صفحه 108 از 190 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1892

موضوع: دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دریافت ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاه دولتی

خیلی متچکر از راهنماییتون
    فقط اینکه اینجا توی وضعیت نظام وظیفه با توجه به اینکه الان فارغ التحصیل شدم و توی اون بازه یک ساله هستم باید کدوم یکی رو بزنم ؟

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezahmd نمایش پست ها
    فقط اینکه اینجا توی وضعیت نظام وظیفه با توجه به اینکه الان فارغ التحصیل شدم و توی اون بازه یک ساله هستم باید کدوم یکی رو بزنم ؟
    تا جایی که من اطلاع دارم لازمه وضعیت نظام وظیفه شما مشخص باشه. با شرایطی که شما دارین، باید برای انجام خدمت ثبت نام کنین که احتمالا برای حداکثر استفاده از مهلت یکساله پس از فارغ التحصیلی نمیخواین اینکارو بکنین. حالا، با خودتون حساب کتاب کنین ببینین کی برای خدمت ثبت نام کنین بهتره، و بعد از اینکه مدرکی دال بر ثبت نام خدمت وظیفه در دست داشتین، برای تایید مدارک اقدام کنین.
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

Junior Member

مطمئنید ؟ خب من الان باید برم مدرکم رو تایید کنم که تا دسامبر بفرستم خب !
    بهتر نیست چون توی مهلت یه ساله معافیت تحصیلی گزینه معافیت تحصیلی رو بزنم و برای فایلش هم همین نامه دانشگاه به نظام وظیفه که توش تاریخ فارغ التحصیلیم ذکر شده رو بذارم ؟

ApplyAbroad Veteran
    rmojtaba آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تبدیل انرژی - تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezahmd نمایش پست ها
    مطمئنید ؟ خب من الان باید برم مدرکم رو تایید کنم که تا دسامبر بفرستم خب !
    بهتر نیست چون توی مهلت یه ساله معافیت تحصیلی گزینه معافیت تحصیلی رو بزنم و برای فایلش هم همین نامه دانشگاه به نظام وظیفه که توش تاریخ فارغ التحصیلیم ذکر شده رو بذارم ؟
    والا من تجربه خودم با دانشگاه شیراز رو نوشتم. عین متن رو از سایت دانشگاه می یارم:

مدارک لازم جھت دریافت اصل دانشنامه و ریزنمرات
    ...

4- فتوکپی پایان خدمت یا معافیت دائم یا معافیت موقت یا دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت یا اصل گواهی صادره از حوزه نظام وظیفه مبنی بر اشتغال به خدمت نظام وظیفه یا گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر از دانشگاه محل تحصیل که شماره و تاریخ معافیت تحصیلی در مقطع بالاتر در آن ذکر شده باشد ( برای آقایان )

...
    Power Tends to Corrupt, and Absolute Power Corrupts Absolutely
    (
    Sir John Dalberg)

سلام دوستان یه سوالی دارم
    آیا برای اپلای کردن باید مدارکمون رو آزاد کنیم یا میتونیم این کارو بعد از پذیرش گرفتن انجام بدیم؟
    منظورم اینه که ممکنه ما کلی هزینه کنیم مدارکمون رو آزاد کنیم ولی نتونیم پذیرش بگیریم

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadfatahi نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی دارم
    آیا برای اپلای کردن باید مدارکمون رو آزاد کنیم یا میتونیم این کارو بعد از پذیرش گرفتن انجام بدیم؟
    منظورم اینه که ممکنه ما کلی هزینه کنیم مدارکمون رو آزاد کنیم ولی نتونیم پذیرش بگیریم
    سلام
    این بستگی به جایی که می خوایید اپلای کنید داره. اگر اون دانشگاه در زمان اپلای از شما مدارک رسمی با مهرهای دادگستری و وزارت خارجه رو بخواد چاره ای جز آزاد کردن مدرک قبل از پذیرش نیست. اما اگر دانشگاه از اون دست باشه که در زمان اپلای مدارک توی پاکت مهروموم شده دانشگاه مبدا رو برای پروسس اپلیکیشن قبول میکنه اونوقت می تونید پس از اخذ پذیرش اقدام به آزادسازی مدرک بکنید.
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member

