صفحه 16 از 17 نخستنخست ... 67891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 162

موضوع: تحصیل در دانشگاه مک کواری (Macquarie University)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانشگاه مک کواری (Macquarie University)

نقل قول نوشته اصلی توسط Elham777 نمایش پست ها
    من بر اساس راهنمایی ایشون اقدام نکردم دوست عزیز!!! استادم خیلی خوب ساپورت کرد و پیگیر بود، چون پروژه خیلی خوبی داشتن و با توجه به تخصصم به من نیاز داشت. استادم گفت که لزومن مقاله کار پژوهشی محسوب نمیشه سابقه تدریس و ... هم جز سوابق پژوهشی محسوب میشه.
    به نظرم رقابت خیلی زیاد بوده
    دوست عزیز،
    اولا دلسرد نشید، چون رقابت واقعا بالا رفته برای کانادا و استرالیا.
    به نظرم نکته منفی که تو رزومه شما وجود داره، معدل لیسانسه، که اون رو هم میشه با بالابردن تعداد مقالات جبران کرد. خیلی خوبه که استاده پیگیر کار شما بود و به معنی واقعی به شما نیاز داشت. مک کواری راند بعدی اپلای بورسیه رو تو بهار 2020 داره، حالا نمیدونم دقیقا دلاینش چه ماهی هست‌. سعی کنید ارتباطتون رو با استاد حفظ کنید، شاید فرجی حاصل شد و استاد حاضر شد از گرنت خودش استفاده کنه. به هرحال من اگه به جای شما بودم، تعداد مقاله هام رو افزایش می دادم و دانشگاههای دیگه تو استرالیا و کانادا رو همزمان در نظر میگرفتم. اگه قصد آمریکا دارید، با یه GRE خوب میتونید ضعف معدل لیسانس رو پوشش بدید، برای دانشگاههایی که مینیمم معدل رو دارید.
    این رو هم بگم که رقابت برای دانشگاههای متوس استرالیا هم بالاست، یکی از دلایلش اینه که این دانشگاهها تعداد بورسیه کمتری نسبت به G8 ارائه می کنند.
    موفق باشید

Banned

من بر اساس راهنمایی ایشون اقدام نکردم دوست عزیز!!! استادم خیلی خوب ساپورت کرد و پیگیر بود، چون پروژه خیلی خوبی داشتن و با توجه به تخصصم به من نیاز داشت. استادم گفت که لزومن مقاله کار پژوهشی محسوب نمیشه سابقه تدریس و ... هم جز سوابق پژوهشی محسوب میشه.
    به نظرم رقابت خیلی زیاد بوده
    من شما رو نگفتم دوست عزیز که به خودتون گرفتین. من رفتم رزومه شما رو نگاه کنم ببینم چرا اینقدر عجیب بوده براتون.
    ببینید همه کسایی که دکتری اقدام میکنند برا اسکولارشیپ اکثرا معدل فوق بالایی دارند. 90 درصد افراد اینطوری هستند. حالا از شریف و تهران و امیرکبیر گرفته تا پلی تکنیک و سایر.
    بدون داشتن مقاله ISI انتظار بورس داشتن به نظر بنده اشتباه است. این رو هم از خودم نمیگم از تجربیات افرادی که اینجا خوندم نوشتم اینو. و جالب اینکه به شما گفتن تدریس سابقه پژوهشی حساب میشه که این عجیبه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_s نمایش پست ها
    البته نسبت به رنک دانشگاهی که اقدام کردن و تو G8 هم نبود، یه مقدار سخت‌گیری شده فکر کنم تو بورسیه ایشون. البته واقعا هم داشتن مقاله‌ی ژورنالی مهمه. (البته IEEE خوب دست کمی از یک ISI خوب نداره) ولی از اونجایی که کلی فاکتور در بورسیه دخیله من فکر می‌کنم ایشون (با در نظر گرفتن پیدا کردن استاد مناسب با حیطه‌ی پژوهش از دانشکده)، از بین یکی از این موارد نتونستن بورسیه رو اخذ کنن:
    ۱. معدل کارشناسی
    ۲. تعداد مقاله‌ی کم یا نداشتن ISI
    ۳. رقابت راند اسکالرشیپشون که بخش زیادیش به شانس مرتبطه.

بنظرم شما دلسرد نشید و همزمان برای دانشگاه‌های دیگه (به شرط پیدا کردن استاد مناسب)‌ اقدام کنید. امیدوارم که نتیجه‌ی دلخواهتون رو بگیرید.
    دو مورد اولی که دقیقا درسته. سومی هم به هر حال هست. استاد تا جایی که من میدونم اگر خودش از خودش فاند نداشته باشه اصلا تصرفی در فاند نمیتونه داشته باشه. بنابراین استاد پیدا کردن بر خلاف کانادا، لازمه پذیرش هست ولی بایده اسکولارشیپ نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    دو مورد اولی که دقیقا درسته. سومی هم به هر حال هست. استاد تا جایی که من میدونم اگر خودش از خودش فاند نداشته باشه اصلا تصرفی در فاند نمیتونه داشته باشه. بنابراین استاد پیدا کردن بر خلاف کانادا، لازمه پذیرش هست ولی بایده اسکولارشیپ نیست.
    تا حدودی با نظر شما در مورد اینکه استاد تنها با داشتن گرنت میتونه تاثیر داشته باشه موافق هستم، ولی شنیدم از یکی که میگفت یه استادی تو استرالیا احتیاج به دانشجو داشته و با توجه به نفوذی که در کمیته پذیرش داشت، باعث شد که دانشجو در نهایت فاند بگیره. این قضیه رو استاده بعدا به دانشجوش گفته. حالا نمیدونم چقدر صحت داره.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaeeee نمایش پست ها
    تا حدودی با نظر شما در مورد اینکه استاد تنها با داشتن گرنت میتونه تاثیر داشته باشه موافق هستم، ولی شنیدم از یکی که میگفت یه استادی تو استرالیا احتیاج به دانشجو داشته و با توجه به نفوذی که در کمیته پذیرش داشت، باعث شد که دانشجو در نهایت فاند بگیره. این قضیه رو استاده بعدا به دانشجوش گفته. حالا نمیدونم چقدر صحت داره.
    سلام دوست عزیز
    بله
    من هم این موارد رو شنیدم. ولی مساله اینجاست ا گر کسی تا این حد رزومه اش برش داشته باشه تا حدی میشه گفت کمیته ذاتا این فرد رو برمیداره.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

