صفحه 60 از 99 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 990

موضوع: انتقال یا Transfer

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ترانسفر دانشگاه در امريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط yasharkh نمایش پست ها
    سلام
    ترنسفر از خارج از امریکا تقریبا بی معنیه! شما باید تمام مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاهی که در آمریکا میخواهید رو طی‌ کنید. بعد از اینکه اومدید اون دانشگاه در آمریکا، طبق قوانین اون دانشگاه یک‌سری از واحدهایی که قبلا گذروندید رو ممکن قبول کنن که ترنسفر کنید. که معمولا برای مستر حدود ۶ واحد و برای دکترا حدود ۳۰ واحد رو قبول می‌کنن. (که این تعداد در دانشگاه‌های مختلف فرق می‌کنه)
    پس اگر نخواهید از دانشگاهتون در ایران مدرک بگیرید، هیچ دخالتی در این فرایند ندارند
    البته ترنسفر در داخل امریکا برای graduate ها هم تقریبا همین داستان هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : ترانسفر دانشگاه در امريكا

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavashh نمایش پست ها
    مرسی‌ از جوابتون .
    من می‌خوام مستر رو بخونم توی آمریکا حتما ، حتا شاید دکترا رو هم بخونم ... چیزی که حتمی هست اینه که مستر رو حتما داخل آمریکا می‌خوام بخونم . پس با این وجود شما پیشنهادتون اینه که داخل ایران لیسانس رو بگیرم ؟ چرا ؟
    من فکر می‌کنم از موضوع تاپیک خارج میشیم. نمیدونم این بحث به کجا مربوط می‌شه ولی‌ خوب اگه ادمین میدونه انتقال بده خوبه! ؛)
    من عرض کردم که نظرم کاملا شخصی‌ و طبق تجربست. و فکر می‌کنم این تصمیم خیلی‌ بر مبنای شرایط خودتونه. مثل امکانات مالی، هدفتون از اومدن به آمریکا، اینکه میخواید اینجا بمونید یا برگردید، شغلی‌ که میخواید بعداً داشته باشید (اکادمیا یا صنعت) و ....
    نظرات ghlobe کاملا درست بود ولی‌ فکر می‌کنم میتونه طبق شرایط هر نفر عوض بشه و البته من با اون قسمت آخری که گفتن موافق نیستم.

Member arash66_2m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : انتقال یا Transfer

سلام
    خوندن یک و یا دو ترم دکتری در ترکیه و از ترکیه به دانشگاه های اروپا و یا آمریکا ترانسفر کردن امکان پذیره ؟ از ترکیه هم قبول میکن ؟ از دانشگاه های خصوصی و یا دولتی ترکیه
    و اینکه ترکیه جای خوبیه واسه این کار یا شدنی نیست ؟ و تا حالا کسی اینکار رو نکرده ؟
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    من بیست صفحه آخر این تاپیک خوندم ولی جوابی برای سوالام پیدا نکردم. دو تا سوال داشتم که اگر کسی زحمت بکشه جوابشو با ذکر منبع بگه خیلی ممنون میشم:
    1-اگه کسی بخواد از یک دانشگاه سویس به دانشگاه دیگه انتقال بده، آیا وقتی سویس از دانشگاه مبدا آزاد میشه و دوباره دانشگاه مقصد I-20 صادر میکنه، فاصله زمانی مشخصی تا ثبت نام در داشگاه مقصد باید رعایت بشه؟ منظورم اینه: اگر کسی ترم بهارش در دانشگاه مبدا اواسط ماه می تموم بشه و از انشگاه مبدا بخواد که برای آخر می سویس از اون دانشگاه آزاد کنه و به دانشگاه مقصد هم بگه آخر ماه می I-20 جدید صادر بکنه و این کار تا 30 می انجام بشه. حالا زمان شروع ثبت نام ترم پاییز
    در دانشگاه مقصد اواسط ماه آگست باشه، آیا این دو ماه و نیم فاصله تا ثبت نام کردن در دانشگاه مقصد و در عین حال اقامت داشتن در آمریکا مشکلی پیش نمیاره؟ منظورم اینه این دو ماه و نیم فاصله باید فاصلش کمتر باشه تا اجازه اقامت تو خاک امریکا داشته باشیم؟
    2-اگه ویزا مالتی باشه و اسم دانشگاه اولمون هم روش خورده، لازمه که تغییری در ویزا ایجاد بشه (اسم دانشگاه و شهر از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد تغییر پیدا کنه ) تا برای ورود های بعدی به آمریکا مشکلی پیش نیاد؟
    ممنون میشم اگه پاسختون با ذکر منبع بگین.
    سپاس فراوان

Junior Member

سلام
    من یکبار ترنسفر کردم و در حد اطلاعاتم پاسخ میدم. به طور کلی نیاز نیست نگران زمان ریلیز کردن سویس و زمان صدور آی 20 جدید باشید. خود مسئولینش می دونن چکار کنن که به مشکل بر نخورید.
    در مورد سوال شما هم دانشجوها اتوماتیک ویزای دانشجویی معتبر دارن تو تابستون حتی اگه درسی نداشته باشن. پس شما سویس آخر تابستون از دانشگاه مبدا آزاد می کنید و برای ترم پاییز دانشگاه مقصد ثبت نام می کنید. یا در صورت ثبت نام تو ترم تابستون در دانشگاه مقصد، آخر ترم بهار سویس از دانشگاه مبدا آزاد می کنید

