوز 100% معلوم نشده است . ولي به نظر من شما كار خودتان را انجام بدهيد فوقش از شما يك همچين چيزي مي خوان .