حتما و قطعا "میتواند" صحت داشته باشد.سابقه و نقوذ و قدرت اساتید متفاوت است و امکان تاثیر گذاری اساتید مهم در تصمیم گیری اختصاص بورس را دست کم نگیرید.

به خصوص برای بورسهایی که منشا غیر دولتی دارند یا منشا انها گرنت از سوی بنیادهای معروف که باید قواعد خاصی را دنبال کنند باشد. مثلا بورسهایی که بودجه آنهارا خود دانشکده ها یا دپارتمانها میدهند میتواند تحیت تاثیر اساتید قوی خیلی قرار بگیرند. خیلی صریح پولیتیکز داخل دانشکده ها مهم هستند و قدرت نقش دارد.

پایدار باشید

این منحصر به استرالیا هم نیست هه جا کما بیش همینطور است.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaeeee نمایش پست ها

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    من شما رو نگفتم دوست عزیز که به خودتون گرفتین. من رفتم رزومه شما رو نگاه کنم ببینم چرا اینقدر عجیب بوده براتون.
    ببینید همه کسایی که دکتری اقدام میکنند برا اسکولارشیپ اکثرا معدل فوق بالایی دارند. 90 درصد افراد اینطوری هستند. حالا از شریف و تهران و امیرکبیر گرفته تا پلی تکنیک و سایر.
    بدون داشتن مقاله ISI انتظار بورس داشتن به نظر بنده اشتباه است. این رو هم از خودم نمیگم از تجربیات افرادی که اینجا خوندم نوشتم اینو. و جالب اینکه به شما گفتن تدریس سابقه پژوهشی حساب میشه که این عجیبه.
    علت اینکه عجیب بوده رو جهت اطلاع شما و بقیه دوستان عرض میکنم:
    دو ماه پیش استادم ایمیل زد که مک کواری موافقت کرده به تو بورس 8 ماه ریسرچ + سه سال دکترا رو بده ( چیزی که توی همین فروم خوندم که چند ساله مک کواری اینکار رو میکنه، مخصوصن برای ایرانیها. چون یکی از دوستام توی مک کواری لکچرر هست و اونهم همینو گفت) و نوشته بود برای اینکه بتونی مستقیم وارد سه سال دکترات بشی هر ریپورت، پرزنتیشن توی دوره تحصیلت یا سر کارت داری برای من فوری بفرست تا من بهشون بدم. ضمنن استاد من از طریق رییس دانشکده پیگیر کار من بود. منهم براش فوری هرچی داشتم رو فرستادم و گفت فکر میکنم کافیه.
    اینکه دوستان میگن استاد تاثیر داره هم صددرصد درسته...حالا من نمیدونم با همه این پیگیریها چرا اینجوری شد، بخاطر همه اینها من گفتم در کمال ناباوری...

ApplyAbroad Superstar

علت اینکه عجیب بوده رو جهت اطلاع شما و بقیه دوستان عرض میکنم:
    دو ماه پیش استادم ایمیل زد که مک کواری موافقت کرده به تو بورس 8 ماه ریسرچ + سه سال دکترا رو بده ( چیزی که توی همین فروم خوندم که چند ساله مک کواری اینکار رو میکنه، مخصوصن برای ایرانیها. چون یکی از دوستام توی مک کواری لکچرر هست و اونهم همینو گفت) و نوشته بود برای اینکه بتونی مستقیم وارد سه سال دکترات بشی هر ریپورت، پرزنتیشن توی دوره تحصیلت یا سر کارت داری برای من فوری بفرست تا من بهشون بدم. ضمنن استاد من از طریق رییس دانشکده پیگیر کار من بود. منهم براش فوری هرچی داشتم رو فرستادم و گفت فکر میکنم کافیه.
    اینکه دوستان میگن استاد تاثیر داره هم صددرصد درسته...حالا من نمیدونم با همه این پیگیریها چرا اینجوری شد، بخاطر همه اینها من گفتم در کمال ناباوری...
    سلام دوست خوب
    دانشگاه های استرالیا همه اپلیکنتها را رتبه بندی کرده و بهترین را انتخاب می کنند رقبای شما ممکن است از دانشگاه هایی مثل دانشگاه ملی استرالیا و یا دانشگاه های معتبر اروپایی باشند پس نباید انتظار بیش از حد از استاد داشت هیات بررسی بورس نهایت تصمیم می گیرند نه استاد
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد-دانشگاه تهران

جواب بورسیه ها اومده؟؟؟ برای من هنوز Preparing final outcome هست.

Junior Member

برای من هفته پیش اومد. اسکولارشیپ خوشبختانه گرفتم. سال دوم فوق لیسانس و سه سال دکترا به صورت مشروط برای رشته Computer Science.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)