صفحه 257 از 268 نخستنخست ... 157207247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,561 تا 2,570 , از مجموع 2675

موضوع: ویزای تحصیلی بلژیک

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی بلژیک

نقل قول نوشته اصلی توسط myapabusername نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز

من برای مقطع دکترا پذیرش گرفتم و خیلی ممنون میشم اگر در مورد چند موضوع راهنماییم کنین:
    - کسی میدونه که ارایه ی بلیط هواپیما و همچنین مدرکی که محل اقامتت توی شهری که قبول شدی در روز تحویل مدارک به سفارت ضروریه یا همچین مدارکی رو نمیخوان.
    - آیا مدارک ترجمه شده ی پیش دانشگاهی و یا ریز نمرات دبیرستان لازمه؟
    - مدارک مبنی بر ساپورت مالی (جزییات فاند) توسط دانشگاه به سفارت اعلام میشه یا باید دانشگاه مستقیم به من ایمیل بفرسته؟

خیلی ممنون
    سلام! من نظر خودم رو میگم. شما باز پرس و جو بفرمایید.

۱- خیر بلیط هواپیما رو در روز تحویل مدارک از شما نمیخوان. مدرکی دال بر محل اقامت رو هم طبق گفته‌ی خودشون از افرادی که برای ویزای بلند مدت درخواست دادن نمیخواستن. البته یه نفر (برای درخواست ویزای بلند مدت) همراه خودش داشت و اونا هم گفتن لازم نیست ولی حالا که آوردی اگر دوست داری بده (من نمی‌دونم برای محل اقامت موقت بود مدارک ایشون یا محل اقامت اصلی در طول زمان حضورشون در بلژیک).
    ۲- خیر لازم نیست. یادمه یه جایی توی وب سایت اداره مهاجرت برای بخش ویزای دانشجویی نوشته بود مدارک مقاطع تحصیلات عالیه (بعد از دبیرستان) نیاز هست. البته که اگر دانشگاه‌تون گفته که مدرک خاصی نیاز هست، اون یه بحث دیگه ست. در ضمن اگر قراره مدرک تحصیلی به تایید سفارت برسه، علاوه بر ترجمه، اصلش رو هم همراه خودتون داشته باشید.
    ۳- دانشگاه من گفته بود که مدارک رو برات پست نمی‌کنیم و خودمون به سفارت ایمیل می‌زنیم و از من سفارتی رو که میخواستم براش اقدام کنم رو پرسید. توی سفارت گفتن که دانشگاه نباید ایمیل بزنه. گفتن از ما نمی‌پرسن و خودشون اقدام می‌کنند و ما هم برامون وقت‌گیره چک کردن این موارد با توجه به تعداد بالای درخواست‌ها. برای همین پرینت برگه‌ی پذیرش و جزئیات اسکولارشیپ به تعداد ۳ نسخه همراه‌تون باشه. من از ساز و کار استعلام سفارت از دانشگاه باخبر نیستم و خودشون هم صحبتی از روندش نکردن.

موید باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط redbird نمایش پست ها
    سلام! من نظر خودم رو میگم. شما باز پرس و جو بفرمایید.

۱- خیر بلیط هواپیما رو در روز تحویل مدارک از شما نمیخوان. مدرکی دال بر محل اقامت رو هم طبق گفته‌ی خودشون از افرادی که برای ویزای بلند مدت درخواست دادن نمیخواستن. البته یه نفر (برای درخواست ویزای بلند مدت) همراه خودش داشت و اونا هم گفتن لازم نیست ولی حالا که آوردی اگر دوست داری بده (من نمی‌دونم برای محل اقامت موقت بود مدارک ایشون یا محل اقامت اصلی در طول زمان حضورشون در بلژیک).
    ۲- خیر لازم نیست. یادمه یه جایی توی وب سایت اداره مهاجرت برای بخش ویزای دانشجویی نوشته بود مدارک مقاطع تحصیلات عالیه (بعد از دبیرستان) نیاز هست. البته که اگر دانشگاه‌تون گفته که مدرک خاصی نیاز هست، اون یه بحث دیگه ست. در ضمن اگر قراره مدرک تحصیلی به تایید سفارت برسه، علاوه بر ترجمه، اصلش رو هم همراه خودتون داشته باشید.
    ۳- دانشگاه من گفته بود که مدارک رو برات پست نمی‌کنیم و خودمون به سفارت ایمیل می‌زنیم و از من سفارتی رو که میخواستم براش اقدام کنم رو پرسید. توی سفارت گفتن که دانشگاه نباید ایمیل بزنه. گفتن از ما نمی‌پرسن و خودشون اقدام می‌کنند و ما هم برامون وقت‌گیره چک کردن این موارد با توجه به تعداد بالای درخواست‌ها. برای همین پرینت برگه‌ی پذیرش و جزئیات اسکولارشیپ به تعداد ۳ نسخه همراه‌تون باشه. من از ساز و کار استعلام سفارت از دانشگاه باخبر نیستم و خودشون هم صحبتی از روندش نکردن.