Junior Member

سلام دوستان،
    من در حال حاضر یه ترم یکی از دانشگا های امریکا دکترا خوندم. همسرم تو یه دانشگاه دگه در یک ایالت دگه هست. من موفق شدم برای ترم پاییز تو شهری که همسرم دانشجو هست، پذیرش بگیرم.
    سوالم اینه که این یه ترم و به نظرتون چی کار کنم؟ بیام رو ویزای F2همسرم. با توجه به اینکه ما تابستون میام ایران و حتما یه سری سفارت باید بریم فرقی میکنه با ویزای F1دانشگاه قبلیم برم سفارت یا با F2همسرم؟
    ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط dooman_ak نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بیست صفحه آخر این تاپیک خوندم ولی جوابی برای سوالام پیدا نکردم. دو تا سوال داشتم که اگر کسی زحمت بکشه جوابشو با ذکر منبع بگه خیلی ممنون میشم:
    1-اگه کسی بخواد از یک دانشگاه سویس به دانشگاه دیگه انتقال بده، آیا وقتی سویس از دانشگاه مبدا آزاد میشه و دوباره دانشگاه مقصد I-20 صادر میکنه، فاصله زمانی مشخصی تا ثبت نام در داشگاه مقصد باید رعایت بشه؟ منظورم اینه: اگر کسی ترم بهارش در دانشگاه مبدا اواسط ماه می تموم بشه و از انشگاه مبدا بخواد که برای آخر می سویس از اون دانشگاه آزاد کنه و به دانشگاه مقصد هم بگه آخر ماه می I-20 جدید صادر بکنه و این کار تا 30 می انجام بشه. حالا زمان شروع ثبت نام ترم پاییز
    در دانشگاه مقصد اواسط ماه آگست باشه، آیا این دو ماه و نیم فاصله تا ثبت نام کردن در دانشگاه مقصد و در عین حال اقامت داشتن در آمریکا مشکلی پیش نمیاره؟ منظورم اینه این دو ماه و نیم فاصله باید فاصلش کمتر باشه تا اجازه اقامت تو خاک امریکا داشته باشیم؟
    2-اگه ویزا مالتی باشه و اسم دانشگاه اولمون هم روش خورده، لازمه که تغییری در ویزا ایجاد بشه (اسم دانشگاه و شهر از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد تغییر پیدا کنه ) تا برای ورود های بعدی به آمریکا مشکلی پیش نیاد؟
    ممنون میشم اگه پاسختون با ذکر منبع بگین.
    سپاس فراوان
    سلام
    1- شما باید در ترم بعدی دانشگاه مقصد یا حداکثر ۵ ماه بعد از تاریخ ریلیز شدن ای-۲۰ اولتون(هر کدوم زودتر باشه) ثبت‌نام کنید.
    2- قبلا به این سوالتون جواب داده شده فکر می‌کنم.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1820238

برای منبع هم می تونید این لینک رو ببینید:
    http://www.ice.gov/sevis/f1-transfers#_Toc174419529
    موارد ۲.۵ و ۶.۱ فکر می‌کنم سوال‌های شماست.

و اینکه با بخش مربوط به ترنسفر دانشگاه خودتون (ISSS یا ...) میتونید در ارتباط باشید، معمولا اطلاعات خوبی‌ بهتون میدهند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Kivy نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من در حال حاضر یه ترم یکی از دانشگا های امریکا دکترا خوندم. همسرم تو یه دانشگاه دگه در یک ایالت دگه هست. من موفق شدم برای ترم پاییز تو شهری که همسرم دانشجو هست، پذیرش بگیرم.
    سوالم اینه که این یه ترم و به نظرتون چی کار کنم؟ بیام رو ویزای F2همسرم. با توجه به اینکه ما تابستون میام ایران و حتما یه سری سفارت باید بریم فرقی میکنه با ویزای F1دانشگاه قبلیم برم سفارت یا با F2همسرم؟
    ممنونم
    سلام
    شما کلا با ویزای 2-F نمی‌تونید دانشجوی فول تایم باشید.

An F-2 spouse may not engage in a full course of study, but may engage in study that is merely avocational or recreational in nature. To engage in a full course of study, an F-2 spouse must apply for and be granted F-1, M-1, or J-1 status

Junior Member

میدونم که با F2نمیتونم دانشجو باشم. برای این مدتی که تا شروع تحصیلم در شهری که همسر هست، نمیدونم چی کار کنم؟
    همون F1بمونم و دانشگاه قبلیم رو الکی یه ترم بخونم یا بیام F2 تو این مدت و بعد برای شروع ترم پاییز وقتی اومدم ایران برای ویزا اقدا کنم؟

سلام
    آیا دانشجوی دکترا هم میتونه ترانسفر کنه؟ یعنی از ایران به آمریکا
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!