سلام خسته نباشید. من برای ترم اول ارشد دانشگاه پلی تکنیک میلان دارم اقدام میکنم واسه اپلای و اینکه هنوز درسم تموم نشده و در حال حاضر ترم 7 هستم و ترم 8م مونده یعنی حدودا تیر باید فارغ التحصیل شم. این دانشگاه پذیرش رو با ریزنمرات میده و چون در حال تحصیل هستم مشکلی واسه گرفتنش ندارم. ولی از طرفی سفارت برای دادن ویزا در نهایت دانشنامه رو میخواد تا قبل از شروع ترم. حالا سوالم اینجاست که چطور میشه سریع از دانشگاه دانشنامه رو بعد از فارغ التحصیلی گرفت؟ چون اونجور که من شنیدم روال صدور دانشنامه معمولا زمان زیادی میبره! من نهایت 2 ماه فرصت دارم برای گرفتن دانشنامه بعد از فارغ التحصیلی. ایا میدن تو این فرصت دانشنامه رو به من ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alpachino10 نمایش پست ها
    سلام
    این بستگی به جایی که می خوایید اپلای کنید داره. اگر اون دانشگاه در زمان اپلای از شما مدارک رسمی با مهرهای دادگستری و وزارت خارجه رو بخواد چاره ای جز آزاد کردن مدرک قبل از پذیرش نیست. اما اگر دانشگاه از اون دست باشه که در زمان اپلای مدارک توی پاکت مهروموم شده دانشگاه مبدا رو برای پروسس اپلیکیشن قبول میکنه اونوقت می تونید پس از اخذ پذیرش اقدام به آزادسازی مدرک بکنید.
    دوست عزیز من چندین ماهه دارم تو این قضیه گیج میزنم.
    بعضی دانشگاهها میگن که unofficial قبول میکنن خب اینا که اوکیه. بعضی ها میگن official میخوایم ولی شرایط official بودن نوشته که باید در پاکت های مهر و موم با مهر دانشگاه باشه. خب این رو که همون unofficial میشه برا دانشگاه ما.
    رو برگه ریز نمرات بزرگ نوشته unofficial ولی مهر معمولی (نه برجسته) داره و توی پاکت مهر و موم شده تحویل میدن!

ممنون میشم یه راهنمایی کنید.

Senior Member alpachino10 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط eallymehr نمایش پست ها
    دوست عزیز من چندین ماهه دارم تو این قضیه گیج میزنم.
    بعضی دانشگاهها میگن که unofficial قبول میکنن خب اینا که اوکیه. بعضی ها میگن official میخوایم ولی شرایط official بودن نوشته که باید در پاکت های مهر و موم با مهر دانشگاه باشه. خب این رو که همون unofficial میشه برا دانشگاه ما.
    رو برگه ریز نمرات بزرگ نوشته unofficial ولی مهر معمولی (نه برجسته) داره و توی پاکت مهر و موم شده تحویل میدن!

ممنون میشم یه راهنمایی کنید.
    واسه ی اپلای کردن و پروسس اپلیکیشن اگه گفته باشه که توی پاکت مهروموم شده دانشگاه باشه همین مورد دومی که شما گفتید واسشون مورد قبوله. (حداقل امریکا رو من می دونم که اکثرا قبول میکنن ). ولی اگر بازهم شک دارید موردی ایمیل بزنید و استعلام کنید. کلا یه چیز بگم: توی اپلای هرجا شک داشتید معتبرترین مرجع پاسخگویی به شما مسئولین پذیرش دانشگاه مقصد هستند، چون در نهایت اونها هستند که تصمیم گیر هستند.فقط به صرف سخن بنده یا فرد دیگه ای استناد نکنید. هرجا شک داشتید حتما مکاتبه کنید. موفق باشید.
    FAQ آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی
    When I was a little boy, I used to pray every night for a new bicycle. Then I realized, the Lord, in his wisdom, doesn’t work that way. So I just stole one and asked Him to forgive me! -Emo Philips

Junior Member

من دو تا سوال حیاتی (!) و واضح پرسیدم ولی متاسفانه جواب درستی نگرفتم. اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم.

1) کسی که فارغ التحصیل باشه و تو فرجه ی یکساله ی سربازی باشه به جز اینکه دفترچه ی آماده به خدمتو بفرسته آیا راه دیگه ای هست که بتونه دانشنامه یا حتی گواهی موقت پایان تحصیل رو بگیره؟ (دانشگاه ما که میگه حتی گواهی موقت رو هم نمی تونن بدن!)
    2) اگه نه، میشه نامه ی فراغت از تحصیل که برا معرفی به نظام وظیفه هست رو جاش ترجمه ی غیر رسمی کرد؟ اون طرف کلا قبول میکنن یا باید حتما مهر وزارت خارجه یا دادگستری یا حداقل دانشگاه پاش باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)