موید باشید.

خیلی ممنون از راهنماییت. دمت گرم.
    موفق باشی

Junior Member

سلام به همه دوستان

خواهشا اگر وقت سفارت برای سپتامبر باز شد اطلاع رسانی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط reaza123 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

خواهشا اگر وقت سفارت برای سپتامبر باز شد اطلاع رسانی کنید.
    سلام!
    دقت کنید که از امروز (۲۱ آگوست ۲۰۱۸) شیوه‌ی گرفتن وقت تغییر کرده. به وب سایت سفارت مراجعه کنید بالاش چنین پیغامی رو مشاهده می‌کنید:
    از 21 آگوست 2018 سیستم جدیدی برای درخواست وقت ملاقات و ویزا شروع به کار می‌کند و سفارت بلژیک در تهران با VFS آغاز به کار می‌نماید.

لطفا برای اطلاعات بیشتر به وب‌‌سایت VFS به آدرس زیر مراجعه کنید: http://www.vfsglobal.com/belgium/iran/index.html

موید باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط redbird نمایش پست ها
    سلام!
    دقت کنید که از امروز (۲۱ آگوست ۲۰۱۸) شیوه‌ی گرفتن وقت تغییر کرده. به وب سایت سفارت مراجعه کنید بالاش چنین پیغامی رو مشاهده می‌کنید:
    از 21 آگوست 2018 سیستم جدیدی برای درخواست وقت ملاقات و ویزا شروع به کار می‌کند و سفارت بلژیک در تهران با VFS آغاز به کار می‌نماید.

لطفا برای اطلاعات بیشتر به وب‌‌سایت VFS به آدرس زیر مراجعه کنید: http://www.vfsglobal.com/belgium/iran/index.html

موید باشید.
    دوستان کسی امروز با این VFS تونسته وقت بگیره؟ اگه گرفتین حول حوش کی بهتون وقت داده؟
    ممنونم

Junior Member

دوستان دقیقا سفارت بلژیک چه مدارکی برای ویزای نوع D می‌خواد؟

من این موارد پیدا کردم اگه غیر از این چیزی هست لطفا بهم بگید.

۱. شناسنامه
    ۲. پاسپورت
    ۳. گواهی پزشکی
    ۴. فرم اپلیکیشن
    ۵. رزور بلیط و هتل
    ۶. بیمه مسافرتی حداقل ۳ ماه
    ۷. عدم سو پیشینه

و اینکه یک خبر اینکه سفارت بلژیک از این به بعد با VFS کار می‌کنه که این یک مزیت خیلی خوب داره. روند نوبت دهی و پرسش و پاسخ بابت سوالاتی که داریم خیلی راحت‌تر میشه. هر کسی از ۲ سپتامبر به بعد وقت بگیره باید بره دفتر VFS.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pitcle نمایش پست ها
    دوستان دقیقا سفارت بلژیک چه مدارکی برای ویزای نوع D می‌خواد؟

من این موارد پیدا کردم اگه غیر از این چیزی هست لطفا بهم بگید.

۱. شناسنامه
    ۲. پاسپورت
    ۳. گواهی پزشکی
    ۴. فرم اپلیکیشن
    ۵. رزور بلیط و هتل
    ۶. بیمه مسافرتی حداقل ۳ ماه
    ۷. عدم سو پیشینه

و اینکه یک خبر اینکه سفارت بلژیک از این به بعد با VFS کار می‌کنه که این یک مزیت خیلی خوب داره. روند نوبت دهی و پرسش و پاسخ بابت سوالاتی که داریم خیلی راحت‌تر میشه. هر کسی از ۲ سپتامبر به بعد وقت بگیره باید بره دفتر VFS.
    اگه می خواین برای ویزای تحصیلی اقدام کنین نیازی به رزرو بلیط و هتل و بیمه مسافرتی ندارین. حداقل قبل از اینکه نتیجه ویزاتون بیاد.

به جز مواردی که خودتون اشاره کردین باید این مدارک رو هم ارائه بدین:
    1 - نامه تمکن مالی که بابد در قالب فرم ضمانت، بلاک کردن پول در حساب دانشگاه و یا بورسیه تحصیلی باشه.
    2 - ارائه مدارک تحصیلی
    3 - نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
    4 - 180 یورو هزینه ی اپلیکیشن فی به صورت نقد
    5 - واریز کانتریبوشن فی به حساب اداره مهاجرت بلژیک (شماره حساب تو سایت سفارت موجوده) و مبلغ هم با توجه به دانشگاه تون متفاوته. رسید واریز رو باید همراه خودتون داشته باشین.
    6 - و اینکه ترجمه شناسنامه و عدم سو پیشینه تون حتما باید تو خود سفارت تائید بشن. (هزینه هر کدوم شون 20 یورو میشه)
    7 - بعضی از دانشگاه ها ازتون می خوان مدارک تحصیلی تون رو هم به تائید سفارت برسونین که در اینصورت باید مدارک رو هم برای تائیدیه بفرستین. و هزینه ش رو هم در نظر بگیرین.
    پ.ن: البته الان که VFS به پرونده ها رسیدگی می کنه نمی دونم بازم لازم مدارک تو سفارت تائید بشن یا نه. بهتر ازشون بپرسین.
    پ.ن2: چهار قطعه عکس پاسپورتی و دو سری کپی از تمامی مدارک هم همراتون باشه.

Question پاسخ : ویزای تحصیلی بلژیک

سلامو خسته نباشید اگه امکانش هست پاسخ بده یکی
    بنده می خوام برای پذیرش دانشگاه بلژیک اقدام کنم از طریق یه موسسه در ایران
    هزینه ای که می خوان ازم بابت ثبت نام دانشگاه وقت سفارت و غیره دریافت کنن چیزی حول هوش 2200 یورو هست
    آیا این هزینه معقوله یا که خیر بهم یه موسسه خوب معرفی کنید چون تا هفتهدیگه وقت ملاقات برای قرار داد گذاشتم خیلی ممنون میشم سریع پاسخ بدید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_rasht نمایش پست ها
    هزینه ای که می خوان ازم بابت ثبت نام دانشگاه وقت سفارت و غیره دریافت کنن چیزی حول هوش 2200 یورو هست
    آیا این هزینه معقوله یا که خیر بهم یه موسسه خوب معرفی کنید چون تا هفتهدیگه وقت ملاقات برای قرار داد گذاشتم خیلی ممنون میشم سریع پاسخ بدید
    من فقط نظر خودم رو میگم، تصمیم گیری با شماست.
    دوست عزیز 2200 یورو حدودا 26 میلیون میشه که مبلغ کمی نیست. ثبت نام دانشگاه و دریافت ویزا کار سختی نیست و خودتون میتونید انجام بدید و نیاز به این هزینه ها نیست. دوستان بسیار خوبی توی این سایت هستند که واقعا لطف میکنند و به بقیه کمک می کنند. شما هر مرحله سوالی داشتید راهنمایتون میکنن.
    مساله ی دیگه ای که هست شما مشخص نکردین واسه چه مقطعی و با چه شرایطی می خواین اقدام کنید.

ApplyAbroad Superstar

سلام فکر میکنم حتی موسساتی که در اروپا خدمات مشابه انجام میدهند (یا حداقل ادعا میکنند که در اروپا هستند در حالیکه شاید واقعا در هند و پاکستان باشند) بیشتر از این چارج نکنند. بنابراین این مبلغ حد بالای ممکن برای این دست خدمات است.

اگر برای دکتری اقدام میکنید تهیه نامه ها و انجام مکاتبات - پروپوزال اگر لازم باشد که طبیعتا فقط کار خود شماست - و انجام کارهای پذیرش و بعد ویزا با فرض هزینه های ماههای اخیر ایران هم کار سنگینی نیست که چنین مبلغی را بطلبد.

فارغ از اینکه بخواهید با این موسسه یا موسسه دیگری کار کنید پیشنهاد میکنم تمام اینکارها را خودتان به عهده بگیرید و انجام بدهید. به تجربه میگویم دلسوز تر و با دقت از خود شما کسی نیست علاوه بر اینکه در حین انجام کارهای پدیرش و ویزا و غیره کلی مطالب و موضوعات جدید هم یاد میگیرید که همیشه به کار تان می اید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_rasht نمایش پست ها

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)